אתר חומרה חדש - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתר חומרה חדש

Ping

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל, לגבי הטעינה, זה הוזכר בכתבה: יש צורך להחליף את כל הקנה (דבר מאוד מאוד יקר ולא פרקטי, מה גם שהקנים הם חד פעמיים כי הם נהרסים מייד עקב החום הרב ופה אני ממש לא בטוח בעניין הדיוק של הכדור האחרון).

דבר שני, הדיוק של הכדור הראשון פה שואף לאפס כי המרחק שהוא עובר בתוך הקנה קצר מאוד וספק אם הוא מספיק לעשות חצי סיבוב לפני שהוא נפלט מהלוע - דיוק מזערי.

בעצם, הקריטריון של כמות סלילים קשור ישירות לקריטריון של אורך הקנה ופה, כיוון שאורך הקנה קצר בהתחלה ומתארך אחר כך פוגע גם בכמות הסלילים כי רק הכדור האחרון עובר את כל הסלילים).

אבירם, כתבת הרבה דברים לא מדויקים.

מהירות לוע של רובה שמוגדר כרובה צלפים לא בהכרח גבוהה ממהירות לוע של רוס"ר. למעשה, מהירות לוע של רובה צלפים נעה בדרך כלל בסביבות ה800m/sec בעוד שמהירות הלוע של רוס"רים מסדרת M16 (כולל M4) היא מעל 900m/sec.

כדי לקיים מהירות לוע גבוהה אין צורך בעודף אבק שריפה אלא בקנה עם מספר סלילים גבוה יחסית וארוך.

בנשקים מבוססי הטכנולוגיה החדשה יש רתע חזק מאוד; המטען החשמלי נועד להצית את החומר הנפיץ שנמצא מאחורי כל קליע. לכל קליע יש הדף קטן יותר מלקודמו כי ככל שהקנה קצר יותר, כך גדל ההדף, מה ששוב גורע מהדיוק של הכדורים הראשונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבירם, כתבת הרבה דברים לא מדויקים.

מהירות לוע של רובה שמוגדר כרובה צלפים לא בהכרח גבוהה ממהירות לוע של רוס"ר. למעשה, מהירות לוע של רובה צלפים נעה בדרך כלל בסביבות ה800m/sec בעוד שמהירות הלוע של רוס"רים מסדרת M16 (כולל M4) היא מעל 900m/sec.

כדי לקיים מהירות לוע גבוהה אין צורך בעודף אבק שריפה אלא בקנה עם מספר סלילים גבוה יחסית וארוך.

בנשקים מבוססי הטכנולוגיה החדשה יש רתע חזק מאוד; המטען החשמלי נועד להצית את החומר הנפיץ שנמצא מאחורי כל קליע. לכל קליע יש הדף קטן יותר מלקודמו כי ככל שהקנה קצר יותר, כך גדל ההדף, מה ששוב גורע מהדיוק של הכדורים הראשונים.

אני לא מתווכח על המהירות המדוייקת, אם אתה אומר אז אתה יודע. בקשר לטענה השניה:

"יתרון שלישי ומשמעותי במיוחד הוא דיוק ירי גבוה. מכיוון שקצב האש של אקדחי METALSTORM הוא עצום, לא מספיק להיווצר רתע משמעותי באקדח לאחר ירי רצוף של מספר קליעים וניתן לקבל פיזור פגיעות קטן במיוחד."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

:o

איך הגעתם מהולדתו של אתר חומרה חדש לתורת הירי?

משחק הסוגיות נראה פתאום קטן מידות לעומת מה שרץ כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ויורים את כל ה"מחסנית" ברצף, זה אכן כך. אבל אם יורים בבודדת, בהחלט קיים הדף.

למעשה, זה מזכיר את הG11 של H&K, גם אצלו ההדף מגיע לאחר הירי של צרור שלם כיוון שהוא משתמש בתחמושת חסרת תרמיל מה שמאיץ פי כמה את קצב הירי שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ויורים את כל ה"מחסנית" ברצף, זה אכן כך. אבל אם יורים בבודדת, בהחלט קיים הדף.

למעשה, זה מזכיר את הG11 של H&K, גם אצלו ההדף מגיע לאחר הירי של צרור שלם כיוון שהוא משתמש בתחמושת חסרת תרמיל מה שמאיץ פי כמה את קצב הירי שלו.

מצטער שאני מגיב רק עכשיו, פשוט האיטיות אתמול הייתה בלתי נסבלת.

כל הרעיון זה ירי של כל המחסנית ברצף. אתה הרי מבין שאם אתה יורה בקצב אש של מליון כדורים בדקה ואין לך רתע לא נראה לי שישאר מישהו שיפריע לך לטעון בשקט את הנשק. אתה לא יכול להשוות את הנשק הזה לרובה/תמ"ק רגיל, כי זה לא שיועד לירי של צרורות/כדורים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שלנשק הזה יש שימושיות אדירה, במיוחד בישומים שמאופיינים ביצירת "wall of led" (אם אתם יודעים למה אני מתכוון).

למשל כהגנה מטילים בספינות וכד', פשוט בזה אין שני לו - רק דבר אחד חייבים לעשות: לפתור את בעית הטעינה כך שיוכלו לטעון באופן אציף (תוך כדי יריה) כי בקרב שבו (מן הסתם) חייבים ליצור את "קיר העופרת" הזה *אין* זמן לטעון.

וכן, הישום הזה נקרא "קיר עופרת" למרות שלא, זה לא עופרת. (היסטורית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או הו... תתפלא

אתה הרי יכול לירות על אדם אחד כל פעם (אלא אם כן המציאו עוד משהו שמאפשר להנחות כל קליע אל עבר מטרה שונה). אז אם תרוקן עליו מחסנית, לזה שיבוא אחריו יהיה הרבה מאוד זמן לכוון ישר לרקה שלך, בזמן שאתה טורח להחליף קנה.

ואם תירה כדור בודד כל פעם, אז שום דבר לא השתנה אלא נוספו הרבה חסרונות (שפירטתי אותם מקודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מכוון לכל בן אדם בנפרד, אתה משתמש בזה כדי לירות לתוך קבוצה של אנשים. אתה מכוון למרכז הקבוצה, מתחיל לירות ומזיז אותו ימינה ושמאלה מדי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מצב ריאלי משתי סיבות:

א)ברוב המקרים אין קבוצה צפופה של אנשים שתוכל לכוון אליה

ב)קצב הירי העצום לא מאפשר לך לכוון ימינה או שמאלה כי כל הכדורים משתחררים כמעט מיד לאחר הלחיצה על ההדק (או על ההדקים)

אז אתה תפגע ב (נניח) 3-4 אנשים בפעם אחת (בעצם אולי יותר, תלוי בטווח הירי) אבל בטח ובטח שלא תוכל לחסל את כולם.

כל מקלע יותר יעיל מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...