פרויקט בנייה: JONSBO N2 AMD NAS Server - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט בנייה: JONSBO N2 AMD NAS Server

shimonta
 Share

Recommended Posts

ישנם כמה חלקים שהם ניתן להגדיר "איכות סינית"

הלוח אם לדוגמא, שסה"כ התגובות ברשת לגבי היצרן די בסדר למחשבים אישיים, 

כך של NAS זה די ויותר.

לא מדובר פה בלוח לשימוש כבד של גיימר או , סה"כ תהליכים די פשוטים, 

פרט לביוס שהוא לא פאר היצירה מבחינת ממשק משתמש, הלוח עובד מצוין. 

בכללי היצרן סביר מוציא עידכוני ביוס מה שאומר שהוא עומד מאחרי המוצר, שהאחרון היה לפני חצי שנה. 

שלמתי עליו 67 דולר אם יתקלקל אפשר להחליף ולא יכאב. 

זכרון יצרן סיני שמשתמש בשבבים של SK hynix

NVME של KingSpec - יצרן סיני בינוני, הזיכרון משמש כתחנת מעבר לכמה שעות כמו שפירטתי בעדכון האחרון. 

ספק כח- מותג סיני שדי נחשב, אבל כבר שדרגתי את ספק הכח לLIAN LI. 

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

לא מפחיד להסתמך על רכיבים סיניים לא מוכרים?

הרי זה משהו שהולך לרוץ 24/7

אני גם חשבתי בצורה דומה. לכן התכנסתי ללוח משומש של , ובעצם הכול לא סיני (זיכרונות, מעבד, , ספק כוח), חוץ מאשר המארז (ג'ונסבו N1). מן הסתם זה כנראה עלה יותר.

לגבי בחירת החומרה - שווה לדעת שמדור 10 בערך, הלוחות מכילים פחות חיבורי SATA על הלוח (זו למעשה התפשרות כדי לאפשר יותר חיבורי M2). אבל אם אתה רוצה לפחות 6 חיבורי SATA על הלוח, תבחר דור שביעי עד תשיעי של אינטל. או - אבל ב- אני פחות מכיר. לחילופין, תצטרך להשקיע בלוח תעשייתי שהוא יקר יותר משמעותית, או שיש לו מעבד מולחם שאי אפשר להחליף. אבל אם אין לך תכנונים להרחיב ולהגדיל את נפח האחסון משמעותית, כנראה שאתה לא צריך הרבה חיבורי SATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדיון פה ובהמלצתו של @shimonta , המוכר של המארז של Jonsbo באליקספרס מציע למכירה גם את הדגם היותר חדש Jonsbo N4, מה שבעצם פותח את כל עולם האפשרויות לחומרה מבוססת על לוחות mATX.

מאמין שאזמין את ה-N4 מאליקספרס, ולגבי חומרה, כבר מצאתי באנדל של מעבד+לוח+זכרונות באחלה מחיר ביד 2 פה בארץ (i5 דור 10)

עכשיו השאלה אם לקנות עוד HDD בנוסף לשלישיה שבדרך אלי 😅 (מוגבל ל-RaidZ1)

קיבלתי את הרושם שמבחינת Resilvering של דיסק גדול מ-8TB יכול להיות מאוד error prone

נערך על-ידי reyrey_200
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה, 

על איזה את מכוון truenas?

בדיוק נתקלתי במעבד  Intel® Core™ i5-10600K ב350 ש"ח

הוא לטעמי חם מדי למערכת, אבל עם Undervolting למעבד יכול להיות מצוין.

אכן אני מכיר את המארז מביקורות שראיתי ,

העיצוב של המארז מבחינתי יפה מאוד, יאפשר לך להרחיב את המערך בצורה נוחה. 

אם אין לך בעיה עם הגודל שלו, לך על זה. 

אני רק לא מבין את הפרקטיות של מפרצי ה2.5 הם מתחברים ידנית, ללא שליפה מהירה.

אם היו שם מפרצי 3.5 אינץ הוא היה מושלם.

קח בחשבון הליין של המארזים הללו מצריך ספק כח SFX .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסקרן אותי מאוד אם המפרט שלך מריץ טוב PLEX. 
יש לי במחשב השולחני שלי 5600 עם RTX 4060 ואני חווה לא מעט בעיות ב TRANSCODE. או שהתמיכה החומרתית של לא מספיק טובה או שהאינטגרציה של PLEX עם לא טובה. יש סיכוי כמובן שזו בעיית התקנה ספציפית על המכונה שלי. פסלתי כי יש לי CAT7 עם סוויטצ'ים מהירים. 
בכל מקרה, אני גם צולל בקרוב ל NAS. המחשבה שלי בגדול היא להפוך את הנוכחי ל NAS במארז כמו N4 שתומך בלוח מיקרו ולהריץ על מחשב חדש את השרת PLEX. (כלומר ה NAS הוא בתפקידו המסורתי של הגשת קבצים).
ככל שאני קורא על NAS מוכנים מתבהר שנושא ה TRANSCODING מאוד בעייתי. זה לא טריוויאלי שהחומרה תתמוך ב TRANSCODE באיכות
אם יש לך תובנות וניסיון אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להפעיל TRANSCODING בפלקס (לפחות בUNRAID) צריך PLEX PASS (מנוי בתשלום)

בJELLYFIN זה בחינם.

*אני מריץ פלקס בלי בעיה ללא TRANSCODING לשימוש בתוך הרשת המקומית, 

מחוץ לרשת המקומית אני מריץ JELLYFIN כולל TRANSCODING, וזה עובד מצוין.

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yaron Shkop

מסקרן אותי מאוד אם המפרט שלך מריץ טוב PLEX. 
יש לי במחשב השולחני שלי AMD 5600 עם RTX 4060 ואני חווה לא מעט בעיות ב TRANSCODE. או שהתמיכה החומרתית של AMD לא מספיק טובה או שהאינטגרציה של PLEX עם AMD לא טובה. יש סיכוי כמובן שזו בעיית התקנה ספציפית על המכונה שלי. רשת פסלתי כי יש לי רשת CAT7 עם סוויטצ'ים מהירים. 
בכל מקרה, אני גם צולל בקרוב ל NAS. המחשבה שלי בגדול היא להפוך את הנוכחי ל NAS במארז כמו N4 שתומך בלוח מיקרו ולהריץ על מחשב חדש את השרת PLEX. (כלומר ה NAS הוא בתפקידו המסורתי של הגשת קבצים).
ככל שאני קורא על NAS מוכנים מתבהר שנושא ה TRANSCODING מאוד בעייתי. זה לא טריוויאלי שהחומרה תתמוך ב TRANSCODE באיכות 4K
אם יש לך תובנות וניסיון אשמח לשמוע.

אני ממליץ לך להשתמש בחומרה מתאימה (כולל כרטיס מסך ייעודי או מובנה) ו-XPENOLOGY - היות וכמה מדגמי סינולוג'י הנתמכים כוללים TRANSCODING מובנה, שעובד. במקרה של TRANSCODING, כרטיסי המסך המובנים של (UHD GRAPHICS או סדרת IRIS XE) מספיקים לחלוטין. ועוד משהו: אתה יכול לחסוך לך את הצורך בהמרת על ידי שימוש ב-NAS רק עבור הנגשת הקבצים, וקריאה/פענוח בטלוויזיה עם סטרימר מובנה, או סטרימר זול חיצוני. ככה אני עובד וזה עובד מושלם.

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

@ClassMulder בגירסאות XPENOLOGY  אתה מקבל עדכוני גירסה/עידכוני אבטחה שם? 

כן. כי אתה משתמש בעצם בתוכנה המקורית של סינולוג'י. ומבחינת היא טובה, כל עוד משתמשים ביכולות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

בהצלחה, 

על איזה מערכת הפעלה את מכוון truenas?

בדיוק נתקלתי במעבד  Intel® Core™ i5-10600K ב350 ש"ח

הוא לטעמי חם מדי למערכת, אבל עם Undervolting למעבד יכול להיות מצוין.

אכן אני מכיר את המארז מביקורות שראיתי ,

העיצוב של המארז מבחינתי יפה מאוד, יאפשר לך להרחיב את המערך בצורה נוחה. 

אם אין לך בעיה עם הגודל שלו, לך על זה. 

אני רק לא מבין את הפרקטיות של מפרצי ה2.5 הם מתחברים ידנית, ללא שליפה מהירה.

אם היו שם מפרצי 3.5 אינץ הוא היה מושלם.

קח בחשבון הליין של המארזים הללו מצריך ספק כח SFX .

אז החלטתי בסוף לקנות מחשב יד 2 ומצאתי אחד כזה (i5 10th Gen + mATX + SSD(os) + 8GB Ram) ב800 שקלים ואמרתי שזו תהיה נקודת ההתחלה שלי ומשם אסתדר.

במקביל קניתי עוד 12TB Ironwolf Pro כדי להשלים את כמות הדיסקים שלי ל-4 בכדי שתהיה לי את האופציה לייצר Raidz2 שיבטיח לי שרידות יותר טובה.

אחרי עוד הרבה התלבטויות וחיפושים, לבסוף אני חושב שמצאתי את המארז שאני מחפש!

תכירו את Space Auriga או בשמו השני באליקספרס YUFU 6bay case:

https://he.aliexpress.com/item/1005004999784255.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1fd038da43jHQi&mp=1&gatewayAdapt=glo2isr

מדובר במארז שמזכיר מאוד את Jonsbo N4 רק שההנדסת אנוש שלו (לפחות לפי התמונות) יותר טובה.

- תמיכה בלוח אם mATX

- ATX

- PCIe בגודל מלא (ייתן לי את האופציה לאייש את הסלוט של M2 בזיכרון עבור מ"ה ולPCIe אקנה מתאם לSATA)

- 6 מקומות לדיסקים

- קומפקטי אך מאוורר היטב

- נראה נהדר עם הגריל והגימור הטיטניום

מצרף עוד שקיבלתי מהמוכר בפרטי כדי להתרשם מהצבע היחיד שיש כרגע במלאי (אפור) והאמת הוא נראה די מבטיח.

לינקים לשאר התמונות + אחת להמחשה:

https://ae01.alicdn.com/kf/S4aa67b8099d94e05822c988715d96f8dp.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/S9e6433bb6bcd4722b834949cd9351faeX.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/Se077d6a392114b1eb2fda37682bd884e8.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/S26c0275f280b487dacd947d11ddf0bf13.jpg

Sae8c85786e554ee6b2ffab137412a6b3j.jpg

הdownside היחיד שלי כרגע זה הלוח אם , קניתי לוח יחסית ישן (טעות שלי), תומך רק עד 2933Mhz משמע אני צריך לקנות עם תדר "נמוך", מצאתי סטיק של 16GB באליקספרס (Hyperx Fury) ואני מאמין שהוא יעשה את העבודה, השאלה אם 24GB למערכת כזו זה מספיק ?

אעדכן בהמשך :)

נערך על-ידי reyrey_200
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מארז מעניין, המימדים שלו סבירים בהחלט,

בקריאה בReddit יש דעות חלוקות לגבי האיכות החומרים שלו.

לדעתי אין בעיה עם עד 2933mhz ואפילו נמוך יותר.

24gb הם אורקיל לשימוש שאתה מתכנן, אך יכולים לשמש אותך 

אם תשתמש בדוקרים נוספים. 

אצלי עם 9-10 דוקרים (UNRAID) הגעתי לנצילות של 30-40 אחוז מ16 גיגה,

הוספתי עוד 16 גיגה הנצילות עכשיו בסביבות ה10-15 אחוז. 

איזה אתה מתכנן להריץ TrueNAS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של reyrey_200

אז החלטתי בסוף לקנות מחשב יד 2 ומצאתי אחד כזה (i5 10th Gen + mATX + SSD(os) + 8GB Ram) ב800 שקלים ואמרתי שזו תהיה נקודת ההתחלה שלי ומשם אסתדר.

במקביל קניתי עוד 12TB Ironwolf Pro כדי להשלים את כמות הדיסקים שלי ל-4 בכדי שתהיה לי את האופציה לייצר Raidz2 שיבטיח לי שרידות יותר טובה.

אחרי עוד הרבה התלבטויות וחיפושים, לבסוף אני חושב שמצאתי את המארז שאני מחפש!

תכירו את Space Auriga או בשמו השני באליקספרס YUFU 6bay case:

https://he.aliexpress.com/item/1005004999784255.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1fd038da43jHQi&mp=1&gatewayAdapt=glo2isr

מדובר במארז שמזכיר מאוד את Jonsbo N4 רק שההנדסת אנוש שלו (לפחות לפי התמונות) יותר טובה.

- תמיכה בלוח אם mATX

- ספק כוח ATX

- PCIe בגודל מלא (ייתן לי את האופציה לאייש את הסלוט של M2 בזיכרון עבור מ"ה ולPCIe אקנה מתאם לSATA)

- 6 מקומות לדיסקים

- קומפקטי אך מאוורר היטב

- נראה נהדר עם הגריל והגימור הטיטניום

מצרף עוד תמונות שקיבלתי מהמוכר בפרטי כדי להתרשם מהצבע היחיד שיש כרגע במלאי (אפור) והאמת הוא נראה די מבטיח.

לינקים לשאר התמונות + אחת להמחשה:

https://ae01.alicdn.com/kf/S4aa67b8099d94e05822c988715d96f8dp.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/S9e6433bb6bcd4722b834949cd9351faeX.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/Se077d6a392114b1eb2fda37682bd884e8.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/S26c0275f280b487dacd947d11ddf0bf13.jpg

Sae8c85786e554ee6b2ffab137412a6b3j.jpg

הdownside היחיד שלי כרגע זה הלוח אם , קניתי לוח יחסית ישן (טעות שלי), תומך רק עד DDR4 2933Mhz משמע אני צריך לקנות זיכרון עם תדר "נמוך", מצאתי סטיק של 16GB באליקספרס (Hyperx Fury) ואני מאמין שהוא יעשה את העבודה, השאלה אם 24GB זיכרון למערכת כזו זה מספיק ?

אעדכן בהמשך :)

פחות ממליץ לך לערבב זיכרונות שונים. אפילו אם הם לכאורה באותה מהירות. זה מתכון לבעיות. אין בעיה להשתמש בזיכרונות יותר מהירים. המחשב פשוט ינחית את המהירות למה שהוא יכול להסתדר איתה. אפשר גם להסתפק בזכרונות יותר איטיים דוגמת 2400MHZ או 2666MHZ. ההבדל בביצועים לא ממש מורגש. לטעמי כמה שיותר יותר טוב. גם אם כעת לא תצטרך אותם, זה נותן לך אוויר להרחיב שימושים בעתיד. מבחינת DOCKERS ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...