התקלף לי החלק העליון של דיסק, הדיסק פגום? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקלף לי החלק העליון של דיסק, הדיסק פגום?

KapiSH

Recommended Posts

לא נכון, חלק אמרו שזה על המדבקה וחלק אמרו שזה קרוב למדבקה אבל לא עליה, אז אני לא יודע איפה בדיוק הנתונים נצרבים! על המדבקה או קרוב אליה (על הפלסטיק) ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

הכיסוי של הדיסק מחזיר את האור , המידע לא נמצא על המדבקה עצמה . השיכבה המומסת נמצאת מתחת למדבקה , ויש ביניהם מרווח מסויים .

אפשר לבדוק את זה נראה לי בספר הכתום או בספר האדום , לא זוכר באיזה מהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

well.. בדיסקים רגילים (לא צרובים) קצת קשה יותר להרוס את זה כי התבניות של ה"גבעות ועמקים" נמצאים ישר על האלומיניום (או כל חומר מחזיר אחר כמו נחושת, זהב או כסף - אבל אלומיניום זה זול) מתחת למדבקה, עליו אגב (מהצד של המדבקה) יש עוד שכבת "הגנה" פלסטית (עם תפקיד כפול - גם "הגנה", אבל למעשה זה המידע עצמו (האלומיניום רק כדי להחזיר אור). עדיין סריטה (בכתיבה עם עט כדורי נניח) תהרוג גם דיסק כזה.

דיסקים צרובים עדינים יותר מאחר והמשטח שלהם לא קבוע (עם הגבהות והמשטחים (יותר נכון) הללו) אלה כולו משטח מחזיר אחר (אלומיניום בד"כ) שנמצא ממש בצידה האחורי של המדבקה. עליו יש (מהצד של הפלסטיק של הדיסק, לא המדבקה) "תמיסה" (שזה בעצם דיו מיוחד) שמשחירה כשקרן של הצורב פוגעת בה (וכך האור מהקריאה לא חוזר לחיישן = 0). לכן דיסק כזה עוד עדין יותר אפילו מדיסק רגיל.

ד"א, גם בדיסק רגיל (למרות שאין את ההפרדה הזאת של הדיו ויש יותר שכבות בין המדבקה לפלסטיק) אם המדבקה מתקלפת זה יצא עד האלומיניום (שבמקרה שלו = המידע). תיאורטית אפשר היה בדיסק צרוב (אם רק המדבקה "נעלמה" והשכבה של הדיו לא השתנתה ברמת המקרונים (5 מיקרון בערך)) לשים אותה חזרה (כולה חלקה ומחזירה באותה מידה) - אבל כמובן שמצב כזה לחלוטין היפוטתי מאחר ואם היא תרד לא ישאר גם אותו דיו, לבטח ללא שינוי, וגם בהשמה מחדש הרי שהוא ישתנה/יזוז. בקיצור לחלוטין בילתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...