LCD או CRT? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LCD או CRT?

STRENGTH

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

והנה תשובה רצינית מעט יותר

לטעמי מסכי CRT עדיפים ממספר סיבות

1) מסכי LCD מבוססים על רזולוציה, כלומר הפעלת תוכנה או משחק על רזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה האופטימלית תוביל לתוצאות פחות איכותיות. דבר שלא קורה ב CRT.

2) מסכי CRT מסוגלים היום להציג רזולוציות יותר גבוהות, יתרון זניח לטעמי פשוט מכיוון שאי אפשר להשתמש באותן רזולוציות מבלי להוציא את העיניים.

3) מסכי ה LCD הזולים סובלים לעיתים מבעיות של שדה ראיה, קונטרסט.

4) מסכי LCD זולים סובלים כמו כן מקצב רענון נמוך (דבר בעייתי מאוד בהקרנת או משחקים).

5)מסכי CRT נותנים תוצאות מעולות במחיר נמוך משמעותית ממחיר מסך LCD. לצורך השווה מסך 19 איכותי מבוסס CRT יעלה כ 2000 שקלים, כאשר באותו מחיר ניתן להשיג מסך 17 סביר המבוסס על LCD.

היתרון היחידי שמסכי LCD מציגים הוא גודל ועיצוב טובים יותר (ובמסכים היותר יקרים גם איכות צבע טובה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה תשובה רצינית מעט יותר

לטעמי מסכי CRT עדיפים ממספר סיבות

5 )מסכי CRT נותנים תוצאות מעולות במחיר נמוך משמעותית ממחיר מסך LCD. לצורך השווה מסך 19 איכותי מבוסס CRT יעלה כ 2000 שקלים, כאשר באותו מחיר ניתן להשיג מסך 17 סביר המבוסס על LCD.

היתרון היחידי שמסכי LCD מציגים הוא גודל ועיצוב טובים יותר (ובמסכים היותר יקרים גם איכות צבע טובה יותר).

5) אל תישכח לציין שמסך CRT בגודל 19 אינץ' מציג תמונה בגודל של 18 אינץ' בלבד.

מסך 19 CRT איכותי ייעלה כ-1900 שקל (NF959\F900P) ומסך LCD 17 סביר ייעלה כ-2500 שקל. ניתן לקנות מסך LCD 17 בכ-2200 אבל הוא נחות ביותר ביחס ל-LCD שעולים 2500.

כמו שכבר אמרתי, היתרון שמסכי LCD מציגים הוא גם איכות תמונה(צבע) ולא בהכרח במסכים היקרים ביותר . לך לחנות שמציגה CRT מול LCD ותראה בעצמך.

כמו כן מסך LCD צורך פחות חשמל - כ-35 וואט לעומת 140 של CRT ( + - ).

ומסך LCD פולט הרבה פחות קרינה ואינו מעייף את העיניים לעומת CRT שעושה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך LCD עם יחס קונטרסט של 1:500 וזמן תגובה של 16ms נחשב למסך מעולה (למרות שהיום כבר ממליצים על זמן תגובה של מתחת ל 12ms למשחקים)

השאלה היא כמובן האם התקציב מאפשר זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן תגובה לפי מה שאני יודע

זה כמה זמן לוקח למסך להחליף פיקסלים

ואם יש זמן תגובה נמוך נוצר מריחה זה מה שאני יודע.. ::)

ומישהו יכול לענות לשאלה שלי

אני רוצה לדעת אם המסך שקניתי הוא מסך טוב

בבקשה תגידו לי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...