אוהדי מכבי? show urself! - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוהדי מכבי? show urself!

Black Knight

Recommended Posts

וכן, אני חושב שההגעה של מכבי ת"א לליגת האלופות (וכן של מכבי חיפה) הן ההשיג הכי גדול של הקבוצות מישראל..אין מה להשוות לזה כל הופעה בגבייע אופ"א .

אני יותר התרשמתי מההופעה של הפועל ת"א בגביע אופ"א.

על מנת להגיע לליגת האלופות כל מה שמכבי ת"א הייתה צריכה לעשות זה לעבור את הלניסקי החלשה, (מה שהיא בקושי עשתה- שחקן של מכבי נגח כדור מהקו בדקה ה-90 במשחק הגומלין שיכל לעלות את הלניסיקי למשחק מול פאוק) וזהו.    אומנם היה משחק מול פאוק סלוניקי, אבל כאשר קבוצה מקבלת ניצחון אוטומטי של 3-0 במשחק חוץ מול קבוצה חלשה כזאת היא בטוח עברה.   

כך שהדרך של מכבי ת"א לליגת האלופות כלל לא הייתה מרשימה.

כנ"ל לגבי מכבי חיפה, שהתמודדה מול שטורם-גראץ האוסטרית, שהיא אולי הייתה אז שוות כוחות למכבי חיפה אם לא מעט חלשה יותר, ומכבי חיפה-שהיא גם הייתה הקבוצה הטובה יותר על הנייר- עברה אותה כצפוי.

אז ההגעה של שתי הקבוצות הנ"ל לא נעשתה ע"י הדחת אימפריות כדורגל מהמפעל וכניסה מרשימה לליגת האלופות אלא רק דרך הגרלה נוחה.

כל משחק הבתים לא אקטואלים שכן אני מתייחס רק להגעה לליגת האלופות (אני מגיב לציטוט)

הדרך של הפועל ת"א באירופה יותר מרשימה שכן כל שלב היה נוק-אאוט, ובניגוד למכבי ת"א שצריכה לעבור שני שלבי נוק-אאוט ואחר-כך היא יכולה לחטוף בראש 6 פעמים מאייאקס,ביירן ויובה (מה שבנתיים לא קרה למזלה), הפועל ת"א על מנת להתקדם באירופה הייתה צריכה לעבור 5 קבוצות שונות - 4 מהן יותר טובות ממנה - עד לרבע גמר אופ"א- שם היא גם ניצחה את מילאן (הקבוצות היו אררט ירבאן אם אני זוכר נכון- שחלשה יותר מהפועל ת"א, גנזיאסטספור- שחזקה יותר במעט מהפועל ת"א, צ'לסי, לוקומוטיב ופארמה).

אולי ההגעה לליגת האלופות מרשימה, אבל הדרך מעט פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יותר התרשמתי מההופעה של הפועל ת"א בגביע אופ"א.

על מנת להגיע לליגת האלופות כל מה שמכבי ת"א הייתה צריכה לעשות זה לעבור את הלניסקי החלשה, (מה שהיא בקושי עשתה- שחקן של מכבי נגח כדור מהקו בדקה ה-90 במשחק הגומלין שיכל לעלות את הלניסיקי למשחק מול פאוק) וזהו.    אומנם היה משחק מול פאוק סלוניקי, אבל כאשר קבוצה מקבלת ניצחון אוטומטי של 3-0 במשחק חוץ מול קבוצה חלשה כזאת היא בטוח עברה.   

כך שהדרך של מכבי ת"א לליגת האלופות כלל לא הייתה מרשימה.

כנ"ל לגבי מכבי חיפה, שהתמודדה מול שטורם-גראץ האוסטרית, שהיא אולי הייתה אז שוות כוחות למכבי חיפה אם לא מעט חלשה יותר, ומכבי חיפה-שהיא גם הייתה הקבוצה הטובה יותר על הנייר- עברה אותה כצפוי.

אז ההגעה של שתי הקבוצות הנ"ל לא נעשתה ע"י הדחת אימפריות כדורגל מהמפעל וכניסה מרשימה לליגת האלופות אלא רק דרך הגרלה נוחה.

כל משחק הבתים לא אקטואלים שכן אני מתייחס רק להגעה לליגת האלופות (אני מגיב לציטוט)

הדרך של הפועל ת"א באירופה יותר מרשימה שכן כל שלב היה נוק-אאוט, ובניגוד למכבי ת"א שצריכה לעבור שני שלבי נוק-אאוט ואחר-כך היא יכולה לחטוף בראש 6 פעמים מאייאקס,ביירן ויובה (מה שבנתיים לא קרה למזלה), הפועל ת"א על מנת להתקדם באירופה הייתה צריכה לעבור 5 קבוצות שונות - 4 מהן יותר טובות ממנה - עד לרבע גמר אופ"א- שם היא גם ניצחה את מילאן (הקבוצות היו אררט ירבאן אם אני זוכר נכון- שחלשה יותר מהפועל ת"א, גנזיאסטספור- שחזקה יותר במעט מהפועל ת"א, צ'לסי, לוקומוטיב ופארמה).

אולי ההגעה לליגת האלופות מרשימה, אבל הדרך מעט פחות.

אל תשכח שמכבי נצחה את פאוק גם ביוון עוד לפני הניצחון הטכני..וטכמובן שלפני ההגעה לליגת האלופות עצם ההגעה למוקדמות הצריכה מקום 2 בליגה שזה כבר הישג.

חוץ מזה- אני לא הולך לפתוח את סגנון המשחק של הפועל באירופה שוב..אבל אני לא הייתי רואה משחקיםש לק בוצה שמשחקת כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליגה שלנו חלשה מאוד- מקום 2 לקבוצה כמו מכבי ת"א זה לא הישג (בטח שהיא נאבקת מול "אימפריות" כמו מכבי פ"ת וב"ש), הניצחון בחוץ על סלוניקי 2-1 אומנם יפה, אבל לא אקטואלי. פאוק גם קבוצה חלשה לצורך העניין, והיא הפסידה גם כאן ולא כבשה אפילו שער אחד שהיא הייתה צריכה מלחתחילה לכבוש 3 על מנת לכפות לפחות הארכה.

ואולי הפועל שיחקה הגנתי, אבל מול קבוצות כמו צ'לסי ופארמה לשחק התקפי=התאבדות.

הפועל לא יכלה להסתכן כמו מכבי חיפה בליגת האלופות כיוון שדובר על נוק-אאוט, ולכן- בטח מול קבוצות שעדיפות ממנה בהרבה- היא שיחקה בונקר.

אבל להזכירך- היא כבשה 3 שערים מול צ'לסי, 2 מול פארמה, 3 מול לוקומוטיב (או 2, אני חושב ש-3) ו-1 מול מילאן (גם לכבוש גול אחד להגנה של מילאן זה הישג ענק), אז בכל זאת ה.ת"א לא שיקחה הגנתי לגמרי- לפחות המתפרצות היו יעילות- והתוצאה הסופית קובעת.

ואם שמת לב, יוון ביורו שיחקה בסגנון של הפועל ת"א- בונקר ומתפרצות- אין שיטה אחרת לקבוצ חלשה שבאה מול קבוצה שעדיפה ממנה ב-2-3 דרגות, בשיטה אחרת היא כמעט תמיד תובס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגזים, מקום 2 למכבי ת"א למרות שהמטרה היא תמיד אליפות הוא גם משהו, במיוחד כשהוא מובילך למוק' ליגת האלופות.

אני לא מדבר בכלל על ההבקעות של הפועל, אלא צורת המשחק- תגיד לי אתה, אם יהיה עכשיו בטלוויזיה משחק של יוון, אלופת אירופה ובערוץ השני משחק של איטליה, שעפה בשלב הבתים- את מי תעדיף לראות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זאת לא דוגמה כ"כ טובה, כי אני אוהד של נבחרת איטליה :), אבל בטח שאני אעדיף לראות למשל את נבחרת אנגליה מאשר את נבחרת יוון.

אבל הפועל ת"א לא יכלה לשחק בדרך אחרת מבלי לחטוף בראש (5-4-1 שכמעט כל הקישור הוא דפנסיבי) אם היא הייתה משחקת 4-4-2 עם שחקן אחד בקישור הדפנסיבי היא הייתה עפה עוד מול צ'לסי. אז יכול להיות שהיא הייתה משחקת יפה ואולי מנצחת גם, אבל הניצחון הביתי היה משהו כמו 3-2 כנראה ובחוץ אם היא הייתה משחקת הרפתקאני היא הייתה מובסת 3\4-0 (גם ככה אלימלך תפס יום ענק, אז בלי הגנה בכלל לא היה לו סיכוי). הפועל ת"א לא יכלה להתחיל לעשות משולשים ועקבים מול צ'לסי ופארמה, היא פשוט לא יכולה, אם היא הייתה רק מנסה לשחק ככה היא הייתה מאבדת כל פעם את הכדור וזה היה גורר התקפה מהירה של צ'לסי שבקלות הייתה יכולה להיגמר בשער.

ומה המטרה בכדורגל- לשחק יפה או לנצח? בטח שהמשחק האידאילי הוא כדורגל יפה, אבל המטרה היא תמיד לנצח.

אם הפועל ת"א הייתה משחקת אחרת מול צ'לסי הא לא הייתה זוכה לפגוש את לוקומוטיב, פארמה ומילאן כנראה. ותבין- הפועל לא יכולה להתחיל לשטוף גלים גלים את צ'לסי\מילאן\פארמה, היא לא יכלה להחזיק בכדור יותר מ-40% מהזמן, היא הרבה הרבה יותר חלשה. אם היא הייתה משחקת התקפי היא הייתה מובסת ומבקיעה גול אחד-שניים, לא יותר, כי לקבוצות כמו מילאן וצ'לסי יש הגנה חזקה ביותר וההתקפה של קבוצה מישראל לא יכולה למוטט אותן כליל, מקסימום ולהביך אותן פעם אחת-פעמיים, לא יותר.

ד"א, יוון לא נבחרת חזקה- לדעתי נבחרות כמו שבדיה או אירנלד למשל יותר חזקות ממנה- ויוון זכתה רק בגלל שהיא שיחקה "מגעיל"- אם היא משחקת בצורה רגילה של 4-4-2 התקפי היא לא היית זוכה בתואר, ובעוד 20 שנה והלאה לא ייזכרו איך היא שיחקה, אלא את הזכייה שלה.

כדורגל משובח תשאיר לנבחרות הטובות, הנבחרות החלשות יצילחו להגיע להישגים רק בעזרת סגנון משחק של "אנטי-כדורגל", ואם הוא עובד- אין מה לעשות, זה לגיטימי. ושאתה מהצד של האנדרדוג, אני לא רואה על מה אפשר להתלונן- יש ןלך שתי אפשריות- או שתשחק התקפתי ותחטוף בראש, או שתשחק "מגעיל" ואז רק אולי, והסיכוי עדיין יהיה קטן מאוד, תוכל להוציא תיקו\ניצחון מהקבוצה העדיפה בהרבה.

ד"א, גם מכבי במשחקייה מול יובה וביירן נקטה בשיטה הזאת, וזה - יחסית - הצליח לה. היא לא הובסה 7-0 בדלה-אלפי כפי שיכל לקרות, אלא הפסידה רק 1-0 מכובד. כנ"ל גם מול ביירן בבית.

ד"א, תראה היום את הליגה ממקום 3 ומטה- ליגה פשוט ביזיונית- חוץ מאשדוד ומכבי חיפה ומהחלק ההתקפי של בית"ר ירושלים ודוארטה מנצרת-עילית- שאר 9.5 הקבוצות האחרות (כולל ההגנה של בית"ר) משחקות כדורגל איום.

הפועל פ"ת, ב"ש, סכנין, בני-יהודה (שני ניצחונות רצוף אומנם, אבל זה עדיין לא מרשים), הפועל חיפה, הפועל ת"א, החלק ההגנתי של בית"ר ירושלים, מכבי ת"א, מכבי פ"ת (שנמצאת במקום 3 רק בגלל שכל שאר הליגה גרועה- היכולת שלה מתאימה למקומות 6-8) ונצרת-עילית- מלבד דוארטה ואולי גם זיו.

עונה שעברה הליגה לא הייתה שונה בהרבה- ואילמלא אשדוד העונה- מכבי עדיין הייתה יכולה להגיע למקום 2 כבר במחזור הבא- למורות שכבשה רק 8 שערים ב-20 משחקים והפסידה 3 משחקים רצוף.

מקום 2 זה נחמד, אבל מכבי ת"א אמורה לעבור את מכבי פ"ת וב"ש - היא אמורה להיות הרבה יותר טובה מהן- זאת צריכה להיות אכזהבה אם היא לא תסיים מקום שני (בעונה שעברה) ולא הישג שהיא סיימה במקום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחק מול באיירן מכבי עדיין היו עם ההתרגשות של ליגת האלופות- מאזפרט למשק הראשון מול איאקס הם רק במגמת שיפור וכבר מול יוה שראינו שהם הגיעו ליותר מצבים מיובה, כולנו יודעים איך המשחק השני מול איאקס נגמר... :)

לגבי הכדורגל המגעיל, אני אף פעם לא יתמוך בכזה משחק משום סיבה, כי מלבד ההשגים יש גם דרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לתמוך בכדורגל מגעיל (אני גם לא אמרתי שאני תומך), אבל אתה צריך להבין את הסיבות שבגינן קבוצות חלשות משחקות כך מול קבוצות גדולות.

זאת הדרך היחידה שלהן לנצח, ואפילו לנצח בשיטתיות (יוון, הפועל ת"א) ואם הן ינסו לשחק כדורגל חיובי אז הן יפסידו בטוח.

אז לא צריך לתמוך, אבל צריך להבין. לקבוצה קטנה כמו למשל הפועל ת"א חשוב הרבה יותר לעבור את צ'לסי- דבר שיעורר גלים בכל אירופה בלי קשר לצורות המשחק- מאשר לשחק כדורגל חיובי, עובדה שזוכרים עד היום את הניצחון על צ'לסי ולא את הדרך.

משחקים ששוחקו בעבר ע"י קבוצות ישראליות מול אירופאיות ושבהן הקבוצה הישראלית לא נקטה בגישה הגנתית מובהקת נגמרו בדרך-כלל בהפסד צורם: ההפסד של בית"ר 6-0 לבנפיקה ליסבון, התבוסה הביתית של ב"ש לברצלונה 10-0, ההפסד של נבחרת 7-1 לגרמניה (אם היינו משחקים 5-4-1 בתחילת המחצית השניה ולא מחפשים את השני אולי זה היה נגמר אחרת), ההפסד לדנמרק 5-0 (גם לא שיחקנו

5-4-1 כמו שהיינו צריכים לשחק אלא 4-4-2) ויש עוד הרבה דוגמאות.

אני מסכים איתך בשורה התחתונה, אני גם לא תומך בסוג כזה של כדורגל, אבל אני יכול להבין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A-V רק כמה תיקונים.

הגול הראשון לא היה משחק מלוכלך, משחק מלוכלך זה ששחקן עובר שני שחקנים ואלה תופסים אותו ומורידים אותו לדשא, הפעולה המהירה של בוקולי לא הייתה משחק מלוכלך אלה משחק חכם וזו בעיחה של מכבי שהם צעקו על השופט שאין פאול במקום לשמור על השחקנים במגרש.

ברצלונה הייתה יותר טובה מריאל לאורך כול המשחק ולאורך כול הדקות לפני הגול ואחרי ראית בכלל את המשחק המצב הכי מסוכן לפני הגול מתקפת העקבים של ברצלונה שנגמרה עם עקב של אטו שהוצל מהקו.

מכבי נתנו משחק אחד טוב בליגת האלופות וזהו! כול השאר בונקרים מסריחים אתה מדבר על המשחקים של הפועל באירופה הם היו הרבה יותר מעניינים מאלה של מכבי, מה לעשות זה בונקר ניר וזה מה שקורה שאין לך חלוצים בקבוצה כמה גולים מכבי הבקיעו בליגה 7-8? לחיפה יש כמעט 30 רק כדי שתבין איפה עומדים ביחס ביחס לחיפה בכול מה שנוגע להתקפה.

זו גם הסיבה שלא תוציאו כלום בגרמניה וכלום בארץ מול יובה.

אין לכם התקפה המשחק שדגו נתן לא יחזור והגול שקיבלתם במתנה מאייקס גם לא יחזור.

גרמנים כידוע לכולם לא נותנים מתנות ועל יובנטוס לא צריך להרחיב אם תבקיעו גול אחד במפגשים הקרובים אני התפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A-V רק כמה תיקונים.

הגול הראשון לא היה משחק מלוכלך, משחק מלוכלך זה ששחקן עובר שני שחקנים ואלה תופסים אותו ומורידים אותו לדשא, הפעולה המהירה של בוקולי לא הייתה משחק מלוכלך אלה משחק חכם וזו בעיחה של מכבי שהם צעקו על השופט שאין פאול במקום לשמור על השחקנים במגרש.

ברצלונה הייתה יותר טובה מריאל לאורך כול המשחק ולאורך כול הדקות לפני הגול ואחרי ראית בכלל את המשחק המצב הכי מסוכן לפני הגול מתקפת העקבים של ברצלונה שנגמרה עם עקב של אטו שהוצל מהקו.

מכבי נתנו משחק אחד טוב בליגת האלופות וזהו! כול השאר בונקרים מסריחים אתה מדבר על המשחקים של הפועל באירופה הם היו הרבה יותר מעניינים מאלה של מכבי, מה לעשות זה בונקר ניר וזה מה שקורה שאין לך חלוצים בקבוצה כמה גולים מכבי הבקיעו בליגה 7-8? לחיפה יש כמעט 30 רק כדי שתבין איפה עומדים  ביחס ביחס לחיפה בכול מה שנוגע להתקפה.

זו גם הסיבה שלא תוציאו כלום בגרמניה וכלום בארץ מול יובה.

אין לכם התקפה המשחק שדגו נתן לא יחזור והגול שקיבלתם במתנה מאייקס גם לא יחזור.

גרמנים כידוע לכולם לא נותנים מתנות ועל יובנטוס לא צריך להרחיב אם תבקיעו גול אחד במפגשים הקרובים אני התפלא.

אמרתי משחק מגעיל, וזה מה שזה- אם בוקולי כמו שחקן הוגן היה מתחיל לשחק בזמן, ואני יודע שרשמית זה מה שהוא עשה- אל תתפס לקטנות, לא היה השער הזה..לא אמרתי שהוא לא חוקי,אמרתי שזה גועל נפש להבקיע ככה.

מכבי במשחק מול יובנטוס סיכנו את השער יותר מיובה, במשחק מול באיירן מכבי לא שיחקו טוב וכנ"ל בהפסד לאיאקס.

לגבי השערים- זה לא אומר כלום, תראה את צ'לסי של עד לפני שבועיים (לפי ה-4-1 שהיו עם משהו כמו 9-11 שערים ובמקום השני בפרמייר ליג)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מוריניו דוגל קודם כל במשחק מסודר, עם הגנת ברזל ושליטה בקצב המשחק.

מה אתה משווה בכלל את הליגה האנגלית לשלנו.. אין שום פרופורציות. קלינגר אולי משחק הגנתי מהסיבה הפשוטה שאין לו התקפה, פשוט אין לו. אדו ואמבה הם לא חלוצים ברמה כלשהיא. מכבי פשוט צריכה לקנות/להביא איזה רבייעיה התקפית (קשרים התקפיים וחלוצים עם עוצמה ורצוי כשרון). כי מבחינה הגנתית אין לה בעיה מיוחדת, פשוט כשהחלוצים לא מבקיעים אז גם ההגנה בלחץ (ולהיפך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'לסי מקום ראשון לידיעתך(2 על ארסנל), צ'לסי משחקת בשביל הניצחון, מכבי לא מבקיעה כי אין לה כלים בהתקפה לא בגלל שהיא משחקת בשביל הניצחון אחרת קלינגר היה משנה שיטה כי הוא לא מנצח.

בוקולי שיחק הוגן ונכון זה לא כדור חופשי מ17 מטר שצריך להעמיד חומה זה היה פאול צמוד לקו החוץ במרחק שלא מאפשר בעיטה לשער מכבי צריכים ללמוד לא לחלום ובמצב הזה הם חלמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאוץ'  :-\

בנתיים אני מקווה שזה ייעצר רק ב-3\4-0 (אם מכבי תבקיע גול זה בכלל יהיה The Best), אבל אם מכבי תגיע ל-5-0 אני אהיה בעד ביירן ואקווה שזה יסתיים ב-8-0 ככה, שלפחות מכבי ייחטפו את מה שמגיע להם  :bash:.

משחק לא טוב של מכבי, רק חצי מצב- המשקוף של אבו-סיאם, שאם היה הולך 10 ס"מ יותר למטה קאן היה הודף אותו לקרן.  :P

לירן (או שזה תמיר? מי עשה את כל התרגילים האלה? לא התכרזתי...) כהן משחק טוב, אני מקווה שיש כמה סקואטים ביציע שעוקבים אחריו, הוא הציג טכניקה גבוהה והצליח שלוש פעמים לעבור שחקן אחד או יותר של ביירן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאו'ץ, יפה אמרת.

המשחק נגמר 5-1, למרות שבדקות האחרונות היו למכבי כמה הזדמנויות של גולים.

איזה החמצה של פנסטיל, החמצה של במבה ועוד...

טוב, זה היה משחק בקצב אירופי (אך ורק של באיירן), עם גולים אירופיים, מה יש לעשות שיש לנו גם שוער ענק (שטראובר :kopfpatsch:)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...