בג"ץ התיר מכירת בשר חיזר בשכונות עם רוב שמסכים לכך. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"ץ התיר מכירת בשר חיזר בשכונות עם רוב שמסכים לכך.

Bah_gots_pIII_450

Recommended Posts

ידידי היקר Rule The אתה משווה את האוניברסיטאות למוסדות החינוך החרדי??

מה יוצא מהאוניברסיטאות לרוב אנשים שהולכים לשוק העבודה(משלמים מיסים) וממשיכים בעתיד לעוד תארים.

מה יוצא ממוסדות החינוך החרדיים לרוב עוד בכורי ישיבה שלא משלמים מיסים ולא עובדים.

מה שאני בה להגיד לך זה שהאוניברסיטאות תורמות עובדים למדינה עובדים שמשלמים מיסים ועובדים ומחזירים למדינה את "השקעתה" באוניברסיטאות.

מה יוצא למדינה מבכורי הישיבה נטל כלכלי לא משלמים מיסים לא עובדים ולא כלום.

סלך לי שאני כזה בוטה אבל כשאבא שלי משלם בסביבות ה80000 שקל מיסים שחלק מהכספים האלה הולך לחבורת בטלנים שלא עושים כלום חוץ מלעשות עוד ילדים ולעשוק מאיתנו הציבור העובד והלא תמיד חילוני עוד כסף לא עושה כלום זה קצת מעצבן ותידע לך שזו תופע שקוראת רק בארץ פשוט פשע גם לתורה.

חכמים כבר אמרו שעל שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים, בסדר תורה יש בשפע גמילות חסדים גם, אבל איפה לעזאזל העבודה??????????????????????????????????????.

shishos היקר בסדר המוסדות לא ממומנים על ידי המדינה אבל מה על בוגריהם לומדי התורה גם אותם משלם המיסים לא מממן או שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

shishos היקר בסדר המוסדות לא ממומנים על ידי המדינה אבל מה על בוגריהם לומדי התורה גם אותם משלם המיסים לא מממן או שאני טועה?

לא אתה ממש לא טועה!

אותם התלמידים שלומדים בישיבות הממומנות מקבלים כספי מחייה מאותם התורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א' אני לא חושב שזה יאה להגיד לבן אדם ש"הסקת המסקנות שלו מפגרת" (יש מילים אחרות).

קיבלתי. מצטער אם פגעתי במישהו.

פשוט הכעיס אותי שאנשים מביאים מספרים וכאילו "עובדות" ומשתמשים בהם בצורה כ"כ לא נכונה, ומסלפים את התמונה האמיתית.

ב' אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר אז על תדבר שטויות:

אולי אתה לא יודע אבל חלק נכבד מהישיבות של חב"ד ממומנות אך ורק על ידי תורמים יהודים שהמקור של רובם הוא מארצות הברית.

מה זה קשור למה שאמרתי? ???

פרקש, מסכים לגמרי עם התגובה האחרונה שלך, במיוחד עם החלק הזה:

סלך לי שאני כזה בוטה אבל כשאבא שלי משלם בסביבות ה80000 שקל מיסים שחלק מהכספים האלה הולך לחבורת בטלנים שלא עושים כלום חוץ מלעשות עוד ילדים ולעשוק מאיתנו הציבור העובד והלא תמיד חילוני עוד כסף לא עושה כלום זה קצת מעצבן ותידע לך שזו תופע שקוראת רק בארץ פשוט פשע גם לתורה.

חכמים כבר אמרו שעל שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים, בסדר תורה יש בשפע גמילות חסדים גם, אבל איפה לעזאזל העבודה??????????????????????????????????????.

(בלי להתייחס לנתונים המספריים.....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה כן אני משווה.........

75% מהאנשים שהולכים לאוניברסטאות הולכים לשוק הפרטי וכל הכסף שאבא שלך הוציא עליהם חוזר לכיס שלהם...........

תגיד לי באיזה יוקרה חיים החרדים?

ותאמין לי שיש הרבה חרדים שגם עובדים............... יש חלק גדול שלא עובד והולך רק לישיבות אבל אני לא אוהב את ההכללות שהחרדים שהולכים לישיבות לא משלמים מיסים ולא עובדים......

אחי כנראה ילך לישיבה ותאמין לי שאנחנו משלמים את המיסים וגם עובדים בשביל הכסף............

וגם רק שתדע שהרבה מאוד כספים של הישיבות זה תרומות ולא רק מהכסף של אבא שלך...........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה קשור למה שאמרתי? ???

לפי הציטוט שלך:

ואני לא אומר שכולם כאלה, אבל אוכלוסיות שלמות במגזר החרדי (בחורי הישיבות למשל) חיות על כספי משלם המיסים. בלי לעבוד בשביל הכסף.

אתה אומר שבחורי הישיבות חים על כספי משלמי המיסים.

אז הבהרתי לך שלא כולם זה הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

75% מהאנשים שהולכים לאוניברסטאות הולכים לשוק הפרטי וכל הכסף שאבא שלך הוציא עליהם חוזר לכיס שלהם...........

לא.......

כל הכסף שהשקיעו (שים לב: השקיעו, לא הוציאו, בניגוד לבחורי ישיבות) בתלמידי אוניברסיטאות חוזר למדינה (טוב נו, בד"כ.....) בריבית דריבית דרך ה-60% + מס שהם משלמים.

מה THE FUCK הקשר?!

ותאמין לי שיש הרבה חרדים שגם עובדים............... יש חלק גדול שלא עובד והולך רק לישיבות אבל אני לא אוהב את ההכללות שהחרדים שהולכים לישיבות לא משלמים מיסים ולא עובדים......

שניה, בחורי ישיבות הולכים לעבוד אחרי שהם מבלים את כל היום בישיבה? i dont think so

שוב פעם, אף אחד לא מדבר על חרדים שעובדים ומרוויחים את מחייתם, אלא על ישיבעס שלא עובדים שניה בשביל מה שהם מקבלים, ומקבלים הרבה (יחסית למה שהם עושים......)

וגם רק שתדע שהרבה מאוד כספים של הישיבות זה תרומות ולא רק מהכסף של אבא שלך...........

אבל למה בכלל אבא שלו, ושלי, ושלך (וגם אמא וסבתא וכו'....) צריכים לממן אותם מלכתחילה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שבחורי הישיבות חים על כספי משלמי המיסים.

אז הבהרתי לך שלא כולם זה הכל...

אז דיברתי על אלה שכן, בסדר?

זה לא משנה כהוא זה את העקרון.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי כנראה ילך לישיבה ותאמין לי שאנחנו משלמים את המיסים וגם עובדים בשביל הכסף............

Rule The קרא שוב את התגובה שלי ותראה שאף פעם לא רשמתי כולם רשמתי לרוב לא עובדים וכדומה.

דבר שני אמרתי שאולי חלק מהישיבות ממומנות על ידי תרומות אבל רוב בוגרי הישיבות האלה(בכורי הישיבה) לא הולכים לעבוד ואז משלם המיסים לא משלם על המוסדות שלהם אבל הוא משלם להם פנסייה לכול החיים.

רמת החיים שלהם לא מעניינת אותי אדם שקשה לו מחפש עוד עבודה או אחת יותר טובה הם בכלל לא עובדים אז הם לא יכולים להתלונן!!

אין לי בעיה שאבא שלי יעזור לאנשים ללמוד כי בעבר אנשים עזרו גם לו אז הוא בעצם מחזי את חובו לחברה אבל למה שהוא ישלם פנסייה לכול החיים לבנאדם שלא עבד דקה בחייו תסביר לי למה??

ו shishos אתה טועה לפחות 90% חבכורי הישיבה שלא עובדים ממומנים על ידי המדינה(משלם המיסים) ולא על ידי תרומות מבחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לאדע מאיפה אתם מביאים את זה שהם לא משלמים שווווווווווום מיסים......

ולמה הם בישיבה כל החיים שלהם? טוב אז הם בישיבה עד גיל 25 ככה..................... עד אז עוזרים לממנן אותם.......

והקשר פשר של היוקרה שהם חיים בה היא שאתם מציגים אותם גאילו אנחנו נותנים להם כסף לאכול לחם והם קונים מרצדס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אנחנו מדברים על אלה שבישיבה עד, בעצם, כל החיים.

לא על אלה שמסיימים בגיל 25 והולכים לעבוד.

ולמה אני בכלל צריך לתת להם כסף?

אפילו לקנות לחם?

זה לא שהם נזקקים, שלא יכולים לעבוד או משהו כזה. סתם יותר נוח לחיות על חשבונינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rule The אם תראה מקבץ נדבות ברחוב תזרוק לו סכום כסף של ארבע ספרות?? למה לא הרי אין לו לחם, בחייך שילכו לעבוד אתה בעצם אומר הם מסכנים אין להם כסף אז צריך לתרום להם אבל בעצם אין להם כסף בגלל שהם לא עובדים משמע הפתרון הוא בעבודה ילכו לעבוד יהיה להם כסף.

אין לי בעיה לתת לאדם שהולך לעבוד אבל לא מביא מסכורת גדולה הביתה חלק מהמיסים שאני משלם כי אני יודע שאותו אדם עובד ומשתדל אך קשה לו אני מוכן שהמדינה תיקח חלק מהמיסים ותיתן לו אבל לחבורת בטלנים(אני מדבר על אלה שלא עובדים לא מכליל) שבחיים שלהם לא ידעו מהיא עבודה אני לא ישלם אגורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעדרתי לכמה שעות וראו מה קרה פה... אז ככה, הת'רד הזה רשמית ננעל וחבל שזה הגיע לכך כי זה היה יכול להיות יופי של דיון בנוגע לדמוקרטיה, זכות הבחירה וחופש האמונה (והאכילה) אבל זה סטה לשוליים והתדרדר לגמרי.

אין שום סיבה שיאסרו מכירת חזיר בארץ - יש לזה צרכנים והדבר לא פוגע באף אחד. מובן שלאיש אין כוונה למכור חזיר בשכונה חרדית או דתית כי אין שם קהל יעד - כמו שאני לא אלך ואפתח חנות של Dona Karen או "מקס ברנר" במטולה אלא ברמת אביב, כך גם אין שום הגיון בלפתוח סניף של מזרע במאה שערים במקום לעשות זאת במרכז פתח-תיקוה או צפון תל-אביב (אוכלוסיה מרוכזת של עולים או צברים-חילונים שאינם שומרים כשרות). מה שבטוח זה שכל אחד זכאי לבחור מה הוא יאכל (במידה והכיס מאפשר לו...) מבלי התערבות של גורם דתי שמחליט לחוקק בחוק איסור של אכילת סוג מסויים של . אם נהייה רגע הגיוניים, נבין שלא אכילת חזיר היא שתביא את המדינה הזאת לאבדון אלא דברים כמו שחיטות, עוני, אי הפגנת כבוד לסביבה ולזולת, הקושי לקיים חיי קהילה ידידותיים ושיתופיים ואלימות, ואלו הדברים שצריכים להיות בראש סדר היום של הבג"ץ והממשלה, וראשי המפלגות הדתיות צריכים להתבייש בכך שהם מעלים את החשיבות של נושא כמכירת חזיר למעלה מהטיפול בנושאים שציינתי הנ"ל. הלוואי היה אכפת להם מאיך השקהילה בארץ חיה, כיצד היא מתפרנסת ומתקיימת, יותר ממה שהיא אוכלת. יש כאן אנשים שרעבים ללחם והם מודאגים יותר מהעובדה שיש כאן אנשים שאוכלים חזיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...