חיווט חוטי חשמל ומאווררי ספק. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיווט חוטי חשמל ומאווררי ספק.

Gosha

Recommended Posts

אוקיי....שתי שאלות.

1) קראתי את המדריך לחיווט וליפוף של הכבלי IDE וחשבתי שזה רעיון לא רע לעשות את זה במחשב שלי - לסדר קצת את כל הבלאגן בפנים.

הבעיה היא הכבלים של החשמל מהספק - מה אני עושה איתם?

2) קראתי גם את המדריך לאילתור מאווררים מספק ישן והחלטתי לנצל את הספק של המחשב הישן. חתכתי את החוטים של המאוורר ושל הכבל הקטן שמתחבר לכונן דיסקטים, עכשיו, מה שקרה הוא שחוטי החשמל של המאוורר הם בצבע כסף והצבע של חוטי החיבור לכונן הם זהב - האם זה בסדר לחבר אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הכבלים של החשמל את יכול לעטוף באיזולירבנד וגם את ה-IDE.

2.קח מולקס רגיל(לא FLOPPY) ותחבר את החוט האדום של המאוורר לחוט הצהוב במולקס ואת השחור של המאוורר תחבר לחוט השחור (ליד הצהוב במולקס)

בהצלחה.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהספיקר במחשב הישן יוצא כבל כזה עם שתי חוטים - אדום שחור וחיבור של 4 פינים - גם זה טוב?

לא בדיוק הבנתי תראה תמונה...

ותסתכל התמונה ההבאה... החיבור הימני הוא של הפלופי שאותו אתה לא צריך והחיבור השמאלי הוא המולקס:

molex.jpg

עכשיו כמו שאתה רואה למולקס יש ארבעה כבלים בשלושה גוונים: אדום, שחור וצהוב. עכשיו זה הולך ככה:

אדום - 5v

שחור - אדמה (מינוס)

שחור - אדמה (מינוס)

צהוב - 12V

עכשיו אתה צריך להחליט אם אתה רוצה שהמאוורר יעבוד בכל הכוח או באמצע או שלא יפעל בהרבה כוח יענו יש 3 עוצמות. ככל שהעוצמה נמוכה כך הרעש של המאוורר נמוך יותר. הרמות כך מהגבוה לנמוך:

12v כל הכוח

7v בינוני

5v הכי חלש

תחליט מה אתה רוצה ותחבר לפי מה שאני אומר לך:

12v

לוקחים את הכבל השחור של המאוורר ומחברים לכבל השחור במולקס. לוקחים את הכבל האדום של המאורר ומחברים לכבל הצהוב של המולקס.

7v

לוקחים את הכבל האדום של המאוורר ומחברים לכבל הצהוב של המולקס. לוקחים את הכבל השחור של המאורר ומחברים לכבל האדום של המולקס.

5v

לוקחים את הכבל האדום של המאוורר ומחברים לכבל האדום של המולקס. לוקחים את הכבל השחור של המאוורר ומחברים לכבל השחור של המולקס.

מקווה שהבנת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שצריך את כל העניין הזה? ???

זה בסך הכל מאוורר שהוצאתי מספק ישן והכבל הוא גם מהספק - כמו שיש במדריך אילתור מאווררים באתר - אני אראה לך למה אני מתכוון בתמונה.

fan1.jpg

Image1.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה עניין.. אמנם נתתי הסבר ארוך אבל זה רק כדי שיהיה לך יותר ברור ושתדע את כל האפשרויות שיש לך...

תבחר אחת מהאפשרויות שנתתי (ישנם שלוש אפשרויות) ותעשה אותה כמו שאמרתי ואם אתה לא מבין משהו תשאל אותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7v

לוקחים את הכבל האדום של המאוורר ומחברים לכבל הצהוב של המולקס. לוקחים את הכבל השחור של המאורר ומחברים לכבל האדום של המולקס.

שים לב! זוהי טעות נפוצה. 7V מרכיבים מחוט אדום מהמולקס שמתחבר לחוט השחור במאוורר, וחוט צהוב של המולקס לחוט האדום של המאוור

אין לחבר את החוט האדום והחוט הצהוב ביחד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב! זוהי טעות נפוצה. 7V מרכיבים מחוט אדום מהמולקס שמתחבר לחוט השחור במאוורר, וחוט צהוב של המולקס לחוט האדום של המאוור

אין לחבר את החוט האדום והחוט הצהוב ביחד!

כדאי לך לחשוב לפני שאתה כותב משהו... רשמת שאין לחבר את הצהוב לאדום אך.... לפני זה רשמת חוט צהוב של מולקס לאדום של המאוורר.. אז מה הבעיה שלך!? זה בדיוק מה שרשמתי@!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק טעות שלי...

עמכך הסליחה :)

ככה זה שאתה נשאר עד 4 בבוקר כדי להכין מדריך שהבטחת שהוא יהיה מוכן כבר לפני יומיים ושני הנגדים היחידים שלך של 10OHM נדפקו.....רמזז! חחחח סתאם... אבל בגלל זה המדריך מאחר...אני מנסה כרגע להשיג נגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקייייי....אז רק רגע....הוצאתי את המולקס גם מהספק, והעניין הוא שהייתי צריך לחתוך את כל ארבעת החוטים, ואני משתמש רק בשתיים!

מה אני אני אעשה עם השתיים האחרים? הם משוחררים ככה סתם, זה יכול לגרום נזק, לא?

ועוד משהו...אמרת שצריך לחבר את הכבל השחור של המאוורר עם הכבל השחור של המולקס - יש שתי כבלים שחורים במולקס! איזה מהם?

ועוד משהו קטן...במאוורר שלי יש רק שתי כבלים -שחור וצהוב - יש הבדל בין צהוב לאדום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקייייי....אז רק רגע....הוצאתי את המולקס גם מהספק, והעניין הוא שהייתי צריך לחתוך את כל ארבעת החוטים, ואני משתמש רק בשתיים!

מה אני אני אעשה עם השתיים האחרים? הם משוחררים ככה סתם, זה יכול לגרום נזק, לא?

ועוד משהו...אמרת שצריך לחבר את הכבל השחור של המאוורר עם הכבל השחור של המולקס - יש שתי כבלים שחורים במולקס! איזה מהם?

ועוד משהו קטן...במאוורר שלי יש רק שתי כבלים -שחור וצהוב - יש הבדל בין צהוב לאדום?

© Nadi! © חפיף כל אחד טועה...

אוקי עכשיו גושה בוא נפתור בעיה בעיה...

1.המולקס שבספק אינו טוב כי הוא נקבה ואתה צריך זכר או הפוך תבדוק....

2. עכשיו לפי מה שהבנתי במולקס שלך יש 8 חוטים 2 מכל צד נכון? זאת אומרת... 2 אדומים 2 צהובים ו4 שחורים.

מתוכם תשאיר רק אחד צהוב ואחד שחור את השאר אתה יכול לחתוך לא צריך אותם. וגם אם אתה לא חותך אין לך מה לדאוג שיש עוד שתיים בחוץ זה לא גורם לנזק.

3. ואם במאוורר יש לך כבל שחור וכבל צהוב אז תחבר צהוב לצהוב ושחור לשחור.

מקווה שתצליח עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכר/נקבה?

המולקס שלי הוא בדיוק כמו שהראת בתמונה לפני כמה פוסטים...4 מקומות לפינים.

ובמולקס יש רק 4 כבלים - אדום, צהוב ושתיים שחורים...

מצטער על כל הטירחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...