הבדלים בין ספקי כוח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדלים בין ספקי כוח

oneq

Recommended Posts

שלום,

מה משתנה בין אחד לאחר חוץ מההספק? 

אם למשל לוקחים את הספק הזה: 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=19379&search=GIGABYTE+650W

ומשווים אותו לזה: 

https://www.tms.co.il/cp9020091eu

ההבדל במחיר הוא כמעט פי 2. 

אני יוצא מנק' הנחה ש RMX יותר איכותי, השאלה במה האיכות מתבטאת? איזה רכיבים יש לו בפנים שהם יותר איכותיים? 

ומה לגבי הגנות האם יש בשני הספקים את אותן הגנות? 

האם יש תועלת לשלם עוד 250 שקל בשביל ה RMX? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקורסייר יש דירוג יעילות יותר גבוה ויותר חיבורים לציוד היקפי כמו כוננים.

יש לו גם 5 שנות אחריות במקום 3.

תעשה את השיקול שלך. 

ההבדל בעלות החשמל בין דירוג גולד לברונז הוא לא משמעותי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של oneq

אני יוצא מנק' הנחה ש RMX יותר איכותי, השאלה במה האיכות מתבטאת? איזה רכיבים יש לו בפנים שהם יותר איכותיים? 

על קצה המזלג - יש תורה שלמה ללמה ספק כח X יקר מספק כח Y, או יותר נכון למה X איכותי מ-Y.

המטרה האולטימטיבית היא - חשמל נקי, יציב, ומערכות הגנה. יש ערך מושלם כלשהו שאליו תמיד שואפים כשמעצבים יחידת ספק כח.
היחידות העיקריות שיש בספק כח הן יצוב (רגולציה), קיבול והספקה, באופן מאוד כללי. יצרניות היחידות הפנימיות (לא תמיד המותג עצמו, לעיתים מדובר ביצרן OEM צד ג) עובדות תמיד על של המערכות כדי שיהיה יותר איכותי, יותר בר הגנה, יותר בעל יכולות דיגיטליות מתקדמות במקום אנלוגיות מסורתיות (עדיין יש קצת ויכוח על כדאיות הפיתוחים, אבל בסוף דיגיטלי תמיד מנצח).

בעולם ספקי כח למחשבים נייחים - חשוב מאוד שיהיה מומלץ על ספקים שיש להם קילומטראז' בשוק, או\גם כאלה שעברו ביקורות מחמירות במעבדות חומרה של אתרי מדיה כדי להבין ולאשר שאכן מדובר בספקי כח איכותיים ואמינים, אפילו אם זה אומר כמה איכותי המאוורר של אותו ספק כח, כי הוא הולך לשרת אותך במשך שנים רבות. לא תמיד צריך להסתמך על שם, ובכל דור חדש של ספקי כח יש להעמיד הכל מחדש בסימני שאלה עד שהם הופכים לסימני וי ירוקים.

זה ככה בגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על המענה המקצועי. מעריך את זה. 

גם ספקים כאלה שפירקו אותם לחלקים קטנים, העמיסו אותם והריצו עליהם טסטים לא תמיד אני מבין מה המשמעות של תוצאות הבדיקה.

ויש ספקים שבכלל לא נבדקו, כלומר רושמים בגוגל את דגם הספק + review ולא מתקבלות איזשהן תוצאות ממשיות. ואז אי אפשר לאמוד את טיב הספק. ואז לקנות ספק כזה זה הימור...  

אפשר הסבר לגבי הגנות כמו OPP, OVP, OCP והאם הספק של גיגהבייט מכיל את ההגנות האלו? 

ראיתי שיש כל מיני אתרים שעושים רשימה מדורגת של ספקים מהאיכותיים ביותר ועד לגרועים ביותר, כמו למשל זה:

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psu-tier-list-40/

אבל אני בספק לגבי האמינות שלו כי למשל אפשר לראות ש

GIGABYTE P650B נמצא ב Tier B

ולעומת זאת ה-S12II של סיסוניק נמצא ב Tier D שהגדירו אותו כ Potentially dangerous, but only in specific situations

(ולא ברור לי למה, אני מחזיק בספק כזה כבר 8 שנים  ועד היום עובד יופי יופי)

הסתכלתי על זה והוא נראה יותר הגיוני: 

https://forums.tomshardware.com/threads/power-supply-discussion-and-recommended-models-thread.3212332/

היה טוב אם הייתה רשימה כזאת מתעדכנת בעברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעתיק מה שעניתי בה"פ, זה לא אוף טופיק

ציטוט של djelectric

על דברים שגוגל ויוטיוב לא יכולים לענות בהרחבה:

בעקרון גם ספקי כח איכותיים במיוחד גם יכולים להיות בעלי שיעור כשל גבוה, לא תמיד יש יחס בין איכות הספק כשהוא נבדק לבין כמות הזמן שבו הוא שורד אצל משתמשים.

למשל ברשימת שקישרת, מופיע בראש HCG Platinum - אלו ספקי כח שסבלו משיעור RMA יחסית גבוה בהתחשב באיכות שלהם, אפילו לי היה דגם 1000W שבאיזשהו שלב נכנע.

כשמדובר בהמלצות להמונים, אני בעיקר משתדל להשען על שיעור חזרות ו-RMA, בין אם בארץ ובין אם עולמי. אני אפילו דואג להציק לחנויות ויבואנים עם זה כדי לקבל רמז לגבי מידע שכזה, שכן לא תמיד מוכנים לחלוק אותו לצרכי מכירות (רק חסר שמשהו שיבואן מביא בכמויות יקבל שם רע ויפגע לו בעסק).

OCP OVP ושאר הגנות שציינת - משתנה מאוד בין דגם לדגם, בין פלטפורמה לפלטפורמה.

עוד לגבי הרשימה וכיוצא ממה שנאמר, למשל אני כן רואה דוגמאות בTIER D לספקי כח עם אחוזי חזרות מאוד נמוכים, אפילו במערכות גיימינג, כמעט כל מה שנמצא תחת למשל. מאוד משונה לי כאחד שכן מכיר את הסטטיסטיקה.

אגב - למרות שיש A.PFC - כן ידוע לי שאחוזי RMA משתנים בין מתח אירופאי לבין מתח אמריקאי. כמדומני, מתח אירופאי הוא בריא יותר. זו למעשה עובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מעתיק מה שעניתי בה"פ, זה לא אוף טופיק

עוד לגבי הרשימה וכיוצא ממה שנאמר, למשל אני כן רואה דוגמאות בTIER D לספקי כח עם אחוזי חזרות מאוד נמוכים, אפילו במערכות גיימינג, כמעט כל מה שנמצא תחת Antec למשל. מאוד משונה לי כאחד שכן מכיר את הסטטיסטיקה.

אגב - למרות שיש A.PFC - כן ידוע לי שאחוזי RMA משתנים בין מתח אירופאי לבין מתח אמריקאי. כמדומני, מתח אירופאי הוא בריא יותר. זו למעשה עובדה.

טוב, קורה שיש פאקים בייצור, בנאדם יכול לקנות מרצדס חדשה במאות אלפי שקלים ולמצוא את עצמו במוסך אחרי כמה שבועות. לא סביר, אבל גם לא בלתי אפשרי.

השאלה היא האם אפשר להסכים על כך שבאופן כללי לספק שעולה 200 דולר יש פחות סיכויים להיכשל לעומת ספק עם אותו הספק שעולה 50 או 100 דולר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי במשימה. לי אישית, בעיקר אחרי מספר שנים בשוק הריטייל, והיום רואה דברים בעיקר מזווית אחרת ודרך אנשי קשר בארץ ומעבר לים, אפשר להגיד שאקראיות קיימת בכל נתח שוק של מוצר כמו ספקי כח. 

אני יכול לציין בע"פ לפחות דגם אחד של ספק כח מכל נתח שוק שידועות אצלו בעיות "כרוניות", כאלה שחוזרות למרות שנחשב למתקדם מסוגו, ואחוזי חזרות גבוהים ממה שהייתי רוצה. יש ספקי כח של 50 דולרים שאחוזי החזרה שלהם מדהימים, ויש כאלה של 150 דולר שמעלים חששות.

באופן כללי הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה שב2-3 שנים האחרונות אחוזי אמינות של ספקי כח נמצאים במגמת עליה מאוד יפה.

אגב, כל הנאמר אפשר לייחס גם לרכיבי חומרה אחרים דוגמת לוחות אם למשל, גם שם יש דגמים אולטרא-מתקדמים עם אחוזי חזרה חמורים, וכאלה זולים שיוצאים כמו לחמניות מחנויות מחשבים ואחוזית לא בעייתיים כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם, אפשר לומר שלא משנה עד כמה ספק יהיה עם הנדסה מתקדמת ומרשימה, זה בעצם לא מבטיח לי כלום מבחינת שרידות שלו לאורך זמן. הרי אין קשר בין איכות הספק ליכולת השרידות שלו. 

אז אדם שרוצה לרכוש חדש למחשב החדש שלו, אין לו גישה לנתוני החזרות של חנויות בארץ ובעולם (ואני לא בטוח אם יש אתר שמציג סטטיסטיקה כזאת), הוא בעצם לוקח סיכון. זה יהיה הימור מסוים בין אם זה PRIME ULTRA TITANIUM של SEASONIC או בינוני של FSP או COOLERMASTER. 

כלומר שבעצם כל הביקורות והסיקורים לא מעניקים אינדיקציה לגבי אמינותו של ספק הכוח אלא בעצם מתפארים ומשבחים הנדסה וביצועים, שבתיאוריה מראים מספרים מאוד יפים, אבל בפועל לא אומרים כלום במונחים של אמינות ושרידות לטווח הרחוק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בהכרח יש קשר בין איכות בניה של ספק כח לאמינות שלו, כמו כל מוצר אלקטרוני ומכאני שקיים לצורך העניין.

פשוט שלעיתים יש כשלים מסוימים שמתגלים רק לאחר תקופה מסויימת, ושלא סימלצו או שלא יכלו לדעת על תופעות מסוימות מראש.

סיסוניק היא דוגמה נהדרת לחברה שאני סומך עליה, ובכל זאת ער למספר סדרות בעיתיות  שהשיקה בכל השווקים.

היו כאלה שסבלו מבעיות מאווררים (S12II), היו כאלה שלעיתים נכבו ללא סיבה (SSRT), והיו באופן כללי סדרות אחרות עם אמינות כללית לא אופיינית (סדרת X).

קשה עד בלתי אפשרי בכל מוצר חומרה לשמור על רקורד נקי, אני רוצה להאמין שאני יכול לדקלם סדרות ודגמים בעיתיים של מוצרי חומרה מכל יצרן שקיים זמן סביר בשוק.

בכל זאת, אנחנו מטילים קוביה עם כל מוצר שאנחנו מכניסים למחשב האישי, יהיה זה ספק כח, לוח אם, אמצעי , מאווררים וכו'.

המקדמים שאנחנו יכולים לתת יהיו כאלה שיטו את הסטטיסטיקה לטובתינו (נקיון המחשב, שמירה עליו בסביבה עם לחות נמוכה וטמפרטורה טובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...