המלצה למפרט גיימינג/סטרימינג מבוסס 7950x ללא כרטיס מסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למפרט גיימינג/סטרימינג מבוסס 7950x ללא כרטיס מסך

Addarre
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

ממה שהתרשמתי אין סיבה לעבור את 8000-9000 (ללא כרטיס מסך), אבל גמיש אם אשתכנע.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים, ללא מגבלת ״כבדות״ (למשל Cyberpunk וכיוצ״ב).

בנוסף אני עושה , משחק על מסך 165Hz עם VRR אבל מתכוון לשחק על 120fps בעיקר. כרגע אני רוצה להשתמש בencoder של x264 על medium preset.

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אין צורך.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אין צורך בכרטיס מסך, אני רוצה להשתמש בGTX 1060 שיש לי בינתיים עד שהמצב עם כרטיסי המסך המגיעים עלינו יתבהר.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

לא מאוד.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

אלא אם הוא ממש קטנטן, הוא כנראה לא יישב על השולחן שלי, ולכן הוא יהיה על הרצפה - מה שאומר שכל אספקט ויזואלי לא מאוד מעניין.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא נראה לי. אתחיל עם גירסה חינמית של 10 ואשדרג בהתאם לצורך אח״כ.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אני גר בת״א ואין לי נסיון יד-ראשונה עם אף חנות, אז פתוח להמלצות. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

חיכיתי שנתיים, הגיע הזמן לקנות :)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

אני משתמש במסך של מדגם VG27AQ. הוא GSync-Compatible ותומך עד 165Hz, ריאליסטית אשחק בין 120-150, אבל זה לא צריך להיות שיקול כרגע.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

חיכיתי שנתיים והזמן לקנות הגיע סוף סוף. הגיעה לDDR5 וסוקט חדש, וסוף סוף אפשר לקנות בלי להרגיש שאתה קונה חומרה ללא עתיד מיידי.

לצד גיימינג אני עושה לא מעט , ואני רוצה להשתמש בCPU encoding בשביל זה - מה שאומר שצריך מעבד מעולה. אני מוכן להשקיע ב7950x.

אין צורך בכרטיס מסך כרגע, אני רוצה להשתמש בGTX 1060 שיש לי בינתיים עד שהמצב עם כרטיסי המסך המגיעים עליו יתבהר.

לגבי ספק כח - עושה רושם שספקי כח ATX 3.0 מתחילים לצאת, ונשמע שהם ישחקו תפקיד חשוב עם חדשים, אז הייתי מעוניין בכזה גם. לא הצלחתי לאתר בארץ ספק כזה עדיין (אני חושב ש1000W יספיק).

מבחינת , אין המון חשיבות לחיבורים או לWiFi, אני בעיקר רוצה שהלוח יצליח לעמוד בקצב של המעבד מבחינת עמידות ויציבות power delivery. גם PCIe 5.0 לא מאוד קריטי לי, אבל יהיה נחמד. ממה שהבנתי אנחנו לא מאוד קרובים לסטורציה של PCIe 4.0, ומבחינת הSSD זה גם לא מטריד. אם הוא יוגבל ל4.0 אני בהחלט אשרוד.

לגבי מארז - אין לי המון ידע בנושא, סתם ראיתי באינטרנט המלצות על Be quiet! Silent Base 802 והוא באמת נראה נחמד, אבל פתוח. בכל מקרה אני רוצה ATX, קצת חושש מform factors קטנים מדי כרגע, במיוחד בהתחשב בגדלים של GPUs היום.

מבחינת זכרון - אני רוצה 32GB 5 במהירות 5600Mhz-6000Mhz. אני לא בקיא בהבדלי תזמון, פתוח להמלצות. נשמע שלא צריך יותר מדי להתפרע מעבר לזה.

מבחינת - אני אסתפק באחד בודד בינתיים של M.2 עם שטח של 1TB.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה,הצעה מאיתנו (TMS) - https://tms.co.il/builds/326474
-שם לב רק שאין בהצעה,הלוחות אם עדין לא הגיעו,הלוחות לAM5 צפוים להגיע אחרי החגים
בנתים תסתכל על ההצעה באופן כללי ותגיד לי מה דעתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...