מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

הנקודה שלי היא אחרת, Chymes.  ::)

בקטע של עתודאים מיותרים שטבעו בתוך המערכת הצבאית בלי שבכלל רצו בכך, אני בהחלט מסכים איתך. יכל להיות יותר טוב.

אנשים שמתקבלים לפרוייקטים השונים שהוזכרו כאן מקודם, בד"כ מאוד רוצים בכך ואני מאמין שרובם המוחלט מפיק את המירב, תוך כדי מתן תרומה מיירבית למדינה.

אז תגיד ככה. חשבתי שאתה מדבר על עתודאי רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תראה, על כל עתודאי שנתקע במקצוע שהוא לא רוצה, יש עתודאי שכן מגיע למקצוע שמעניין אותו.

דווקא זו לא דוגמה כ"כ טובה (לדעתי), כי באמת לרופאים אין הרבה תפקידים מעניינים או "יעילים" בצבא, ומעטים מגיעים לשרת במקומות מבוקשים כמו בסיסים קדמיים וכו'.

וה-6 שנים שאתה מדבר עליהן זה בולשיט.

כי 3 מתוכן אתה עושה אולי בתנאים לא משהו, אבל זה בטח לא יותר גרוע מכל שירות סדיר אחר. ואתה בכל זאת קצין, ויש סיכוי די טוב שתגיע לשרת במקצוע אותו למדת ושמעניין אותך.

וה-3 שנים קבע, נניח שזה כמו 3 שנים של עבודה באזרחות. אז מבחינת תנאי שכר, זה לא כ"כ גרוע ובמקרים מסוימים אפילו יותר טוב להיות בצבא מאשר להתחיל מרמה 0 באזרחות.

ואחרי שאתה מסיים עתודה, בהנחה שעבדת במקצוע שלמדת, באמת קופצים עליך (וזה מנסיון אישי של אנשים שאני מכיר), כי לא רק שכבר יש לך תואר, אלא יש לך 6 שנים נסיון במקצוע.

אז ברור שאם כל התיכון לא שמת זין והבגרויות שלך על הפנים וכנ"ל הפסיכומטרי, ואין לך מושג מה אתה רוצה ללמוד ועוד יותר אין לך מושג מה אתה רוצה לעשות בחיים, אז אין לך מה לחפש בעתודה, ורוב הסיכויים שגם לא תתקבל.

מצד שני, אם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד, זו הזדמנות לא רעה.

ד"א, כל זה בלי לדבר על מסלולים מיוחדים (פסגות, תלפיות וכו'), שזה עולם אחר לגמרי (מבחינת תנאי שירות, מקצועות, תנאי לימוד...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עתודאי רגיל, התחלתי שנה ג'.

הצבא ממן לי את הלימודים ויש אפשרות שאני אקבל מלגת מחייה בזמן הקרוב.

אני רואה סטודנטים מסביבי שקורעים את התחת בעבודה ובלימודים, כי לממן את הלימודים זה לא

כזה קל כמו שזה נשמע מפי chymes..., הוא אומר בעצם שבערך בגיל 22 הוא יתחיל ללמוד

אבל רוב הסטודנטים שלומדים איתי הם 25+ כלומר, הם יסיימו את התואר בגיל 28-29 (הנדסה 4 שנים)

אני מסיים בגיל 22 מתגייס, עושה 3 שנים סדיר ובהתחשב בכך שלא את כולם לוקחים לקבע (אפילו אם אתה חתום, בעיות תקציב...)

בגיל 25 אני יוצא לאזרחות אם תואר בהנדסה ו3 שנים נסיון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פאקינג בנאדם מעצבן... ואני מתחיל לחשוב שיש לך משהו נגד ... חסר חיים...

בכל מקרה אין לי מושג איך, אבל זאת עובדה כי אני מכיר די הרבה אנשים שנפלו ממש בקורס טייס עצמו והם מרכיבים משקפיים

ולגבי הפעילות של שלדג אני לא מבין מה הסיפור שמשהו ירכיב עדשות...

תאמין לי שגם אם לך יכנס חול לעין אתה לא תראה!! (הלוואי וזה יקרה לך ותתעוור, אמן ואמן!!)

מה הקשר? בואנה אתה צעיר אחו-שרמוטה...

אני אומר לך שזה בעיה שמשקפיימים יילכו ליחידות כאלה וזהו זה... מה אתה משתגע... גם כן עוד פלוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים תגידו לי האם שווה לי לעשות עתודה רפואית...

כי זה בסך הכל שש שנים ללמוד, ואני נשארת תקועה בצבא להמון זמן...

ולפי מה שהבנתי מכמה תגובות כאן,

רופאים שסיימו עתודה והם בקבע לא מקבלים תפקיד מי יודע מה,

ובמקום לא מי יודע מה...

ועוד שאני בחורה, ושמעתי שלבחורות לא מביאים תפקידים שווים במיוחד...

:'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך ל"תפקיד שווה"?

את יכולה להגיע לבית חולים צבאי (צריפין ...) או לבסיס טירונים שישבו לך על הנשמה ויעשו "איה, איה כואב לי...כמובן אם החובש הפלוגתי יפנה אותם אליך... את יכולה להגיד לו שישלח רק מיקרי חירום של חיים ומוות...)

לא כל רופא מגיע ישר לקופ"ח ומקבל משכורת של XXXXX ש"ח...

גם לעתודאים לא תמיד נותנים תפקידים על אקשן וכיתוב טופ סיקרט על ההפנייה...

אל תחשבי שלהיות סטז'רית בבית חולים זה כיף גדול...

אגב, היום יש פיקוח על מ'ס העתודאים... לא מאשרים לכל מי שרוצה ללכת ללמוד להיות עתודאי... ככה שרוב הסיכוים שהעתודאי יגיע לשרת במקצוע שלמד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רופא בית חולים זה אחת העבודות הכי קשות שאני מכיר: את עובדת איזה 10 שעות ביום, בנוסף יש לך שמירות ומשמרות כפולות (יכול להגיע גם לאיזה 30 שעות ברצף), לסטז'רים יש גם עבודות להכין (כל מיני הרצאות וכאלה... יש מצב גם להתקבל לקבוצת מחקר שתדרוש עוד כמה שעות שאין לך...) תכנסי פעם לחדר מיון תראי איזה לחץ יש שם... את לא תמנעי מלהיות אחת מאלה שלא נותנים להם לעשות צעד בלי שישאלו אותם "מה איתי, מתי את באה לבדוק אותי..."

בגלל זה אפילו לא ניסיתי ללכת ללמוד רפואה!

יש אנשים שאוהבים את זה, ואם את אחת מהם, אז גם עם תגיעי לבט"ר לכמה שנים מהשרות שלך (אם תבקשי מספיק פעמים העברה, הם יעבורו אותך...) את תסתדרי.

כלל לחיים: תעשי רק מה שאת אוהבת, תמנעי עד כמה שאפשר מתרופות מרות, כי הטעם יכול להישאר הרבה זמן.

ללכת לעתודה זה החלטה לא קלה בכלל, ואת צריכה להיות בטוחה ב100% שזה מה שאת רוצה לעשות. וגם אם את לא בטוחה ב100% מה את רוצה, אבל את יודעת שאת רוצה ללמוד, את יכולה ללכת לעתודה, ומקסימום לפרוש אחרי שנה- שנתיים... זה לא יהייה בזבוז זמן. זה יעזור לך להבין מה את רוצה, וזה קרוב לוודאי יקרה גם אם תלכי ללמוד אחרי הצבא. מצד שני, אם לא תפרשי, אז תהני מכל הייתרונות של עתודאים. ובסדיר, חוץ מג'ובניקים גמורים, כולם קורעים ת'תחת. אז תפסיקו עם הערות בסיגנון של "הצבא יסחוט אותכם..." זה פשוט לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודה רפואית זה ה-דבר למי שיודע שהוא רוצה להיות רופא

1. מימון מלא +הוצאות מחיה (ומשנה חמישית מגורים במימון מלא) שש שנים של לימודי (שקשה מאד לעבוד במלהכם) יכולים לרושש גם עשירים מאד

2. השנה הראשונה בסדיר היא שנת הסטאז' ככה ששנת סדיר אחת נמחקת

3. רק 2 קבע במקום 3 של עתודה רגיל , אם מחשיבים את הסטאז' זה רק 4 שנים בצבא

4. החל מהשנה השניה אחרי הסטאז' (השלישית של הסדיר) אתה בוחר את השיבוץ שלך- ככה שכל הרופאים העתודאים שאתה רואה פשוט עדיין לא סיימו את השנה הראשונה המגעילה

5. שכר גבוה יותר מקופ"ח - רופאים בשנים הראשונות שלהם מרוויחים סכומים זעומים ממש (5-6 אלף בחודש) רופא צבאי מקבל יותר

וזה בלי לדבר על סיכוי קבלה גבוהים יותר שכן הצבא ממש צריכים רופאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-צריך ציונים טובים (תבדוק את הסכם שלך למקצוע שאתה רוצה ללמוד... לכל אוניברסיטה יש אפשרות לחשב סכם לסף קבלה לכל מקצוע, תכניס ציונים שאתה מעריך שיהיו לך בבגרויות ותראה איפה אתה עומד...)

- פסיכומטרי מעל 550

- תגיד בראיון האישי שאתה רוצה עתודה, ושיש לך מוטיבצייה להיות קצין וכל מיני כאלה...

רצוי שתדע גם למה אתה רוצה ללכת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...