הולך לבנות פאן באס פשוט, ויש לי רק מספר שאלות ממש קטנות - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הולך לבנות פאן באס פשוט, ויש לי רק מספר שאלות ממש קטנות

blackman10

Recommended Posts

ראיתי בזמן האחרון שהרבה אנשים החליטו לבנות פאן באס (וביקשט פה מדריכים וכו'), אז גם אני החלטתי לבנות אחד.

קראתי המום מדריכים לבניית פאן באס אבל כולם ממש מסובכים, חוץ מהמדריך הזה שנכתב ע"י IAF.ofek:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=67677.0

קראתי את המדריך והוא ממש קל, כבר יש לי את כל החומרים בבית (חוץ ממפסקים הל הפעלה וכיבוי), רק יש לי מספר שאלות קטנות:

1) במדריך כתוב שצריכים לחבר שתיי חוטי חשמל למתג ההפעלה והכיבוי, אחד לרגל האמצעית והשני לאחד הרגליים הקיצוניות, ולהלחים אותם שם. רק לא כתוב איזה צבע צריכים להיות החוטים? כי בזמן האחרון די הבנתי שכל חוט חשמל הוא שונה.

2) לפי המדריך, אני צריך לחבר את שתי חוטי החשמל שחיברתי למתג ההפעלה והכיבוי, לחוט האדום של המאוורר.

וזהו? אני לא צריך לחבר שום חוטים לספק כוח? או לחבר נגד?

3) במדריך כתוב:

"קחו מקדחה עם מקדח בערך בגודל 5-6,כדי שהמקדח היה קצת יותר גדול ממפסק ,קדחו את כל 4 החורים לפי הסרטוט ואחר מיכן סיגרו את המפסקים עם אומים."

מה זה אומים? ואיך אני סוגר את המפסקים עם אומים?

ד"א: לפי התגובות בהודעה שבה נכתב המדריך, אני ראיתי שאנשים לא ממש התלהבו מהמדריך הזה.

רציתי לדעת למה? מה רע במדריך הזה? הוא מאוד פשוט, ולמען האמת אם לא הייתי מוצא אותו אז בטח לא הייתי בכלל בונה פאן באס, כי כל המדריכים האחרים קצת מסובכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספרים הם הקוטר של המקדח , תבחר מקדח בהתאם לקוטר של ההברגה של המפסק .

רגל קיצונית אחת כבל 5V האדום שניה קיצונית צהוב 12V ולאמצעית שחור 0V אדמה .

אתה מחבר תלד בחיבור של ה 12V ביחד הם נגד של 100 אוהם לפני המקור מת ...כלומר לפני הלד ככה שהמתח יעבור קודם דרך הנגד ורק אז ללד בכדי שלא ירשף לך הלד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספרים הם הקוטר של המקדח , תבחר מקדח בהתאם לקוטר של ההברגה של המפסק .

רגל קיצונית אחת כבל 5V האדום שניה קיצונית צהוב 12V ולאמצעית שחור 0V אדמה .

אתה מחבר תלד בחיבור של ה 12V ביחד הם נגד של 100 אוהם לפני המקור מת ...כלומר לפני הלד ככה שהמתח יעבור קודם דרך הנגד ורק אז ללד בכדי שלא ירשף לך הלד .

אחי, על איזה לד אתה מדבר בדיוק? אני לא הולך לשים לד בפאן באס הזה, אני רוצה שהוא יהיה כמה שיותר פשוט, אז אני רק שם מתגי כיבוי והפעלה וזהו.

עכשיו, לגביי החוטים הבנתי, רק אתה אמרת לחבר לרגל האמצעית של מתג הכיבוי וההפעלה חוט שחור, למה?

במדריך רק הוזכרו שני חוטים:

אחד לרגל הקיצונית (אתה אמרת לי לשים אדום)

אחד לרגל האמצעית (אמרת לי לשים חור)

רק לא הבנתי בשביל מה החוט השלישי, הצהוב?

ועוד משהו: כתוב במדריך שאחרי שאני מחבר למתג ההפעלה והכיבוי את שני החוטים (האדום והשחור) אז את הצד השני שלהם אני צריך לחבר לחוט האדום של המאוורר (לחשוף את מה שבתוך החוט האדום ולשם לחבר את קצוות שני החוטים האחרים שגם הם הקצוות שלהם חשופים כמובן), אבל רציתי לדעת אם אני מחבר את שני החוטים בדיוק באותו מקום על החוט האדום של המאוורר?

או שאני חושף צד אחד בחוט המאוורר ולשם מחבר חוט אחד (ששיך למפסק) ואז חושף צד נוסף בחוט המאוורר ולשם מחבר את החוט שנשאר (ששיך למפסק)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה רק ON /OFF ?

אם כן אז תקנה מתגים ON /OFF ושחור ואדום תחבר , שיקבלו מתח מהמולקס ולכל אחד כזה תחבר גם כן מאורור לפי הצבע וזהו !

אחי, למה לחבר למולקס את החוטים?

במדריך הזה שהבאתי אליו קישור כתוב שצריכים לחבר את החוטים רק למחוט האדום של המאוורר וזהו.

המתג כיבוי והפעלה לא יקבל מתח מהחוט האדום של המאוורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת סדר: המתג לא "צריך" שום מתח. הוא כולה פותח וסוגר את המעגל לפי איך שאתה מזיז אותו. כדי לחבר אותו אתה אמור לחתוך את החוט שעליו אתה רוצה לשים את המתג, ולחבר כל קצה (בעזרת עוד חוטים) לצד אחר של המתג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אני ממש התבלבלתי כאן.

אני אכתוב את מה שהבנתי עד עכשיו ובבקשה תתקנו אותי אם אני טועה:

אני קונה מתג הפעלה/כיבוי, חוט חשמל אדום בגודל 20 ס"מ וחוט חשמל שחור באותו גודל (אני אמדוד אחר כך את הגודל המדויק). אני עושה חור במפרץ ה-5.25", מכניס לתוכו את מתג ההפעלה/כיבוי (ומייצב בעזרת אום את המתג במקום שלו). אחר כך, אני לוקח את חוט החשמל האדום שקניתי ומחבר קצה אחד ממנו לרגל הקיצונית של מתג ההפעלה/כיבוי וקצה שני לחוט החשמל האדום של המאוורר עצמו. אז אני לוקח את חוט החשמל השחור שקניתי, ומחבר קצה אחד לרגל האמצעית של מתג הפעלה/כיבוי וקצה שני גם כן לחוט החשמל האדום של המאוורר בדיוק באותו המקום שבו חיברתי את הקצה של חוט החשמל האדום הקודם (שחובר לרגל הקיצונית של מתג הפעלה/כיבוי).

וזהו? שוב אני מזכיר: לא מעוניין בשום לדים, רק מתג הפעלה/כיבוי, שיוכל להדליק ולכבות את המאוורר בלבד.

זה נכון מה שכתבתי או שיש טעויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ככה , מתג ON/OFF הוא מתג בעל שתי רגלים , אתה יכול לחתוך את אחד הכבלים של המאורור ..........לא משנה שחור או אדום ואת הקצות של הכבל לחבר משני הצדדים של המתג וזהו !!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ככה , מתג ON/OFF הוא מתג בעל שתי רגלים , אתה יכול לחתוך את אחד הכבלים של המאורור ..........לא משנה שחור או אדום ואת הקצות של הכבל לחבר משני הצדדים של המתג וזהו !!!!!!!!!

וזה הכל אחי?

לא צריך לקנות כבלי חשמל אחרים ולחבר אותם למאוורר ואז למתג????????

מה שאמרת באמת יהיה קל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון מה שהוא אמר לך זה מה שצריך לעשות - זה בסיס העבודה.

חוטי חשמל נוספים זה במקרה שאתה צריך להאריך את החוט המסויים, כי הוא לא מגיע עד לפאן-באס שלך או משהו כזה.

אבל כעקרון מה שהוא אמר לך זה הבסיס. בהצלחה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תודה על העזרה, אבל אני כרגע חשבתי על משהו:

המראה של המארז נהיה די חשוב בשבילי, ופאן באס בלי לדים לא יהיה ממש יפה. אז החלטתי שאני רוצה לשים גם לדים בפאן באס.

אתם יכולים בבקשה לתאר לי שלב שלב, איך אני עושה פאן באס עם לדים?

איזה חוטים לחבר לאיזה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...