שרת NAS על raspberry pi - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת NAS על raspberry pi

nadav1101
 Share

Recommended Posts

אהלן, אני מעוניין לעשות פרוייקט קטן ולהקים שרת NAS שירוץ על .

בין היתר אני מיעד לו של קבצים שיהיה ניתן לגשת אליהם כל הזמן ומכל מקום (תמונות סרטונים וכדומה). השימוש העיקרי יהיה הורדה של וצפייה בהם בעזרת קודי בחדרים אחרים בבית או אפילו מהנייד כשאני לא בבית.

השאלות שלי לפני שאני ניגש לעניין:

1. איזה דגם מומלץ וכמה אני אצטרך? (חשבתי על דגם 4 עם של 2/4GB)

2. האם מישהו התנסה ויכול להגיד האם מהירות סיבים של 300 מגה תספיק בשביל הצרכים האלה?

3. איזה אחסון הכי מומלץ בשביל השימושים האלה (usb, כרטיס זיכרון, חיצוני 🤷🏼‍♂️)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להתחיל מהתחלה ולהבין האם המוצר יכול לענות בכלל על הדרישות?

1. על איזו אתה בדיוק מדבר?

2. מה זאת אומרת קודי? אתה מתכוון לשרת קודי שיסטרים לך את כל התוכן לכל הבית\ניידים? (אם כן, כמדומני אם התוסף\אפליקציה תצטרך לעשות איזושהי המרה\קידוד בדומה ל-Plex הרי שה-RP פשוט לא יהיה חזק מספיק לבצע את זה.

3. 300\50 או 300\100 בהחלט יצליחו לנגן 1080P גם מחוץ לבית (בתוך הבית ממילא החיבור יהיה 1Gb בהנחה וכל הצרכנים מחוברים בכבל ובציוד שתומך ב 1Gb ולא ב-100Mbit רחמנא לצלן)

4. USB וכרטיסי זיכרון לאחסון קר (וידאו\תמונות\אודיו) לא מומלץ אלא אם מדובר ב-High Grade כלשהו, פשוט מהירויות הקריאה מהם יהיו נוראיות, חיצוני כבר יהווה קפיצת מדרגה (1TB, 2TB במחירים לא בשמיים בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

צריך להתחיל מהתחלה ולהבין האם המוצר יכול לענות בכלל על הדרישות?

1. על איזו מערכת הפעלה אתה בדיוק מדבר?

2. מה זאת אומרת קודי? אתה מתכוון לשרת קודי שיסטרים לך את כל התוכן לכל הבית\ניידים? (אם כן, כמדומני אם התוסף\אפליקציה תצטרך לעשות איזושהי המרה\קידוד בדומה ל-Plex הרי שה-RP פשוט לא יהיה חזק מספיק לבצע את זה.

3. 300\50 או 300\100 בהחלט יצליחו לנגן 1080P גם מחוץ לבית (בתוך הבית ממילא החיבור יהיה 1Gb בהנחה וכל הצרכנים מחוברים בכבל ובציוד שתומך ב 1Gb ולא ב-100Mbit רחמנא לצלן)

4. USB וכרטיסי זיכרון לאחסון קר (וידאו\תמונות\אודיו) לא מומלץ אלא אם מדובר ב-High Grade כלשהו, פשוט מהירויות הקריאה מהם יהיו נוראיות, SSD חיצוני כבר יהווה קפיצת מדרגה (1TB, 2TB במחירים לא בשמיים בכלל)

איך ה transcoding מתבצע בפועל?

לדוגמה יש ספרייה משותפת דרך הקודי ויש שם סרט ב שאני מפעיל דרך מחשב אחר שתומך רק ב 1080, מי את הקידוד?

אני שואל כי אני בדכ מוריד באיכות גבוהה.

האם עדיף כבר להשקיע ולקנות שרת nas?

לדוגמה: 

https://ksp.co.il/mob/item/208851

נערך על-ידי nadav1101
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר רק את פלקס אז אענה בנוגע להרחבה\אפליקציה הזו. לגבי השאר תצטרך לבדוק בעצמך אבל יש לי הרגשה שהרעיון דומה.

1. אפשרות לבצע קידוד על השרת מה שדורש חומרה ייעודית

2. אפשרות להזרמה ישירה שיבצע את הקידוד הקליינט (לא נתמך ע"י טלויזיות חכמות רבות עם חומרה חלשה וגם לאו דווקא בהכרח בכל הסטרימרים)

3. גם ה-NAS הנוכחי אומנם מגיע עם חומרה מודרנית אבל עם נמוך מידי מה שיקשה על התקנת הרחבות (ממליץ לבדוק איזה הרחבות יש במערכת ההפעלה של QNAP והאם מתאימות לך בכלל?) 

אני עובד עם TrueNAS Scale וקודי קיימת כהרחבה אבל מדובר על מחשב נייח עם מעבד סטנדרטי ו-32GB ראם - צריך לבדוק מהן דרישות המינימום שלה.

בהנחה והאתר שלהם מעודכן אני לא רואה את קודי כאופציה

https://www.qnap.com/en/app_center/?os=qts&version=5.1.0&type_choose=Entertainment&II=

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את plex. הבעיה העיקרית שלי עם האפליקציה הזאת זה שכשאני רואה דרך הסטרימר כל התפריט והכל עובד כל כך לאט שזה מטריף אותי. וגם עולה כסף בכדי לגשת לקבצים דרך הנייד (אבל זה עוד איכשהו בסדר כי זה תשלום חד פעמי). בנוסף, אין שם אפשרות ל playback speed (אני רואה הרבה תכנים על מהירות 1.5).

מוזר שאין את ברשימה שצירפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב-RPI4 2GB לאחסון צילומים ממצלמת .

זה עובד בצורה הבאה: המיקרו-בקר פונה למצלמת IP דרך ffmpeg.

הצילומים נשמרים בכונן חיצוני ועל המיקרו-בקר מותקן openmediavault שעושה שיתוף SMB.

אני לא מכיר את פלקס אבל יש תוכנות טורנט עם ממשק וובי בדומה ל-seedbox שאפשר להתקין עליו. אולי זה עשוי לעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אני משתמש ב-RPI4 2GB לאחסון צילומים ממצלמת אבטחה.

זה עובד בצורה הבאה: המיקרו-בקר פונה למצלמת IP דרך ffmpeg.

הצילומים נשמרים בכונן אחסון חיצוני ועל המיקרו-בקר מותקן openmediavault שעושה שיתוף SMB.

אני לא מכיר את פלקס אבל יש תוכנות טורנט עם ממשק וובי בדומה ל-seedbox שאפשר להתקין עליו. אולי זה עשוי לעניין אותך.

יכול לפרט יותר לגבי התוכנות טורנט?

האם אני יוכל לגשת לקבצים דרך הפלאפון עם נגן לצורך העניין?

והאם הרסברי מצליח לעשות קידוד והסרט לא נתקע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

יכול לפרט יותר לגבי התוכנות טורנט?

qBittorrent או Transmission

ציטוט של nadav1101

האם אני יוכל לגשת לקבצים דרך הפלאפון עם נגן VLC לצורך העניין?

לפי מה שאני יודע, מסוגל לנגן קובץ בהינתן קישור URL.

ציטוט של nadav1101

והאם הרסברי מצליח לעשות קידוד והסרט לא נתקע?

ללא קידוד. קובץ הוידאו מועבר דרך האינטרנט במלואו ע"י קישור ישיר לקובץ.

אז אני מניח שאם אתה מתכוון להוריד סרטים באיכות ממש גבוהה אז תהיה בעיה ללא שנמוך האיכות ע"י המרת קידוד תוך כדי הזרמת המדיה. אני לא יודע אם RPI תומך בפלקס. אבל מוצא מדריכים כאלה ברשת. ויצא לאחרונה RPI5 שחזק פי 2-3 מהדגם הקודם. אך עדיין לא זמין לקנייה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מצאתי סרטון הדרכה להתקנת פלקס על RPI4:

באזור זמן 12:30 בסרטון הוא גם מסביר על אפשרויות ההזרמה.

בסרטון הוא מתקין עם GUI אבל אני הייתי מעדיף להתקין headless ולשלוט על המיקרו-בקר מרחוק ללא צורך בציוד היקפי.

אגב, אצלי אני הלבשתי למיקרו-בקר מארז אלומיניום של FLIRC. הוא משמש גם כצלע . הוא זמין גם באתר piitel.co.il הישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...