סקר: מה תרצו לעשות בשרותכם הצבאי? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: מה תרצו לעשות בשרותכם הצבאי?

yot

מה תרצו לעשות בשרותכם הצבאי?  

518 הצבעות

1. 1. מה תרצו לעשות בשרותכם הצבאי?

• קרבי (גולני/גבעתי/שריון וכו')
    • קרבי מובחר (סיירות/שייטת 13/שלדג וכו')
    • טיס חובלים צוללות וכו'
    • עתודאי
    • ג'ובניק (פרופיל נמוך/מעוניין לתרום את חלקי בצורה אחרת)
    • לא מתכוון לעשות צבא

Recommended Posts

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קשה להשוות בין תרומה של חייל אחד לחייל אחר, במיוחד בין קרבי לג'ובניק.

מה שכן, אין לי ספק שאלו שיגיעו לתפקידים המעניינים במודיעין, ידעו שתרומתם משתווה או גדולה מזו של כל חייל אחר בצה"ל.

לצערי, אלו שלא הגיעו לשם, לעולם לא יוכלו לדעת על מה אני מדבר.

אני מופתע מהאחוז הגבוה של העתודאים כאן - כאחד שבילה את שירותו הצבאי מוקף בחברת עתודאים, דעו לכם

שזה לא רע בכלל אם אתם מגיעים למקומות הנכונים. זו בסך הכל פשרה מאוזנת למדי. ממר"מניקים חותמים שנתיים וחצי קבע,

על קורס מחורבן של חצי שנה שמכשיר אותם כNOOBS, ואתם מקבלים תואר אקדמי + חיים נוחים יחסית + משכורת טובה קצת יותר בקבע,

בשביל עוד חצי שנה בלבד. פשרה טובה.

כיום הרמטכ"ל בעצמו טוען שקרביים יש מספיק, והבעיה של הצבא היא בעיקר בכוח אדם טכנולוגי מוכשר.

אין לי ספק שזו תשאר בעיה של הצבא עוד זמן רב, אותו כוח אדם טכנולוגי מוכשר לא רוצה להעביר את מיטב שנותיו

בגוף מסומם ומרושע כמו צה"ל, שמתייחס לאנשיו כפי שהוא מתייחס (משכורת של לחודש בקבע, לאדם שבחוץ יקבל מעל 20K).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

??? ??? ???

אתה יודע כמה שריונרים עם פרופיל מקסימלי יש? מאיפה השטות הזאת? אתה יודע כמה אנשים מתנדבים לשריון?

למה אתה חושב ששריון קבוע בשטח? מאיפה זה? כמה זמן אתה בצבא?

מבחינת חתכים, שולחים לשריון כוח אדם איכותי, בגלל שעל כל 3 אנשים צריך מפקד טנק, ועל כל 9 לוחמים צריך קצין, ועל כל 33 לוחמים צריך סמ"פ ומ"פ שזה יחס הרבה יותר גבוה של מפקדים לחיילים מאשר בחי"ר.

המממ,..........

דבר ראשון אני בצבא שנתיים ושמונה חודשים.מרץ 02...

הבנתי מדברים שכתבת כבר שהיית שריונר,וזה סבבה.אני אישית נ"מ=נגד מטוסים(פשוט הרבה לא יודעים..) ושירתתי עם המון שריונרים על גבול הצפון.

הדברים שאני אומר פה הם לא מחוסר ניסיון לעומת בני ה 16,17,15 פה, שלא יודעים אפילו קמצוצון ממה שמחכה להם, ולא משנה כמה יכינו אותם לצבא ולשירות הכי הכי קרבי שיש, למרות שכל יחידה קרבית יש לה תפקיד שונה במערך הצהלי.

דבר שני..

גם אני עם פרופיל מקסימלי של 97+סעיפי ליקויי,...

אבל מה לעזאזל קשור אנשים איכותיים?,מה קשור על כל 3 חיילים יש מפקד, למה ביח' אחרות אין דבר כזה?!,חחחח, גם בנ'מ וגם בצנחנים בכל כיתה (שמונה 3 חיילים + מ'כ)

זה כך, בכל יח' קרבית אחרת זה גם כך, אז אל תשחק אותה מבין גדול..מבלי לזלזל כן...כי יש עוד אנשים שמבינים כאן דבר או שתיים בצבא.

ועוד דבר,..כל החיילים שהם 97 והם שריונרים/תותחנים/נ'מ/חיר מכ.., מגוייסים לשם בגלל שהם או עם סעיפי ליקויי, או שכבר אין לאן לדחוף אותם ליח' החי'ר, או שהם פשוט לא מוכנים ליהות קרבי בחיר...וזו האמת, ופשוט נותנים להם את האפשרות לבחור בין היח' הנ"ל, ככה עשו לי.

**ובנוגע לעתודה..

די לבלבל תשכל יותר מדי, כי מה שאומרים לכם לפני הגיוס זה כלל לא מה שיקרה בהמשך...ומי שרוצה עתודה, חייב ליהות חתום 7-6 שנים עם אני לא טועה....אולי פחות קצת אבל זה גם המון המון זמן!!!!, אז שתדעו שאין בצבא שחור או לבן, יש המון המון אפור!!!, וזה תגלו כנראה רק אחרי שתתגייסו.

ולסיכום, כל מי שלכלך עליי פה, פשוט לא היה לי מספיק זמן להגיב, כי כן,,..הייתי בצבא!,כמה מפתיע... ::) ::)

וכל מי שחפץ ליבו ליהות ג'וב,קרבי,אז שיהיה לו בהצלחה, ומה לעשות שצה'ל דופק את החיילים שלו, הגיע הזמן שהצבא שלנו יתפוס תחיילים חזק בביצים!!, כי הצבא הפך ליהות זנ*תי...במילים יפות עוד אני רושם את זה..

ויש הרבה הרבה דוגמאות למה שאני אומר...,תבררו אצל אנשים שהשתחררו / לקראת שיחרור (2-4חודש לפני,בכוונה אני מדגיש זאת), מה ההבדלים....כי יש המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...