חוסר הדמוקרטיה במדינה או הדיקטטוריה של בג"ץ - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסר הדמוקרטיה במדינה או הדיקטטוריה של בג"ץ

Rule The Pc

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשיתי נראה לי עברתי!

אני הבנתי מכתבה שהיה ב24 שעות שיש דבר כזה שהחלטות של בגץ עוברות בכנסת!

לפחות צריכות

ואם לא אז זה פשוט דקטטרויה

כל דבר שמישהו מביא עובר והורס לממשלה הכל אז הממשלה לא יכולה לעשות כלום...... אם הרשות השופטת מגבילה את הממשלה אז למה אין הגבלות לרשות השופטת כמו שהחלטות יעברו בכנסת?

אם באמת זה צריך לעבור בכנסת (למרות שלא שמעתי על כך מעולם) וזה לא מועלה בכנסת.

זה כך רק מכיוון שחברי הכנסת לא מוצאים בכך צורך - כך שלא מדובר בדיקטטורה , אלא רק רפובליקת בננות :D.

אבל באותה מידה אתה חייב לזכור ש

א) בגץ נדרש.

ב) אם היינו מדינה נאורה בג"ץ בעצמו היה נמנע מטיפול במקרים רגישים פוליטית, שלא בהכרח שבג"ץ צריך להתערב בהם.

אך אנחנו במדינת וכאן כל אחד בעל דעה, וחושב שדרכו היא הנכונה והיחידה הנכונה, ומחובתו לבטאה.

עם זאת מכיוון שלדעתי אתה מתייחס להחלטת בגץ בנוגע לגדר - לדעתי החלטה של בג"ץ בעניין רלוונטית, וללא קשר לתוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבינה שאתה מעריץ נלהב של שרון ופמלייתו אבל אם תשאל אותי - כולם מושחטים מן השורש והגיע הזמן שבג"ץ יעשו משהו כדי לנקות את הזוהמה אפילו במעו.

בקשר לשמאל וימין - אני לא רואה את עצמי באף זרם. מה שחשוב הוא שהמועמד שאתה בוחר הוא אחד שבאמת, אבל באמת אכפת לו ממה שקורה כאן ולא שואף לעמדה פוליטית בשביל לנצל את החסינות והכוח למטרות כמו כוח, וכסף. לצערי הרב אינני רואה אף מועמד באף צד ובאף מפלגה שעונה על הדרישות הללו.

ההבדל בין ימין ושמאל (זו לפחות דעתי), הוא שהימין (החילוני) רובו מורכב מגנרלים לשעבר שרק בזכות הפלאפלים התקדמו כל כך מהר בסולם הפוליטי ורמסו לא מעט אנשים, זכויות וירקו על לא מעט חוקים בדרך. חוצמזה, הם גם ממשיכים לעשות את זה. השמאל, מתיימרים להיות פצפיסטים מחורבנים שמוכנים לקבל את כל, אבל את כל הז**, תמורת שלום, גם אם זה שלום ששווה את קליפת השום ומלווה בקסאמים ומחבלים. אני גם לא מאמינה במרכז כי להגיון שלי זה נשמע כמו עירוב בין 2 הדברים וזה לא מוסכם עליי.

הממממ, אולי אני אקים מפלגה? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את פרשת פריצקי פתחתי על זה תרד פה ותראה אילו אנשים יושבים בכנסת.

בג"ץ הוא גוף שחחיב להתקיים בג"ץ לא מתערב בכול החלטות הוא לא "השליט של הממשלה" כפי שאתה מנסה להציג אותו הוא גוף מגביל שבא לפקח על הנעשה בממשלה ולדאוג שלא ירמסו את הזכויות שלך כאזרח ויפגעו בשלטון הדמוקרטי במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל צריך לפקח גם עליהם!

את מי בדיוק הם מייצגים? הם יכולים לבטל החלטות מאוד חשובות ע"פ דעתם ואין שוב גוף שהם מייצגים חוץ מהרשות השופטת שהיא למעשה שום דבר בשבילכם וגם כל מי שתשאלו שהלך למשפט על תביעה קטנה יגיד שהשפוט היה חרא...... השופטים יותר חראות מחברי הכנסת לפי דעתי....

מי בוחר בהם? חברי הכנסת שאתם טוענים שהם חרא.. בעצם ועדה מתוך חברי הכנסת....... לפחות שהחראות יפקחו על החראות ולא רק יתנו להם זכויות לעשות מה שבא להם.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין כול הרעיון זה שאין גוף שהם מייצגים ככה אין להם שום אינטרסים ושום הסכמים שהם פועלים לפיהם לעומת הכנסת שמייצגת בוחרים ואינטרסים של חברי הכנסת.

אתה מציע גוף שיפקח עליו אבל איזה גוף יפקח על הגוף הזה ואיזה גוף על הגוף הזה זה יכול להמשך לעד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא................................

זה ילך ככה:

ממשלה אחראית לצהל ולמשטרה ולכל שאר הדברים (הרשות המצבעת)

בג"ץ יפקח על הממשלה...........

הכנסת תפקח על בג"ץ.........

ומה זה לפקח על הכנסת? יש לך 120 חברי כנסת עם לאדע כמה מפלגות שהאופוזיציה נלחמת בקואליציה ולהפך.........

ככה שכולם כבולים בכולם........

אתה באמת היית שותק אם בג"ץ היה מוציא צו איסור חתימה על הסכם שלום בין וסוריה כשבהסכם תרד מהגולן.......??

אתה תתקומם שזה לא בידי בג"ץ הוא לא קשור לזה בכלל......... אבל אם הוא יכול לעצור את הגדר הוא יכול לעצור את הסכמי "השלום" של ממשלות שמלאניות........

רק שבג"ץ שמלאני ולכן הוא רק ילחם בממשלות ימניות ויתמוך בשמלאניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אם אתה חושב שאני שמאלני אתה טועה אסור לוותר על הגולן לדעתי!

הכנסת תפקח על בג"ץ תגיד אתה עושה צחוק? אתה יודע אילו אנשים יושבים בכנסת 90 אחוז מחברי הכנסת הם אינטרסנטים אתה רוצה שחברי הכנסת הערבים יפקחו על בג"ץ? אתה רוצה שסיעת ש"ס שהגנה על פושע(אריה דרעי הוא לא זכאי) תפקח על בג"ץ? אתה רוצה שחברי הכנסת מהליכוד שחצי מהם מעניין רק הג'וב שלהם ומה שהם מייצגים זה את מרכז הליכוד יפקחו על בג"ץ? אתה רוצה שיפי הנפש ממרצ שכול פעם מתלוננים על פעולות צה"ל יפקחו על בג"ץ? הנה כבר הבאתי לך 61 חברי כנסת שהם רוב בכנסת אני אישית לא הייתי רוצה שהם יפקחו על בג"ץ אני מעדיף שבג"ץ יעבוד כמו שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההגיון בכך שהבג"ץ יפקח על הממשלה והממשלה על הבג"ץ? באיזה שפה צרייך להסביר שהבג"ץ הוא גוף עצמאי ללא אינטרסים. להם לא יוצא כלום מזה (בניגוד לממשלה למשל שלעיטים קובעים או מבטלים חוקים שבגללם, או בלעדיהם, הם לא יכולים לקחת שוחד או לעשות שאר רפשות בשקט). הבג"ץ הוא בדומה לבית דין בינלאומי שכל האינטרס שלו הוא שלא תהיה שחיטות והפרת זכויות אדם, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כן יוצא להם משהו!

הדוגמא הכי טובה היא עדנה ארבל שהגישה כתב אישום נגד שרון רק כי הא שמלאנית

אם אין לה בעיה לעשות את זה אין לה בעיה להחליט לעצור כל החלטה של הממשלה.......

בג"ץ גם אינטרסנטים ויש להם שיקוליים פוליטיים שאולי לא משפיעים עליהם ישירות אבל גם לה םיש דעות פוליטיות והם לא סתם שעושים צדק.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנושא עדנה ארבל אתה מוזמן לשלוח מכתב לשר המשפטים שאחראי לטיפול בנושאים כאלו, אין שום בסיס לטענות שלך אודות דיקטטורה לכאורה של בג"צ; זה שהחלטת ממשלה או הצעת חוק לא עוברת את מבחן הבג"צ לא אומר שהשופטים הם שמאלנים (עוד דבר אידיוטי שפלטת), אלא אומר שכנראה אותה החלטה או הצעת חוק פוגעת בזכויות שלי או שלך או של פלוני.

חוץ מזה, שהכנסת תפקח על בג"צ? אתה רציני? בן כמה אתה? אתה רואה חדשות בכלל? הכנסת לא מוכנה להסיר את חסינות חבריה, שהוכח באופן ודאי שהם אשמים בעבירות חמורות (הצבעה כפולה), אז איך אתה יכול בכלל להתחיל לחשוב על להציע שהכנסת תהיה זו שתפקח על בית הדין הגבוה לצדק?

אם אין לה בעיה לעשות את זה אין לה בעיה להחליט לעצור כל החלטה של הממשלה.......

וואלה, מזל שבג"צ תמיד מתכנס בהרכב של שלושה שופטים לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מסביר שהמשוב שעורכי הדין עשו לשופטים במדינה כל כך נמוך שאני מתפלא שעדיין מגישים תביעות קטנות?

אמרתי כבר ש90% מהאנשים שהולכים לבית משפט לא מרוצים מהשופטים..... זה שאין להם עבירות או חשדות לא אומר שהם בסדר והם לא אינטרסנטים....

ואם אתה כבר נכנס לזה שהכנסת הם כולם מושחתים וזה.. אז ועדה של חברי כנסת בוחרים בשופטים לבית המשפט העליון.....

אז למה לי לסמוך על שופט שחבר כנסת מושחת בחר בו?

אז אתה תגיד עכשיו שאני מודה שהם מושחתים אז מה הטעם לתת להם לפקח על בג"ץ........ אז לא כולם מושחתים ולפחות ניתן ללא מושחתים הזדמנות לעצור את המושחתים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן הועדה למינוי שופטים איננה מורכבת מנציגי הרשות המחוקקת בלבד אלא מנציגי כל שלוש הרשויות ובנוסף נציגים מלשכת עורכי הדין.

דרך אגב, לרשות השופטת יש בועדה יותר נציגים מאשר לשאר הגופים המיוצגים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...