שופט נרצח - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שופט נרצח

guycnaan

Recommended Posts

בינינו, גם ברצח רבין אני לא הזלתי הרבה דמעות. אני צריכה באמת כי הוא היה ראש ממשלה? כי זה יענו אני בוכה על קבר הדמוקרטיה? מבחינתי הוא היה עוד בנאדם, לא הראשון ולא האחרון להירצח, כך גם בעניין השופט. הרקע לרצח כנראה היה אישי אז בכלל.

Merrymoon,

זה לא קשור להזלת דמעה או לא, זה קשור לקטע שאדם נרצח או לא,

הקטע שאדם שמייצג את המדינה (או את מערכת המשפט במקרה הזה) נרצח.

בנאדם שנרצח בגלל דעות... לא יודע מה איתך, אבל לי זה נשמע דיי גרוע, כמו קומוניזם כזה.

אתם לא ציניים מספיק. אולי אתם צעירים מדי.

כשרק נודע על הרצח כולם עלו באמצעי התקשורת ואמרי שזו עליית מדרגה שלא נראתה כדוגמתה בארץ.

עוד לא היה מושג למה ועל מה ומי אבל דבר אחד היה ברור. עלינו מדרגה. לא ברור איזו מדרגה ולאן הגענו עכשיו אבל מדרגה ללא ספק.

חמש דקות אחר כך זה נהיה פיגוע.

ואם זה פיגוע אז אולי זו לא בעצם עליית מדרגה? אולי זה רק בכלל העליות האלו שיש לנכים? כי פיגועים יש לנו כל כך הרבה שאנחנו כבר יכולים ליצא אותם (ואנחנו מייצאים!).

אחר כך זה נהיה משהו על רקע אישי. ואישי זה אפילו כבר לא עלייה של נכים. זה בקושי הכניסה לחנייה של הבניין. כי אנחנו הרי לא השופט ז"ל. אז מה איכפת לנו?

בתכלס כולם סתם אוהבים להשמע ולהראות (גם אני - אחרת מה אני עושה עכשיו?!) בכל אתר חדשות שפרסם את זה  - 700 תגובות תוך שנייה. וגם פה פתחו ת'רד בנושא. אבל בסוף היום זה נסגר בשאלון קצר:

זה קרה לי?

זה קרה למישהו מהמשפחה שלי?

זה קרה למישהו שאני אוהב?

זה קרה למישהו שאני מכיר?

בתקווה שהתשובה לכל השאלות האלו היא לא, אז באותו רגע זה מפסיק לעניין. עליית מדרגה או לא עליית מדרגה, פיגוע ליד הבית או בטיז אל אוחתק, תאונת דרכים, שופט, שופט כדורגל, אלוף הבאולינג - זה לא משנה. עוברים ערוץ וחוזרים לראות את חבורת הדפר"ים התורנית ש MTV הואילה בטובה לדחוף בין הפרסומות והפרומאים.

בסוף היום כולם רוצים ללכת לישון בערב ולקום לאותו עולם קטן שלהם שהם השאירו אתמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא ציניים מספיק. אולי אתם צעירים מדי.

בסוף היום זה נסגר בשאלון קצר:

זה קרה לי?

זה קרה למישהו מהמשפחה שלי?

זה קרה למישהו שאני אוהב?

זה קרה למישהו שאני מכיר?

בתקווה שהתשובה לכל השאלות האלו היא לא, אז באותו רגע זה מפסיק לעניין. .

בסוף היום כולם רוצים ללכת לישון בערב ולקום לאותו עולם קטן שלהם שהם השאירו אתמול.

סוף סוף מישהו שמדבר לעניין!

בדוגרי, מה איכפת לכם שנרצח שופט? איך זה ישפיע עליכם אישית? למה שלא תזדעזו מכך שילדה קטנה בת 9 טבעה ביום שישי בבריכה למוות ולא תפתחו על זה ת'דר? אני מוצא שמוות של ילדה קטנה טראגי יותר מרצח של שופט.

וזה באמת לא מזיז לנו. כמה כאן הזדעזו והתעצבו מאוד כאשר הם שמעו על התאונה שבה מתו שני הנערים? (סער וופלמן וקינן אבידור) כמעט אף אחד. לא כמוני בכל אופן.

סער היה איתי בכיתה ואני הכרתי אותו אישית 5 שנים. הלכתי להלוויה היום, לי זה באמת היה איכפת ובאמת הייתי עצוב מאוד ששמעתי את זה. רק כי הכרתי את ההרוג. 

כל יום כמעט מתים אנשים בתאונות דרכים, עד עכשיו התיחסתי לזה כמעט בשיוין נפש מוחלט, זה הפך כמעט לשיגרה. רק שזה נגע בי זה הזיז לי באמת.

ד"א, יש מלחמת אזרחים בסודן ונרצחו שם כבר יותר מ-300,000 איש.

כמה העניין הזה מזיז לכם באמת? ויותר חשוב, כמה הוא היה מזיז לכם אם היה לכם שם קרוב משפחה?

זה כל העניין בעצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שכל הפיגועים האלו הפכו אותנו לכהים...

אתה יודע מה היה הולך פה אם המקרה הזה היה קורה בשנות ה70?

היו מדברים על זה שבועות,

אבל מה, דיברו על זה בקושי יומיים.

ואתם יודעים למה?

כי אז כל אחד חיי בתוך השני, כולם הכירו את כולם, היתה הרגשה של קומונה (ואם מדברים על 67-73, אז בכלל)

חוץ מזה, היתה יותר הרגשה פטריוטית, מה שחסר היום כל כך...

בקשר לשאלון, אני יודע שניסית להיות ציני,

אבל הקטע הוא שיש אנשים שלא מעניין אותם כלום, לא שומעים חדשות לא כלום.

לא יודעים שבכלל היה רצח כזה.

לא יוצא להם בכלל לשאול את השאלון הזה...

מה שעצוב, שזה כן צריך לעניין, ראבק, שופט, שופט נרצח, מי שאמור לייצג את החוק וקבוע החלטות בחסותו.

וכן, זה יכול להשפיע אישית, אם אתה תובע מישהו למשל והשופט, מפחד שיקרה לו משהו, יפטור את הנאשם מעונש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינינו, גם ברצח רבין אני לא הזלתי הרבה דמעות. אני צריכה באמת כי הוא היה ראש ממשלה?

בת כמה היית? בת 10? למה שתזילי דמעות?

היית בכיתה ג' בקושי!

מה הבנת אז מהחיים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי בכיתה ו',

הבנתי שקרה פה משהו גדול,

הבנתי שראש ממשלה נרצח,

אני הזלתי דמעה. הבנתי שזה לא טוב.

אל תזלזל בילדים, אפילו אח שלי שהיה אז בן 4 הבין (בעיקר בגלל הגדולים יותר) "שרצחו את רבין"

הוא ידע שזה היה ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה משווה הבנה (מבחינת תפיסת סדר הגודל של אירוע כזה) של ילד בן 4 או ילדה בכיתה ג' להבנה של מבוגר?

זו תפיסה שונה לגמרי ואני בכלל לא בא להתווכח פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אז כל אחד חיי בתוך השני, כולם הכירו את כולם, היתה הרגשה של קומונה (ואם מדברים על 67-73, אז בכלל)

חוץ מזה, היתה יותר הרגשה פטריוטית, מה שחסר היום כל כך...

כן, צריך ועד כמה מלחמות אולי זה יחזור.. :P

ובקשר לרבין, נו באמת.. לבכות בגלל ש הוא נרצח.. לא יודע נמשמע לי דיי פטתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הזלתי דמעה. הבנתי שזה לא טוב.

על מה הזלת דמעה?! על זה שזה לא טוב? לפי זה אני לא מבין מתי יש לך זמן לכתוב בפורום בין כל הדמעות שאתה מזיל.

מי שהיה צריך להזיל דמעה על רצח רבין זה האנשים שהכירו אותו ולא בגלל שראש ממשלה נרצח אלא בגלל שאב, בעל, סב, חבר נרצח. אותו הדבר במקרה רצח השופט.

כשג'ון לנון נרצח אנשים בכו בגלל שלמרות שהם לא הכירו אותו האמנות שלו נגעה בהם באופן אישי ולכן הייתה תחושת אובדן.

אם כבר צריך להיות רגש כלשהוא בגלל שאישיות ציבורית נרצחה זה עצבים על כך שאנחנו חיים בכזו מדינה. אלא אם אתם רוצים לבכות מתוך חוסר אונים.

בקשר לשאלון, אני יודע שניסית להיות ציני,

אבל הקטע הוא שיש אנשים שלא מעניין אותם כלום, לא שומעים חדשות לא כלום.

לא יודעים שבכלל היה רצח כזה.

לא יוצא להם בכלל לשאול את השאלון הזה...

אני לא "מנסה" להיות ציני. אני מכיר בזה שאני ציני. אני מכיר בזה שככה אני רואה את העולם.

אלו שלא רואים חדשות בכלל שאלו את עצמם את השאלון הזה ממזמן והגיעו למסקנה שאם זה יהיה מספיק חשוב לחיים שלהם אז הם כבר יידעו מזה והחליטו להתנתק מהאקטואליה ולהתמקד בחיים שלהם. 

אבל זה הכל שטויות.

אנחנו חיים במדינה/עולם (תבחרו מה שבא לכם) שבו לחיי אדם אין ערך בשיט רק הכסף מנצח אבל העיקר שכולכם באתם לפורום פה ואמרתם כמה שזה נורא ואפילו הרחבתם את זה קצת לרצח רבין.

כולכם השקטתם את המצפון שלכם קצת. אתם לא מפלצות, אתם לא חלאות - הנה הגבתם בפורום בנושא. כולם ראו! אולי קצת דיברתם על זה עם חברים - אתם אנשים טובים! לא כמו אלו ששולחים נשיקות לחברה שלהם כשהטלווזיה מצלמת מוקד אירוע.

פרקתם קצת, טפחתם לעצמכם על השכם ועכשיו אפשר לחזור מהר לכוכב נולד לקדם את הטמבל הבא שישיר שירים על השלום הנפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העילה המסתברת יצאה לאור כמה ימים לאחד הרצח, השופט היה גוער ללא הרף במתדיינים, בעו"ד ובכל מה שנגע למשפט עד כדי הורדת הכבוד של האדם ארצה ומתחת, מה שלא כנראה אלא בטוח הגיע בסוף לאדם שאמר די ועשה מה שעשה.

עורכי דין שהגיבו לעניין אמרו "זוהי הכתבה האמיתית". מדברים על עולם תחתון אבל כולם הם החשודים, מעורכי הדין אל העדים אל הסנגוריה והקטגוריה.

אני לא מצדיק רצח אבל נמאס שעושים מבני אדם קדושים מעונים ומייפים את האישיות של אדם לאחר מותו.

הוא היה המתרגל של אמא שלי בלימודי המשפטים שלה. כולם החזיקו ממנו כשופט חכם,בעל חוש הומור,כזה שלומד היטב את התיקים שלו....והיה נערץ על ידי עו"ד,גם כאלה שהפסידו תיקים אצלו.

השמועות ששמעת שטענו אחרת הן שטותיות ומבוססות על כתב סקופים תאב פרסום כזה או אחר שעיוות את המציאות,הסיבה היחידה שהאדם הזה לא היה שופט מחוזי או אפילו עליון היא פוליטיקה פנימית בועדת מינוי השופטים,מסכן הבחור אחרי 8 שנות ניסיון סופסוף הוא הצליח להיבחר ולהתחיל את כהונתו בתוך שבועיים בתור שופט מחוזי.

הרצח כנראה בוסס על מניע אישי,מדובר על רצח של מקצוען (שלפי מה שאמא שלי שמעה הזמנת רצח עולה היום 5000 דולר),שתי יריות לפנים ואחת ללב..חיסול ווידוא הריגה. הסיבה תישאר עלומה בינתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בת כמה היית? בת 10? למה שתזילי דמעות?

היית בכיתה ג' בקושי!

מה הבנת אז מהחיים שלך?

דווקא איבחנו אצלי רמת אינטלקט גבוה, הייתי מתעניינת בפוליטיקה וטוחנת ספרי . בינינו, הבנתי אז דיי הרבה מהחיים שלי וחשבתי שכל הבכי והדמעות והנרות זה הכל צביעות. בנאדם צרייך להירצח כדי שיזכרו כמה טוב עשה בחיים וישכחו כמה רע? אז אני אתאבד וגם אהיה קדושה מעונה כשבעצם אני מזה רפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולסיכום...

רצח של שופט הוא אכן נסיון התנקשות בדמוקרטיה, אבל כך גם כל רצח אחר כי זאת הפרה של הזכות הכי בסיסית - הזכות לחיות. כולנו בהחלט מזועזעים מהמקרה, גם אם חושינו ורגשותינו הוכהו מחמת הפיגועים והאלימות, וכן, ייתכן שזאת עליית מדרגה בעניין הפשע ועל כך אנו צריכים להסתכל על עצמינו ולשאול, האם לי יש קשר למה שקורה פה? לא, אני לא אומרת שרצחתם אותו וגם לא מכרתם את האקדח שממנו נורה הכדור אבל אולי זאת האדישות וההתעלמות שלנו ממה שקורה סביבינו. זה מתחיל בכך שאתם רואים חבורה של בריונים במסדרון בי"ס מנערים ילד "חנון", מתעלמים וממשיכים ללכת. עכשיו אנחנו שומעים ששופט נרצח ואומרים "עוד קיסם למדורה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...