מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

לפי מה שאני יודע...עתודה רפואית זה פסיכומטרי מעל 720....

לגבי הויכוח על שלדג ומשקפיים,אין סיכוי לך לגשת לשלדג..משקפיים (אם אם מספרן די קטן) הן משהו שבסיירת אי אפשר להסתדר עימן.

הפעילות האיטנסטיבית וכל מיני דברים שהם צריכים לא יכולים להרשות לעצמם חיילים עם דברים שיפעו בביצועם כמו מחלות קלות שאפילו לא מורידות פרופיל ומשפקיים. לדעתי התקן קיים ברוב הסיירות,ואולי בכולן.

הטייסים/אנשים בסיירות שראית הם אנשים בקבע/מילואים שפיתחו את הליקויי ראייה מאוחר יותר,וכבר חבל לזרוק אותם מההכשרה (הארוכה והיקרה)

שהם עשו,לכן הם ממשיכים לשרת עם,מכיוון שבסיירות הותיקים (מילאומניקים מעל 30) לא עושים רציניים (חוץ ממלחמה).

ושלדג הרבה יותר מקפידים מטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל אני לא מאמין לכמות השטויות שאני שומע פה

אני במקרה עתודאי שנה רביעית לרפואה. לכן היוזר טייטל המתות חסד בשקל (ותודה למינימייזר).

דבר שני, כדי להתקבל לעתודה צריך להתקבל ככל סטודנט לאוניברסיטה לאחר הגשת בקשה לצבא שלא תלויה בכלום חוץ מקב"א שמאפשר קצונה.

אין תנאים מיוחדים לקבלה לאוניברסיטה. השנה הסכם היה באוניברסיטאות אחיד ודרש משהו כמו 112 ממוצע בגרות ו-740 פסיכומטרי. בנוסף יש ראיונות קבלה בכל האוניברסיטאות שמשתנים במהותם וזה לא המקום להרחיב.

דבר שלישי, אין הוצאות מחיה. מצדם שתמות ברעב (ובצדק, כמה כסף כבר אפשר להקיא עליך?). מה שכן יש זה משנה רביעית שכר מעונות.

הסטאז' הוא זמן שלך. מה שאומר שאתה לומד 6 וחצי שנים, יוצא לשנה סטאז' כמו כולם, ואז במקום להתחיל התמחות כמו כולם, אתה הולך ל-3 שנים סדיר בשכר לא רע אם אתה קרבי/נשוי (עד 6 אלף בקושי, עדיין עדיף על 406 שקל שמינימייזר מקבל). אל תשכח, אתה עושה בתור קצין זוטר בגיל 27. נשמע לכם כיף?

אתה עושה תפקיד ראשון ותפקיד שני, בעדיפות ביחידת שדה. כל תפקיד זה שנה וחצי, ואז נשארו לך שנתיים קבע שאתה חתום עליהם. אם עשיתי שני תפקידים קרביים, מה שנשאר לך זה שנה קבע, ושנה של המרת שירות - שאותו אתה עושה בבית חולים, מתחיל התמחות.

בזמן קבע (כל השנתיים, כולל ההמרת שירות) אתה מקבל משכורת כמעט כפולה. אתה יכול לבחור להמשיך לחתום ולעשות שנתיים בית חולים שנה ולצאת לפנסיה צבאית בגיל מוקדם ולהמשיך לקבל המון כסף, אבל ראבאק, מי רוצה לראות את הצבא הזה יותר ממה שצריך?

רציתי רק להוסיף שלגבי מקצועות אחרים בעתודה התנאים שונים לגמרי ובדרך כלל פחות טובים. וגם לעומת , אין וודאות שהצבא יאשר לך את הלימודים, גם אחרי שהוא אישר לך את הבקשה והתקבלת כסטודנט מהמניין לאוניברסיטה.

דבר נוסף שכדאי לך לדעת על עתודה זה שהיחס שתקבל מסטודנטים שהם לא עתודאים הוא חרא, ויתייחסו אליך כמו ילד זב חוטם לא משנה שאתה כבר בן 22 והם התחילו ללמוד בערך בגיל הזה בעצמם.

בקיצור תתגייס כמו כולם ותשאיר את העתודה לאנשים מבולבלים ומסכנים שלא בטוחים שהם יכולים להתגייס בגיל 18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תיקונים

1. היום כל המועמדים לעתודה עוברים התאמה לקצונה כתנאי הכרחי לקבלה עתודה. הצבא רוצה להפטר מדרגת הקמ"ה להפוך את כל העתודאים לקצינים.

2. בשנתיים האחרונות היתה הצפה אדירה על העתודה, ככה שנוצר מצב שברוב המסלולים קבלה לאוניברסיטה לא מספיקה, פשוט יש יותר מידי שהתקבלו לאוניברסטיה לכן הצבא בוחר את הטובים ביותר. אני מכיר מקרים כאלה במדעי המחשב, חשמל, ביולוגיה, כימיה ואני מניח שזה גם בשאר המסלולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בדיוק הוספתי את זה בעריכה, אבל זה לא תקף לרפואה, בשני הסעיפים.

זה שאתה מתאים לקצונה, או אפילו עובר מבד"קים, לא אומר שתעבור בה"ד 1.

וגם אז, הצבא לא יכול לוותר על רופא כל כך מהר.

התקבלת לרפואה כעתודאי - הצבא לא יעז לעמוד בדרכך.

אבל כמו שאמרתיף אני בשנה רביעית, אין לי מושג מה קורה היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך תחפש חברה שתיקח אותך ותשלם לך משכורת גבוהה.

באזרחות ? אם יש לך שכל ובגרות מלאה , אתה יכול להרוויח בכיף משרוכת מאוד מאוד נאה - היום יש המון חברות תקשורת שמעוניינות בצעירים אחרי , ובחברות הללו יש קידום - ואם אתה טוב אתה תקודם - ומשם הכל פתוח - אני עובד עם מישהו שסיים - היה בשריון - הגיע לעבוד בHOT - וקודם למנהל בשנה ו3 חודשי עבודה - משכורת של 10000 ש"ח לחודש + פלאפון - בקידום הבא בתפקיד הנוכחי כולל אוטו חברה ומשכורת גבוהה ב50% :s07:

באזרחות מרוויחים הרבה יותר מאשר בצבא . נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף שכדאי לך לדעת על עתודה זה שהיחס שתקבל מסטודנטים שהם לא עתודאים הוא חרא, ויתייחסו אליך כמו ילד זב חוטם לא משנה שאתה כבר בן 22 והם התחילו ללמוד בערך בגיל הזה בעצמם.

לא תמיד! באונ' בן גוריון אני לא שמעתי עדיין אף אחד שאומר מהו רע על עתודאים (ומתכוון לזה... אומרים אבל בצחוק...), ואני לא מרגיש שמתייחסים אלי כאל ילד קטן (ואני כבר שנה שניה...).

היום, כשהצבא התחיל לממן את הלימודים, הוא לא מאפשר לכל מי שהתקבל לאוניברסיטה ללכת ללמוד (גם לא לרפואה) יש לי כמה חברים שהתקבלו לכל מיני מקצועות והצבא לא אישר להם את הדח"ש. לצבא יש תקנים לכל מקצוע, ובכל שנה, ורק הטובים ביותר מתקבלים (בגלל זה אני לא לומד אירונאוטיקה בטכניון...). בגלל זה רוב הסיכויים שעתודאי יעבוד במקצוע שלו ולא יעשה שמירות כל היום או יהייה מזכירה או משהו כזה, כמו שהייה פעם (כשהיו יותר מידי עתודאים).

וגם, כל עתודאי עובר בדיקה באיזה מכון להתאמת מקצוע או משהו כזה, כדי לראות אם הוא באמת מתאים ללימודים ולקצונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור תתגייס כמו כולם ותשאיר את העתודה לאנשים מבולבלים ומסכנים שלא בטוחים שהם יכולים להתגייס בגיל 18.

:o

זאת פעם ראשונה שאני שומעת דבר כזה מפי עתודאי....

אתה נשמע ממש מאוכזב...

ככל שאני יודעת, נכון להיום לעתודה צריך פסיכו' מעל 720 ותעודת בגרות עם ממוצע 110 .

איזו אוניברסיטה נחשבת להכי טובה ללימודי רפואה?

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שאני יודעת, נכון להיום לעתודה צריך פסיכו' מעל  720   ותעודת בגרות עם ממוצע  110 .

בשביל עתודה צריך פסיכו מעל 550, ולא נראה לי שיש רף אחיד בקשר לתעודה.

בנוסף צריך לעבור מבדקי קצונה.

מעבר לזה, אתה צריך לעמוד בסטנדרטי קבלה של אוניברסיטאות - וזה משתנה מאוניברסיטה לאניברסיטה, ממקצוע למקצוע ומשנה לשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע...עתודה רפואית זה פסיכומטרי מעל 720....

לגבי הויכוח על שלדג ומשקפיים,אין סיכוי לך לגשת לשלדג..משקפיים (אם אם מספרן די קטן) הן משהו שבסיירת אי אפשר להסתדר עימן.

הפעילות האיטנסטיבית וכל מיני דברים שהם צריכים לא יכולים להרשות לעצמם חיילים עם דברים שיפעו בביצועם כמו מחלות קלות שאפילו לא מורידות פרופיל ומשפקיים. לדעתי התקן קיים ברוב הסיירות,ואולי בכולן.

הטייסים/אנשים בסיירות שראית הם אנשים בקבע/מילואים שפיתחו את הליקויי ראייה מאוחר יותר,וכבר חבל לזרוק אותם מההכשרה (הארוכה והיקרה)

שהם עשו,לכן הם ממשיכים לשרת עם,מכיוון שבסיירות הותיקים (מילאומניקים מעל 30) לא עושים רציניים (חוץ ממלחמה).

ושלדג הרבה יותר מקפידים מטיס.

חבל שאתם כותבים דברים שאין לכם מושג לגביהם...

לטיס אפשר להתקבל גם עם (עד מספר 1.75 - ) וכנ"ל לגבי הסיירות... ביררתי לי במדור סיירות

הקטע שלי יש מספר ממש טיפה יותר גבוה... עכשיו אני מנסה להתקבל לסיירות ולא לטייס כי זה מה שאני רוצה, ועושים את זה דרך

מה שנקרא "ועדת חריגים" ששולחים להם בדיקה רפואית מסויימת על הראייה שלך ואם הם מאשרים אז הכל בסדר...

עכשיו לגבי הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין, אז הרופאה אמרה שרוב הסיכויים שאני אצליח להתקבל למיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שנון ::)

אם לא ידעת - ולפי התגובות שלך זה די ברור - יש בדיקות רפואיות לא רק לפני שלב המיונים אלא גם אחריו, והבדיקות אחריו הרבה יותר קפדניות ומחמירות וכך גם אנשים שעברו בהצלחה גיבוש מטכ"ל/שלד"ג מוצאים את עצמם בחוץ על בעיות בריאותיות מזעריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.....עתודה רפואית...

הגעתי למסקנה שזה פאקינג קשה להתקבל,

מבזבז לך המון זמן יקר שיכולת ללכת ולעשות קריירה במקום,

ובכלל דבר מחורבן....

עדיין זה הדבר הכי טוב שאני מסוגלת לחשוב עליו...

:errrr:

ואני רואה שחלק מאנשים כאן חכמים מאוד!

:xyxthumbs:

נראה לכם הגיוני להוציא 800 בפסיכומטרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...