מישהו יכול להסביר לי בבקשה את העניין של כפתור אחד בעכבר? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר לי בבקשה את העניין של כפתור אחד בעכבר?

Gnome

Recommended Posts

בזמן האחרון אני מתעניין במאקינטוש אבל לא הבנתי מה העניין שיש רק כפתור אחד בעכבר.

כאילו מה? איך משתמשים? מה זה כפתור ימני? ובכלליות מה זה ואיך משתמשים בזה ומה זה לעומת עכברים של רגיל...

ד"א יש לי MX500 ואני רואה שיש לו גם למאק, זה אומר שאני יכול להשתמש בו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עכברים עם שני מקשים עובדים במק ללא צורך בדרייברים מיוחדים.

העכבר עם הכפתור האחד ניתן במחשבה על משתמשים חדשים, שמסתבכים עם שני כפתורים. יש לעכבר עם כפתור אחד גם יתרונות אחרים: יותר קל לבצע גרירה והשלכה (הרבה יותר נוח להשאיר כמה אצבעות על העכבר מאשר רק את האצבע המורה), אין בעייה גם לשמאליים וגם לימניים לעבוד איתו בלי שינוי בהגדרות, ועוד כמה דברים קטנים.

אם עובדים עם עכבר בעל כפתור אחד, לחיצה על מקש קומנד במקלדת בזמן הקלקה עם העכבר משמשת בתור "לחיצה ימנית".

בכל מקרה, כאמור, המערכת עובדת עם עכברים בעלי שני כפתורים וגלגלת ללא צורך בדרייברים מיוחדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אם עובדים עם עכבר בעל כפתור אחד, לחיצה על מקש קומנד במקלדת בזמן הקלקה עם העכבר משמשת בתור "לחיצה ימנית".

לא קומנד, אלא קונטרול.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא ממש צריך לחיצה ימנית בOSX

ושמשאירים את הלחצן לחוץ לחצי שניה פחות או יותר הוא פותח תפריט "לחיצה ימנית"

יש עם זה שתי בעיות:

1. זה לא תמיד עובד. נסה למשל לקבל את תפריט ההקשר של הדסקטופ עם החזקה ארוכה.

2. זה איטי מדי. לפחות לטעמי.

אני מעדיף עכבר מרובה כפתורים גם במק, חבל רק שלא מימשו שם את הקונספט של גרירה ימנית.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עכברים עם שני מקשים עובדים במק ללא צורך בדרייברים מיוחדים.

העכבר עם הכפתור האחד ניתן במחשבה על משתמשים חדשים, שמסתבכים עם שני כפתורים. יש לעכבר עם כפתור אחד גם יתרונות אחרים: יותר קל לבצע גרירה והשלכה (הרבה יותר נוח להשאיר כמה אצבעות על העכבר מאשר רק את האצבע המורה), אין בעייה גם לשמאליים וגם לימניים לעבוד איתו בלי שינוי בהגדרות, ועוד כמה דברים קטנים.

בכל מקרה, כאמור, המערכת עובדת עם עכברים בעלי שני כפתורים וגלגלת ללא צורך בדרייברים מיוחדים.

סליחה על השוביניזם אבל ממתי בנות מבינות במאק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...