בעיה קשה בלוח Epox 8RGA+ , בבקשה עזרו.. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה קשה בלוח Epox 8RGA+ , בבקשה עזרו..

NuXeR

Recommended Posts

שלום ,

שיחקתי להנאתי ב-DOOM3..

כאשר לפתע המסך כבה .

אמרתי אולי שוב הכרטיס מסך נפל כתוצאה מה-OC או משהו כזה..אולי הלוח , אולי המעבד התחמם...

בדר"כ ריסט פותר את הבעיות האלה , אך הפעם הריסט לא עשה כלום.

ניסיתי לכבות את המחשב , לנתק את הספק..

ולהפעיל מחדש.

הנוריות לא נדלקו..

חשבתי אולי בעיה במגעים - הוצאתי את המעבד והכרטיס מסך וההארד דיסק ועוד חח והרכבתי הכל - לא עובד :-\ (בעבר זה פתר הרבה בעיות..)

אממ הלכתי על הדיאגנוסטיקה , הקוד FF שאומר שהמחשב עשה בוט , אך בעמוד הראשון ב-manual מצויין גם קוד שגיאה FF , כנראה שיש לו 2 משמעויות...(ומי שיעשה חיפוש ימצא את הראשונה)

כתוב פה -

updated incorrect bios

damaged bios

unproperly insereted add-on cards

damaged motherboard

בקיצר , ניסיתי להשתמש בכרטיס מסך OB ולהוציא את הרדאון לגמרי , לא עזר.

אין לי עוד כרטיסים , ככה שזה בערך פותר את הכל..

כמובן שניסיתי לנתק את כל חיבורי ה-USB\מקלדת\עכבר\שמע הכל חוץ מהמסך..והחשמל.

ניסיתי להוציא את המעבד והכרטיס מסך וההארד דיסק ולהפעיל - לראות אם הקוד משתנה , אך הוא לא השתנה..

מה שמשאיר לי בראש 2 אופציות :

1. שהביוס נשרף או משהו כזה...

2. שמשהו אחר בלוח הלך..

זה כואב..ממש כואב :(

אני מנסה לחפש פתרונות בפורומים בח"ול...

אני יבדוק בו זמנית לגבי אחריות או משהו כזה , למרות שאני לא מאמין שיצא מזה משהו..אם היא עדיין בתוקף :-\

(לקנות לוח חדש כרגע לא בא בחשבון , ואני כותב מהמחשב של אחי..)

אם מישהו יכול לסייע - אני אשמח מאוד!

תודה רבה ,

תומר חסר המחשב :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לאפס את הביוס? , תאפס אותו , ותבדוק שהצ'יפ של הביוס בפנים וכמו שצריך... , אני לא חושב שהלוח הלך , נראה לי שאיפוס ביוס יעזור כאן...

אם אתה יודע איפה זה הביוס של הלוח , אז ממש לידו יש ג'אמפר צהוב קטן , תוציא אותו ותשים אותו על הפין האמצעי והפין הימיני(שמקודם הוא היה על האמצעי+שמאלי) , וכמובן שאתה עושה את זה תוציא את המחשב מהחשמל , אחרי ששמת אותו על האמצעי+ימיני , תחכה איזה 10שניות , ותחזיר לשמאלי+אמצעי , וזהו ,איפסת את הביוס , רק תחבר את הכבל חשמל והכל אמור לעבוד , וכמו שאמרתי , גם תדחף את הצ'יפ של הביוס כלפני פנימה אולי הוא רופף\יצא קצת , כי זה כבר קרה לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים מסתובבים כל הזמן...המחשב דולק כאילו הוא אחרי בוט (הקוד FF גם) אך למעשה שום דבר לא זז...הוא לא מגיע בכלל לתהליך שבו הוא טוען את הביוס והכל וכל הקודים רצים...

מצאתי בחו"ל די הרבה אנשים עם אותה בעיה , אז אם מישהו מתעניין , או לאנשים עתידיים שזה אולי יקרה להם , קבלו :

http://search.yahoo.com/search?p=%22FF%22+%28post+code%29+%288RGA%29&ei=UTF-8&fr=FP-tab-web-t&cop=mss&tab=

מתברר שזאת בעיה לא קטנה , וכמוני , אנשים רבים וטובים ניסו ה-כ-ל , ואני מתכוון ה-כ-ל , שום דבר לא עוזר.

ניסיתי לאפס את הביוס , לשחק עם הבטריה...שום דבר לא מזיז ללוח!

הוא "תקוע" ב-FF כמו שמתאר זאת אחד הכותבים..

הפעלתי את המחשב גם , כאשר לא מחובר מעבד , לא מחובר כרטיס מסך (ה-OB נכנס לפעולה) , לא מחובר ולא מחובר HD..אותו דבר, FF.

מההודעות בחו"ל קצת התבלבלתי ,

אבל ממה שהם אומרים הבעיה בלוח אם או במעבד...אחד משניהם.

כאשר המעבד מקולקל הקוד FF גם עולה , וכשהוצאתי את המעבד..יכול להיות שזה אותו דבר , זה לפחות מה שמתאר אחד הכותבים מחו"ל..

אני צריך לנסות מעבד אחר, הבעיה שאין לי ממש..

יש מצב שאני נתקע כמה ימים עד שנקנה לאחותי מחשב ואז אני יגנוב לה ת'מעבד לניסיון...

אחריות ?

אם זה המעבד - יש סיכוי.

אם זה הלוח , באסה לי...אין לי שקל כרגע ואני די יתקע :-\

אז , תודה רבה..

אם מישהו נתקל במשהו שאני פיספתי או שיש עוד רעיונות...אני אשמח לשמוע ,

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבדוק חלק חלק ?

אין הרבה חלקים...

לוח אם , ומעבד .

זה אחד משניהם 100% !

השאלה מי מהם , כי אני נתקל בפורומים בחו"ל שנוגדים אחד את השני , אחד טוען שזה הלוח , והשני טוען שהוא החליף את הלוח והבעיה נשארה [עד שהוא החליף מעבד והכל הסתדר..] .

אז אני די בדילמה..

הדרך היחידה שיש לי , זה להשיג מעבד אחר ולחבר אותו..

Stinger תודה רבה על ההצעה , אני מעדיף לא להסתכן עם מעבד שהוא לא שלי...חח אבל תודה רבה , באמת :)

אז..wish me luck בהשגת המעבד..

תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ אחי תראה דבר ראשון תאפס תביום כמו שאמר לך סטינגר מקודם תבקש מחר שלך תמחשב ותחליפו חלקים תנסה כול פעם חלק חלק אחר

תנסה להחליף שלו אצלך וככה אם שום דבר לא עובד תנסה תרכיבים שלך על שלו וככה תגיע לרכיב הסורר אם עדין לא עובד תחפש מישהו עם לוח כמו שלך ותחליף איתו תשבב ביוס אם לא עובד עדין סימן שהלוח הלך כפות מצטער :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי , כבר ניסיתי לאפס את הביוס .

ואין "חלק חלק" לבדוק , זה לוח ומעבד , זה הכל.

והחלק שאני רוצה לבדוק זה המעבד , אם הוא לא יעבוד , הבעיה בלוח 100%.

הבעיה שאני גר בחור נידח (עמק חפר- חצי שעה מנתניה) ללא חובבי מחשבים...

ככה שאני תקוע מהבחינה הזאת .

אבל יש לי בקשה לכל בעלי ה-NForce2 , אם יצא לכם לפרק את המחשב....נסו להפעיל אותו ללא מעבד מחובר , ותראו מה ה-Post Code שמתקבל , תודה רבה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה..:-\ אוקיי תודה .

פשוט ממה שקראתי פה - http://forums.extremeoverclocking.com/archive/index.php/t-43269

הקוד FF מציין גם כשאין מעבד , והבן אדם אומר שהחלפת הלוח לא עזרה - אלא החלפת המעבד.

אוקיי אז אני מקווה להשיג מעבד מחר..

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב אחי , יש לי מעבד 2000 שאני לא בטוח שהוא עובד , אבל יכול להיות , אני גר בכפר סבא , אם אתה מוכן לנסוע , אתה תקבל אותו , ואם הוא עובד , שלם לי 100שקל והוא שלך.

בקיצור , גם לי היה כתוב CF שזה כמו FF , אז אי אפשר לדעת , אתה חייב להשיג מעבד לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לשנות את הגאמפר של הבאס יכול ליהיות שזה יעזור...

אצלי הייתה בעיה דומה אבל הלוח 8RDA3+ אני העברתי את הבאס ל 166 ואחרי שעשיתי ריסטרט היה מסך כזה אדום לא הספקתי לקרוא מה הוא כותב, בכל מקרה אחרי שכיביתי את המחשב בפעם השניה הוא לא "התניע", שום דבר בכלל לא הגיב אפילו לא הLED ביקורת, בכל מקרה הוצאתי את הגאמפר של הBUS ל100 HZ ואחרי זה שניתי חזרה וזה עבד.

תנסה לשחק עם הגאמפר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי , לא עזר .

אבל תודה על ההצעה..:)

אני מקווה שאבא יחזור מהעבודה עם מעבד :))

Stinger תודה רבה רבה , לא לצחוק עלי...אבל אין לי מושג ת'דרך לכפר סבא חח .

למרות שבתכלס זה לא ביג דיל , אני יכול ללמוד..

אבל אני אנסה קודם להשיג מהאזור שלי..

בכל אופן , תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה ,המחשב החדש של אחותי הגיע...

באותה הזדמנות הבאתי לי קתודה (חלום ישן..)

חיברתי את המעבד שלה (2400+) אצלי וראיתי שעדיין , FF...

בקיצר , זה הלוח עכשיו אני בטוח ב-100%.

אז ככה..

אין לי ממש דרך להביא ביוס אחר מחו"ל , לצערי , אז כרגע אני ינסה לקמבן החלפה של הלוח מול הספק , במידה ולא ילך..

כנראה שאני אאלץ להוציא 500 ש"ח על לוח חדש..

ומה שיותר מעצבן אותי העובדה שאני אהיה חייב לפרמט :((((((((((((((((

תודה לכם..

ביי ביי...עד שיגיע לוח חדש :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...