מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

למה הסיכוים שלו קלושים? אתה מכיר אותו? למה אתה מדבר שטויות?

אני דיברתי עם כמה עתודאים וחלקם לא הצטערו בכלל על זה שהם הלכו במסלול הזה! נכון, זה לא קל, אבל מי אמר שהחיים קלים? במיוחד בצבא! מה, אתה חושב שבגולני יותר קל?

ואני מכיר מספיק עתודאים שמצטערים שבכלל הלכו במסלול הזה, כי הם הפכו להיות הכלבות של צה"ל למשך הרבה מאד זמן וכי הם מרוויחים 5,000 ש"ח בזמן שבאזרחות היו משלמים להם 10,000 נטו.

אני עוד לא התגייסתי ואני לא בעתודה כך שאני לא יכול להגיד בדיוק אבל מצחיק לשמוע את זה ממך, שכל שבוע מגיע לפה עם הודעות "אוי אני טיפש", "אוי רוצים לעשות אותי נהג", "אוי משעמם לי בשמירות", "אוי, אני לא רוצה לתקן , זה מלוכלך", אבל יודע בכל כך החלטיות שללמוד במקום זה זה בזבוז זמן טוטאלי :kopfpatsch:

מה לעשות, יש לי סטנדרטים גבוהים. אני לא רוצה להיות עובד שחור ולנשק לטייס את התחת במשך 3 שנים. ואתה יודע מה? כל המאבקים שלי השתלמו. עכשיו אני יושב במשרד ליד מחשב ומפתח תוכנות ב-Access.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואם אני הולך לכוון של ועדת חריגים...

יש מצב לקבל יום סיירות ולנסות להגיע לשלדג??

נ.ב.

אני מכיר מקרה של משהו שהלך דרך ועדת חריגים לטייס והצליח להתקבל עם מספר יחסית גבוה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מכיר מספיק עתודאים שמצטערים שבכלל הלכו במסלול הזה, כי הם הפכו להיות הכלבות של צה"ל למשך הרבה מאד זמן וכי הם מרוויחים 5,000 ש"ח בזמן שבאזרחות היו משלמים להם 10,000 נטו. 

בוא נעשה השוואה, טוב:

*3 שנים לימודים באוניברסיטה - גם עתודאים וגם לא עתודאים עושים נכון?

רק מה, עתודאים מקבלים את זה חינם.

*3 שנים שירות צבאי סדיר - שוב, כולם עושים. לעתודאים גם יש סיכוי גדול לעשות את זה במקצוע שהם למדו ולצבור ידע ונסיון מקצועי.

*3 שנים קבע - זה כבר כמו עבודה. תנאים לא כ"כ גרועים, אין חשש שהחברה תפשוט רגל או משהו (כמו בסטארט אפים למיניהם) וכו'.

אז נכון, יכול להיות שב-3 שנים האלה תרוויח פחות מעובד עם וותק בחברה אזרחית, אבל אל תשכח שבזמן הזה אתה בדיוק יצאת מהאוניברסיטה. בלי נסיון ובלי כלום.

לך תחפש חברה שתיקח אותך ותשלם לך משכורת גבוהה.

ובכל מקרה, תחשוב שהקבע זה הדרך שלך להחזיר לצבא על זה שלא שילמת על הלימודים ועל הנסיון שקיבלת על חשבון זמן שהיית יכול "לבזבז" בשירות סדיר באיזשהו מקום אחר.

אז נכון, יש אנשים שזה לא מתאים להם. אבל אם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד ובמה אתה רוצה לעבוד, אתה לא יכול להגיד שעתודה לא משתלמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ומה ייקרה כשאיזה מסוק ינחית אותם בעירא? וייכנס לו חול למשקף? מה אז הוא ייעשה?

יתחיל לנקות אותם? שלדג לא צריכים משקפלוצים ביחידה שלהם, יש להם גם ככה מספיק צרות על הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה השוואה, טוב:

*3 שנים לימודים באוניברסיטה - גם עתודאים וגם לא עתודאים עושים נכון?

רק מה, עתודאים מקבלים את זה חינם.

*3 שנים שירות צבאי סדיר - שוב, כולם עושים. לעתודאים גם יש סיכוי גדול לעשות את זה במקצוע שהם למדו ולצבור ידע ונסיון מקצועי.

*3 שנים קבע - זה כבר כמו עבודה. תנאים לא כ"כ גרועים, אין חשש שהחברה תפשוט רגל או משהו (כמו בסטארט אפים למיניהם) וכו'.

אז נכון, יכול להיות שב-3 שנים האלה תרוויח פחות מעובד עם וותק בחברה אזרחית, אבל אל תשכח שבזמן הזה אתה בדיוק יצאת מהאוניברסיטה. בלי נסיון ובלי כלום.

לך תחפש חברה שתיקח אותך ותשלם לך משכורת גבוהה.

ובכל מקרה, תחשוב שהקבע זה הדרך שלך להחזיר לצבא על זה שלא שילמת על הלימודים ועל הנסיון שקיבלת על חשבון זמן שהיית יכול "לבזבז" בשירות סדיר באיזשהו מקום אחר.

אז נכון, יש אנשים שזה לא מתאים להם. אבל אם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד ובמה אתה רוצה לעבוד, אתה לא יכול להגיד שעתודה לא משתלמת.

במילים אחרות - אתה חוזר לאזרחות רק אחרי 9 שנים.

עכשיו אני אומר לך את דעתי.

3 שנים בסדיר אני עושה במשרד ליד מחשב. בזמן הזה אני עושה פסיכומטרי ומשפר בגרויות. (במקרה הצורך) יוצא מהצבא עם בגרות מלאה ופסיכומטרי טוב. אומר יפה שלום למערכת הצבאית ויוצא לאזרחות. נוסע לחו"ל, נח, רואה עולם וחוזר לארץ בכוחות מחודשים.

ובשירות סדיר, דרך אגב, השירות תמיד כמו עבודה. אין הקשבים, אין שלשות ואין "ח". פעם בשבוע שוטפים את החדרים ובבוקר יש מסדר דגל שנמשך דקה וחצי.

3 שנים באוניברסיטה על חשבוני. לא צריך את הסעד של צה"ל. אני עובד בחופשות וקצת בזמן הלימודים וגם ההורים עוזרים כלכלית. זה אפשרי וסטודנטים רבים עובדים ולומדים ועדיין שומרים על ממוצע גבוה. יוצא עם תואר ולא חייב שום דבר לאף אחד. אדם חופשי לחלוטין. פעם נוספת טס לחו"ל לנוח.

3 שנים אני עובד באזרחות במקצוע. מתקדם בעבודה, צובר ניסיון באזרחות, יוצר קשרים, מקבל המלצות, מכיר אנשים חדשים ומרוויח משכורת די מכובדת. אם לא ילך בארץ תמיד יש לי אפשרות לקחת את התואר לחו"ל. אף אחד לא מחזיק אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ומה ייקרה כשאיזה מסוק ינחית אותם בעירא? וייכנס לו חול למשקף? מה אז הוא ייעשה?

יתחיל לנקות אותם? שלדג לא צריכים משקפלוצים ביחידה שלהם,  יש להם גם ככה מספיק צרות על הראש.

אתה פאקינג בנאדם מעצבן... ואני מתחיל לחשוב שיש לך משהו נגד ... חסר חיים...

בכל מקרה אין לי מושג איך, אבל זאת עובדה כי אני מכיר די הרבה אנשים שנפלו ממש בקורס טייס עצמו והם מרכיבים משקפיים

ולגבי הפעילות של שלדג אני לא מבין מה הסיפור שמשהו ירכיב עדשות...

תאמין לי שגם אם לך יכנס חול לעין אתה לא תראה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הייתי רוצה לעשות בעתיד עתודה...

אני רוצה ללמוד רפואה.

כמובן שזו החלטה לא פשוטה האם כדאי לעשות עתודה או לסיים כמו כולם

ואז ללמוד בצורה מסודרת...

אז שאלתי אנשים רבים, כאלה שעשו ועושים עתודה, וכאלה שלא...

ומהר מאוד הבנתי, שמרבית העתודאים טוענים שעתודה זה שווה, חוסך זמן וכסף...

ולעומת זאת הרוב המוחלט של האנשים שלא עושים עתודה אומרים שעתודה זה חרא,

בזבוז זמן, דבר שלא שווה ולא משתלם...

כך שלכל מי שיש לו היגיון בריא, יבין מהר מאוד

שעתודה זה צעד חכם בחיים...

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes, ממקלדתך זה נשמע קל מדי... ::)

הייתי ממליץ לך ללמוד קצת תורת-חיים עדכנית, תפסיק לתכנן דברים מאקרואית... 95 אחוזים ממה שתכננת לא יקרה.

אתם כנראה חושבים שצה"ל זה ארגון הומניטרי ש"תורם" כסף ולא מצפה לתמורה. אז תחשבו שוב. צה"ל יחלוב מכם כל אגורה שחוקה. אתם תהיו תקועים בצבא 6 שנים ארוכות ואומללות. אתם תראו את החברים שלכם הולכים לעבוד באזרחות בזמן שאתם תקועים בסיס מסריח 6 שנים, תקועים במדים 6 שנים, תקועים בלי חופש בחירה או תנועה 6 שנים.

ותורת החיים שלי נכונה לחלוטין. למה? כי עשרות אלפי סטודנטים חיים ככה והם ממש לא סובלים.

אה, שכחתי לציין שבסוף השירות הסדיר מקבלים מענק שמספיק לשנתיים באוניברסיטה. ואפשר גם ללכת לעבוד בעבודה מעודפת למספר חודשים ולקבל עוד מענק עסיסי. וזה אמור להספיק לתואר. (בתנאי שלא תבזבזו כסף על בגרויות ופסיכומטרי)

גם אני הייתי רוצה לעשות בעתיד עתודה...

אני רוצה ללמוד .

כמובן שזו החלטה לא פשוטה האם כדאי לעשות עתודה או לסיים כמו כולם

ואז ללמוד בצורה מסודרת...

אז שאלתי אנשים רבים, כאלה שעשו ועושים עתודה, וכאלה שלא...

ומהר מאוד הבנתי, שמרבית העתודאים טוענים שעתודה זה שווה, חוסך זמן וכסף...

ולעומת זאת הרוב המוחלט של האנשים שלא עושים עתודה אומרים שעתודה זה חרא,

בזבוז זמן, דבר שלא שווה ולא משתלם...

כך שלכל מי שיש לו היגיון בריא, יבין מהר מאוד

שעתודה זה צעד חכם בחיים...

8)

בכיף. אחרי שנה בצבא יהיה לך פרצוף אומלל בדיוק כמו לרופא בסיס שלי. (גם עתודאי ברפואה) כן, אין כמו להיות תקוע בסיס 6 שנים (אני חושב שרופאים עושים יותר) ולסבול חיילים שבאים רק בשביל לקבל פטור או גימל. תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא אחרת, Chymes. ::)

בקטע של עתודאים מיותרים שטבעו בתוך המערכת הצבאית בלי שבכלל רצו בכך, אני בהחלט מסכים איתך. יכל להיות יותר טוב.

אנשים שמתקבלים לפרוייקטים השונים שהוזכרו כאן מקודם, בד"כ מאוד רוצים בכך ואני מאמין שרובם המוחלט מפיק את המירב, תוך כדי מתן תרומה מיירבית למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...