מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלולים בצבא... משהו יכול להסביר לי

Access Denied

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה יכול למצוא מידע רב על כל המסלולים הנ"ל בעזרת טלפון ללשכת הגיוס הקרובה למקום מגוריך, דרך אתרי האינטרנט של צה"ל (אכ"א), משרד הבטחון והחילות השונים.

באופן כללי:

פסגות זה מעין ענף בתוך מסלול העתודה. רק שהלימודים הם בהיקף גבוה יותר - במקום תואר אחד, אתה מסיים עם תואר כפול בחשמל ופיסיקה. לימודים בטכניון או באוניברסיטת ת"א. מסלול שירות דומה לזה של עתודה, רק שבזמן הלימודים מקבלים מענק שנתי מיוחד (בגלל עומס הלימודים), וכן יוצאים לסדרות חיליות.

מידע על "פסגות" באתר משרד הבטחון

שחקים זה מסלול בחיל המודיעין. קשור בעיבוד מידע מודיעיני וכו'.

מידע על "שחקים" באתר חיל המודיעין

תלפיות - מעין "סופר עתודה": תואר כפול במת' ופיסיקה, לימודים בירושלים בתנאי פנימיה צבאית (מדים בקמפוס, שמירות וכו'). היתרון הגדול הוא שלא כמו בעתודה, שם אתה מתחיל את השירות ב-3 שנים שירות סדיר (אומנם קצין, אבל משכורת של סדיר), ואח"כ חותם על 3 שנים נוספות של קבע, בתלפיות אתה משרת 6 שנים בתנאי קבע.

בנוסף, תלפיונים עושים במהלך הלימודים סדרות חיליות בכל החילות - אויר, ים, יבשה (כולל חי"ר, תותחנים, שריון, קורס צניחה ועוד).

אתר הבית של תלפיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחתיין על הזימונים אח שלי!

תכין את הווזלין ואת קרמי הלחות, כי כל אחד מהמסלולים האלה זה קריעת תחת אדירה!

בטכניון, תואר אחד זה שואה, שניים...^

כדי להגיע לתלפיות אתה צריך לעבור מבחנים של איזה 8 שעות (רצוף, אם אני לא טועה), על חומר במתמטיקה פיסיקה ועוד כמה תחומים (כולל ידע כללי) ברמה (הרבה) יותר גבוהה מבגרות. יש לי כמה חברים (תותחים כבדים! אחד יש לו 100 עגול ב5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה!) שנסעו למבחנים שלהם, הם אמרו שהם לא הספיקו חצי, וגם מה שהם עשו קרוב לוודאי לא נכון... הייה אחד שעבר את המבחן הראשון, במבחן השני הוא עמד מול בוחנים ששעלו אותו שעלות בסיגנון של "תאר את צורת הפעולה של חצוצרה..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להגיד שהסיכויים שלו להתקבל לשם קלושים. מאד קלושים. לתלפיות מתקבלים פחות מ 50 גאונים מכל הארץ. בקשר לשחקים ועתודה רגילה - בזבוז זמן טוטאלי. מדובר במערכת עמוסה ואטומה לחלוטין. ואל תתחילו לזיין ת'שכל שזה תואר על חשבון הצבא ואחר כך עובדים בצבא ומקבלים 7,000 בחודש + ניסיון במקצוע.

אני אומר לכם דבר אחד על עתודה -זה בולשיט אחד גדול. הצבא ידאג שתשלמו ביוקר על תמיכתו הכלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הסיכוים שלו קלושים? אתה מכיר אותו? למה אתה מדבר שטויות?

אני דיברתי עם כמה עתודאים וחלקם לא הצטערו בכלל על זה שהם הלכו במסלול הזה! נכון, זה לא קל, אבל מי אמר שהחיים קלים? במיוחד בצבא! מה, אתה חושב שבגולני יותר קל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עכשיו בלי קשר...

אני ממש רוצה לנסות להתקבל למשהו נורמלי כמו שלדג (לא רוצה ללמוד בצבא.. זה מאפן)

הקיצר פסלו לי טייס כי יש לי מספר גבוה מדי (יש לי 2.25 ולטייס אפשר עד 1.75) , משהו יודע מה המספר הקסימלי

שאפשר שיהיה ועדיין להתקבל לשלדג או מטכ"ל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"נורמלי"...

oh well, יש גם כאלה...

בכל מקרה, אם יש לך 97 וקב"א מתאימה אז אתה אמור לדעתי לקבל זימון ליום סיירות ומשם אתה יכול להגיע לשלדג, מטכל וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להגיד שהסיכויים שלו להתקבל לשם קלושים. מאד קלושים. לתלפיות מתקבלים פחות מ 50 גאונים מכל הארץ. בקשר לשחקים ועתודה רגילה - בזבוז זמן טוטאלי. מדובר במערכת עמוסה ואטומה לחלוטין. ואל תתחילו לזיין ת'שכל שזה תואר על חשבון הצבא ואחר כך עובדים בצבא ומקבלים 7,000 בחודש + ניסיון במקצוע.

אני אומר לכם דבר אחד על עתודה -זה בולשיט אחד גדול. הצבא ידאג שתשלמו ביוקר על תמיכתו הכלכלית.

אני עוד לא התגייסתי ואני לא בעתודה כך שאני לא יכול להגיד בדיוק אבל מצחיק לשמוע את זה ממך, שכל שבוע מגיע לפה עם הודעות "אוי אני טיפש", "אוי רוצים לעשות אותי נהג", "אוי משעמם לי בשמירות", "אוי, אני לא רוצה לתקן , זה מלוכלך", אבל יודע בכל כך החלטיות שללמוד במקום זה זה בזבוז זמן טוטאלי :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...