הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול"

Dannycom

Recommended Posts

ע"פ דיווח של הכתב הצבאי של גלי צה"ל היום בתוכנית האקטואליה של אילנה דיין, הוא ציטט את אחד מבכירי "החמאס" שאמר שדווקא תנועת הסרבנות היא זו שנותנת תמריץ להמשיך בפיגועי ההתאבדות. למעשה, זה רק מאשש את הדיעה הרווחת בקרב רבים מהעם לגבי הנזק שעושים הסרבנים בפעילותם. הציות לחוקי המדינה הוא אחד מאבני היסוד של החוק בינלאומי בכלל ושל הדמוקרטיה בפרט. אם הם חושבים שהחוק לא מוסרי בעיניהם זכותם לפנות לבג"ץ (שלא נחשב לימני במיוחד והרבה פעמים מקבל את העתירות שלהם). אם זה עדיין לא מוצא חן בעיניהם, אז או שיצייתו למדינה או שיסעו לאיזה כפר נידח באפריקה או באינדונזיה ויחיו לפי החוקים "המוסריים" של השבטים שם, כי במדינה נורמלית הם לא יכולים לחיות.

מהצד השני ישנם המתנחלים הקיצוניים שגם הם אוהבים לבחור מתי הם מצייתים לפקודות (כשבא להם) ומתי לא (כשרוצים לפנות אותם). הם צריכים לדעת שבדמוקרטיה (בניגוד לדיקטטורה) עדיין יש כלים דמוקרטיים לפעולה וזה לא רק הבחירות. אז שכל הקיצונים ירגעו וכך יפסיקו לדרבן את הקיצונים מהצד השני. ותחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמע, אנחנו הרחק מלהיות מדינה נורמאלית, למסכנה הזאת הגענו דיונים רבים לפני כן, אבל מה שכן אנחנו מדינה שנאבקת על הקיום שלה וצבא הוא אחד הדברים הדרושים לכך וכאשר רבים בוחרים להשתמט זה גם לא הוגן כלפי אלו שהולכים בכל זאת, גם אם לא הכי בא להם, זה לא הוגן כלפי האמהות השכולות שנתנו בניהן למדינה בשביל שאלו יגנו על מי שיושב אי שם בסביון וצועק שצבא זה לא מה שהוא צרייך עכשיו (אבל ערימת חשיש כן). מלבד לכך, תנועת הסרבנים היא פגיעה במוראל הלאומי ושלא לדבר על כך שזה כיסוי לכל אותם בטלנים שלא רוצים ללכת שעכשיו יגידו, טוב נו, גם אני אהיה סרבן, אני לא פצפיסט, אני צועק מוות לערבים בכל הפגנה אבל את ה-3 שנים האלו אני מעדיף לבלות בבית/בעבודה/בהודו. והחמאס - הם רק צוחקים עלינו כי אצלם אנשים עושים הכל כדי להוכיח את נאמנותם לרעיונות (חולים ככל שיהיו) ועושים הכל כדי להיות חלק מהתנועה (חולנית ככל שתהיה) ובעוד שכאן יש ציבור של "טרולים" שיושב ואומר "אני פצפיסט, אני לא מחזיק נשק!" - אז תחזיק מערוך ותהיה טבח מחורבן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה שיהיו פציפיסטים אבל לפני זה שיקחו כול אדם שאומר שהוא פצפיסט ויבדקו בניסוי קטן אם הוא משקר או לא

מהלך הניסוי: 1. לוקחים אדם שטוען שהוא פציפיסט, ומחמשים אותו באקדח שלא נראה לעין.

2. משאירים את הפציפיס בג'באליה ואומרים לו לצעוק אני יהודי.

3.לאחר שהיתקדמו אליו ערבים עם אבנים בודקים האם הוא משתמש באקדח או לא, אם לא הוא פצפיסט אבל פצפיסט מת, אם כן הוא לא פצפיסט אז שהילך לצה"ל.

מסקנה או שאתה פצפיסט מת או שאתה נלחם, זו לא מלחמה שאתה יכול לברוח ממנה זו מלחמת קיום!.

ופותח התרד צודק אנשים כמו הסרבנים רק מחזקים את האוייב!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Solaris

צודק , יש אנשים שמרגישים שהם לא שייכים למלחמה המפגרת הזאת בין שני הצדדים, או פשוט לוקחים את הצד הנייטראלי .

בעיקרון חבל לי על שני הצדדים וגם על הערבים , הם גם מסכנים על מה שהמדינה הזאת עושה להם , אבל אז אפשר הלהגיד

שהם אשמים בכל זה , אבל עדין אפשר להתייחס לפחות לאוכלוסיה החפה מפשע שונה .

אחרי הכל החיים שלהם זה לא כמו שלנו , הם חיים בזבל בלי עבודה ובפחד.

הבעיה במדינה הזאת שאין בחירה לדעתי היא שאין בחירה בחירה ומיון במערכת הצבאית

היא הייתה יכולה להיות הרבה יותר איכותית עם זה היה התנדבותי והיו בחינות מיון לחיילים

וככה אנשים היו משקיעים כדי להיות בצבא , האנשים היו יותר איכותים והצבא היה יותר איכותי

אבל מה לעשות מדינה של מפגרים , כמו המדינה ניראת ככה גם הצבא .

עכשיו כל המדינה הזאת מנוהלת על ידי אנשים מפגרים מאוד , שלא עוזרים למצב ורק מחמירים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המקור לכל הדיון הזה גם דורש תגובה, לדעתי. מקור בחמאס מן הסתם אמר את מה שבהוא אמר.

מאותה סיבה שהוא פיגועים. מאותה סיבה שמקורות בראשות הפלסטינית אומרים שאין מבוקשים במוקטעה כשבאותה שנייה עובר מאחוריהם חמוש.

זה מלחמה שנועדה בעיקר לעצבן...והם עושים אותה טוב. הדברים האלו היו מחיועדים בדיוק לאוזניים שלנו, לדעתי, בערך כמו כל הספר, מה שכבר הופך את הדברים למפוקפקים בבססיסם.

2. אני לא רוצה להיכנס לדיון האם סרבנות מעודדת את הטרור. לדעתי התשובה המוחלטת היא כן...אבל.

הטרור הוא עניין הרבה יותר מורכב מסתם עניין של מוטיבציה. הוא לא יוצא לפועל כי לאנשים בחמאס יש מצברוח טוב, ולא יוצא לפועל כי  אין מה לאכול. הוא יוצא לפועל תמיד. הגורמים לטרור מאוד מאוד מורכבים ונעים ממקורות תלושים לגמרי, ועד למקורות הברורים ביותר.

3. סרבנות במדינה דמוקרטית היא חובה.

היא מרתיחה, אבל אל תוציאו אותה מפרופורציות. היא תנועה קטנה. בדיוק כמו שלא כל הטייסים החליטו לחתום על מכתב הסרבנות, אלא רק פחות מ- 20 (שהם, לפי חישוב של שני קורסים בשנה, כפול קורסים מ- 30 שנים אחורה שיש להם טייסים פעילים, כפול 30 אנשים למחזור= 1/62. טייס אחד מכל 62 הוא סרבן. עכשיו הנתון הזה נשמע קצת מגוחך, לדעתי).

לא הגיוני ש 6 וחצי מליון אזרחים יחשבו אותו דבר. זה מדאיג. ממש.

4. הסרבנות תמיד הייתה, גם בתקופת לבנון. לאנשים יש את המניעים שלהם לסירוב, ובואו לרגע נדבר רק על הפציפיסטים, והם לגיטימיים.

זכויות בסיסיות של אזרח. ברור שהן מרתיחות, אבל יש סיבה למה הן מועגנות בחוק, ולמה בחרנו להיות מדינה כזו, ולא מדינה דיקטטורית. אז שירתיח. תתמודדו.

5. אלו שתופסים טרמפ על הפציפיסטים ראויים לגינוי.

גם אני משרת היום עם אנשים שקשה להם, ובאמת מרחם עליהם בעקבות הסבל המיותר שהם עוברים.  אז בטח שיש אנשים שיכולים לשרת כלוחמים ובוחרים שלא מתוך מניעים של עצלנות, בעיקר.

גם בתוך הקטגוריה של לוחמים יש המון שיוצאים משירות קרבי על סעיפים נפשיים. זה שירות שוחק, ואני כולי מלא הבנה אליהם. לחלוטין.

בסופן של דבר מההכשרה שבה אני מצא כרגע מסיימים רק שני שליש מאלו שהתחילו. כלא חד ואחד מאלו שיצאו באמצע, עשה את זה מסיבות שאני רק מצדיק.

אבל מרגיז לראות אנשים שמראש ויתרו, ועוד בבו"ם החליטו להוריד פרופיל, כי הם רוצים להיות כל יום בבית עם החברה.

6. מלחמת קיום זו דמגוגיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Solaris

צודק , יש אנשים שמרגישים שהם לא שייכים למלחמה המפגרת הזאת בין שני הצדדים, או פשוט לוקחים את הצד הנייטראלי

מלחמה מפגרת או לא, היא קיימת.

אתה לא יכול לקחת צד נייטרלי, משום שהצד האחר רואה בך אויב שלו, ולא משנה כמה נייטרלי תהיה.

בעיקרון חבל לי על שני הצדדים וגם על הערבים , הם גם מסכנים על מה שהמדינה הזאת עושה להם , אבל אז אפשר הלהגיד

שהם אשמים בכל זה , אבל עדין אפשר להתייחס לפחות לאוכלוסיה החפה מפשע שונה .

אחרי הכל החיים שלהם זה לא כמו שלנו , הם חיים בזבל בלי עבודה ובפחד.

החיים שלהם אולי לא כמו שלנו, הם לפני שהם התחילו עם האינתיפדה הם חיו ברמת חיים בין הגבוהות במדינות ערב, והם אפילו לא מדינה...

הבעיה במדינה הזאת שאין בחירה לדעתי היא שאין בחירה בחירה ומיון במערכת הצבאית

היא הייתה יכולה להיות הרבה יותר איכותית עם זה היה התנדבותי והיו בחינות מיון לחיילים

וככה אנשים היו משקיעים כדי להיות בצבא , האנשים היו יותר איכותים והצבא היה יותר איכותי

אבל מה לעשות מדינה של מפגרים , כמו המדינה ניראת ככה גם הצבא .

עכשיו כל המדינה הזאת מנוהלת על ידי אנשים מפגרים מאוד , שלא עוזרים למצב ורק מחמירים אותו.

זה שהמיון במערכת הצבאית גרוע, אין מה להתווכח,

אבל בארץ אם היה התנדבותי, המערך הצבאי היה קורס מחוסר כ"א.

אין מספיק אנשים שיתנדבו, אנחנו לא כמו ארה"ב, שמספיק 1% מהאוכלוסיה וכבר יש להם של 2.7 מיליון חיילים.

6. מלחמת קיום זו דמגוגיה

ממש לא,

תפרק את צה"ל.

אתה לא תשאר חיי יותר מיומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא,

תפרק את צה"ל.

אתה לא תשאר חיי יותר מיומיים.

גם זו דמגוגיה

אפילו שקלתי לא להסביר למה, רק כדי לעצבן ;)

ברור שאם לא היה היינו נמחקים

אם לא היה לא היו מלחמות

אם לא היו ערבים לא היו פיגועים (עצוב, אבל הגיוני )

אם לא היו יהודים לא הייתה אנטישמיות

למה מלחמת קיום זו דמגוגיה?

כי מלחמת קיום זו מלחמת יום כיפור. מלחמה כוללת, מול כוח שמסכן את הקיום שלך כמדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי באמת מה נראה לך שבלי צה"ל מצריים ירדן סוריה לבנון איראן וכול השאר לא היו עולות עלינו עכשיו? מה נראה לך שהם היו נחמדים ועוזבים אותנו בשקט אתה טועה!

.

צה"ל הוא הגורם היחיד שמונע את הרס מדינת בלי צה"ל אתה לא תחייה יומיים אתה מדבר על מלחמת יופ הכיפורים היא יכולה לפרוץ כול יום לך תידע מה יעבור למצרים ולירדנים בראש ובלי צה"ל היא כבר הייתה פורצת שוב מזמן.

לא יהיו כאן פצפיסטים או סרבנים עד שכול מדינות ערב יקבלו את מדינת ויתפרקו מנשקם עד אז הצבא הוא הדבר היחיד שמשאיר את כמדינת היהודים פצפיסט יהודי=חרטטן, או אדם בעל נטיות התאבדות, זה פשוט עדיין לא מובן לכמה אנשים, קחו לדוגמא ילד קטן בן 2 הוא נלחם בפלסטינאים? הוא חייל במדים? הוא יודע בכלל מה זו מלחמה הזאת על מה היא?, לא הוא לא יודע אז למה המחבל בכול זאת יהרוג אותו אם יוכל? כי הם לא מבדילים בין תינוק לזקן לילד לאשה לגבר לחייל בשבילם אתה יהודי שיושב על אדמתם!

בצה"ל לא תיהיה בכירה כי אין לו מספיק כוח אדם כדי שהוא יוכל לתת את זכות הבכירה הזאת.

סולריס אתה אומר שיש אנשים שחושבים שהם לא שייכים למלחמה הזאת, אם כך שיעזבו את המדינה כי זה בעצם מה שהערבים רוצים אחרי שתעזוב את המדינה אתה תיהיה מחוץ למלחמה לבנתיים, כי עוד 50 שנה האיסלאם יגיע גם לאוסטרליה שבדיה ולכול מדינה חופשית אחרת.

אתם פשוט לא קולטים שאם אתם יהודים אתם במלחמה הזאת תעזבו את המדינה או עד שאתם תמותואו שתחליטו להגן על עצמכם, ולתת חלק מהחיים שלכם לצה"ל כמו שרבים אחרים עשו לפניכם ושירתו את המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנשק לא הומצא בשביל מלחמות (חניתות וכאלה), הוא הומצא בשביל לשרוד, לצוד ורק אח"כ נוצל לרעה בשביל מלחמות.

איך תקרא למלחמה בה אנחנו נמצאים עכשיו? לונה פארק?

אגב

היה בטלויזיה לא מזמן ראיון קצר עם איזה חמאסניק,

הוא אמר שהוא לא ירפה מן הטרור על שכל הציונים יעזבו את "אדמות 48 הכבושות", הם לא יסתפקו בקווי 67, ואני בתור שמאלני, עד תחילת האינתיפדה,

כבר לא מתלהב מלתת להם עוד ועוד אדמה, אפילו אם העולם לוחץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עוד 50 שנה האיסלאם יגיע גם לאוסטרליה שבדיה ולכול מדינה חופשית אחרת.

אתם פשוט לא קולטים שאם אתם יהודים אתם במלחמה הזאת תעזבו את המדינה או עד שאתם תמותואו שתחליטו להגן על עצמכם, ולתת חלק מהחיים שלכם לצה"ל כמו שרבים אחרים עשו לפניכם ושירתו את המדינה.

אם למשל היית מורפיאוס בזמן הנאום שלו במאטריקס..הייתי עכשיו בוכה מהתרגשות. באמת.

לא נראה לי שאמרת משהו שלא היה מובן מאליו...נכון?

ברור שאם לא היה לא הייתה מדינה. אפילו כתבתי את זה בדיוק באותו ניסוח. מטורף, הא?

זה לא הדיון.

פציפיסטים הם קבוצה שמהווה אחוז קטן מאוד מכלל האזרחים. אם הם לא היו קיימים, הווה אומר שכולנו די טיפשים. חשיבה זהה של מדינה שלמה זה די מדאיג. בכל רמה אפשרית.

אפילו אל ץתנסו להפוך את זה לדיון על שמאלנים וימניים. זה לא קשור, ויותר מזה, זה יהיה מטומטם, כי הדיון הזה די כתוב מראש, אנחנו חיים אותו כבר ארבע שנים.

קחו את זה רמה אחת מעל, לרמה של בני אדם שיש להם מצפון טיפה אחר, טוב שיש כאלו.

חבל לי שאני לא מספיק אמיץ כדי להיות מספיק שלם עם החלטה כזו. לא כי אני אוהב ערבים. כי אני מעריך חיים של אנשים. אני לא חי מספיק שנים כדי להחליט שאני לוקח ממישהו את החיים. לא רוצה להגיע למצב שבו ייראה לי הגיוני לקחת למישהו את החיים.

מחבל. סבבה. ואז פעם אחת הרגת חף מפשע. אם הוא ערבי זה בטח יכאב פחות. אבל זה חולני ברמה גבוהה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולנו רוצים שלום וגם אני מאוד רוצה שלום. אבל צריך לזכור דבר אחד.

כל מה שקורה במדינה הזאת שונה ממה שמכירים באירופה.

לרוב עמי העולם יש שנאה פתלוגית לעם היהודי. 9 מתוך כל 10 עמים או אפילו יותר מכך לא היו רוצים לראות את היהודים חיים לצידם. גם הערבים לא שונים מהם והאנטישמיות הערבית לא שונה מאנטישמיות מערבית במהותה (עובדה ש"פרוטוקולים של זקני ציון" נהנים מפופולריות גדולה במדינות ערב). לערבים הייתה הזדמנות לקבל מדינה משלהם בשנת 1947, גם כשכבשנו להם את השטחים ב- 1967 משה דיין הבטיח לסגת מהם תמורת שלום וגם אז הערבים דחו את ההצעה והמשיכו להלחם. הערבים גרמו לפרוץ מלחמת לבנון (עראפת והכנופייה שלו) וגם לאינתיפאדת אל אקצה. מעולם לא גררה את עצמה לסכסוכים מיוזמתה (זה שהם הגיבו על חלק מהם בצורה שערוריתית, זה כבר סיפור אחר) והיא גם מוכנה לעשות שלום אמיתי כמעט בכל תנאי, אבל אם ערבים רוצים להלחם "אהלן וסהלן" ובמלחמה כמו במלחמה: אי אפשר לנהל מלחמה "סטרילית" ומדי פעם נפגעים אזרחים. תאמינו לי שישראל עושה הכל כדי למזער את הפגיעה באזרחים ואם רוסיה היתה נלחמת בעזה חצי ג'בלייה כבר הייתה בהריסות. גם הריסות בתים זה חלק ממלחמה ושהפלסטינאים לא יבכו על כך מכיוון שהם אלה שנותנים מחסה לטרור. אז נכון שיש בעייה של יחס במחסומים, חוסר טיפול נאות בצרכים הומניטריים של האוכלוסייה ובניית גדר רשלנית תוך כדי יצירת מצבים אבסורדיים ופגיעה באוכלוסיה ובשביל זה צריך את "בצלם" ושאר ארגוני זכויות אדם שלא עושים מספיק בנושא. מכאן ועד סרבנות הדרך ארוכה. הפציפיסטים חיים במן בועה שבה יש עולם אידיאלי ורק המלחמה היא המטרד המונע מהעולם להיות מושלם ולכן הם לא רוצים להיות חלק בלחימה. אז תזכרו: אנחנו לא מדינה ככל המדינות ואין מלחמות "דה לוקס". במצב הזה רק כוח ינצח ורק יצירת מאזן אימה יביא שקט לאזור (זה גם חלק ממנטליות ערבית שבה מי שחזק מקבל כבוד). יש הלכה שאומרת ש"אם קם אויב, השכם להורגו" כלומר אם ידוע בוודאות גמורה שהבן אדם נמצא בסכנת חיים הוא יכול להרוג את האויב קודם וזה נחשב כהגנה עצמית. אז כאן יש מקרה מובהק של אויב שלא רוצה שום דבר חוץ מלהרוג יהודים (ואני מתכוון למחבלים) אז אין כאן ספק שצריך לבצע "חיסול ממוקד" ושיפסיקו עם הצביעות כי אם הבן אדם הזה היה מוציא פקודה לבצע פיגוע והיה נפגע מישהו מקרובי משפחה שלהם (טפו טפו טפו, לא עלינו, נקישה על עץ) הם היו מדברים אחרת. בקיצור: רדיפת שלום - כן, פציפיזם הזוי - לא, סרבנות - חס וחלילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארוך. כמה ארוך זה הולך להיות.

חשבתי על דרך לקצר את זה. לא מדברים על שלום ומלחמה. לא נכנסים לפוליטיקה.

נוראאאא מתחשק לי להיות לא נחמד כלפי ההודעה הקודמת, אבל נראה לי שאני אתאפק ואתייס רק לעניין הפציפיזם.

אם הדיון הזה יסטה כמו כל דיון אחר במדינה הזו לנושא הביטחון והפוליטיקה, זה רק יהיה עצוב, והרבה יותר מזה, זה יהיה שטחי. לברוח לנושא שבו לכולם יש דעה ולא צריך לחשוב יותר מדי כי כבר יש סוג של פורמט לדיון, זו בריחה. עדיף לנסות להפריד בין הפוליטיקה לסרבנות (אבסורדי, כי מסתבר שאין אף נושא שאי אפשר לקשר לפוליטיקה. אבל הגיוני כי הסרבנות היא עניין מצפוני וככזה צריך להתמודד איתו. שוב במסגרת העובדה במדובר במדינה דמוקרטית שנמצאת במלחמה).

אז אם לעניין של פציפיזם:

אני לא רואה שום מניעה, למה שהאחוז הקטן של הפציפיסטים לא ילך ויבצע משהו מועיל אחר במסגרת שלוש שנות השירות.

חשוב להדגיש, לפני, כמו שכולנו למדנו בשיעורי אזרחות:

יש פציפיסטים ויש סרבנים. פציפיזם מעוגן בדמוקרטיה כחופש הדעה והמצפון. הוא לגיטימי, ונראה לי שכולם מבינים למה.

לאלו שלא: דמוקרטיה מבוססת על קונפליקטים. זה הרעיון שלה. לא שאלו שצועקים יותר חזק ינצחו, אלא שגם אם יש קבוצה שמהווה רק 2 אחוז מהאוכלוסיה, ומדברת די בלחש, היא תוכל לגרום למספיק מהומה שתביא לכך שלאו דווקא הרוב ינצח בוויכוח, אלא תושג הסכמה. כן הסכמה. מושג מטורף כזה. המטרה של הקונפיקטים היא להגיע לאיזונים. כדי ליצור קונפליקטים, צריך ליצור סוג של שווין כוחות בין שני הצדדים, אחרת צד אחד יימחץ בלי ספק (הרי לא הגיוני שקבוצה של חמישה סרבני מצפון יעמדו מול מערכת משל שלמה שמייצגת מדינה שלמה), ולכן מעניקים לצד החלדש חסינות.

יש את הסרבנים, שזה עם אחר לגמרי. הם לא מתנגדים למלחמה. לא כואב להם ההרג. כואב להם הרג בשטחים. פה כבר נכנסת פוליטיקה. כי במלחמה בלבנון הם היו מוכנים לשרת. אני מצדיק אותם. אבל,מכיוון שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית, הם עוברים על החוק. החוק לא מאפשר לך לכופף אותו לפי הצרכים הרגעיים שלך. או שאתה לא מסוגל לאחוז בנשק, או שאתה כן מסוגל. עצוב, אבל ככה זה. וזה מאוד עצוב, רק שאם נכנס לתחום הזה, זה יהיה מממממממש ארוך.

גם הפציפיסטים וגם הסרבנים מוכנים לשאת בדין של המעשים שלהם.

הצבא לא סובל ממחסור בלוחמים, ואני מציע שנקבל זאת כולנו כעבודה. הצבא סובל מעודף כוח אדם, גם זו עובדה.

למה הכוונה? שבכל בסיס שבו משרתים חיילים קרביים, יש בממוצע חייל וחצי של מפקדה, שהתפקיד שלו זניח בטירוף.

יש שלושה אנשים שאחראים על עבודות רס"ר. יש די הרבה טחבים. יש די הרבה פקידות שעושות את אותו דבר. אבל לתת פטור כ"כ גורף זה עסק די מפחיד, אז משאירים אותם.

הצבצא מתנהל היום בסדר גמור, בזבזני כמו שהוא תמיד היה, אבל לא סובל ממחסור.

תמיד, אבל תמיד הצבא זיין במוח לגבי חסור בתקציב. לא היה שר ביטחון אחד שהיה מרוצה מתקציב הביטחון. ההבדל בינו לבין תקציב החינוך הוא שכולנו נגועים בביטחוניזם, ולכןם היה לגיטימי תמיד להאכיל את המפלצת הזו בעוד ועוד כסף, על חשבון הרבה דברים אחרים.

אז סיכמנו ככה:

פציפיסטים וסרבנים זה לא אותו דבר.

פציפיסטים הם חובה במידנה דמוקטרית, ולו רק כדי לעצבן את הרוב המוחלט.

פציפיסטים מוכנים לשאת בעונש.

הצבא סובל מעודף כוח אדם. אבללללל, לא סובל ממחסור בלוחמים.

מה אנחנו מסיקים באופן כמעט בלתי נמנע?

פציפיסטים יינעשו, והם מודעים לכך ומוכנים לשאת בתוצאות. אני לא רואה מניעה מדוע שבמקום לשבת בכלא במשך שלוש שנים (או שנה אחת, לא כ"כ עקרוני), לא יאפשרו להם לבצע שירות אחר למידנה. שירות על בסיס שירות לאומי. עזרה לקשישים, נזקיים. לא חסרה עבודה שלא קשורה לביטחון. והנושא החברתי הוא נושא בוער הרבה יותר.

אנשים שמסרבים לשרת (וכרגע אני מכליל גם את סרבני השטחים), כנראה לא ישרתו בסופו של דבר כלוחמים. אז אולי במקום להפוך את רובם (סרבני השטחים) לפקידים מיותרים, ואת חלקם הקטן (פציפיסטים) להכניס לכלא, יהי עדיף לוותר עליהם כחיילים, אבל לחייב אותם בשירות חברתי של שלוש שנים??????????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...