עזב את צה"ל כדי לשחק UNREAL - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזב את צה"ל כדי לשחק UNREAL

darkman

Recommended Posts

המרוקאים וכל החרא החום הזה לא עושים כלום הם אלו דפוקים את החיילים שמנסים לתרום למדינה הדפוקה

הזאתי שרק דופקת אותם בסוף.

כמה נחמד לרדת לרמה של האחר, נכון?...

אני מקווה מאוד שאתה לא עומד מאחורי מה שאתה אומר, כי זה ממש, אבל ממש לא במקום! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה הקשר למוצא של בן אדם ומי המטומטם שבכלל הכניס את זה לדיון הזה? (Yot, כמה מפתיע). מרוקאים לא יוצאים מהצבא? אתיופים לא יוצאים מהצבא? עירקים לא יוצאים מהצבא? יש לי מספיק חברים ממוצא מזרח אירופאי שהתגייסו ליחידות התדנבותיות מובחרות (החל מצנחנים וכלה בסיירת מטכ"ל) ויש גם כאלה שלא התגייסו בכלל אבל מצד שני, מהנסיון המועט שיש לי, דווקא יוצאי עדות המזרח שפגשתי הם שרוצים להיות טבחים ונהגים ולצאת הביתה כל יום או כל יומיים או לעשות שבוע-שבוע או בכלל לצאת מהצבא דווקא כי הם לא קיבלו את התפקידים האלה.

לגבי הנושא המקורי של הת'רד, בשתי מילים - אז מה? אז הוא יצא מהצבא כדי לשחק אנריל (זו לא הסיבה, אבל אם אתם מתעקשים להיות קטנוניים - בבקשה), שיהנה. יש אלפים רבים שיוצאים מסיבות יותר מגוחכות, אני לא רואה וויכוח שלם על כל אחד ואחד כזה, עם דיון על סיבותיו - מוצדקות או לא ואיחולים לבביים למותו או גירושו מהארץ. ובאמת, יש פה אנשים שאפילו עוד לא הריחו מרחוק את לשכת הגיוס או הבקו"ם וכבר מתחילים להרצות לאנשים קצת יותר מנוסים ומבוגרים מהם על כמה חשוב לשרת בצבא וכמה שזה לא קל אבל חייבים לעבור את זה בכל זאת וכל מני שטויות כאלה.

אז php dude, תצא מהסרט שאתה חי בו. אתה לא הולך להיות מתכנת או טייס או לוחם ביחידה מובחרת או שום תפקיד מפוצץ אחר. אתה הולך להיות טכנאי נגמ"שים, כזה שחי בתוך המנוע המסריח של הנגמ"ש ומסיים לעבוד כל יום בחמש כשאתה מסריח משמן, דלק וזיעה אבל במקום ללכת הביתה, אתה תלך לחדר שלך במגורים שהוא בדיוק שני מטר על מטר עם שמונה או תשעה אנשים בתוכו. אם תהיה קרבי אז אתה תבלה את רוב השירות שלך במחסום על גבעה מבודדת באיו"ש, תעמוד שם בשמש כמו אהבל ותבדוק אישורי כניסה של פועלים פלשתינים כל היום, כל יום - וזה עוד אחרי שעברת מסלול ארוך וקשה מאוד פיזית ונפשית. אז בחודש הראשון שאתה תטחן כמו חמור ולא תצא הביתה שבועיים-שלושה אתה תגיד שזה קשה אבל אין ברירה, זה חשוב וחייבים לשרת את המדינה. אולי גם בחודש השני תגיד את זה, וגם בשלישי וברביעי ובחמישי. אבל בשלב כלשהו אתה תתחיל לחשוב אם כל החרא שאתה אוכל מדי יום ביומו באמת שווה את זה, ואתה תבוא למפקד שלך והוא ייתן לך את אותה הרצאה שאתה נותן פה לאנשים ובעצם יגיד לך שאין ברירה - אתה כאן ואתה לא יוצא מכאן עד שתשתחרר. ואז גם אתה, כמו רבים לפניך ורבים אחריך, תלך לקב"ן ותצא מהיחידה שלך לטובת יחידה שבה היציאות יותר טובות והתנאים יותר טובים, כי מה לעשות, זה באמת חשוב אבל המנטרה המטומטת הזאת כבר לא מפצה על הסבל שלך בתוך המערכת שנקראת צה"ל. ואז אולי יצא לך להתקל באיזה ילד קטן בפורום כלשהו באינטרנט שיתחיל להרצות לך על כמה שאתה אפס ועל כמה שהוא יהיה גיבור בצבא ואולי אז תחכים קצת. ואולי לא.

אז בקיצור - אל תשפוט אנשים שיצאו מהצבא עד שתגיע לצבא ותתנסה בעצמך. אני מאחל לך שתהיה באותו אחוזון שלא סובל בצבא, אבל רוב הסיכויים שאתה, כמו רוב חיילי צה"ל בעבר ובהווה, תעביר שלוש שנים בתחושה מגעילה. אבל היי, העיקר שצבא זה חשוב, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה?אתה גם חבר במועדון השונא המתמיד?

זה כמו הנוסע המתמיד אבל כול פעם שאתה שונא מישהו שאתה מקבל עוד מייל לכרטיס חבר שלך ואז מתי שאתה מגיע ל500 אתה מקבל כרטיס טיסה חינם...

אני בטוח שאתה יכול כבר לתת כרטיסי טיסה לכול הפורום ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא את כולם ;D

ומחכה בקוצר רוח למלחמת עולם שלישית ...

ואז תהיה שממה , והכל יהיה יפה וטוב , ובשלב מסויים כלשהו , הכל יתחיל מחדש ....

תראה את הסרט היום שאחרי מחר (AKA מחרתיים)

ככה אתה רוצה שיהיה?

וחוץ

גזענות בין יהודים זה דבר מפגר.

זה בידיוק מה שערבים רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם הנאמר פה ע"י אנשים רבים, אי אפשר לשפוט אנשים שיוצאים על פרופיל נפשי וכו' לפני ששירתת בצבא. אני עצמי עוד לא התחלתי את השירות, וכבר בתהליך הגיוס הספקתי לחוות לא מעט טרטורים, זיוני שכל ובירוקרטיה מטומטמת שגורמים לבן אדם לתהות אם הוא בכלל רוצה לשרת. הצבא מרשה לעצמו לירוק על רוב החיילים, מלבד הבודדים שבאמת מתקבלים ליחידות העילית. אומרים שהחיילים זה לא מה שהיה פעם. well, אני חושב שגם הצבא זה לא מה שהיה פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם הנאמר פה ע"י אנשים רבים, אי אפשר לשפוט אנשים שיוצאים על פרופיל נפשי וכו' לפני ששירתת בצבא. אני עצמי עוד לא התחלתי את השירות, וכבר בתהליך הגיוס הספקתי לחוות לא מעט טרטורים, זיוני שכל ובירוקרטיה מטומטמת שגורמים לבן אדם לתהות אם הוא בכלל רוצה לשרת. הצבא מרשה לעצמו לירוק על רוב החיילים, מלבד הבודדים שבאמת מתקבלים ליחידות העילית. אומרים שהחיילים זה לא מה שהיה פעם. well, אני חושב שגם הצבא זה לא מה שהיה פעם.

גם אני עפתי בצוות אוויר,כשחצי מהחברים שלי עברו אותו וכרגע כבר בקורס,ואני עוד שאפתי לזה מגיל 0...אז הרגשתי מטומטם וגרוע,אבל עוד מלא גדולים וטובים ומוכשרים כמוני נכשלו במבחנים צבאיים והמשיכו הלאה בחייהם. במקום לבוא ולקטר אני אישית השקעתי והתאמצתי ובינתיים יחסית צ'ופרתי בגדול על כך ביום סיירות האחרון,ככה שאין סיבה להתייאש בסופו של דבר,כי מי שרוצה מצליח בדרכו שלו.

אתה צריך לזכור שלא כל אחד הוא בעל הפוטנציאל המתאים ליחידות העילית,ואתה יכול להיות גאון עולם (אבל להידחות מתלפיות ו8200) או סוס עולם (ולטוס תוך שנייה מגיבוש שייטת) יש לצבא כל מיני פרמטרים כדי לשפוט ואני לא מתיימר להבין אותם גם אם הם מטומטמים. נכון,הצבא עושה טעויות בתהליכי המיון אבל ליחידות בד"כ מגיעים האנשים הנכונים.

אני אישית גם חושב שאין הרבה מה לכאלה שלפני (שבד"כ מצויידים בהמון רעל ומוטיבציה) לדבר בנושא,בניגוד לכאלה שאחרי (שכאן לרוב חסרי מוטיבציה לחלוטין)

אבל היי,אם המצב הוא כזה,אז בדיון על חורים שחורים יורשו לדבר רק אסטרופיזקאים מוסמכים? ובפורום מפרטי מחשב יורשו לתת הצעות רק עובדים בחנויות מחשבים? תנו גם לנו לדבר,אולי יש לנו זווית ראייה יותר מפוכחת על העניין,למרות שאני די משוכנע שאתם יודעים יותר טוב מאיתנו הפעורים.

אבירם,להגיד שהצבא הוא לא פעם? הרי זה ברור...היום המרכב החברתי בו הוא שונה,היחס בעם לצבא הוא שונה,היחס בצבא לצבא הוא שונה,וזה לרוב בעייתי כי מרבית החיילים בניגוד לעבר לא אוהבים לשרת בצבא,זה לא שהצבא הוא גן עדן וכיפי כל כך,אבל הדרך מפה ועד להתבאסות טוטאלית מהשירות הצבאי ורצון להשיג גימלים היא ארוכה ועקלקלה.

ומיני,העובדה כי הצבא זה לא משחק ילדים ושהוא מבאס,מכניס לדיכאון וסביר להניח שאני אשהה בחרא תנאים ובחרא שיבוץ ובחרא משימות לא אומרת שצריך לפסול את חשיבותו של הצבא,שכול אדם שפוי בדעתו יודע להכיר בחשיבותו כגורם מרכזי בסיבה שהוא חי פה, זה אכן חשוב ואי אפשר לוותר עליו.

אם כולם ילכו לקב"ן ויברחו מקרבי,מי יישאר לשמור עלינו? התאילנדים? אולי קרבי זה לא לכולם כמו שנאמר,אבל אי אפשר לברוח מאחריות בחיים וחבל שבמקום לשרת שירות חשוב את המדינה (אפילו אבט"ש זה חשוב מבחינה ביטחונית גם אם לך בתור חייל בגדוד ששומר על 4 מנתחלים זה נראה אבסורד,זה בסדר גם לי) תזרק בתור תפקיד משעמם רק כדי להיות כל יום בבית,חבל שאנשים מאמצים את הגישה הזאת,כי הם מפסידים שירות מעניין יותר והרגשת תרומה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאנשים מאמצים את הגישה הזאת,כי הם מפסידים שירות מעניין יותר והרגשת תרומה...

חבל שזה לא כל כך מעניין את המערכת איזה שירות אתה רוצה, כי ברוב המקרים אתה תקבל שירות משעמם וחסר כל סיפוק עצמי בין אם תרצה בכך ובין אם לאו, וזאת בעצם הייתה הנקודה של ההודעה הקודמת שלי, ואני אומר את זה בתור אחד שדווקא כן רצה לתרום הרבה מעבר למה שאחרים רוצים ורצה להגיע למקום שמעטים מעוניינים להגיע אליו בגלל שהשירות שם הוא באמת קשה אבל המערכת (או, במקרה זה, מספר מצומצם מאוד של אנשים שמייצגים את המערכת) החליטה שהיא רוצה אותי דווקא באחד התפקידים הפחות מעניינים ולמען האמת גם הפחות משמעותיים שיש למקצוע שלי להציע, אז ככל הנראה אני הולך לעשות שבוע-שבוע באיזשהו מתקן קשר אי שם בצפון (גליל עליון/רמה"ג). אז אני את ה-3 שנים שלי אעשה (כנראה), אבל המוטיבציה שלי לשרת כבר לא מה שהיא הייתה פעם (לפני משהו כמו שבוע בערך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיני בתור אדם חכם ורציונלי ממני אתה אמור לדעת יותר טוב כי צה"ל בתור גוף מסויים לא יכול לקבל את כולם גם אם הם מאוד רוצים ובעלי מוטיבציה ויכולת עד לשמיים. בכל מקום בחייך תתקל בדוגמא טובה,בין אם זה בעבודה שיקחו את המועמדים הטובים ביותר ויכול להיות שאתה לא תהיה ביניהם בגלל איזושהי סיבה,האם זה אומר שתפסיק לחפש עבודה או שתפסיק לנסות להתקבל לאונברסיטה אם תכשל בתנאי הקבלה לאחת?ו גם אני רציתי יותר מכל להיות טיס,לפחות להגיע לגיבוש או לקורס..ונפלתי קשה וזה היה מאוד מדכא עבורי אבל המשכתי הלאה. זה שלא קיבלת סיירת מטכ"ל או חמ"ן שחקים לא אומר שאתה לא טוב או מוכשר,פשוט יש טובים יותר ממך,וזהו...ויכול להיות שהם פחות טובים,אבל המערכת חושבת שהם טובים וזה מספיק (וגם בזה תתקל בחיים שלך) החיים לא הוגנים,לא תמיד מצליחים..העיקרון הוא לא להתייאש ולבוא בגישה של "או סיירת או ניירת" כי גם אם אתה מגיע לא ליחידת עילית תמיד יש את היח"טיות,וגם אם התקבלת לסיירת או לעורב גבעתי זה לא אומר שאתה לא יכול לשרת בגדודים או בתותחנים...לא כולם יכולים להיות בסיירת. אם מתייאשים ואומרים זהו נמאס לי מהצבא רק בגלל שלא קיבלת מה שצרתי זה טימטום לדעתי,סתם ותרנות...נפילת מוטיבציה היא טבעית,אבל לא הרצון להתחמק מאחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יוצא מנקודת הנחה שבהחלטות של הצבא מעורב שיקול הגיוני כלשהו, שהנתונים שלך באמת נלקחים בחשבון כאשר אתה מוצב בתפקיד קבוע לאחר תום ההכשרה. הקב"א, הדפ"ר, הצד"כ והראיון האישי שהיה לך בצו הראשון לא מעניינים אף אחד חוץ מקצין המיון בבקו"ם שקובע את השיבוץ הראשוני שלך. משם ואילך הכל תלוי בהחלטות שרירותיות לחלוטין של המפקדים שלך (מן הסתם ניתנת עדיפות לקב"ניסטים בשיבוצים "הטובים" [פיקוד העורף, לדוגמא]) ולאחר מכן בקצין השלישות ביחידה החדשה שלך, שכל תפקידו הוא "למלא את השורות"; הנתונים שלך לא ממש מעניינים אותו ובצדק, כי הקב"א שלך כבר מזמן לא רלוונטית, כך שגם כאן ההחלטה היא שרירותית.

אם לחזור לסיפור שלי, הרי שבקורס שלי כל האנשים הגיעו עם נתונים פחות או יותר זהים ולכן, מן הסתם, זה לא מה שהשפיע על ההצבות בסוף הקורס. אם לבצע הקבלה לקורס טייס, אז ניקח שני חיילים בעלי נתונים זהים אשר התקבלו לקורס, כאשר אחד מהם נשלח למגמת תובלה והשני למגמת קרב, אף על פי שלשניהם נתונים זהים בכל פרמטר. למה? כי אלו צרכי המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...