בעיית רשת של טווחים וציוד.. למביני עניין - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית רשת של טווחים וציוד.. למביני עניין

zolo74

Recommended Posts

שלום לכולם...

אני מקים על איזור מגורים של כמה בניינים ונוצרו לי שלל בעיות.

ברשונית קיימים הרבה סוגים של SWITCH וSWITCH HUB של חברות שונות וכמו שגיליתי לא מזמן, מאיזושהי סיבה לא מוסברת

למרות כל מה שכתוב בנתונים התכניים על טווח הפעולה של המכשירים, כל המכשירים שברשותי (החדשים) לא מתפקדים על טווחים של 60-70 מטר...

וזה למרות שכתוב במפורש: "Cabeling: Cat 5e STP/UTP 100ohm and 100 Meters MAX"

יש לי כבל שמתוח לאורך 70 מטר בערך מסוג cat 5e STP (כל הרשת שלי מורכבת מסוג הכבל הזה), כאשר בשני הקצוות אני מחבר HUB

ישן לא משנה של איזה חברה שמהירות העבודה שלו 10 מגה-ביט, הוא עובד מצויין, ברגע שאת אחד הHUBים מחליף SWITCH אז זה מפסיק לעבוד..

ניסיתי גם SWITCH וגם Switching HUB ושניהם עושים אותה בעיה, בעת PING אני מקבל: Request Timed Out.

אבל מה שכן זה שב"שכנים ברשת" אני כן רואה את המחשב של הקצה השני אבל לא יכול לגשת לתוכו ולא יכול לעשות עליו שום פעולה (כגון PING).

אין ייתכן דבר כזה? אין זה שHUB ישן ומסכן של חברת DYNAMODE ובצד שני HUB של חברת CNET עובדים ביחד אחלה ואילו אותה חברת DYNAMODE

וה Switching Hub שלה על אותו מקום בשילוב בצד השני עם אותו ציוד בדיוק או HUB של CNET פשוט לא רוצה תפקד?

האם טווח הפעולה של הציוד ה"חדש" הזה מוגבל יותר מהרגיל?

ברשותי קיימות חברות שונות של SWITCH וHUB SWITCH והכל לא רוצה לתפקד למרחקים כאלה: החברות שיש לי: XNET,DYNAMODE,ST LAB,TRENDNET.

וכל אלה לא עובדות, ומה שעות יותר מצחיק, זה כאשר מחברים SWITCH ל SWITCH אז הטווח מאיזושהי סיבה קטן פי שניים, וזה כבר באמת מוזר...

יש מישהו שיכול להעיר את עיניי במידע חדש ?? מישהו שניסה ומצא דרך שזה יעבוד (ובלי ציוד של 3COM שעולה יותר מהבית שלי) יש אולי אפשרות להגביר את המתח

של האות המשודר (אוברקלוק ?  :)) או כל דבר אחר?

הוספתי דיאגרמה של מבנה הרשת שלי.. זה כדי להסביר מה יש לי..

אשמח לשמוע הצעות...

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80 מטר זה אולי חוקי ב-100mbps אבל גבולי ומאד בעייתי.

אולי הכבל שלך לא איכותי או לא מסוכך, אבל רוב הסיכויים שלא תהיה לך ברירה אלה לעבוד עם 10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... זה כבר לא עניין של 10 אלה של ציוד...

הכבל איכותי מאוד, זה STP והוא נחשב לכבל ההכי טוב... ורשת עובדת טוב מאוד גם ב-100 מטר ואין הבדל אם זה 10 מגהביט או 100...

אני רק רוצה לדעת אם מישהו נתקל בזה והצליח לפתור את זה... דרך אגב בחיבור של HUB של 10 ל SWITCH של 100 יש בינהם חיבור של 10 מגה0ביט וגם אז זה לא עובד...

אז מה שהצעת לא יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון שאין הבדל אם זה 10 או 100, ב-10 ההגבלה היא 250 מטר (לא סגור בדיוק על המרחק) בעוד שב-100 ההגבלה היא 100 מטר.

עריכה - עם הכבל של ה-80 מטר עם סווצים של 100 מגה הצלחת לתקשר מצד אחד של הכבל לצד השני? (כלומר 2 תחנות שיושבות על שני צידי הכבל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר בפירוט מה קורה לי במצב שאני מחבר HUB פשוט בצד אחד וSWITCH בצד שני...

כמו שנאמר לפני כן, 10 מגה-ביט אמור לעבוד למרחק של 250 מטר זה שגוי ולא נכון...

כאשר אני מחבר SWITCH בצד השני אז גם הHUB מזהה שהSWITCH מחובר וגם הSWITCH רואה שהHUB מחובר אליו אבל

בזמן פעולת PING פשוט אני מקבל הודעה: "Request Timed out".

כאשר אני מנסה לראות שכנים ברשת אז המחשב שאותו PING לא מגיע אליו כן מופיע ברשימה אבל לא ניתן לגשת אליו..

ובמחשב המרוחק לא מתקבלים שום נתונין בכלל.. ה"RECIVE" שלו 0. (זה כאשר מחובר SWITCH)

כאשר אני מחבר זוג HUB ישנים אז הם מתפקדים כמו שעון.. קבוע וללא בעיות (הבעיה שלא ניתן כמעט להסיג היום כאלה

וחוץ מזה אני לא רוצה 10 מגה-ביט אלה 100).

מקווה שהצלחתי להסביר מה קורה כאן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שסוג כל הכבלים שאתה משתמש בהם (ישר/מוצלב) נכונים? אולי לאחד ההאבים אתה מחבר ל-Uplink ולסוויטצ' לא, אז יש צורך בכבל אחר. או שלאחד המכשירים יש Auto MDI/MDX ולכן זה עובד במקרה אחד ובמקרה אחר לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...