צריך עזרת בבחירת סוג פוטנציומטר ! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרת בבחירת סוג פוטנציומטר !

Tov_Tov

Recommended Posts

רכשתי את קיט המאוררים הזה בעל פאנל שליטה

http://www.thermaltake.com/accessories/dcfan/35drivebay/a1873.htm

אבל הייתה בעיה בסיבוב של הפוטנציומטר השלישי אז ניסיתי קצת כוח והפוטנציומטור נשבר

אני מעוניין להחליף אותו אבל אני לא יודע במה להחליף אותו

על הפוטנציומטר יש 4 ריבועים

בצורה הזאת

B1 | 03

HD |

כל צמד אותיות בריבוע

אין לי מושג מה אותיות האלה אומרות... אולי זה קשור לסוג הפוטנציומטר ?

אז בבקשה תגידו לי איזה פוטנציומטר אני צריך לקנות כדי שזה יעבוד לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש באיזה מקום עליו מספר כמו 10K או 100K. אם הוא 10K אתה צריך פוטנציומטר של 10 קילו-אוהם.

עריכה: אם יש לך בבית רב-מודד, אתה יכול לכוון אותו למצב מדידת התנגדות ולבדוק את התנגדותו של אחד הפוטנציומטרים התקינים. כוון את הפוט' למקיסמום ובדוק את ההתנגדות (אם היא 0 כוון אותו לצד השני...). אתה יכול גם לנסות לשלוח אימייל לטרמלטייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי לא רשום על כלום חוץ מ -4 ריבועים האלה שאמרתי בהתחלה

האם יש דרך לחשב איזה פוטנציומטר אני צריך דרך המתח של המאוררים ?

Rated Voltage 12V Noise

Started Voltage 7V

Rated Current 0.19A

Power Input 2.28W

זה מה שרשום באתר של Tt :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי את הודעתי הקודמת. הפוטbציומטר הוא לא הרכיב היחיד במעגל השליטה, סביר להניח שיש שם עוד רכיבים כמו LM317 וכמה נגדים. לכן אי אפשר לחשב את הערך שלו סתם כך. אם אין לך שום דרך לדעת, תוכל להמר ולשים אחד של 10K, אם זה לא הפוט' המתאים המתח לא ירד לרמה הרצויה. אבל זו רק דעתי, יכול להיות זה ישרוף את המעגל, את המאוורר, את המחשב ואת הבית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה

ובקשר לרב-מודד אכן יש לי אותו בבית אבל אני ממש לא יודע להשתמש בו...

ולא הבנתי כל כך את ההסבר שלך מה זה יעזור לי שזה יראה לי 0 לא ממש הבנתי איך בעזרת זה אני ידע באיזה פוטנציומטר להשתמש :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה

ובקשר לרב-מודד אכן יש לי אותו בבית אבל אני ממש לא יודע להשתמש בו...

ולא הבנתי כל כך את ההסבר שלך מה זה יעזור לי שזה יראה לי 0 לא ממש הבנתי איך בעזרת זה אני ידע באיזה פוטנציומטר להשתמש :\

אוקיי, הנה הסבר מפורט. ראשית קח את הרב-מודד. אמור להיות כפתור מסתובב גדול עם הרבה אפשרויות, VAC, VDC, A, וכו'. אתה צריך לכוון אותו כך שימדוד התנגדות, שהסימון שלה הוא אומגה:

omega.gif

אם יש שם R, כלומר Resistance זה גם טוב. יתכן שיש שם כמה תחומים, כמו למשל מ-0 עד 20 אוהם, ומ-20 עד 2000 אוהם, מ-2K ועד 20K אוהם וכו'. כוון אותו לתחום שמכיל את 10K. עכשיו התסכל על אחד הפוטנציומטרים התקינים ותראה שהוא מחובר למעגל עם שלוש רגליים. יכול להיות שיש גם שני מקומות שבהם כיסוי המתכת שלו מולחם למעגל, התעלם מהם. כוון את הפוטציומטר למינימום, קח את שתי האלקטרודות של הרב מודד ובדוק את ההתנגדות בין הרגל המרכזית לרגל כלשהי. אם ההתנגדות היא באיזור ה-10K, ה-25K או משהו כזה, זה הפוטנציומטר שאתה צריך לקנות. אם אתה מקבל התנגדות 0 או משהו בסדר גודל של אוהמים בודדים, סובב את הפוטנציומטר עד הסוף לצד השני ובדוק את ההתנגדות בין אותן רגליים. בהצלחה :)

עריכה: יש רבי-מודד שיש להם כמה כניסות לאלקטרודות, שים לב שאתה מחבר את האלקטרודות לכניסות דרכן נמדדת התנגדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...