תנשקו לאפרים בתחת! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תנשקו לאפרים בתחת!

MiniMizer

Recommended Posts

זה מה שאני שמעתי מהם.

אני אומר לך בפירוש שכששאלתי אותם למה הם כל כך רוצים את השטחים אבל לא רוצים את עירק ואירן, במו אוזניי שמעתי שצריך לכבוש גם את עירק וגם את אירן, אבל אסור לנו להשמיד עם אחר אז הם הציעו שפשוט נשלוט עליהם, שמעתי את זה ממספר אנשים, אתה מוזמן לבקר בכפר הרא"ה ולשמוע בעצמך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תירגע עם השינאה.

אוי ואבוי

העריצות עוברת גבולות... אם הוא אמר שהוא שמע, אין שום קשר לשנאה!

אה ומינימייזר, ממך אני תופס בנאדם אמיתי..

אחרי שקראת את כל התגובות לפוסט "עוד אחד..."

אתה לא יכול להגיד שהגזענות היא לא מכת מדינה....

ואי אפשר להגיד לי לא להשוות, כשמישהו אומר לי ש"הפתרון שלי הוא הזול ביותר"

זאת בדיוק היתה החשיבה הנאצית, ובעצם הפתרון הסופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nice-1, נדמה לי שאמרתי כבר בת'רד ההוא שאני תומך בהקמתה של מדינה פלשתינאית בקווי 67' ופינוי ההתנחלויות, כל הוויכוח שלי איתך היה על ההשוואה עם הנאצים.

היהודים לא עשו כלום לגרמנים והגרמנים בכל זאת רצו להשמיד אותם. עכשיו, זה ברור מאליו שלא כל הערבים שונאים אותנו וקריאות כמו 'מוות לערבים' הן אכן גזעניות (ושמעתי הרבה כאלו היום).

אבל, (ופה אני מתייחס למגזר החילוני) אני יכול להבין אנשים שצועקים 'מוות לערבים' בדיוק כמו שאני יכול להבין את האבא שרוצה שהבן שלו יהיה שהיד. גם הערס השכונתי שצועק 'מוות לערבים' מול שממוקמת בזירת פיגוע, וגם אותו אב שרוצה שבנו יהיה שהיד, שניהם מונעים ע"י רגש בלבד, בלי הגיון.

הרי האב מושפע מזה שהוא רואה את כל החברים שלו נהרגים ע"י צה"ל והערס מושפע מזה שהפלשתינאי התפוצץ ורצה להרוג אותו, אז במקום לנסות להבין, הוא פשוט צועק שכל הערבים ימותו וגמרנו, זה נובע משנאה הדדית.

בגרמניה לא היה מדובר ברגש, אלא בהגיון מאוד פשוט שכל מי שיהודי, דינו מוות, וזאת למרות שלא הייתה שום שנאה (היו יחסים מאוד טובים דווקא) בין הגרמנים ליהודים עד 1933.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה

שגם אם היהודים היו עושים משהו לגרמנים, עדיין, זה לא נותן שום לגיטימציה, לא חשוב מה היה המעשה.

כל השנים שיננו בבי"ס ובכל מערכת חינוך, שלא חשוב המעשה, שואה לא יכולה לקרות שנית

שלא נשכח ולא נסלח.

והנה

עכשיו פתאום כמעט שליש מהעם נותן לגיטימציה לשואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרה של הרוסים היה שונה, כי הנאצים לא בדיוק שאפו להשמיד אותם אלא לכבוש את השטח שלהם, בכל אמצעי שיידרש, ולמען האמת, הם כמעט הצליחו (Damn those American scums!). השמדת העם הרוסי לא עמדה בראש דבר העדיפויות שלהם והם גם לא שאפו לזה.

והטבח הנורא שהתחולל ברוסים היה אך ורק באשמתו של "סטלין הגבר" אבל, כמו שאמר המורה שלי להיסטוריה, זה לא נורא כי "העם שלהם גדול יותר והיחס של 170:27 לא גדול כמו 18:6"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nice-1, נדמה לי שאמרתי כבר בת'רד ההוא שאני תומך בהקמתה של מדינה פלשתינאית בקווי 67' ופינוי ההתנחלויות, כל הוויכוח שלי איתך היה על ההשוואה עם הנאצים.

היהודים לא עשו כלום לגרמנים והגרמנים בכל זאת רצו להשמיד אותם. עכשיו, זה ברור מאליו שלא כל הערבים שונאים אותנו וקריאות כמו 'מוות לערבים' הן אכן גזעניות (ושמעתי הרבה כאלו היום).

אבל, (ופה אני מתייחס למגזר החילוני) אני יכול להבין אנשים שצועקים 'מוות לערבים' בדיוק כמו שאני יכול להבין את האבא שרוצה שהבן שלו יהיה שהיד. גם הערס השכונתי שצועק 'מוות לערבים' מול מצלמה שממוקמת בזירת פיגוע, וגם אותו אב שרוצה שבנו יהיה שהיד, שניהם מונעים ע"י רגש בלבד, בלי הגיון.

הרי האב מושפע מזה שהוא רואה את כל החברים שלו נהרגים ע"י צה"ל והערס מושפע מזה שהפלשתינאי התפוצץ ורצה להרוג אותו, אז במקום לנסות להבין, הוא פשוט צועק שכל הערבים ימותו וגמרנו, זה נובע משנאה הדדית.

בגרמניה לא היה מדובר ברגש, אלא בהגיון מאוד פשוט שכל מי שיהודי, דינו מוות, וזאת למרות שלא הייתה שום שנאה (היו יחסים מאוד טובים דווקא) בין הגרמנים ליהודים עד 1933.

סתם שאלה ... השם משפחה שלך זה שריד ביילין לפיד או זהבי ??? אחד מאלה ?? תן לי לפתוח את עיניי אחרים לפחות כי אותך לא אנסה לשכנע .... הלינק ששלחת נכתב מן הסתם ע"י אנשים חילוניים מן הסתם הם מרמזים כאילו בפארודיה את מה שמסתתר כביכול מאחורי התורה וכל אדם אם טיפה של יכולת הבנה יבין את צורת ההתיחסות המזלזלת לתורה ולדת ... אני אנני אדם דתי אבל! אני חייב לציין שיש לכם נקודת מבט שטחית מאוד וחד צדדית כי אתם בתור אנשים שאין להם שוםםםםםםםםםםםם!!!! מושג לגבי דת לגבי תורה ותלמוד ואורך חיים דתי אין לכם שום זכות להביע דעה או ביקורת על אחרים כל אחד לעצמו סבבה אבל אני בתור אחד שיש לו כמה וכמה חברים דתיים יכול להגיד לך שזה פשוט בולשיט כל הת'רד הזה ואם לא הייתי מרגיש מחוייבות מוסרית להגיב הייתי פשוט יורק על כל אחד ואחד מכם כי זה פשוט זוועה! אתם מבינים את העם הערבי שגם אני מבין אותו ואת מצוקתו כעם אבל להגיד שאתם מבינים (=מזדהים) אם הרצון להתאבד ולבצע מעשי רצח?1 וככה לצאת בזלזול נגד העם והמורשת שלכם ??? מי אתם בכלל?! חבורה של ילדים שכל ראיית העולם המטופשת שלכם היא דרך מסך מחשב או וכמו בשוק מחנה יהודה כל פספוס שעשה בר מצווה לפני יומיים חושב שהוא כבר ראה עולם ויודע הכל הכי טוב בכל נושא אז למינימייזר דן אני חושב שמע לי ... ללא שום רצון לצאת במתקפה נגדך תבין !!!! אני חילוני גמור אבל אני מקבל את התורה ולהשוות את 10 הדברות לדבר האידיוטי!!! ששלחת שם של לאכול רק טחינה עם פטרוזיליה אז סלח לי מאוד אם ככה אתה רואה את הדברים אתה בן אדם דיי אטום! אתה מצליח להבין את האבא שרוצה שבנו יהיה שהיד אבל אתה לא מצליח להבין את דרך החיים של עמך ? את המורשת אלייה אתה שייך בין אם תרצה ובין אם לא?! אז רק שתדע שאני בתור חילוני מוחלט מבין את התורה מבין את המורשת ויש לי חברים דתיים ואף חרדים ולאיש מהם אין את תפיסת העולם שהזכרת מקודם אף אחד לא רוצה לכבוש שום דבר ואם אתה מתייחס לעשרת הדיברות שזה להזכירך "לא תרצח, לא תגנוב, לא תנאף" כהשוואה למה ששלחת אז לא הדתיים צרי אופקים ואטומייי אזננים אלא אתה

לסיום רק תדע לך בלי קשר באמונה בה' או לא לגביי התורה

מחקר שקראתי אומר שמדעני התזונה הגדולים ביותר שומרים על הכשרות גם אם הם גויים! למה כי זה בריא!

בספרד חשבו את היהודים למכשפים... למה כי הייתה מגפה והיהודים לא חלו בה... למה?1 נטילת ידיים לפני ארוחה ושמירה על הגיינה שמרה עליהם מפני מחלות... גם כתוב בתורה מצוות עשרת הדיברות הם הבסיס לכל חוקה דמוקרטית עד ימיינו וכמובן אני לא צריך להגיד שהספרון הקטן הזה שאתה כל כך מזלזל בו הוא מה שהביא עלינו אולי את רוב צרותינו אני לא מכחיש אבל זה הדבר שאיחד אותנו ברגעים הכי קשים וזה מה שעשה אותנו עם וזה מה שהביא אותנו כל אחד מאיתנו!!!!! לאיפה שאנחנו היום .... אז אם כל הסלידה שלך מדת ותורה נסה לחשוב חיובי ולראות מעבר לנורמות שאתה מכיר .... זה לא הזיק אף פעם :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם כל הסלידה שלך מדת ותורה נסה לחשוב חיובי ולראות מעבר לנורמות שאתה מכיר .... זה לא הזיק אף פעם :smoke:

הסלידה שלי מדת ותורה נובעת מ...:

- כופים עליי את הדת והתורה הזאת.

- הדת הזאת לא ממש מוכיחה את עצמה..

- הדת הזאת מעבידה אותי קשה (תשלמו לי{כמה???} 50 מליון, אולי אני יקום כל בוקר כדי לעטוף ת'צמי בחתיכת ניילון.. ולדבר אליהה...)

אני לא דתי, אני מאמין שאני האלוהים שלי (מאמין בעצמי...) ולא אפחד אחר, ואני לא מנסה לכפות את זה על אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע יש הסכם סטטוס קוו בין כל מגזרי העם שנחתם עם קום המדינה אף קיטור לא ישנה את זה

שמע גם לי לא נוח שהכל סגור בשבת וכו' אבל מצד שני אנשים צריכים לנוח יום אחד צריך יום אחד שקט בשבוע ? כולה יום אחד מה יש ? יעזור אם מישהו יקטר וירטון ? זה ישאר ככה אבל במקום להבין את זה לפתח סלידה ושנאה זה מיותר וזה מה שיוצר קרעים בחברה וזה בדיוק ה"ישראלי המכוער" שלא מסוגל להבין ולראות שום דבר חוץ מעצמו ולא אכפת לו מכלום חוץ מלתחת שלו חיים בגישה "שלי יהיה טוב ונוח ושימותו כולם" בעניין הכפייה הדתית אולי נכון עניין הכשרות והשבת זה בא קצת בכפייה אבל זה המינימום זה כפייה שלא מרצון אבל אחי אם אין לנו את זה אז מה בדיוק עושה אותנו "ארץ ציון" ??? לפחות בסיס מנימום בשביל הכבוד!!! אי אפשר לירוק לזה בפרצוף

להבדיל אלפי הבדלות שמישהו מתייתם מאב .... אני מאמין שבכל זאת גם אם מישהו אינו דתי אבל יש במשפחה זיקה ולו הקלה ביותר לדת הבן יקבור את אביו כהלכה יקרא קדיש כהלכה ויתאבל שבעה על האבא שלו ? מישהו כפה את זה עליו? לא מישהו הכריח אותו ? לא אז למה לעשות את זה ? בשביל כבוד בשביל לכבד את מה שהביא אותך לאיפה שאתה ובלי קשר אם האבא היה גנרל או סנדלר ותבינו לבד את המסר הסמוי ! יש עניין של כבוד ויחוד והיחוד שלנו זה שאנחנו מדינה ציונית יהודית והכפייה כביכול היא מינימלית ככל האפשר כל מי שלומד אזרחות יודע את זה פלא שהכבישים בכלל פתוחים אני באמת מופתע ... וזה לא כזה נורא וזה שטויות זה כמו שאני יגיד שכופים עליי לשלם מס ... מה יש ?1 למה שאני יעבוד וישלם חצי מזה למדינה למה המדינה שווה את זה למה שאני יקרע את התחת וחצי ילך ?? אז לומדים להסתכל על זה שהמס זה מה שבונה את המדינה המס זה מה שעוזר למי שאין עם זה יש לי בטחון יותר טוב תשתיות יותר טובות

בכל דבר בחיים יש טוב ויש רע עם נקטר על הרע זה יכול להסחב שעות ומה יצא מזה ? נאדה! סתכלו על הטוב אולי יצא משהו חיובי אבל לפחות יצא משהו ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לזה שהדתיים הם ימניים על גבול הקיצוניות מעצם היותם דתיים...

תהרוג אותי, אני לא מבין למה אסור לי לאכול חזיר! מה יש בפרה שאין בחזיר?! פרווה? זנב ארוך? מה?!

וחזיר זה דווקא טעים מאוד (Yummy, bacon, yummy)...

וכן, אני מבין למה האבא רוצה שהבן שלו יהיה שהיד. אבל אני לא מבין למה אסור לי, בתור אזרח של מדינה דמוקרטית לכאורה, ללכת לקניות ב13:00 בצהריים.

אנשים רוצים לנוח? בבקשה, אף אחד לא מחייב אותך לעבוד בשבת (רוב האנשים דווקא כן רוצים לעבוד בשבת כדי להרוויח עוד קצת כסף [שעות נוספות]) אבל למה שיחייבו אותי דווקא לא לעבוד בשבת?

אני גם לא כתבתי את הקטע ההוא, ואני (אישית) לא משווה בין עשרת הדברות למה שכתוב שם (למרות שיש כמה דברות שנראות לי מטופשות.. ואם אני רוצה לעשות פסל ולהתפלל אליו, למה אסור לי?) כי עשרת הדברות מתייחסות בעיקר לערכים המוסריים של חברה מתוקנת, והן די נפרדות מכל שאר המצוות המטופשות של היהדות.

והמס שאתה משלם, אתה יודע לאן הוא הולך?

[בין השאר] הוא הולך לממן את הישיבות החרדיות ואת המתנחלים, שני מגזרים שמזיקים למדינה הרבה יותר מהפלשתינאים.

חוץ מזה, אין מדינה אחת בעולם שאין בה מס, אבל גם אין מדינה אחת בעולם (חוץ מישראל) שבה המגזר הדתי מקבל כל כך הרבה הטבות על חשבון המגזר החילוני.

נכון, המדינה הוקמה ע"י יהודים ולמען היהודים, וכל מי שיהודי מוזמן לשבת ולחיות פה במדינה בשקט ובכבוד, אבל אנחנו חיים במאה ה21 וכמה שזה יהיה לך קשה לשמוע, הדת הולכת ונעלמת מהעולם עם התקדמות המדע. פעם חשבו שרעידת אדמה זה סימן מאלוהים, היום יודעים שזאת תופעה שנגרמת מתזוזה טבעית של הלוחות בקרום כדוה"א.

אז נכון שאנחנו מדינה יהודית, אבל אנחנו לא מדינה יהודית-דתית, כי בפעם האחרונה שבדקתי, המילה 'יהודי' הגדירה גם מי שמאמין בדת היהודית אבל גם מי שמוצאו יהודי (דת & לאום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...