עזרה בבדיקת נתוני מחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבדיקת נתוני מחשב

אורי סלמן
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם

המחשב שלי עבר את גיל 6 ואני מעוניין להתחדש בחלקים חדשים ולאו דווקא במחשב חדש לחלוטין.

אשמח להמלצה/מדריך כיצד אוכל לבדוק את המחשב ואת רמת התקינות של החומרה שבתוכו בדרך ידידותית ובטוחה

האם יש תוכנה המאשרת לבדוק את כל המחשב בבת אחת? או שצריך להוריד תוכנה לכל סוג חומרה בנפרד?

בנוסף, אם הייתם במקומי, הייתם מחליפים את כל המחשב או רק חלקים ממנו? 

האם לדוגמא מעבד חדש יתאים ללוח אם שהוא כבר בן 6? (הכוונה לא האם הוא יתאים מבחינה טכנית אלא מבחינה של רמת הביצועים שתהיה בהתאם)

אני לא כל כך מבין וכל עזרה תתקבל בברכה

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל פה שאלות מאוד כלליות אבל מצפה לקבל תשובות ספציפיות.
חסר פה המון נתונים כדי שיוכלו להמליץ לך מה לעשות...

קודם כל מה השימוש שלך במחשב? למה אתה חושב שאתה צריך לשדרג? רק בגלל שהחלקים בני 6?
אם יש שימוש מסויים שאתה מרגיש שאתה לא מקבל מספיק ביצועים כמו שהיית מצפה אז אולי יש בעיה שאפשר לנסות לטפל בה.
אם אתה רוצה לעדכן את החומרה בלי סיבה מיוחדת (שזה בסדר) זאת אופציה שונה.

לגבי תוכנה שבודקת, שוב, מה אתה רוצה שהיא תבדוק?
האם החלקים תקינים מבחינת הפעילות שלהם? ברגע שהמחשב עובד (שים שניה בצד את נושא הביצועים) אז סביר מאוד להניח שכל החלקים תקינים (אולי הארד דיסק מכאני יוצא מן הכלל כי הוא יכול לעבוד ועדיין להציג סימפטומים של תהליכי גסיסה).
אם אתה רוצה לבדוק ביצועים של המחשב יש תוכנות גם לזה, אבל שוב, באיזה רמה? ביצועים מעבד? ביצועי כתיבה של קבצים? ביצועי רינדור גראפי? ביצועי משחקים?

לגבי השדרוג עצמו, לא ציינת איזה חלקים יש לך היום, מה התקציב וכמובן (שוב) מה השימוש שלך במחשב.
זה שהחלקים בני 6 שנים לא ממש אומר הרבה כי יכול להיות שגם לפני 6 שנים קנית חלקים שלא יצאו באותה שנה אלא כמה שנים אחורה.
אבל בכל מקרה, סביר להניח שמבחינת מעבד ולוח, תתטרך לשדרג אותם ביחד.

אבל במקום להדרדר לניחושים, בוא תן קצת פרטים כדי שיוכלו להמליץ לך אופציות מושכלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

אתה שואל פה שאלות מאוד כלליות אבל מצפה לקבל תשובות ספציפיות.
חסר פה המון נתונים כדי שיוכלו להמליץ לך מה לעשות...

קודם כל מה השימוש שלך במחשב? למה אתה חושב שאתה צריך לשדרג? רק בגלל שהחלקים בני 6?
אם יש שימוש מסויים שאתה מרגיש שאתה לא מקבל מספיק ביצועים כמו שהיית מצפה אז אולי יש בעיה שאפשר לנסות לטפל בה.
אם אתה רוצה לעדכן את החומרה בלי סיבה מיוחדת (שזה בסדר) זאת אופציה שונה.

לגבי תוכנה שבודקת, שוב, מה אתה רוצה שהיא תבדוק?
האם החלקים תקינים מבחינת הפעילות שלהם? ברגע שהמחשב עובד (שים שניה בצד את נושא הביצועים) אז סביר מאוד להניח שכל החלקים תקינים (אולי הארד דיסק מכאני יוצא מן הכלל כי הוא יכול לעבוד ועדיין להציג סימפטומים של תהליכי גסיסה).
אם אתה רוצה לבדוק ביצועים של המחשב יש תוכנות גם לזה, אבל שוב, באיזה רמה? ביצועים מעבד? ביצועי כתיבה של קבצים? ביצועי רינדור גראפי? ביצועי משחקים?

לגבי השדרוג עצמו, לא ציינת איזה חלקים יש לך היום, מה התקציב וכמובן (שוב) מה השימוש שלך במחשב.
זה שהחלקים בני 6 שנים לא ממש אומר הרבה כי יכול להיות שגם לפני 6 שנים קנית חלקים שלא יצאו באותה שנה אלא כמה שנים אחורה.
אבל בכל מקרה, סביר להניח שמבחינת מעבד ולוח, תתטרך לשדרג אותם ביחד.

אבל במקום להדרדר לניחושים, בוא תן קצת פרטים כדי שיוכלו להמליץ לך אופציות מושכלות.

אתה צודק לחלוטין, ואני מעריך את התגובה שלך מאוד. 

השימוש שלי במחשב הוא די פשוט, זאת אומרת קצת משחקים כמו COD וLOL וכרגע המחשב מריץ אותם בסדר גמור. לכן, אני כן מעוניין לשמור את הכרטיס מסך שיש לי כרגע שהוא GTX 970 ולהוציא באזור ה2000 שקל עבור חלקים חדשים למחשב. יש לי קייס מעפן ורציתי לקנות קייס חדש. ( ראיתי של אנטק ב200 שקל עם לדים כאלה מגניבים). 

בגדול, כמו שאמרתי המחשב הוא בעיקר בשימוש קל של ומשחקים מידי פעם שכרגע המחשב מריץ אותם טוב. ואני יותר מעוניין להתחדש ולהשתדרג מסיבה של התחדשות. אממה, מידי פעם המחשב מקרטע ונדלק לאחר כמה ניסיונות של הנעה. (אני לוחץ הפעל והוא מנסה ועוד פעם מנסה ועוד פעם מנסה ואז עולה) ואני לא יודע ממה זה נוצר. בדקתי וראיתי שהSSD והכונן הקשיח עובדים בסדר גמור ובתוכנה שנקראת Crystal Disk הם נמצאים במצב "טוב". 

אני גם חושב שהגיע הזמן למעבד מכיוון שהוא כבר בן 6 שנים והוא בסה"כ i5 4590 והייתי מעוניין לרכוש חדש כמו i9 (אשמח להמלצה על אחד בסידרה של i9) . שיתן לי שקט ל5+ שנים קדימה. מה שרציתי לבדוק בתוכנות הוא הלוח האם/מעבד/ספק כח/ כרטיסי וכרטיס מסך, שאוכל לדעת מה התקינות שלהם ורמת הביצועים שהם מספקים כרגע על מנת שאוכל לדעת אם יש צורך להחליף חלק מהם. 

זה המפרט הנוכחי מצ"ב תמונה + כרטיס 8 גיגה שקניתי לפני חצי שנה, זאת אומרת סה"כ 16 גיגה בית כרגע ולא 8 

כמו שאמרתי, כל עזרה תתקבל בברכה :)

Screenshot_25.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

המחשב שלך לא מצליח להדלק ביגלל ספק כוח ג'נרי.

אם אתה רוצה להחליף מעבד אתה צריך להחליף את כל השילוש, שזה אומר מעבד, לוח אם וזיכרונות (ל-DDR4).

הספק שלי גם הוחלף לפני כ4 שנים לאנטק 650W. שכחתי לציין, סליחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אורי סלמן

אשמח להסבר.

מבחינה טכנית מעבד i9 לא מתאים ללוח אם שלי? או שזה פשוט מומלץ לביצועים טובים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אורי סלמן

מבחינה טכנית מעבד i9 לא מתאים ללוח אם שלי? או שזה פשוט מומלץ לביצועים טובים יותר

צריך להחליף מכיוון שהוא לא תומך במעבדים חדשים.

גם i5 מודרני יהיה שיפור. כיום אלו מעבדי 6 ליבות לעומת 4 ליבות שלך.

ציטוט של אורי סלמן

ומתי התחילה הבעיה? יכול להיות שהספק הקודם הספיק לדפוק את הלוח אם. מה קורה אם אתה עושה ריסטרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

צריך להחליף לוח אם מכיוון שהוא לא תומך במעבדים חדשים.

גם i5 מודרני יהיה שיפור. כיום אלו מעבדי 6 ליבות לעומת 4 ליבות שלך.

ומתי התחילה הבעיה? יכול להיות שהספק הקודם הספיק לדפוק את הלוח אם. מה קורה אם אתה עושה ריסטרט?

זה התחיל רק בחצי שנה האחרונה. משהו שם עומד לגמור ואני לא יודע מה.

כשהייתי אצל הטכנאי הוא אמר שתשים לב להארד דיסק 1 טארה כי הוא מתחיל לזייף, אבל בדקתי אותו בתוכנה והוא נראה תקין. לא יודע עד כמה התוכנה מדויקת. לגבי המעבדים, האם i5 מודרני 6 ליבות (שנשמע טוב) יתאים ללוח אם שלי? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן מפרט כולל שילוש, למעבד ומארז. בהנחה שספק הכוח שברשותך תקין:

קטגוריה מוצרים כמות מחיר
מעבדים Intel i5 10600KF / 1200 Tray 1 ₪ 822
קירור למעבדים CoolerMaster Hyper 212 Spectrum Cooler 1 ₪ 113
לוחות אם Gigabyte B460M DS3H 1 ₪ 374
זכרונות DDR 4 8G/3000 Aegis Black Bulk 2 ₪ 341
מארזים ANTEC Case NX600 1 ₪ 293
סה"כ ₪ 1942

https://www.tms.co.il/214478

תצטרך להעביר מהמחשב הישן את כרטיס המסך, ספק הכוח וכונני האיחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i9 מיותר לגמרי בשביל השימוש שלך.
במיוחד שאתה שם אותו עם כרטיס גראפי יחסית ישן.
ועוד יותר בשביל המשחקים שציינתי (שהם משחקים יחסית לא כל כך תובענים)

המפרט שג'בר נתן לך יספיק בכיף.
אבל אם כבר מדברים על שידרוג של כל השלשיה (מעבד, לוח, זכרון) הייתי בהחלט שוקל אופציה של .
לא יודע אם זה נכנס במחיר שלך (AMD הוציאו שלא מכסים את כל טווח המחירים אלא רק את הגבוהים והאמצעיים) וזמין במלאי אבל זה אמור לתת לתת יותר ביצועים פר מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

i9 מיותר לגמרי בשביל השימוש שלך.
במיוחד שאתה שם אותו עם כרטיס גראפי יחסית ישן.
ועוד יותר בשביל המשחקים שציינתי (שהם משחקים יחסית לא כל כך תובענים)

המפרט שג'בר נתן לך יספיק בכיף.
אבל אם כבר מדברים על שידרוג של כל השלשיה (מעבד, לוח, זכרון) הייתי בהחלט שוקל אופציה של AMD.
לא יודע אם זה נכנס במחיר שלך (AMD הוציאו מעבדים שלא מכסים את כל טווח המחירים אלא רק את הגבוהים והאמצעיים) וזמין במלאי אבל זה אמור לתת לתת יותר ביצועים פר מחיר

תודה רבה. אבדוק את האפשרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...