עזרה: בבקשה אני צריך עזרה וכיוון בבנית בלוק מים. - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה: בבקשה אני צריך עזרה וכיוון בבנית בלוק מים.

elad_rabi

Recommended Posts

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אכן בעייתי :-X

בנושא שהבאתי לך מקודם פורסם הסרטוט הזה: http://forums.procooling.com/vbb/attachment.php?attachmentid=3750

הוא סרטוטים של מתקן בשביל הפינים של הסוקט (K7) ..

אני לא יודע עד כמה הם מדוייקים או אם הם בכלל נכונים , אף אחד שהשתמש בהם הגיב על כך ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שתי תאוריות שסותרות אחת את השניה.. אני צריך שתעזרו לי לחשוב איזה יותר טובה

מה עדיף? שהמבוך יהיה קצר או ארוך?

כי אם הוא קצר, אז ייתכן שהמים מספיקים לקרר ובורחים מהר, וכך יש תחלופה מהירה של מים קרים. מצד שני, יכול להיות שזה בכלל לא מספיק לקרר את המעבד ואז ישר בורחים

אבל ייתכן גם שאם הוא ארוך, אז הוא מספיק לקרר הרבה, ואז הולך. אבל ייתכן גם שמים חמים יישארו תקועים באמצע, ואז המעבד יתחמם.

איזה תאוריה יותר טובה?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך תעלות הבלוק ולכן מחזור הקירור של מים, זניח לחלוטין לעומת אורך הצנרת.

חוץ מזה, שמחזור המים בכלל לא משנה.

את כמות המים שיעברו קובעת המשאבה. 300 ליטר בשעה שיעשו 10 סיבובים במערכת, יקררו בדיוק כמו 300 ליטר בשעה שיעשו 100 סיבובים במערכת.

תעשה תעלות ארוכות בכדי שיהיה להם הרבה שטח מגע עם הבלוק ויספגו הרבה חום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם להאריך את התעלות על יתר המידה , הרי רוב החום מתרכז באיזור המרכז , יותר מכך אינך רוצה לשמור את המים בתוך הבלוק ...

מבוך קצר עדיף , בתנאי שיש לך מספיק שטח פנים באיזור הליבה וכ-5-10 ממ ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ.. למה אני לא רוצה אותם בתוך הבלוק?

ההיגיון שלי אומר שכל זמן נוסף בתוך הבלוק משמע נוסף - אחרי הכל המים יותר קרים מהבלוק..(אחרת מצבינו רע מאוד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן המיים קרים יותר מהבלוק , אבל אין טעם להשאיר אותם בבלוק לאחר שהם תפסו חום , מעט ככל שיהיה ...

הרי המים שנכנסים תמיד יהיו קרירים יותר מהמים שיוצאים , גם אלו שעברו רבע מהדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא בא במקום החדשים שנכנסים, זה בא בנוסף.

קצב הכניסה של המים נקבע ע"י המשאבה. אנחנו עכשיו מדברים על משך השהייה שלהם.

נדגים את זה עם סרטוט קל..

התכלת זה המים הקרים שנכנסים. כמו שאתה רואה לאט לאט הם מתחממים(מתכהים בשרטוט).

השאלה היא אם להוציא אותם מוקדם(אופציה 1) או להשאיר אותם עוד קצת(אופציה 2).

לפי דעתי, אופציה 2 תיתן ביצועים מעט יותר טובים מכיוון שהרווחת עוד שטח מגע בין המים לבלוק, וגם אם המים חמימים יחסית למים הקרים שנכנסים, הם עדיין יותר קרים מהבלוק ולכן מקררים אותו.

טעיתי איפשו?

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שאין צורך בכך , תוכל לראות את זה במבחן המציאות ע"י בקירה של הבלוק "קאסקייד" , שטח הפנים של הבלוק עם המיים הוא כ200-230 ממ רבוע בו המיים מוזרקים לחורים קטנים הקרובים לליבה , ומשם הם יוצאים במהירות האפשרית ללא שום תעלות או מעצורים ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן בעייתי  :-X

בנושא שהבאתי לך מקודם פורסם הסרטוט הזה: http://forums.procooling.com/vbb/attachment.php?attachmentid=3750

הוא סרטוטים של מתקן בשביל הפינים של הסוקט (K7) ..

אני לא יודע עד כמה הם מדוייקים או אם הם בכלל נכונים , אף אחד שהשתמש בהם הגיב על כך ..

הלינק לא נותן לי להיכנס לדף.. גם אחרי שנרשמתי.... :(

תודה על העזרה זה קודם כל....

באמת אין לי חורי על הלוח ככה שאני לא יכול לחבר את הבלוק עם ברגים.... אז אני איך שהוא צריך למצוא פתרון... אני השתמש בדבר הזה כמו בתמונה שהעלתי...(של טרמינלט,... מה שמו)

תגיד לי אני יכול להשיג כל עובי... מה אתה אומר לקחת ס"מ או פחות?

עכשיו אני צריך לעבוד על הצורה... (אני יעלה של התיכנון... מחר)

תודה על הכל!!!! לילה טוב!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה תכננתי משו אם את הרוצה את הקובץ מקור של התוכנה רק תגיד ואני יעלה את זה יש בפנים היטסניק מנחושת מפוטל חשיבה יצירתית

לפי דעתי יש מקום לעוד כמה ליטושים.

:)

למי שלא רואה טוב שיכנס לקישור הבא

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/p/y/r/o/_/m/a/n/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200409272041406604/200410031031325768/w.JPG

w.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...