האם אני יכול להכין בעצמי כבל מאריך לחיבור של RCA ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אני יכול להכין בעצמי כבל מאריך לחיבור של RCA ?

yair_gobani

Recommended Posts

שלום לכולם !

יש לי כבל כזה:

קישור

עכשיו, נכון שברמקולים של מערכת מיני אפשר לחתוך באמצע ולחבר כבל חשמל פשוט ?

אז השאלה שלי:

האם אפשרי לעשות את אותו דבר גם כאן ? או שאי אפשר ? (לפחות באופן פשוט)

תודה רבה לעוזרים  :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תקנה כבל מאריך שיתאים לאחד משני הקצבות כלומר כבל שבצד אחד יש שני RCA נקבה ובצד השני שני RCA זכר או כבל שיש לו בקצה אחד מיני פיאל זכר ובצד השני כניסה למיני פיאל. כך תחסוך עבודה מיותרת בלי הבדל משמעותי במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורטית כן פרקטית צריך כבל עם התנגדות מתאימה, אבל אני ממליץ שתכנס לחנות האייס או ההום סנטר הקרובה לביתך ותקנה מאריך פשוט ואם אין באורך המתאים פשוט תשרשר שנים או שלושה עד שתגיעה לאורך המתאים (אבל אני כמעט בטוח שיש מאריכים באורך 10 מטר זה מוצר מאוד נפוץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בACE אצלנו.

בכל מקרה, יש שניים כאלה, אני אנסה לעשות את מה שאמרתי על אחד מהם...

אני אחזור עם תוצאות !  :)

ותודה רבה על התשובה  8)

עריכה- הניסוי לא הצליח :'(

מישהו יודע אם אני קונה מאריך, הוא צריך להיות מתאים להתנגדות שלו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לקנות כבל RCA, זה כבל בו יש מוליך אחת עטוף במוליך אחר (סיכוך). בכבל של רגילים יש 2 מוליכים זה לצד זה, אם תשמש בכזה כבל ל-10 מטר אתה עלול לדפוק את האיכות בצורה משמעותית.

בחנויות אלקטרוניקה טובות אתה יכול לקנות כבל RCA לפי מטר, ובנוסף קונקטורים מסוג RCA ו3.5 ממ סטיראו שאתה יכול להלחים לבד.

ככה נראה פלאג שאתה מלחים/מרכיב לבד על כבל RCA איכותי

tv4.jpg

tv5.jpg

כמו שאתה יכול לראות - יש לך חוט פנימי, בידוד סיליקון לבן שעוטף אותו, חוט חיצוני שעוטף את כל הבידוד הלבן ובידוד חיצוני שחור.

ב-10 מטר אל תתפשר על איכות הכבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה נהדרת!

ככה צריכה להראות עבודה על כבל, נקייה ואיכותית, עלה והצלח !

אתה צריך לקנות כבל RCA, זה כבל בו יש מוליך אחת עטוף במוליך אחר (סיכוך). בכבל של רגילים יש 2 מוליכים זה לצד זה, אם תשמש בכזה כבל ל-10 מטר אתה עלול לדפוק את האיכות בצורה משמעותית.

בחנויות אלקטרוניקה טובות אתה יכול לקנות כבל RCA לפי מטר, ובנוסף קונקטורים מסוג RCA ו3.5 ממ סטיראו שאתה יכול להלחים לבד.

ככה נראה פלאג שאתה מלחים/מרכיב לבד על כבל RCA איכותי

tv4.jpg

tv5.jpg

כמו שאתה יכול לראות - יש לך חוט פנימי, בידוד סיליקון לבן שעוטף אותו, חוט חיצוני שעוטף את כל הבידוד הלבן ובידוד חיצוני שחור.

ב-10 מטר אל תתפשר על איכות הכבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע להלחים דברים פשוטים, וזה גם לא ממש טוב.

אם אני אקנה מאריכים, רוב הסיכויים שהם מסוככים ?

גיליתי את זה לבד, רק בווליום 30 (מתוך 31) שומעים משהו, אבל לא משהו שמתקרב למשהו מובן :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון יש 2 סוגים של חוטי RCA

1. באחד יש חוט מרכזי של מידע וסיכוך שעובר לידו, זה די דומה לחוט של הרמקולים שלך אבל עדיין הרבה יותר טוב מהם, חוט כזה טוב בדרך כלל למרחקים קצרים.

2. בשני יש חוט מרכזי וחוט שעוטף אותו לכל האורך (סיכוך מלא), זה כמובן הרבה יותר איכותי.

ב-10 מטר אני מציע לך לא להתפרש, חפש חוט מהסוג השני, רק קח בחשבון שהוא בדרך כלל הרבה יותר יקר (מה שאתה רואה בתמונה עלה לי 80 שקל ל-10 מטר כולל הקונטקורים).

אם אתה קונה משהו מוכן עדיף שיהיה של חברה מוכרת (אולי אפילו vivanco אם אתה יכול להרשות לעצמך) מהסיבה הפשוטה שרוב הסיכויים שהוא יהיה מסוכך, מה שבכבל של חברה לא מוכרת אתה לא יכול לדעת בודאות.

כבל דק ב-99 אחוז מהמקרים הוא מהסוג הראשון, כבל עבה יכול להיות או מהסוג הראשון או מהשני.

בוידאו ואידיו דיגטלי (קוקס) זה די קריטי, באודיו רגיל (סטיראו) אני לא יודע עד כמה זה קריטי.

אם אתה מחפש איכות קנה מתאם פלאג כזה מ-3.5mm סטיראו ל-2RCA וכבל 2RCA ל-2RCA באורך שאתה רוצה במקום לשים כבל מתאם מ-3.5mm ל-2RCA ועל זה להרכיב מאריך.

rca-3-5stmm.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמצא כבל של 3.5mm ל-2RCA באורך 10 מטר ככה שממילא אתה תקנה כזה כבל קצר ותרכיב על זה מאריך של 2RCA ל-2RCA

אני חושב שיהיה לך יותר זול לקנות מתאם + כבל 2RCA ל-2RCA אבל אל תתפוס אותי במילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמצא כבל של 3.5mm ל-2RCA באורך 10 מטר ככה שממילא אתה תקנה כזה כבל קצר ותרכיב על זה מאריך של 2RCA ל-2RCA

אני חושב שיהיה לך יותר זול לקנות מתאם + כבל 2RCA ל-2RCA אבל אל תתפוס אותי במילה.

חשבתי להאריך את הכבל ע"י החיבור של האוזניות, יהיה יותר זול, לא ?

ויש כבל של 2RCA ל2RCA של 10מ'

ותודה רבה על התשובות, ועל זה שאני משגע אותך :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שתמצא מאריך לאוזניות של 10 מטר (אפשר לחבר 5 על 5), בכל מקרה כל הכבלים מהסוג הנ"ל שאני נתקלתי בהם היום די עלובים.

קח בחשבון שככל שיהיו יותר חיבורים בדרך יש סיכוי גדול יותר שהאיכות תרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...