קצת כבוד... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת כבוד...

Merrymoon

Recommended Posts

תפסיקו כבר לקלל ולקטר על האנשים במדינה, כי ברגע שאתם עושים את זה אתם מורידים את עצמכם לרמתם.

פשוט תהיו שמחים שאתם רהוטים ובעלי התנהגות נאותה ולא מתנהגים כ[הכניסו כינוי ילדותי פה] כמו כל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דיי כבר עם התגובה ה-"בחירת מחדל" הזאת של "מדינה חרא, אנשים חרא". אף אחד לא אמר לכם לעשות מהפיכת חינוך ולחנך את כל הערסים לעזור לזקנות לעבור את הכביש. מה שיהיה נחמד זה אם אתם לא תהיו חרא ותהיו אדיבים וסובלניים כלפי קשישים. ולא רק קשישים. גם לפני נשים בהריון נהוג להחזיק את הדלת ולקום באוטובוס/רכבת. יש לכם שכנה מבוגרת שגרה לבד (אחת לא חולת נפש תוקפנית כי יש גם כאלו)? אז היו שכנים טובים, תבואו מדי פעם, תבקרו, סתם שבו איתה תדברו (קבלו שוחד תמורה של חלב ועוגיות). אחרי שבן/בת הזוג נפטרים אז הם הופכים להיות מאד בודדים ועומללים כי הילדים כבר לא באים לבקר, גם לא הנכדים (רק אם הם צריכים כסף) והם רוצים לדבר עם מישהו וזאת זכות לגיטימית וזה לא עולה לנו כלום אם אנחנו ניתן להם את זה בזמנינו החופשי שאנחנו עצמינו לא יודעים מה לעשות איתו.

ו-Lev0, בקשר ליחס לקשישים בחו"ל אתה מאד טועה. ברוסיה, כמה שאנרכיה שם, עדיין נותנים כבוד לזקנים. אם זה לקום באוטובוס, אם זה לעזור לה עם הסלים כשהיא עולה במדרגות בבניין, וכיו"ב. בגרמניה אין מה לדבר בכלל. תמיד מברכים אותם לשלום ברחוב (לא כל זקן אבל אם אתה גר בכפר או עיירה קטנה ואתם נפגשים בדרך, גם אם אתה לא מכיר אותם אז אתה מברך אותם לשלום ראשון מתוך נימוס). מי לא יקום לפנות מקום לאדם מבוגר באוטובוס??? הרי יסתכלו עליו כעל פרא אדם! שלא לדבר על דברים אחרים. ובכלל, קשישים מזדקנים שם בכבוד. הפנסיה שלהם מאד, אבל מאד גבוהה ואתם בד"כ גם לא תראו זקנים נוסעים באוטובוס אלא ב-ב.מ.וו. עם גג נפתח ו-2 מושבים. כן כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

השוואה, לא השוועה.

אומללים, לא עומללים.

אני לא יודע עד כמה אדיבים לקשישים ברוסיה או בגרמניה...וחוץ מזה דיברתי גם על

סובלנות באופן כללי (בגלל התגובות העוקצניות כלפי ישראל),

לא ראיתי שם הרבה אדיבות ליהודים למשל...גם זאת סובלנות.

בקשר לסיגנפור, אני בטוח שתכנית הטלביזיה של חיים הכט מאוד אינפורמטיבית

ולא חד צדדית וסובייקטיבית בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות? אני קצת דיסלקטית ולא עוזר כמה ספרים שאני טוחנת.

מצב הכבוד ההדדי והסובלנות בארץ נמצא בשפל אבל מה, אם אתה בסדר, אני בסדר, כולם בסדר. צרייך שכל אחד יתחיל להיות בסדר עם עצמו ואז להגיד טוב, נו שהם יהיו אנשים טובים אז נדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי כבר עם התגובה ה-"בחירת מחדל" הזאת של "מדינה חרא, אנשים חרא".

לא נעים לי להגיד לך אבל זו המציאות שאנחנו חיים בה. מה לעשות ישראלים הם בעלי מזג חם החסרי סבלנות ולא מפתיע אותי שבחברה מעורבת כמו שלנו יש מקרים כאלה. אני בעצמי יודע כמה קשה זה לפעמים עם אנשים מבוגרים (יש לי סבא וסבתא שגרים איתנו בדירה) שכבר לא כל כך מבינים מה רוצים מהם. המקרה עם הנהג באמת עיצבן אותי ואני מסכים שבמדינןת אירופה היחס למבוגרים הוא הרבה יותר מכובד. אבל כמו שכבר אמרו פה אין מה לעשות זה המצב ועם מישהו מרגיש את הצורך לשנןת לא נראה לי שילך לו יותר מבפן האישי. באמת ע9 הזמן נהיים אפטיים לכל מה שמתרחש בארץ =/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש סבתא משוגעת בת 86 שגרה איתי שמסרבת ללבוש לבנים מתחת לחלוק פתוח אז אני יודעת היטב כמה אנשים זקנים יכולים להיות מרגיזים אבל לא כולם כמו סבתא שלי ואם תיתן קצת כבוד זה לא יוריד לך לא מהכבוד, לא מהכיס ולא משום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, כמעט בלתי אפשרי לחנך אנשים שאת המנהגים בגרועים שלהם הם קיבלו מהבית.

פעמים רבות תולים את האשמה במצב החינוך של הנוער במשרד החינוך\אוצר, אבל רוב החינוך המשמעותי מתחיל אצל ההורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט בכל מדינה המצב כך. וכמעט בכל המדינות האחרות המצב החברתי הרבה יותר גרוע מפה.

המקום היחידי שאני מליח לחשוב עליו, שבו האנשים נותנים כבוד אחד לשני זה קנדה. ואני הולך לעבור לשם בעוד 5-7 שנים (עד שאני אסיים תיכון, תואר וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא צודקת...

באמת ההתייחסות לקשישים בחו"ל הרבה יותר טובה מאשר בארץ

(לא בכל מקום,אבל באירופה בעיקר)

אין מה לעשות אבל, קשישים בדיוק כמו כל מעמד אחר מוזנחים

במדינה הזאת ע"י אנשים שפשוט לא אכפת להם

קשישים,אמהות חד הוריות,אנשים עם נכויות למיניהן ואפילו

אפשר להזכיר גם סטודנטים למשל, באירופה הם מקבלים

מלגות הרבה יותר גבוהות ומקבלים הטבות למיניהן, בניגוד

לכאן בארץ שדופקים אותם עד הסוף (כמו את כל השאר לצערנו...)

נ.ב

זה רק אני,או שהפורום הזה הפך לפורום צדק חברתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד קל להשוות ולהגיד שבמדינה אחרת יותר טוב

הכי קל להתלונן, שכל אחד ינסה לשם שינוי להסתכל על עצמו

ולהתחיל את השינוי אצלו במקום לשבת ולהתלונן שלא עושים לו

חיים קלים.

מה לעשות שפה זה לא אירופה ואנחנו גסי רוח, עצבניים וחמומי מוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואל תשכח חמוצים... :-X

בכל אופן, אני מכבדת קשישים כי ככה אולי חינכו אותי, כי ככה אני רוצה שייתייחסו אליי כשאני אהיה בגיל הזה. אני מפנה מקום באוטובוס/רכבת, אני עוזרת לחצות את הכביש, להעלות את הסלים של השכנה המבוגרת מאד שלנו במדרגות וכל זה, וזה לא מוריד לי מהכבוד אז אם אני יכולה לעשות את זה, למה אחרים לא? קשה לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...