מעגל מודפס דפוק במקלדת LOGITECH NAVIGATOR . - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעגל מודפס דפוק במקלדת LOGITECH NAVIGATOR .

IronMaiden

Recommended Posts

יש לי את המקלדת הנ"ל מזה  שנה , לפני שבוע אחד מחברי שפך על המקלדת משקה מסוג מסויים , כמובן שניתקתי אותה ונתתי לה להתייבש , למאחרת בלילה שהיא כבר היית יבשה המחשב נכנס ל HIBERNATION , אמרתי בטח יש קצר וצריך לנקות , ניקיתי אותה בצורה יבשה ללא שום חומר ובעזרת מנקי אוזניים , הבעיה "נפתרה" אבל התחילה חדשה , הרווח ה TAB והאנטר הקטן לא עובדים .

עכשיו לקחתי מים מזוקקים , וניקיתי את המעגל על שראיתי שאחד הפסים חתוך או יותר נכון אכול , יכול להיות שהוא עבר קורוזיה בגלל המשקה (כנראה היה חזק מידי  :))

בדקתי עם טסטר לראות מה המצב , ואכן הנקודה המסומנת קוטעת את המעגל .

לדעתי יש כמה דרכים לתקן את זה ,

1. להלחים ( אבל זה סיכון שהמעגל יימס לכן זה לא נראה לי .

2. להדביק נייר כסף , אבל זה דק מידי וזה לא יחזיק מעמד בחיים .

3. לצייר את הפס בעזרת עט מוליך , אין לי מושג מאיפה משיגים אחד ועוד במחיר לא של מקלדת חדשה .

4. לקנות מקלדת חדשה .

צירפתי , קשה לראות אולי , אבל המתכת אכן אכולה .

האם יש דרך אחרת שאפשר לתקן בעיה מסוג זה ?

ניסיתי גם בפורום ציוד היקפי , לא עזר .

btw

Don't mind the shirt and the cell :)

עריכה : תורידו תקבצים ותפתחו בחלון\מקום אחר כי הפורום מציג אותם ברזולוציה משלו , וחותך אותן .

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אבל רק נראה לי שאתה יכול לשים שם חוט מוליך-ברזל בדיל...

אבל שיהיה דק ולהדביק עם איזולירבנד

אבל לפי דעתי תלחים אבל מכיוון שאתה חושש שהלוח ימס אז תנסה את מה שרשמתי למעלה רק שהחוט לא יזוז....!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אבל רק נראה לי שאתה יכול לשים שם חוט מוליך-ברזל בדיל...

אבל שיהיה דק ולהדביק עם איזולירבנד

אבל לפי דעתי תלחים אבל מכיוון שאתה חושש שהלוח ימס אז תנסה את מה שרשמתי למעלה רק שהחוט לא יזוז....!

יש מצב טוב מאד שאני ינסה את הרעיון עם החוט בגלל שזו השורה התחתונה ויש מקום להדביק בקימור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלחים, אבל אל תשאיר את המלחם יותר משתי שניות על המשטח, תעבוד בהפסקות קטנות ואז תצליח. כמו שאני יודע, לפני שמלחימים צריך לגרד קצת את הפס הלחמה כי יש עליו ציפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תנסה להלחים את זה... אני ניסיתי פעם וזה שרף הכל שם... חחח לא יודע למה ניסיתי בכלל :)

אם יש לך איזשהו סוג של גריז טרמי (מהסוג המוליך, זה המכיל אלומיניום או משהו...לא זוכר את שמו) תוכל לערבב אותו עם מעט דבק מגע ולהדביק שם, עובד כמו גדול.

גם לשים חוט ברזל קטן זה טוב, אבל לדעתי פחות יציב ונוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ,ניסיתי לחבר סיב נחושת אבל הוא מקצר ,כאשר לוחצים על אחד מהמקשים שציינתי שלא עבדו ,החץ שמאלה גם נלחץ כולל אותו מקש , אני חושב שהדרך היחידה היא לצייר או למרוח חומר כמו שציינת ,

איזה באסה , לא אמורה להיות חברה עם מוצרים עמידים ?   

גם מצאתי עכשיו שיש שם פס שלם שנאכל והוא פשוט דק מאד,שלא מוליך.

שמעתי שיש כאלה פסי נחושת כמו שיש על דיסקים לפני שמשלמים עליהם ,מישהו יודע איפה משיגים או עובד בחנות שמגנה על המוצרים שלה בעזרת הפסים האלה?

בכל  מקרה תודה!       

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כמו המיקרוסופט שלי, זה מלא שקפים כאלה עם מעגלים עליהם.

ממה שזה נראה בתמונה זה השקף העליון וזה מקום פחות או יותר שטוח, ככה שההמלצה שלי היא:

תהדק את זה עם שדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרגילה, רעיון נחמד, אבל השאלה היא אם זה לא יקצר משהו מהצד השני של השקף.

IronMaiden-אם יש לך איזה מעגל מודפס זרוק איפשהו, תנסה לתלוש ממנו את אחד מהחיבורים המוליכים, לחתוך את האורך שאתה צריך ולהדביק (אפשר פשוט לשפוך קצת דבק מסביב, אני לא חושב שזה מוליך [אבל שווה לבדוק... ;)]).

דרך טובה לתלוש זה לשבור את ה-PCB, ואז נשארים לך קצוות כאלה של פסי נחושת. בזהירות תנסה להפריד את הפס מהפלסטיק הירוק, ואז תעצב אותו לפי הצורך.

---------

OT

666 הודעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון עם הסיכות דיי גאוני ! ;D

אני חושב שאני ישיג פשוט את הפס שיש על הדיסקים (פסי הגנה נגד פריצות), אם לא יעבוד אני ישים סיכות ,

TOP-GUN : תראה את השם שלי , זה קשור למספר הזה ??!?!?!

פוקס ?

יש קשר לעובי של הפסים ? נגיד אם הפס עבה מידי זה לא יעבוד ? או מחומר לא מוליך מספיק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ, אני לא יודע למה אתה מתכוון, אבל אמרתי שזה Off Topic, והתייחסתי למספר ההודעות שלי.... :-\

בכל מקרה, לא נראה לי שעובי הפסים או החומר ממש משנה, כל עוד זה מוליך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב אתה יכול לעשות את אותו הדבר פשוט עם חוט אלומיניות או נחושת כאלו שיש בכבל של טלפון , תדביק על זה לוטייפ וזהו .

OT : הכוונה הייתה 666 THE NUMBER OF THE BEAST שיר של IRON MAIDEN וזה הוא מספר השטן גם 666 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לחבר חוט דיצה (סיב נחושת) מאד דק , וחשבתי שלא יהיה לי קצר בין השורות של המעגל , אבל יש , שאני יחזור מהעבודה (כן אני עובד ביום שבת) אני ינסה להדביק מדבקה מוליכה (שקיימת בהגנה נגד גניבות דיסקים) , אני חושב שזה יפתור את הבעיה .

בעזרת השם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו , כמו חדש , לקחתי נייר הדבקה שקוף + סיב נחושת , הנחתי את הסיב בעדינות ובצורה ישרה לחלוטין על הנייר הדבקה , והדבקתי את הנייר בהתאמה על המעגל , הפעם בדקתי קצרים ,

ואכן , עובד כמו חדש , תודה לכולם ! ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...