האם כדאי לקנות הרדיסק SATA למחשב שאין בו כונן פלופי? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות הרדיסק SATA למחשב שאין בו כונן פלופי?

Vatos-Locos

Recommended Posts

למחשב אין כונן פלופי, וגם לא נראה לי שאני אתקין אחד כזה רק בגלל SATA

האם בכל זאת יש אפשרות להתקין על הכונן וינדוס

אם השאלה לא מספיק מובנת, אז אני פשוט מחפש אלטרנטיבות שונות, נגיד דיסק עם בוט שיטען את הדרייבר לSATA ואחריו יהיה אפשר להכניס את הדיסק התקנה של הXP וקדומה

ואיך זה בכלל הולך ב NF7SL כי עקרונית לא קיבלתי שום דיסקט ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

את הדרייברים של הבקר SATA אתה יכול להוריד מיצרנית הבקר. תבדוק במנואל של הלוח או בביוס. לא בדקתי אבל אולי גם אפשר להוריד מהאתר של אביט.

תלווה ממישהו פלופי עם כבל. אתה לא צריך להתקין אותו במדף. פשוט תחבר אותו לבקר פלופי עם כבל, תשתמש בכונן לצורך ההתקנה ותחזיר למחשב ממנו לקחת. 2 דקות עבודה.

מה שכן, אתה ב OC אז כדאי קצת לחקור על הבקר כי יש בקרים של SATA שרגישים ל OC.

עריכה: אבל קשה לי להאמין שאביט לא חשבו על זה.

עריכה 2: כנס לפה יש קובץ דרייברים ל SATA עבור NF7-S (אני מניח שזה אותו הלוח כי SL אני לא מוצא). סביר להניח שיש לך את ה SILICON IMAGE ולא את האינטל או ה VIA.

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7-S&fMTYPE=Socket%20A&pPRODINFO=Driver

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי דבר ראשון אני יודע שאפשר לחבר מידי פעם את הפלופי, אבל השאלה המרכזית בתארד האם אפשר לעקוף את הבעיה הזאת,

כי אני מפרמט הרבה ואני לא רוצה כל פעם לחבר את הפלופי

אכן S ו SL זה אותו הדגם, אתה יכול לראות בחתימה שרשום בכלל S... (סתם כדרך אגב הSL פשוט נמכר עם באנל מצומצם שלא כולל מתאם PATA-SATA)

והדרייברים שיש להורדה הם ליצור דיסקט, מה שבדיוק אני לא רוצה לעשות

בקשר לבעיה עם OC בחלק מהבקרים של SATA אני מודע לזה ואני מנסה לברר איך זה בדיוק עם האביט

תודה רבה על ההשקעה ועל התשובות שחיזקו את מה שחשבתי (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשים אותם על דיסק במקום על פלופי לא יעזור, ההתקנה של וינדוס מחפשת אותם אך ורק על דיסקת

מה שאפשר לעשות זה לצרוב דיסק חדש של וינדוס כאשר הדריברים משולבים בו, יש המון מדירכים איך לעשות את זה באינטרנט, רק צריך לחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... יש לי כיוון, למרות שהוא לא מדוייק... נסה אולי לחשוב על משהו דומה לזה ואולי נצליח בסוף

פעם, כשהייתי מכניס דיסק הפעלה של WIN ME

דיסק הפעלה הכוונה צריבת IMAGE של FLOPPY לתוך CDROM

הוא היה מזהה את ה CDROM בתור כונן A

זאת אומרת הייתי נכנס לכונן A והוא היה נכנס ל CDROM שלי... כן כן

עכשיו אם אתה מכניס דיסק הפעלה של ME, מה שיש בדיסקט רק לתוך דיסק

ואז מנסה להתקין את WINXP הוא בטח יתן לך שגיאת DOS על גרסא ישנה וכו' וכו'.... למרות שאפשר לנסות... שכחתי מה הוא יגיד אם בכלל...

נגיד וזה לא יעבוד...

צריך לחשוב אולי על משהו דומה אתה מבין... משהו בסגנון הזה

ואז בהתקנה הוא יחשוב שכונן A זה בעצם ה CDROM שלך וככה תוכל לעשות IMAGE של הדריברים של הבקר SATA על דיסק והוא יבלע את הפתיון כמו דג!!!

צריך לבדוק עוד קצת... נסה את זה אם יש לך את הזמן\כח\יכולת וכו'...

אני ימשיך לחשוב איך אפשר לעקוף את זה....

בקשר לדריברים....

לא הצלחתי להביא לך לינק ישיר...

כנס לאתר של

http://www.siliconimage.com/home.asp

משם ל DOWNLOADS

משם ל DRIVERS

ואז תוריד את הדריבר האחרון... RAID ל או משהו כזה

אתה צריך 3X12 כמובן

אחרי זה יהיה לך בצד ימין קובץ JAVA שאותו אתה לא רוצה, והשני אתה כן רוצה

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40 שקל פלופי חדש

אין לי תקציב, אם תוכל לשלוח לי 40 שקל בדואר אני אשמח... תודה

תודה Holy ותודה Yaniv Uzan אני אראה את זה לחבר שלי הוא אמור להבין יותר טוב בנושאים האלה

מקווה לטוב (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחילת ההתקנה הוא צריך דרייבר חיצוני בשביל לזהות את הכונן שיושב על בקר ה SATA (בשביל לקבוע מחיצות ובשביל להתקין את הקבצים..)

בכל מקרה אני לא יודע עד כמה זה חוקי לצרוב את הדיסק ולעשות בו שינויים ומה זה יכול לגרום (בכל זאת דיסק מקורי לא הייתי רוצה להתעסק ולהרוס שם משהו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, אבל מניסיון קודם אצל חברים אני לא ממש אוהב את האופציה הזאת ומעדיף להתקין ידנית את הוינדוס ולאחר מכן את הSP2 מדיסק בלי יותר מידי קומבינות (עניין של הרגל..)

בכל מקרה אם אני לא אמצא דרך נוחה בנושא הזה, אני פשוט אקנה דיסק קשיח PATA-IDE שזה לא כזה נורא ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שזה לא נורא

אני קצת מתחרט שלא קניתי PATA

מתחילים לרוץ תגובות מאנשים שאחרי כמה חודשים\שנה הכוננים מתחילים להתקלקל... יכול להיות שזה מקריות אבל עדיין אין כמו PATA ישן וטוב (וזול יותר)

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...