לוקח את כל העשקנים בכיס הקטן או מה?!? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוקח את כל העשקנים בכיס הקטן או מה?!?

IsrAlien

Recommended Posts

המפגר חושב שצריכים לחזור למנדט הבריטי. הוא עשה תחביב ובדיחה מלהוזיל את הערך והמשמעות של החיים של כל מי שמת במלחמת השחרור.

סבא וסבתא שלי נלחמו בשביל הארץ הזאת, נגד הבריטים והערבים, ולא בשביל שתוכל להגיד שצריך להחזיר את המנדט.

הרבה דברים אני כן אבל מפגר לא. אני לא עשיתי לא תחביב ולא בדיחה בכדי להוזיל את הערך של מי שמת במלחמת השחרור. להזכירך: זו היא לא היית מלחמת שחרור, אלא מלחמת עצמאות. במלחמה הזאתי לא הישוב היהודי לא נלחם לשחרור מכיבוש זר, אלא נלחם על העצמאות שזה עתה הוא קיבל מול הערבים. אם אתה רוצה לקרא למאבק נגד הבריטים עד הכרזת העצמאות מלחמת שחרור זה מקובל, אבל לקרא למלחמת העצמאות מלחמת שחרור זו טעות, שהרבה הסטוריונים מתקנים את המינוח כאן. אני לא מוריד את הערך של החיים של אף אדם, כל אדם שנלחם בשביל מה שהוא מאמין מגיע לו את מלא הכבוד הראוי לכך בין אם אתה מסכים איתו ובין אם אתה לא.

אולי תשאל את הסבים שלך(למעט אם הם היו מרצחים של הלחי והאצל) כמה זמן הם נלחמו לצד הבריטים? אם לא היה כאן שלטון בריטי לא היית כמה בכלל מדינה יהודית, לידיעתך הרבה, אם יש סיבה מדוע הגרמנים לא כבשו את א"י במלחמת העולם השנייה היית מפני שהבריטים הדפו אותם באמצעות הכוחות האוסטרלים מחבר העמים הבריטי.

המנדט לא היה כזה דבר רע כמו שמתארים לך אותו ילד, היו בו הרבה דברים חיוביים וה"ספרים הלבנים" שמלמדים אותך כספרים אנטישמייים לא היו ספרים כ"כ גרועים הם היו בסה"כ דין וחשבון על ענף של האמפריה הבריטית שייעץ כיצד למנוע תסיסה באיזור הזה של האמפריה הבריטית, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני לא חושב שאתלון מזלזל באנשים שלחמו למען ארץ משלהם, אני חושב שהם פשוט לא ידעו איזה בלאגן יהיה כאן לאחר 54 שנים של כיבוש, אבל, מנדט בריטי אני כבר לא חושב שיהיה כאן...

וד"א אם מישהו רוצה לדעת (סביר שאף-אחד) מה אני מאמין שיקרה, שיקרא את הטור האחרון של יאיר לפיד - מעריב, מוסף שבת האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת לא תחזיק לנצח, אני לא חושב שאנחנו נחזיק כאן יותר ממה שהחזיקה ממלכת ירושליים הצלבנית, שזה בערך מאה שנה(1099 עד 1187).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...