התחממות גלובאלית - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחממות גלובאלית

mystikal

Recommended Posts

שלוווום לכולם .

דבר ראשון והכי חשוב זה שאני חדש (מהיום ) ואתם עושים עבודת קודש פה והאתר הזה חבל על הזמן, אבל בגלל שחנופה לא עוזרת אני יגש לבעיה שלי.

אז ככה כולם מדברים פה על התחממויות של 65 מעלות ומטה , מה שיש לי זה ככה:

amd 1800 +, לוח 8k3a

כשרק קניתי את המחשב הטמפרטורה של המעבד הגיע "רק" ל73 מעלות והטכנאי במעבדה אמר לי שזה תקין כל עוד זה לא עובר את ה75 מעלות

והמחשב באמת עבד כמו בובהלה

רק שכעבור שנה וחצי הגעתי לטמפרטורה מטורפת של 83 מעלות והמחשב מתחיל לעשות לי ריסטארטים , מסכים כחולים ותקיעות אם אני משתמש אפילו ב2 תוכנות ביחד ככה שהעבודה בלתי אפשרית והמצב חייב בתיקון.

המצב ככה כבר חודש בערך ואי אפשר להשתמש במחשב איך שהוא עכשיו אלה לגלישה בלבד ( ולהשארת הודעות בפורומים )

אז אם מישהו יכול לתת לי עצה אני באמת ישמח כי אני עובד אם המחשב וכו...

תודה מראש !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

אתה צריך שיהיה לך נורמלי תיקנה וולקנו 12 או AX800 או SLK900A אם מאורר... (הוולקנו כבר בא אם מאורר)

אתה צריך שיהיה לך זרימת אויר טובה במארז זאת אומרת מאורר שמכניס אוויר ואחד שמוציא אוויר מאחור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז דבר ראשון רב תודות על תגובה כה זריזה

חוץ מזה המארז שלי פתוח, יש לי עוד 2 מאוררים במארז כמו שאמרת מאחורה ומקדימה

והשאלה היא אם מערכת משופרת באמת תציל אותי או שמה שיש לי דורש טיפול אלטרנטיבי

אגב, הנה מפרט הטמפ': cpu: 83-76

system temp: 37

cpu fan 4963 rpm'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ.. אני חושב שזאת שיש בעיה במעבר החום בין המעבד להיטסינק, כלומר החתיכת אלומיניום שיש לך על

המעבד שיש עליה את המאוורר לא עובדת כראוי, ואין מוליכות בשביל שתהיה מוליכות בין ההיטסינק (האלומיניום שמעביר את החום)

למעבד צריכה להיות משחה טרמית, או פד טרמי שמגיע בד"ב יחד עם המעבד והוא נחות בהרבה מהמשחה (ממגוון סיבות.... )

מה שאתה צריך לעשות זה :

א' לוודאות שהבעיה אכן בטרמוקונדקציה (נשמע חכם לא ? ::) ;D) אולי המאוורר דפוק..

ב' אני מציע לך לקנות משחה טרמית ואז להחליף אותה במה שיש לך שם (תמיד טוב להחליף את מה שיש לך שם, אני בספק אם

שמו לך משהו כמו Silver.. וגם ישאר לך לדברים אחרים (כמו כרטיס מסך ואולי עוד מחשב גשר צפוני וכו'..)

(ע"י פתיחת המחשב.. * אל תפחד ותעשה הכל בזהירות בלי יותר מדי כוח  ויהיה בסדר ! * אתה מוציא את ההיטסינק עם מברג ע"י השענה שלו

על אחד הקליפסים, ועם קצת לחץ (ממש טיפה !! אם לא אתה תשבור את המעבד !)  זה יוצא החוצה, אתה מחליף את המשחה ואתה תראה כבר..  )

הנה פה אתה יכול לקנות משחה טרמית http://www.pch.co.il/docs/pi-1632223971.htm  (אני חושב שאין להם במלאי כרגע (תתקשר ותשאל)  אז תבדוק גם כאן :http://www.zigzag2000.co.il )

הנה המדריך כאן באתר : http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=as_apllying

ובהצלחה !! אולי גם תצליח לעשות איזה נחמד !  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם אחלה אנשים, לא נתתם לי לחכות אפילו שעה וכבר עצתם לעזרתי

אני אעשה בדיוק את מה שאמרת לי , אני יודע לפרק את ההיטסינק ככה שלא תהיה לי בעיה

ונשתדל להשיג את הארקטיק סילבר מחר .

וגם נרכוש לי איזה מאורר משופר (קיבלתי משכורת שמנה אז אני משתולל פה)

במקרה הכי גרוע נקנה לוח ומעבד חדשים ( man's gotta do what aman's gota do(

זהו, נשמח לשיתוף פעולה בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

אחלה לוח ואחלה מעבד זה 0.18 מיקרון או 0.13מיקרון...

ותגיד איזה יש לך עכשיו אל המעבד אם זה משהו גרוע ורגיל שמקבלים אם הקופסה של המעבד אני ממליץ לקנות באמת וולקנו 12

וכמו שאמרו תקנה ארטיק סילבר 5 שזאת מישחה שמורחים אל המעבד... אחת הטובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אחי, כמו שאמרת זה באמת קאקאמאייקה שקיבלתי עם המארז

אני מאיזור חיפה, ומחר אני פנוי ליישם את כל העצות

אז אם למישהו יש גם מושג איפה משיגים ולקנו וסילבר אני אודה לו עוד פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

V12 יהיה פה התפרצות לדלת פתוחה - הוא צריך משהו כזה רק אם הוא מתכנן OC.

לפני שאתם מייעצים לו לשפוך את הכסף, בואו נראה מה קורה אצלו.

יש לך מושג איזה ליבה המעבד? (תוריד מהאתר CPUZ ותראה מה כתוב שם).

עכשיו, הזרימת אוויר אצלך נשמעת בסדר, וגם הטמפ של המערכת סבירה. לדעתי יש סיכוי שהבעיה במגע בין הסינק למעבד.

תפרק ותראה אם הוא מורכב טוב.

אם זה סינק פשוט של זה יכול להיות הבעיה - אבל להשתולל ולקנות V12 - בשביל מה?

יש דברים יחסית בסדר ויותר זולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירקתי את גוף הקירור היום ומה שמצאתי שם זאת משחה כסופה מעוכה לצדדים ונראית די מתה

אגב אחי, אני מתגאה לומר שיש לי רזומה של 3 שנים בתור מפעיל מחשב בצהל אבל חלק מהביטויים שרשמת לי נראים לי כמו יידיש

המאורר שלי די קטן 5 סנטים קוטר בערך

חוץ מזה אם אתה ממוצקין אתה בטח תדע לומר לי איפה אפשר להשיג משחה טרמית וגוף משופר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנה הצלחתי להבין למה התכוונת אז הנה המפרט הכולל שלי:

Code Name Palomino

Specification 1800+

Family / Model / Stepping 6 6 2

Extended Family / Model 7 6

Package Socket A

Core Stepping A5

Technology 0.18 µ

Supported Instructions Sets MMX, Extended MMX, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE

CPU Clock Speed 1536.8 MHz

Clock multiplier x 11.5

Front Side Bus Frequency 133.6 MHz

Bus Speed 267.3 MHz

L1 Data Cache 64 KBytes, 2-way set associative, 64 Bytes line size

L1 Instruction Cache 64 KBytes, 2-way set associative, 64 Bytes line size

L2 Cache 256 KBytes, 16-way set associative, 64 Bytes line size

L2 Speed 1536.8 MHz (Full)

L2 Location On Chip

L2 Data Prefetch Logic yes

L2 Bus Width 64 bits

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נלך לאט.

קודם כל בו תכתוב כאן איזה מאווררים יש לך על המעבד ואיזה במארז.

שנית, תוריד מהאתר פה, ממדור הורדות את תוכנת CPUZ ואת תוגנת SPEEDFAN. ספיד פאן זאת תוכנה קלה למדידת טמפ, וCPUZ תוכל להראות לך פרטים בסיסים על המעבד (איזה ליבה זאת למשל...), על הזיכרון ועל הלוח. תעדכן אותנו איזה ליבה זאת ומה הטמפ שספיד מראה.

שלישית, אתה מתכנן אוברקלוקינג? (OC). זאת אומרת, אתה מתכנן להעלות את מהירות המעבד מעל מהירות המקור (וכך לאבד את האחריות?). אם כן אז כדאי ללכת על קירור יותר רציני, אם לא, אז כדאי ללכת על קירור פשוט.

חלקים:

יש לך 2 אפשרויות. אם אתה מחפש מבחר, נועה היחידים באזור: http://www.noacomp.co.il/. אם אתה מחפש מחירים KSP הנה: www.ksp.co.il . בכל מקרה כדאי להכנס קודם לאתר שלהם למצוא מה אתה רוצה לקנות ואז להתקשר ולבדוק שיש במלאי (בקספ זה בדרך כלל פחות בעיה) לפני שבאים.

תדע לך שלסילבר יש חיסרון - היא מוליכה חשמל ואם אתה מטפטף איתה למקום על הלוח ולא מנקה טוב, יש סיכוי לגרום לקצר. אתה יכול לקחת משחה של coolermaster מנועה או להשתמש במשחה שמגיעה עם חלק מהסינקים היום. (בKSP אתה יכול לנסות לשדל אחד מהטכנאים לתת לך מזרק קטן חד פעמי של חומר בחינם - שווה ניסיון....).

עריכה:

אוקי אז יש לך ליבת פלומינו. זאת שידועה בתור חמה.....

75 זה טמפ גבוהה אבל בסדר עדיין. אתה צריך למצוא מה גורם להתחממות מעבר אצלך. כדי להפסיק עם התקיעות

תריץ גם ADAWERE6 כדי לבדוק שאין לך תוכנות זבל על המחשב.... וגם אנטיוירוס מעודכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יו

רשמתי את הרשימה שנתנה לי  ה cpuz

אני לא עושה , ואין לי ויש לי אנטיספיי

אז מה אתה אומר, להחליף גריז ומערכת קירור? או להכנס לפאניקה לזרוק את המחשב לפח ולקנות חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנועה יש מבחר נחמד.

אם אתה לא עושה OC לדעתי תוכל פשוט להחליף ל

TITAN TTC-D5TB/G/CU35/R1

או ל Thermaltake TR2 M3

או לספייר שיש בKSP שיותר זול בהרבה ופחות טוב.

אליהם תוסיף משחה תרמית.

אל תצפה להקפעת המעבד אבל הם צריכים להיות יותר טובים מהחרא של AMD.

יותר מזה תוכל ללכת על הV12. הוא דיי רועש במהירות גבוה ולדעתי הוא מגיע עם משחה תרמית נחמדה. - יש עליו סקירה באתר (http://www.hwzone.co.il/reviews.php?file=volcano12 ) אתה מוזמן לקרוא.

או אם אתה רוצה שקט, ולא להתעסק עם כפתור סיבוב כל היום יש את הThermaltake Volcano Silent Boost שנחשב די טוב (יש עליו סקירה כאן: http://www.pcarena.org/index.php?subject=viewArticle&sg=hardware&id=31 ).

אם אתה ממש רוצה להשתגע לך על הTHERMALRIGHT ALX 800 אבל שים לב שאליו אתה צריך להוסיף מאוורר בנוסף. אז תקנה איזה SMARTFAN2 בKSP - המחיר בנועה ממש מופקע. אני לא בטוח שהוא יותר טוב מהV12. לדעתי לא, אבל הוא ידוע כמשהו טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

אם כבר להישתגע אז אם SLK900A ו-SF2 או כבר לקנות את ההיטסינק הכיט וב בעולם לקירור אוויר ה-SP97 ומאורר דלתא 92מ"מ וזה כבר הדבר הכי טוב שיש בקירור אוויר...

ודרך אגב הוולקנו 12 יותר טוב מ-ALX800 ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...