עזרה ברכישת SSD למחשב נייד - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ברכישת SSD למחשב נייד

לביא2112
 Share

Recommended Posts

היי,

רכשתי את המחשב הנ"ל:

https://www.amazon.com/dp/B09BDGD2TZ?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details 

אני חושב שאלו הנתונים שלו מלנובו:

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Legion/Lenovo_Legion_5_15ACH6/Lenovo_Legion_5_15ACH6_Spec.pdf

בבקשה לא להסתמך על הלינק שנתתי ללנובו למקרה ואני טועה בדגם ואולי אני אצטרך כונן/ראם אחר (אשמח שתוודאו שאכן מצאתי את המפרט הנכון ע"פ אמזון).

אני מתכנן לשדרג את המחשב כשיהיה מבצע באמזון על 1T ללא מע"מ לרכוש ולהוסיף למחשב.

כנ"ל שוקל לרכוש מאמזון סטיק של 16GB RAM DDR4-3200 ולהחליף את אחד הסטיקים של ה 8GB שהגיעו עם המחשב ככה שיהיה לי סך הכל 24GB.

אשמח להסבר איזה סוג כונן וחיבור אני אמור לרכוש כדי שיהיה מתאים למחשב

כנ"ל אותו דבר על הסטיק ראם.

1. אם אני לא טועה ע"פ המפרט משתמע שאני צריך כונן M.2 אני לא כל כך הבנתי מה מעיד על סוג החיבור למחשב או PCIe 3.0 x4 או משהו אחר כמו SATA.

2. איזה אורך כונן אני יכול לקנות, 2280 או 2242, האם הכניסות במחשב ל תומכות בשני תאים של 2242/2280 או שזה אחד מזה ואחד מזה?

3. האם המחשב תומך ב 32GB או עד 16GB , אני לא בטוח ע"פ הנתונים מלנובו האם המכשיר תומך בכל סטיק עד 16 או סך הכל 16.

4. מהו סוג החיבור של הסטיק ראם שאדע איזה מוצרים לחפש, DDR4 SO-DIMM? יש נתונים נוספים שחשוב שאדע כדי שיתאים למחשב או שכל סטיק DDR4 SO-DIMM יתאים?

5. האם כאשר למחשב יהיו מחוברים 2 דגמים של חברות שונות של הSSD או של הסטיקים של הראם יכול לגרום לבעיות?

6. יש לכם המלצות/עצות איך כדאי לפרק את המחשב בעצמי, כנ"ל אתם מכירים ערכת כלים לפירוק טובה וזולה?

יש משהו נוסף שאני צריך לדעת?

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם המדויק של המחשב רשום עליו.

בלי דגם מדויק אי אפשר לקבל תשובות מדויקות .

לכאורה נראה שמצאת את המפרט הנכון של הדגם הנכון .

נראה שבדגם זה יש תושבת אחת קצרה ( 2242 ) ותושבת אחת ארוכה ( 2280 )  , שתיהן עובדות על שזה נקרא גם PCIe 3.0 x4 .

האם יש במחשב כרגע כונן קצר או ארוך , רק אתה יכול לדעת.  אפשר לדעת לפי device manager  ולא חייבים לפתוח.

המחשב תומך ב 2X16 . 

אפשר לשים 24 , מוטב לעלות ל 32  בעיקר על מנת לוודא שיש לך 2 סטיקים זהים . 

ddr4-3200mhz , so-dimm .

אין בעיה עם שני כונני שונים.

שני זיכרונות דומים אך לא זהים אמורים לעבוד בצורה תקינה אבל בשביל 100% יציבות ותאימות עדיף להיות עם זיכרונות זהים. 

אין הכרח בקיט של זוג , פשוט לרכוש את אותו הסטיק פעמיים .

חפש סרטון .

יכול העזר במפרט גיטרה להפרדת פלסטיק . כל  דבר שאתה עושה, קודם כל מנתקים . והיא גם הדבר האחרון שאתה מחבר לאחר שסיימת להבריג הכל ולחבר הכל . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

הדגם המדויק של המחשב רשום עליו.

בלי דגם מדויק אי אפשר לקבל תשובות מדויקות .

לכאורה נראה שמצאת את המפרט הנכון של הדגם הנכון .

נראה שבדגם זה יש תושבת אחת קצרה ( 2242 ) ותושבת אחת ארוכה ( 2280 )  , שתיהן עובדות על NVMe שזה נקרא גם PCIe 3.0 x4 .

האם יש במחשב כרגע כונן קצר או ארוך , רק אתה יכול לדעת.  אפשר לדעת לפי device manager  ולא חייבים לפתוח.

המחשב תומך ב 2X16 . 

אפשר לשים 24 , מוטב לעלות ל 32  בעיקר על מנת לוודא שיש לך 2 סטיקים זהים . 

ddr4-3200mhz , so-dimm .

אין בעיה עם שני כונני SSD שונים.

שני זיכרונות דומים אך לא זהים אמורים לעבוד בצורה תקינה אבל בשביל 100% יציבות ותאימות עדיף להיות עם זיכרונות זהים. 

אין הכרח בקיט של זוג , פשוט לרכוש את אותו הסטיק פעמיים .

חפש סרטון .

יכול העזר במפרט גיטרה להפרדת פלסטיק . כל  דבר שאתה עושה, קודם כל מנתקים סוללה . והיא גם הדבר האחרון שאתה מחבר לאחר שסיימת להבריג הכל ולחבר הכל . 

היי, תודה על המענה.

אכן זה הדגם- Lenovo Legion 5 15ACH6

אני מאמין שהאורך של הכונן הוא 2280, לא מצאתי במנהל ההתקנים את גודל הכונן אבל יש את שמו- SAMSUNG MZVLB512HBJQ-000L2

ובחיפוש באינטרנט נראה שהוא 2280- https://www.notebookcheck.net/Samsung-SSD-PM981a-MZVLB512HBJQ-SSD-Benchmarks.465947.0.html.

אני חושב שהמחשב תומך בשתי 2280 ולהבדיל אפשר גם 2240, מצאתי את הסרטון הנ"ל של פירוק המחשב ונראה שיש לו שני תושבות שמתאימות ל 2280- 

מבחינת ביצועים אם אני מוסיף רק סטיק אחד של 16 (של חברה אחרת) + 8 שקיים האם זה יהיה כדאי בהשוואה ל 8 + 8 אותה חברה ודגם או שמשום ב 8 + 8 מדובר באותו דגם הביצועים יהיו ממש טובים?

נערך על-ידי לביא2112
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , הכונן שלך הוא 2280

אכן , נראה שגם התושבת הימנית תומכת ב 2280.

זוג שעובד בערוץ כפול , מספק רוחב פס כפול מזכרון בודד.

שילוב של בגודל לא זהה פוגע בביצועים מאחר והעבודה בערוץ כפול ( באינטל ) היא לא 100% ואני לא יודע מה קורה עם רייזן ( או שלא 100% או שבכלל אין dual channel ) 

שילוב של מיצרנים שונים עלול לפגוע ביציבות , לא בביצועים . 

אם אתה רק , עדיף כבר להישאר עם 16 . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כן , הכונן שלך הוא 2280

אכן , נראה שגם התושבת הימנית תומכת ב 2280.

זוג זכרונות שעובד בערוץ כפול , מספק רוחב פס כפול מזכרון בודד.

שילוב של זכרונות בגודל לא זהה פוגע בביצועים מאחר והעבודה בערוץ כפול ( באינטל ) היא לא 100% ואני לא יודע מה קורה עם רייזן ( או שלא 100% או שבכלל אין dual channel ) 

שילוב של זכרונות מיצרנים שונים עלול לפגוע ביציבות , לא בביצועים . 

אם אתה רק גיימר, עדיף כבר להישאר עם 16 . 

לא, אני לא משחק יותר מידי, לרוב עובד על הרבה של + משחק ברקע ולפעמים גם כמה תוכנות. 

מה הכוונה פגיעה ביציבות, איך זה יתבטא, יכול להיות שהמחשב יקרוס? 

נערך על-ידי לביא2112
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהשוני בין 2 הסטיקים יותר גדול כך הסיכוי למסך כחול או קריסה של הוא יותר גדול.

אני מדבר על מצב שהמחשב לכאורה עובד תקין והזיכרונות הלא זהים עוברים בדיקה ארוכה בלי בעיה אבל למרות זאת בגלל שבריר אחוז לתקלה  , מידי פעם יש קריסה . 

אם סטיק אחד הוא של 16 ואחד הוא של 8 אז סיכוי סביר שגם אם מדובר בסטיק עם צ'יפים מאותו יצרן ואותה סדרת צ'יפים ( מה שקשה לדעת ברכישה מרחוק  ולפעמים גם מקרוב )  הם טיפה שונים בגלל גודל שונה . 

וזה בהנחה שאתה לוקח זיכרונות  עם מהירות ותזמונים זהים  . 

שים לב למצב בשוק , היצרנים מוכרים קיטים מוכנים  של זוגות שעברו בקרת איכות יחד .

לטעמי האישי זה כבר too much אבל אני עדין מקפיד על סטיקים זהים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...