זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !?

A-10
 Share

Recommended Posts

אני לא מבין כל כך את ההיגיון לבוא בהצהרות שהאייפון 13 יותר טוב מכל ייעודית בין אם זה dslr או mirrorless או medium format וכו מלבד שאפל מכריזים שהם הכי טובים בעולם והולכים איתם על עיוור ...

בסופו של דבר מי שמרגיש שהשוואות של סצנות חובבניות נראות לו זהות בין אם זה צולם על dslr או על האייפון – זה לא אומר שבכל התנאים ייצאו לו תוצאות טובות יותר.

העריכת אוטומט שהאייפון עושה מתאימה למי שבכל מקרה לא היה מוציא תוצאה טובה יותר בעריכה אחרת. מי שאוהב שהצללים שלו בהירים כמו לא יודע מה במתיחה של הנראות של הטווח דינמי של האייפון, אז אולי זה יספיק לו.

מי שלא מבחין בצריבה שהאייפון עושה בוידאו בשביל האפקט של הBokeh שלהם אז כנראה מה שהוא רואה מספיק לו בין אם זה כדי לעלות לסטורי או משהו אחר.

מי שחשובה לו האיכות והדיוק שהוא יוכל להוציא מהמצלמה וגם חשוב לו שלא יהיה עיוות אופטי ומשקיע על עדשות מיוחדות לכך, אז כנראה לא יחליף את הdslr  שלו לטובת כאשר הוא יצלם ללקוחות שלו.

בכל מקרה אפשר לסכם שלאייפון יש והיא קומפקטית וחכמה שאולי תהיה אחלה בכיס – אבל אני לא רואה שימוש מקצועי בה בעולם המקצועי, אולי החובבני ניחא. מלבד במקרים שבהם הייתי מציע ל"צלמים מקצועים" לצלם באייפון במקום איך שהם "מצלמים" ועורכים עם מצלמות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מקצועיות לא נקבעת אם משתמשים באייפון או medium format. היא לא יותר מדף נייר חלק. מי שיודע לצלם יצליח להוציא מדהימות גם עם טלפון סלולרי. 

לדוגמא תחרות צילום בינלאומית עם טלפון סלולרי

https://www.ippawards.com/

מצלמה יעודית מאפשרת להתגבר על בעיות טכניות קשות יותר כגון טווח דינמי עצום, הקפאת תנועה באור נמוך, אורכי מוקד שונים (300-400-600mm) או הגדלת מאקרו 1:1 (ויותר מזה) שבכלל לא אפשריים עם טלפונים סלולריים. 

computational photography מאפשרת לצלמים ללא ידע בצילום להוציא סבירות ו/או מאפשרת לחיישנים קטנים להתגבר במידה מסוימת על האתגרים הטכניים של התחום. computational photography לא מחליפה ידע, כישרון וניסיון. 

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אני אצוטט את Ansel Adams

“The single most important component of a camera is the 12 inches behind it.”

שזה בדיוק מה שאמרתי בהתחלת הפוסט. אבל הפוסט נגרר ליכולות טכניות של המצלמות ולא יכולות של הצלמים עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

שזה בדיוק מה שאמרתי בהתחלת הפוסט. אבל הפוסט נגרר ליכולות טכניות של המצלמות ולא יכולות של הצלמים עצמם.

העניין הוא שאי אפשר להפריד אותם. צילום זה גם תחום טכני (מאוד) וגם תחום יצירתי (מאוד). הכל תלוי איפה הצלם נמצא על ספקטרום יצירתיות<--------->טכניקה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת זה מזכיר לי סדרה של digitalrev ביוטיוב "digitalrev cheap camera challenge" שבו נתנו לצלמים מקצועיים כל מיני מצלמות צעצוע מלגו וכדומה וביקשו מהם לצלם איתם ברחוב וכדומה. ממליץ למי שזה מעניין אותו.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

באחת התמונות הוא אשכרה אמר שהוא השקיע 5 דקות (!) על עריכה של תמונה בודדת, שוב בהשוואה לקליק וביי באייפון.. והתמונות נראות זהות...

וואו 5 דקות. יש שאני עורך במשך שעות. 

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

טוב

הנה מעין סיכום מגוון תרחישים בין אייפון למצלמה מקצועית -

https://www.youtube.com/watch?v=OIIJYHSQ8Pg

ספויילר -

התוצאות לא שונות מהנאמר לעיל בדיון  ...

אבל ... ההבדלים לא תמיד כאלה גדולים .....

עוד משהו ששכחתי לציין 

1. בשביל להגיע לאותו עומק שדה כמו באייפון הוא נאלץ לסגור את העינית ל-F20 ומעלה. הוא היה עמוק, עמוק, עמוק ב-diffraction territory. במילים אחרות הוא רצח את האיכות האופטית של הסוני בשביל לייצר עומק שדה פחות או יותר זהה לאייפון. 

2. בצילומי חושך סטטיים חשוב לבדוק באיזה מהירות תריס/ISO הוא השתמש. מייצבי תמונה של ידועים לשמצה בתור מחורבנים וכנראה הוא נאלץ להשתמש במהירות תריס/ISO גבוהים במטרה להצליח לעשות תמונה חדה. מצד שני החיישן של האייפון הרבה יותר קטן וקל לייצוב. מהירות תריס נמוכה + ISO נמוך הוציאו תמונה חדה יותר. 

שים לב כאשר הוא צילם את הילדים בחושך הוא לא יכל להרשות לעצמו לרדת במהירות התריס באייפון והתמונה שהתקבלה הרבה פחות איכותית בהשוואה לסוני. 

התמונה הזאת צולמה בחושך בכנסיית הקבר בירושלים עם אולימפוס + עדשת fisheye. מהירות תריס 1/8 בקלות ללא חצובה. הרמת צללים ב-LR. 

162847761_1260727784322635_2282786957775968055_n.thumb.jpg.9466b2a43341800c64dc2838ecb3262c.jpg

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי הרהור מסוים שהפכתי לפוסט בבלוג אצלי באתר. מהפוסטים הראשונים שכתבתי ואני לא אתפלא אם הוא צץ אחרי הכרזה על איזשהו עם יכולות צילום כאלו או אחרות. מנסה לאתר מה יצא באותה תקופה...

אם זה מעניין מישהו אז מוזמנים בכיף לקרוא.

"מה היה קורה אם לכולם הייתה רק את אותה המצלמה"

https://www.roitmanphoto.com/blog/what-if-everyone-had-the-same-camera

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

לא יודע.

האם בשביל לראות 4 עלים בצל כדאי להתעקש על ציוד " מקצועי" .....

https://www.youtube.com/watch?v=sFNlSCnt_hg

לא הבנתי אם אתה מנסה להטריל או שואל ברצינות. 

התמונות שהוא צילם בתנאי תאורה אידיאליים של אובייקטים רחוקים וסטטיים לא היו מאתגרים את המצלמה של S6 שהייתה לי בשנת 2016. שינסה לצלם שחקן כדורגל בריצה במשחק ערב עם שלו נראה מה יצא לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lev-27

שינסה לצלם את זה עם אייפון 

image.png.f37a8d6c41f206331bf419522544eb3a.png

לא מטריל ....

אבל דוגרי  ?

לי זה נראה כמו פוחלץ .......  ^^^^^

אתה פוסל כל מי שמעיז לומר משהו בשבח ביוטיוב ....

ההוא שרף, ההוא לא צילם משהו מאתגר וכו'.

לא ממש טיעונים שמחזיקים, לטעמי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...