שאלה בנושא FSB ומתח... אוברקלוקינג למעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנושא FSB ומתח... אוברקלוקינג למעבד

Duckman_911

Recommended Posts

טוב אז אני יודע שזה דפוק לרצות להמהיר את ה- 1800 שלי, אבל הוא "רק" 1.53 ג'יגה הרץ, וחשבתי שזה יכול להיות נחמד לנסות להעלות את זה ולראות מה קורה (בחיים לא המהרתי שום דבר).

עכשיו, בנושא הדבר הזה בשם FSB ... אני יודע פחות או יותר מזה ומה התפקיד של זה, אבל האם זה יכול לעזור לי להמהיר?

כי פשוט ההגדרות ברירת מחדל שלי הביוס אצלי קבעו שה-FSB הוא 100mhz, וכשזה היה על 100, הקלוק של המעבד היה 1.1 גיגה עהרץ.

כשהעליתי את זה ל-133mhz, הקלוק קפץ ל-1.53.

אז חשבתי: היי רגע, למה לא לעלות את זה יותר ולקבל עוד קלוק ספיד? הרי כתוב שאפשר עד 220mhz ...

אבל כשניסיתי להעלות ל-166mhz, ולעשות ריבוט, המחשב לא עלה בכלל.

אפילו הביוס לא אתחל! הייתי צריך לנתק הכל מהחשמל, ולהוציא את הסוללה על הלוח אם כדי להחזיר את הביוס לדיפאלט שלו, של ה- 100mhz, וכן החבש שוב עלה כרגיל.

עכשיו החזרתי את זה ל-133, והכל עובד טוב, אבל אני עדיין תוהה למה אני לא יכול לשים את זה על 166? ועדיין לא ניסיתי מעל 166, אבל אני משער (ואולי אני טועה, כמובן) שגם מעל 166 זה לא יעבוד.

השאלה שלי היא למה?

ועוד שאלה: מזה ה- voltage (או משהו כזה) של המעבד? מזה קובע?

מה קורה אם אני מעלה/מוריד את זה?

האם זה קשור לבעייה שתיארתי קודם (כי זה נמצא באותו תפרית בביוס)?

אהה, ואם הפורום הזה כבר קשור גם לקירור, אז לי עוד שאלה:

יש לי מארז די גדול, של צ'יפטק דגם DX-01. כלומר, זה לא הכי גבוה, אבל זה טאוור (כלומר 4 מקומות 5 אינץ' ו-2 של 3 אינץ').

כרגע יש בו 4 מאווררים:

2 מאחורה, אחד על הדלת, ואחד מקדימה. אהה, וגם יש לי ספק של אנטק שמוציא אוויר כמובן, ויש בו 2 מאווררים, לא 1.

איך הכי מומלץ לי לסדר אותם, כדי לקבל וזרימת אוויר מקסימלי?

כרגע סידרתי את זה ככה:

2 המאווריים מאחורה מכניסים אוויר, המאוורר של הדלת מכניס אוויר, המאוורר מקדימה מוציא, וגם הספק שמאחורה מוציא.

האם זה טוב ככה?

האם הספק לא דופר את הזרימה?

אורקיי, מצטער ששאלתי כ"כ הרבה, אבל אשמח לקבל תשובות לפחות לחלק מהשאלות כל פעם :)

תודה מראש :) ,

אביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אין לך מה להצטער.. שאל שאלות.

בישביל זה אנחנו כאן.

אז ככה:

1. הסיבה שלא הצלחת להעלות את הFSB (Front Side Bus), המווה את פס תעבורת הנתונים בין הרכיבים השונים בלוח אם.

זה שהזיכרונות והרכיבים השונים לא תוכננו ולא מסוגלים לעבוד במהירות גבוהה כזאת.

אתה צריך לנסות לעלות בקפיצות יותר קטנות.. עד שתגיע למגבלות. (דוגמא: מ-133.. להמשיך ל135צורך העניין, אם הכל עובד יציב, תמשיך הלאה ל-137~ וכן הלאה)

2. Voltage, תוספת כוח למעבד... אופצייה אשר יכולה לעזור באוברקלוקינג (זה כמו להוסיף.. תוספת טנק דלק מוגדל.. בכדי שהאוטו יוכל לגמוע מרחקים יותר ארוכים,.. או משוה כזה)

אך עם העלאת המתח יש לזכור! אתה מוסיף המון חום למעבד!.. ויש לדאוג לקירור רציני... (אם זאת גם הישטה היא לעושת את זה בקפיצות כמה שיותר קטנות, במיוחד למישהו חסר ניסיון)

3. מיקום המאווררים שלך שגוי בבסיסו.

אוויר חם עולה למעלה!, על כן.. את המאוורר בתחתית בחזית, תפנה כך שיכניס אוויר קר פנימה.

ואת שני העליונים כך שיוציאו.

זהו אני חושב,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. מיקום המאווררים שלך שגוי בבסיסו.

אוויר חם עולה למטה!, על כן.. את המאוורר בתחתית בחזית, תפנה כך שיכניס אוויר קר פנימה.

ואת שני העליונים כך שיוציאו.

זהו אני חושב,

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה על התגובות המהירות :)

אוקיי, אני אנסה כל מה שאמרת לי.

רגע, אבל עדיין לא הבנתי, למה שאני ארצה למשל להובסיף מתח למעבד?

זה משפיע על הקלוק? או סתם עוד חשמל?

ובקשר למאווררים:

איך לא חשבתי על זה...!

רגע ומה אתה ממליץ בקשר למאוורר הדלת?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה על התגובות המהירות :)

אוקיי, אני אנסה כל מה שאמרת לי.

רגע, אבל עדיין לא הבנתי, למה שאני ארצה למשל להובסיף מתח למעבד?

זה משפיע על הקלוק? או סתם עוד חשמל?

ובקשר למאווררים:

איך לא חשבתי על זה...!

רגע ומה אתה ממליץ בקשר למאוורר הדלת?

תודה

מתח - אני לא בטוח ב100% טכנית, אבל פרקטית בשביל היציבות (אבל תעלה ברווחים קטנים!!)

מאוורר בדלת - שיכניס אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

אפשר לכוון את המאוורר שיוציא אוויר וגם שיכניס

אבל אני אף פעם לא הבנתי איך הוא עושה את זה

זאת אומרת נגיד שהוא מסתובב ואז הוא דוחף אוויר , מה הפעולה שהוא עושה בשביל למשוך אוויר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אם למאורר אין "הגנת" DC (מה שלא סביר להניח) אז פשוט אפשר להפוך לו את הפלוס-מינוס, כמובן שזה לא יהיה אפקטיבי כמו להפוך פיזית את המאורר (בגלל זווית הלהבים) אבל זה גם יכול לעשות את העבודה.

אבל מה הטעם לכל התסבוכת... ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז עשיתי מה שנאמר לי פה, והעליתי את ה-FSB ל-140, מה שהביא את הקלוק ספיד שלי -1.60Ghz עגול ויפה :) .

אההה, ומשום מה עכשיו הוא מזהה את המעבד כ- 1900+ , ולא כ-1800+.

בנוגע לcore voltage:

כשבאתי לשנות אותו בביוס הוא היה על Auto, אז לא הייתה לי שום דרך לדעת מה הvoltage שהוא משתמש בו.

אבל מכיוון שבכ"ז רציתי לנסות להוסיף קצת "דלק" למעבד (כמו שנאמר כאן), פשוט כיוונתי את זה ל-1.750, פשוט ניחשתי.

אני לא מבין בזה, ואני לא יודע מה חשבת ל"סטנדרתי" בתחום הזה ומה נחשב "לתוספת".

יכול להיות שבכלל הורדתי את הvoltage , כי אולי במצב Auto זה היה יותר?

יש לכם רעיונות, והאם להשאיר את זה על 1.750 ? האם להעלות או להוריד ?

הלאה.

רציתי לשנות את ההגדרות של הראם שלי גם כן, מכיוון שלאחד שקראתי את מה שכתוב בספר הוראות של הביוס, ראיתי שהוא בכלל לא מוגדר טוב (אני חושב).

מה שהיה מוגדר זה ככה:

SDRAM frequency: SPD

CAS Latency: 2

Row Precharge time: 3T

RAS Pulse width: 5T

RAS to CAS Delay: 3T

Bank Interleave: DISABLED

SDRAM Burst Length: 4QW

SDRAM 1T command: ENABLED

Fast Command: FAST

לפי מה שקראתי בספר יש כאן כמה דברים שלא אמורים להיות מוגדרים ככה. למשל RAS to CAS delay, אמור להיות על 2T לביצועים יותר מהירים. כתוב גם שה-Bank interleave אמור להיות על דיסאייבל רק כשיש 16MB של ראם, ולי יש 256. אפשר להגדיר את זה ל-2WAY או ל-4WAY, ולא מפורט מה ההבדל ביניהם.

מישהו כאן יודע ?

ואחרון חביב זה ה-SDRAM Burst Length, שמוגדר על 4QW במקום 8QW, כמו שכתוב בספר שצריך.

החלטתי לשנות את כל שלושת הסעיפים הנ"ל. No pain no gain, right ? :)

אבל כששיניתי, הווינדוס שלי החליט שהוא לא רוצה לעלות, ויתץ את זה כבעייה בקובץ ntfs.dat בהתחלה ואחרי זה סתם מסכים כחולים.

יש רעיונות ?

תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרות האלה קשורות לזכרון.

אם המחשב לא עלה\ מסכים כחולים אז זה אומר שהזכרונות שלך לא יכולים לעבוד במהירות גדולה\גדולה יותר.

תנסה הגדרות קצת יותר פשוטות.

תנסה לחזור למצב הקודם וכל פעם לשנות רק דבר אחד עד שהמחשב לא עולה יותר ואז תחזור אחורה.

בקשר לזיהוי המעבד - בגלל שהמהרת אותו אז הוא מזוהה כמהיר יותר זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

spd +33

CAS Latency: 2

Row Precharge time: 2T

RAS Pulse width: 5T

RAS to CAS Delay: 2T

Bank Interleave: 4 way

SDRAM Burst Length: 8QW

SDRAM 1T command: ENABLED

Fast Command: ultra

fsb 144

ddr clk 144+33=177

cpu 1800@144*13=1870

tmp full load 44-46

idle 40-42

הזכרונות שלי הם CROSHAIR DDR3000 CAS222

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...