בעיה ברשת ביתית. כל סוג של עזרה תתקבל. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה ברשת ביתית. כל סוג של עזרה תתקבל.

JediMaster

Recommended Posts

היי לכולם!

(את רשימת הציוד שלי אני יראה בסוף)

יש לי רשת ביתית בתצורה הבאה:

מודם ADSL שמתחבר לראוטר בWAN. מחשב אחד שמחובר ישירות לראוטר, ומתאם שמחובר לראוטר לרשת החשמל, ובנקודת חשמל אחרת, מחשב שמחובר לחשמל גם הוא.

מחשב

|

בקיצור : מחשב - חשמל - ראוטר - מודם

הבעיה אצלי כרגע היא במחשב שמחובר דרך רשת החשמל. ניסיתי הכל, מipconfig דרך החלפת החיווט ועד שינוי הגדרות בראוטר. שום דבר לא עובד. אני כל הזמן מקבל בעיה ברשת החשמל, והאייפי שהוא מקבל מהDHCP מוזר מאוד, ובכלל לא בטווח המוגדר.

הציוד שלי הוא:

Samsung aDSL Modem - מודם.

ST Lab Broadband - ראוטר.

MSI HomePlug Adapter - מתאמי החשמל.

בדקתי שאין לי שום חסימות משתמשים בראוטר, לנסות לאפשר פיתחות מיוחדות ועוד כל מני... הטווח המוגדר של המחשבים הוא בין 192.168.1.2-254. הראוטר עצמו הוא 192.168.1.1. כאשר אני מנסה לתקן שגיאות במחשב המחובר דרך החשמל אני מקבל כל מני בעיות של חיבור שגוי או לא תקין, למרות שאני רואה שיש קשר בין המכשירים, הוא חלקי. לא יודע ממש איך להסביר את זה. המחשב גם בכלל מקבל אייפי שהוא לא נמצא בטווח המוגדר. גם כאשר ניסיתי לעשות הגדרות ידניות, העניינים לא עבדו. ניסיתי כבר את כל הרעיונות שיש לי, ואף אחד מהם לא ממש עזר. יש למישהו פיתרון? אני מתחיל לתהות אם זה לא איזה בעיה אצל NetVision, שהיא אגב הספקית שלי.

אני רואה שאף אחד לא עונה. כל הצעות וקצה של הצעות יעזור לי... אני ממש צריך את זה ואין לי מושג מה לעשות. יש מצב שהמכשיר אולי נדפק מחום או משהו כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה אין בכלל תקשורת בין המחשב לראוטר. לדעתי הבעיה היא בחיבור חשמל.

תבדוק ששני השקעי חשמל יושבים על אותה פאזה, כי אחרת לא תיהיה לך תקשורת בינהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת שכל העסק יושב על אותה פאזה?

יש חשמל בנקודות החשמל שאליהם חיברת את ציוד הקצה? (אמור להיות שם חשמל)

בדקת איזה סוג של כבילה אתה צריך להשתמש עם מתאמי החשמל? (ישר/מוצלב)

אם המחשב שמחובר ישירות לראוטר מקבל גישה אז הבעיה כנראה היא לא בראוטר.

אולי חוטי הפאזה וחוטי האפס הפוכים אצלך, זה לא ישפיע על החשמל עצמו , אבל אולי יש לזה השפעה הרסנית

על הרשת, יש מכשיר דיאגנוסטיקה שעולה כמה עשרות שקלים כדי לבדוק את הנושא הזה.

נקודה נוספת שעליך לשקול (אבל זה רק אחרי שמוצו כל האפשרויות האחרות) היא אולי מתאם פגום.

אלה הדגשים שאני מצליח לחשוב עליהם כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל עבד טוב ויפה עד שיום בהיר אחד התחילו לי הבעיות וכמה ריסטים עזרו להם, ועכשיו המחשב בכלל לא מוכן להגיב לדברים האלה. אין לי מושג מה זה פאזה, אבל בעיקרון המערכת הזאת עבדה, והכבלים היו מסודרים כמו שצריך, אז אני לא יודע למה היא לא עובדת עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי, הגדרה ידנית לא עבדה טוב. החיבור בין המכשירי חשמל עובד וזה כנראה מבטל את עניין הפאזה או תקינותם של כבלי הרשת (למרות שניסיתי להחליף וזה גם עובד). כל הכבלים מכוונים ומסודרים כמו שצריך מבחינת כבל מוצלב או ישר, ולא נגעתי בשום כבל אבל זה עדיין הפסיק לעבוד. מתאם פגום אולי סביר, אבל אני מתקשה להאמין שזאת הבעיה. לצערי אין לי עוד מתאם כרגע לבדוק את העניין ואני רוצה לצאת מנקודת הנחה שזה:

איזה כתובת מוזרה... משהו עם 169... אני מניח שאתה צודק...

במידה ואתה צודק, והוא לא מזהה את שרת הDHCP, מה ניתן לעשות?

מה שקרה לי. אם מישהו יודע איך לסדר את זה שיגיד לי. ולפני שאתם מנסים, קודם תקראו מה עובד ומה לא לפני שאתם סתם מציעים. (לא שאני בא להעליב אף אחד ותודה על העזרה, אבל זה מועיל להגיד דברים שכבר עשיתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, זו לא יכולה להיות בעיה אצל נטוויז'ן, כי הבעיה היא בתשתית הפנימית שלך.

אמרת שהגדרת DHCP, אני מניח שאתה מדבר על ראוטר שיודע להיות DHCP. אין שום סיבה שתעשה את זה כשאתה עובד רק עם שני מחשבים. זה סתם יוצר מקום לבעיות.

אבל בלי קשר לזה, המחשב המרוחק, שמחובר דרך תשתית החשמל, מקבל כתובת APIPA, וזה אומר שהוא לא מוצא את ה-DHCP, כלומר הוא לא מצליח לשלוח Broadcast ברשת או לקבל תשובה. כלומר, הבעיה היא בתשתית.

מישהו העלה את נושא הפאזה - אולי באמת שני שקעי החשמל שייכים לפאזות שונות, ואז אין סיכוי שזה יעבוד.

הייתי מעביר את המחשב השני לשקע שקרוב לשקע של הראוטר פיזית (באותו חדר), ובודק אם זה עובד שם. אם כן - מדובר בבעיה ברשת, כנראה פאזה.

לחילופין, ייתכן והבעיה היא במתאמי הרשת->חשמל.

באופן כללי, בבעיות של שיתוף ברשת ביתית, כמעט כל הבעיות נובעות מבעיה ברשת הפנימית; אם הרשת הפנימית עובדת, להגדיר שיתוף באמצעות ראוטר / ICS / פרוקסי זה רק עניין של הגדרות, כשבמקרה של ICS זה באמת קליק אחד, ובמקרים אחרים דורשים מעט עבודת קינפוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה עבד קודם אז זה נראה לי שולל את עניין הפאזה. מה שאני יכול להעלות בדעתי זה שהמתאם נפגם מחום יתר, וזה אולי מסביר למה היו לזה תקיעות בהתחלה, ועכשיו זה כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה נסיון

תנסה לחבר את המחשב השני באמצעות כבל RJ45 (כבל את'רנט) רגיל לראוטר ישירות, ולא דרך החשמל.

תראה אם זה יעבוד.

אם כן, תקווה שיש לך אחריות על המתאמים. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...