צריך עזרה בשני אלגוריתמים - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בשני אלגוריתמים

PhoenixBoy

Recommended Posts

אני די מתחיל בזה ואני לומד לבד עם הספר שלומדים בבית הספר אז אני צריך שתעזרו לי לפתור את שתי האלגוריתמים הבאים:

1. א. נתונים 6 כדורים הנראים זהים. 5 מהם בעלי משקל זהה ואחד מהם כבד יותר. כמו כן נותנים מאזני שקילה. הצע אלגוריתם לאיתור הכדור הכבד.

ב. בכמה שקילות השתמשת?

2. בית הספר החליט לחלק מילגות לימודים לתלמידים העונים על התנאים הבאים:

1. ממוצע ציונים ציוניהם מעל 90

1. מספר האחים לא פחות מ-5.

צריך לכתוב לזה אלגוריתם שמראה אילו תלמידים יקבלו מילגה ואילו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הראשונה ממש פשוטה

תשקול 2 נגד 2

אם המשקל שווה הכבד הוא אחד משני הנתורים

תשקול 1 נגד 1 את שני הנותרים, איפה שהמשקל יורד יותר (כבד יותר) נמצא הכדור הכבד

אם צד אחד כבד יותר

תשקול 1 נגד 1 את שני הכדורים שהיו כבדים יותר בשקילה הקודמת, איפה שהמשקל יורד יותר (כבד יותר) נמצא הכדור הכבד

סה"כ 2 שקילות

להשאלה השניה חסרים נותנים. נתון לך איזה מבנה נתונים או שאתה יכול להשתמש בכל מבנה שיעלה על דעתך?

נסה לחשוב על זה לבד, השאלות האלה די בסיסיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את השאלה הראשונה.

והשאלה השניה היא של חבר שלי שלומד בבית ספר אחר לא איתי וזה מה שהוא קיבל והוא ביקש ממני עזרה. זה מה שרשום לו בדיוק. אני הצעתי לו אלגוריתם שבודק רק תלמיד אחד מפני שאין בסיס נתונים או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי אפשרויות או שהיא פשוט תדפיס על המסך.....אחרי בדיקה של תלמיד אחרי תלמיד תדפיס על המסך את התלמידים הזכאים באופן כזה שהמידע לא ישמר.

אך אם רוצים שהמידע כן ישמר בצורת מערך כלשהי אפשר להקצות לדוגמא בזכרון מערך באמצעות הקצאת דינמית כך שהמידע ישמר גם במערכת בחר מה אתה רוצה.

בכל אופן השאלה עם השש כדורים אפשר לפתור אותה בצורה כללית(רקורסיה) כל זמן שהכדורים מתחלקים לשלוש.

יש גם שאלה כזאת 8 כדורים שווים ואחד יותר קל למצוא תוך שתי שקילות.....זה אותו עקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...