קירור לוודו באנשי... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור לוודו באנשי...

gavze007

Recommended Posts

היי אנשים,

אני חדש כאן.

יש לי כרטיס מסך וודו באנשי ישן ומגעיל (ולא, אני לא יכול לקנות אחר עכשיו).

לפני 3 חודשים כשפתחתי ת'מחשב שלי גיליתי שהמאוורר שלו מת. שימנתי אותו והכל היה טוב הוא חזר לחיות וכו'.

לפני שבוע פתחתי אותו שוב וגיליתי להפתעתי שהוא מת ושיש לו ריח של עשן. כשפתחתי אותו ראיתי שהוא שרוף.

הוא כבר מת לגמרי.

יש על הליבה היטסינק בעובי חצי ס"מ (!), ועליה היה בעבר הקרוב מאוורר 40X40X10 מ"מ...

עכשיו יש מאוורר רגיל שיושב בדיוק מתחת לכרטיס מסך ושומר עליו חם במקום רותח (נגעתי בו והוא בוער...מאוד!).

הקטע הוא שעכשיו אני צריך למצוא מאוורר לכרטיס מסך שלי.

אז הלכתי וחיפשתי, ונתקלתי ב-Blue Orb של תרמלטייק. המידות שלו הן 50X50X25 מ"מ כולל התופסנים שבצדדים. כך גם בכרטיס עצמו - 50X50 מ"מ כולל התופסנים.

מצד שני היה את טיגר 1 של תרמלטייק, 40X40X20 מ"מ, רק שהוא בא עם היטסינק גדול מדי, וגם מיותר.

מצד שלישי חיפשתי במעבדות ובחנויות אלקט' וכולם עצלנים לחפש במחסן, או שאין להם...

הייתי ממש על סף קניה של ה-Blue Orb, אבל לפני זה בדקתי בכרטיס עצמו אם בכלל אפשר להסיר את ההיטסינק. הוצאתי את התופסנים מהצדדים, וניסיתי להוציא את ההיטסינק, אבל הוא דבוק לשם בצורה חזקה מדי...כך שאני מניח שזה דבק.

עכשיו השאלות שלי:

ה-Blue Orb יתאים בכלל (לפי המידות ותמונות הוא כן)?

הוא שווה בכלל?

ואיך אני מסיר את ההיטסינק מהכרטיס מסך בזהירות (בלי לשבור את הליבה)?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממש על סף קניה של ה-Blue Orb, אבל לפני זה בדקתי בכרטיס עצמו אם בכלל אפשר להסיר את ההיטסינק. הוצאתי את התופסנים מהצדדים, וניסיתי להוציא את ההיטסינק, אבל הוא דבוק לשם בצורה חזקה מדי...כך שאני מניח שזה דבק.

במקום לרכוש מאוורר, תוסיף עוד 50 ש"ח ותקנה וודוו 3 משומש, הוא ייתן לך ביצועים משמעותית יותר טובים מהבנשי ובמחיר שאפילו אתה בוודאי תוכל להרשות לעצמך.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לרכוש מאוורר, תוסיף עוד 50 ש"ח ותקנה וודוו 3 משומש, הוא ייתן לך ביצועים משמעותית יותר טובים מהבנשי ובמחיר שאפילו אתה בוודאי תוכל להרשות לעצמך.

Prog.

זה רק אני או שהדגשתי משהו בתחילת ההודעה שלי? וזה לא עניין של מחיר, זה לא הקטע.

אין לי טעם אפילו להתקרב למשהו של 3Dfx...איכס. מספיק יש לי את הכרטיס המפגר הזה.

בכל מקרה, תדמיין שאתה בעולם מלא וודו באנשיים ואין שום דבר אחר. אני ל-א מדבר על קניה של כרטיס אחר.

בנתיים אני מדבר על הסרה של ההיטסינק המסריח הזה...עזרה מתבקשת...

או שלדעתכם כדאי לי להשתמש במאוורר 80 שיהפוך למיותר בקרוב בתור מוד לכרטיס מסך, שהוא יהיה המאוורר של הבאנשי? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי להבין משהו:

אם היה מובטח לך שה-Blue Orb יתאים והבנשי יעבוד, אבל באותו מחיר בדיוק יכולת לקנות כרטיס מסך משומש (כמו Voodoo-3000 או TNT2-Ultra), עדיין היית בוחר במאוורר? ???

Prog.

נ.ב

ההדגשה הייתה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי להבין משהו:

אם היה מובטח לך שה-Blue Orb יתאים והבנשי יעבוד, אבל באותו מחיר בדיוק יכולת לקנות כרטיס מסך משומש (כמו Voodoo-3000 או TNT2-Ultra), עדיין היית בוחר במאוורר? ???

Prog.

נ.ב

ההדגשה הייתה שלי.

חחח...לא התכוונתי להדגשה BOLD, אלא שאמרתי: "יש לי כרטיס מסך וודו באנשי ישן ומגעיל (ולא, אני לא יכול לקנות אחר עכשיו)."

לזה התכוונתי.

ומה שווה לי להשקיע, אפילו באותו מחיר בכרטיס מסך עתיק ודוחה (TNT1-2 וכל הוודואים למיניהם)?

טכנית, הייתי הולך על זה, על להחליף כרטיס, כל עוד הייתי יודע שיש יתרון מעשי כלשהו.

לך תמצא כרטיס ב-51 שקל...(זה המחיר של הבלו אורב)

(וד"א, המחשב שלי הוא חבוט ישן ודוחה (PII-350) ומריץ מעולה את . לך תדע אם VOODOO3 שידוע בבעיותיו עם דרייברים ב- יעבוד טוב...)

אבל שאלתי שאלה פשוט (!) ולא קיבלתי תשובה עליה...חחחחחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא קריסטל אורב אם כבר?

ויש דרכים להסיר את הדבק

ממה שאני הבנתי הוא רועש מדי, וגם טכנית לא שווה להשקיע את המחיר שלו (71 ש"ח) על הכרטיס הנאחס שלי. כמה שפחות להוציא עליו יותר טוב.

את הדרכים להסיר את הדבק אני מכיר (קירור הכרטיס ואז בעדינות להסיר את הדבק בעזרת אלכוהול/אציטון), רק אני צריך קצת פירוט על העניין, כי אולי אני יכול בטעות להוציא את הליבה ביחד עם ההיטסינק? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון...

אז ככה:

לפני 3 חודשים כשמת לי המאוורר, עד ששימנתי אותו, במשך 6 ימים בערך שמתי את המאוורר של ה-80 מ"מ מתחת לכרטיס המסך.

הליבה וסביבותה היו יחסית חמות (אולי טיפה יותר מדי), הזכרונות לא היו חמים.

(אין לי שום דרך למדוד את הטמפ', אבל אני משער שהיא בערך 40-55 מעלות).

בשבוע האחרון המחשב שלי היה פתוח ומצידו היה מאוורר ביתי גדול (20" או יותר), שקירר אותו, ואני יכול לומר בודאות שהטמפ' היתה הרבה יותר נמוכה מאשר עם מאוורר ה-80 מ"מ.

מאתמול בערב שמתי שוב את מאוורר ה-80 מ"מ שלי במקום הביתי הרגיל, ויש שוב את הטמפ' החמות שציינתי בהתחלה. הליבה חמה ואולי יותר מדי והזכרונות פושרים.

קחו בחשבון שמאוורר ה-80 מ"מ הזה הוא בן 4 שנים והוא לא במיטבו...השבוע אני אקנה כמה כאלו.

השאלה היא, זה רעיון טוב לעשות ככה, שיהיה מאוורר 80 מ"מ מתחת להיטסינק שישנוף אליו אוויר קר, זאת אומרת:

היטסינק =אוויר=חם====> <====אוויר=קר==== מאוורר

או שעלי לעשות כך:

היטסינק =אוויר=חם====> מאוורר >=אוויר=חם====>

קחו בחשבון שאם אני עושה לפי האפשרות השניה האוויר החם יוצא ומתנגש בכרטיס הקול הקר שלי (סאונד בלאסטר לייב).

האם כדאי לי לעשות כך?

ואם כן, באיזה כיוון לשים את המאוורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...