חברי כנסת ערבים נגד הרמטכ"ל וצמרת הביטחונית בישראל. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברי כנסת ערבים נגד הרמטכ"ל וצמרת הביטחונית בישראל.

udicol

Recommended Posts

בתגובה, הרמטכל שלח מכתב שבו מבקש מיושב ראש הכנסת לפעול נגד ההתקפות של חברי הכנסת הערבים על צה"ל.

לכתבה : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2924067,00.html

בתגובה אומר ברכה :

סגן יו"ר הכנסת ויו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר בתגובה כי "פניית הרמטכ"ל היא זרה ומוזרה ובעלת מאפיינים פשיסטיים. אין לה מקום בחיים הדמוקרטיים. הרמטכ"ל, משתקן גדול הפך לפטפטן. שיצטמצם למידותיו הראליות ויזכור כי בישראל יש הפרדה ברורה בין פוליטיקה לצבא".

חברי הכנסת הערבים מחלאים אותי. זה פשוט לא ייאמן עד כמה ניתן לרדת ולהשפיל את הדמוקרטיה במדינת . ערביי השואבים את כספי המדינה בכל התחומים, לא מתגייסים ולא מתים למען המדינה , בוכים על קיפוח אזרחי מרשים לעצמם לחלחל ולהרוס כל אושייה קיימת במדינה.

אפילו מול צה"ל הגדול ששומר עליהם מהשחיטות וההרס של הרשות הפלסיטנאית הם יוצאים נגד.

עד כמה אפשר להיות אידיוטים (אנחנו) שמרשים לדמוקרטיה שלנו להתאבד ולא לטפל במחלה הכאובה הזו שנקראת חברי הכנסת הערבים ?

עד מתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי הכנסת הערביים לא ממש מייצגים גם את הערבים הישראלים, הם לא מעלים שום נושאים שנוגעים לאוכלוסיה זאת ובטח שלא מקדמים את טובתם כי הם עסוקים בלהיות ברוגז עם שאר הממשלה והסיבה היחידה שהציבור הערבי בישראל בוחר בהם כי הם ערבים, נקודה.

חוצמזה, במדינה דמוקרטית אין מקום להתבטאויות פוליטיות מצד אנשי (לכן אסור גם לחיילים למשל להשתתף בהפגנות) אבל כנראה שכחנו שאין זאת מדינה דמוקרטית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש נטייה אבסולוטית לשייך נושאים שלא קשורים לכלום. אם תדבר על ערבים, יאשימו אותך בגזענות. אם הרמטכ"ל אומר משהוא לחברי כנסת מדובר ברמטכ"ל פוליטי. אם אמרתי לאישה שהיא נראית טוב, אני מטריד מינית.

אם תרים את קולך בוועדת קישוט בבה"ס יקראו לך פאשיסט.

מסתבר שלכולם מתבלבלים הביטויים בפה, ומה שנוח אז כמובן זה ייצא בצורה הכי גרוע ובלי שום קשר לנושא האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

קחו לדוגמא את אחמד טיבי, אחמד טיבי הוא היה היועץ של יאסר עראפת, יועץ !

בערך כל איש ימין היה רוצה את עראפת מת, כל אחד מהם יודע שהוא טרוריסט, אבל היועץ שלו... בכנסת.

איך לעזאזל הרמטכ"ל פשיסט ? בגלל שהוא מגן על החיילים שהם בניגוד למדינות פשטיסטיות, העם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, גם אני הייתי בדעתכם שצריך לעשות משהו עם ערביי . להגביל אותם, לחייב אותם להשבע אמונים למדינה, לקחת להם חלק מהזכויות שלא מגיעות להם וכו'.

אבל לכל מטבע יש גם צד שני. אל תחשבו שאתם מבינים אותם. אל תחשבו שאתם יודעים מה הם רוצים ומה טוב להם. הדרך היחידה לדעת את זה, זה לשבת ולדבר איתם.

תנסו אתם לחשוב מה הייתם עושים אם המולדת שלכם (כן המדינה שבא הם נולדו ובא העם שלהם נמצא כבר 800 שנה היא המולדת שלהם ולא רק שלנו) הייתה מגבילה אתכם. אם הייתם נתקלים ביחס מפלה מכל רשות ממשלתית. אם בהמנון של המדינה שלכם, בדגל ובסמל שלה היו דברים שהם זרים לכם לחלוטין כמו מגן דוד או שורות כמו "נפש יהודי הומייה". אם לחינוך במגזר שלכם היה מגיע רבע מהכסף שהחינוך הכללי בארץ מקבל. אם הייתם מחוייבים ללמוד מקצועות כמו תנך או ספרות יהודית למרות שאין לכם קשר אליה וועוד ועוד ועוד.

אז נכון, יש הרבה מה לבוא גם אליהם בטענות. הם היו רוצים שהמדינה הזאת לא תיהיה יהודית אלא מדינת כל אזרחיה. אחוז האזרחים שלא משלמים מיסים בקרבם גבוהה במיוחד. הם לא מראים נכונות להתיישר עם הקו המדיני שהמדינה מנסה לקדם וכו'.

אבל אל תנסו לשפוט אותם.

עד כמה אפשר להיות אידיוטים (אנחנו) שמרשים לדמוקרטיה שלנו להתאבד ולא לטפל במחלה הכאובה הזו שנקראת חברי הכנסת הערבים ?

עד מתי ?

ומה אתה מציע לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל הכבוד לרמטכ"ל, ויש כבוד, אבל אין מקום שהוא יתבטא פוליטית בציבור. הוא יכול לעשות את זה בסלון הבית בפורום של חברים ומשפחה (לא פורום ברשת...) אבל לא בתקשורת.

אאא... מה הוא אמר בכלל? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

קחו לדוגמא את אחמד טיבי, אחמד טיבי הוא היה היועץ של יאסר עראפת, יועץ !

בערך כל איש ימין היה רוצה את עראפת מת, כל אחד מהם יודע שהוא טרוריסט, אבל היועץ שלו... בכנסת.

איך לעזאזל הרמטכ"ל פשיסט ? בגלל שהוא מגן על החיילים שהם בניגוד למדינות פשטיסטיות, העם ?

דבר ראשון, בל נשכח: כפרה על הרמטכ"ל שלנו!

עכשיו בקשר לציטוט- אמממ זה לא מדוייק יש גם הרבה אנשי מרכז, שמאל או סתם אנשים ריאלסטיים שרוצים את ערפאת כאדם מת...

קח לדוגמא את בוגי, הוא לא ימני ואפילו אם אתה מכיר אותו טוב תיווכח לדעת שהוא נוטה לשמאל- עוד מהתקופה שהוא היה חייל פשוט בצנחנים הוא חשב שצריך לחסל את עראפתי, כי מה לעשות ערפאת הוא טרוריסט וטרוריסטים צריך לחסל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מור, העניין הוא לא הבעיות (שיש או אין לנו) עם ערביי , אלא עם החכ"ים שהם בוחרים.

והחכ"ים האלה, מה לעשות, הכל, אבל הכל כדי לפגוע במדינה.

ואני באמת לא מבין איך כלמיני חכ"ים שמאלנים למיניהם לא רואים את זה.

אחמד טיבי היה יועץ של עראפת for crying out loud!!!!! זוכרים? עראפת? אולי האויב מס' 1 של היום? הלו? anyone?

חכ"ים ערבים אחרים "סתם" מסיתים נגד בכל פורום שהם יכולים למצוא בעולם, בין השאר במדינות אויב (למשל סוריה), ומפגינים תמיכה בגלוי במדינות אויב.

אם יש לנו איזשהו רצון לשמור על הקיום שלנו כמדינה, צריך להעיף כל מי שמדבר נגדה.

ואני לא מדבר כרגע על הבעת דעות שמאלניות/ימניות נגד הממשלה או מעשיה-זה דווקא דבר הכרחי במדינה דמוקרטית.

אבל אם מישהו מדבר נגד ישראל (המדינה, לא ההנהגה) ובעד פגיעה באזרחיה, אין לו מקום פה.

אם כל הכבוד לרמטכ"ל, ויש כבוד, אבל אין מקום שהוא יתבטא פוליטית בציבור.

כל עוד הוא לא מתערב בממשלה, מותר לו להגיד מה שבא לו.

ואז זו אחריות של שר הבטחון להחליט אם מה שהוא אמר כ"כ גרוע ולהעיף אותו מהתפקיד.

[ד"א, אני מדבר עכשיו בכלליות בלי לדעת מה הרמטכ"ל אמר]

ואת יודעת משהו, באיזשהו מקום הרמטכ"ל כן משפיע על מהלכים פוליטיים-חלק מהתפקיד שלו זה לייצג את הצבא בפני הממשלה ולהסביר מה קורה שם.

לצורה שבה הוא עושה את זה ולמה שהוא בוחר להגיד (בממשלה) יש השפעה לפעמים מכרעת על מהלכים מדיניים. זה בדיוק התפקיד שלו-לתווך בין הצבא לממשלה, ולהציג פתרונות לבעיות בטחוניות שמתעוררות כתוצאה מההחלטות שלה (או להראות למה החלטות מסוימות לא נכונות מבחינה בטחונית).

ד"א, מור, אם כבר העלת את הנושא, אני חייב להגיב למשהו:

תנסו אתם לחשוב מה הייתם עושים אם המולדת שלכם (כן המדינה שבא הם נולדו ובא העם שלהם נמצא כבר 800 שנה היא המולדת שלהם ולא רק שלנו) הייתה מגבילה אתכם. אם הייתם נתקלים ביחס מפלה מכל רשות ממשלתית. אם בהמנון של המדינה שלכם, בדגל ובסמל שלה היו דברים שהם זרים לכם לחלוטין כמו מגן דוד או שורות כמו "נפש יהודי הומייה". אם לחינוך במגזר שלכם היה מגיע רבע מהכסף שהחינוך הכללי בארץ מקבל. אם הייתם מחוייבים ללמוד מקצועות כמו תנך או ספרות יהודית למרות שאין לכם קשר אליה וועוד ועוד ועוד.

אז נכון, יש הרבה מה לבוא גם אליהם בטענות. הם היו רוצים שהמדינה הזאת לא תיהיה יהודית אלא מדינת כל אזרחיה. אחוז האזרחים שלא משלמים מיסים בקרבם גבוהה במיוחד.

תסלח לי מאוד, אבל כל ערבי שחי בארץ ולא טוב לו מוזמן לעבור לאחת המדינות השכנות (או לא שכנות). מעניין אם שם יהיה לו יותר טוב. כשהקימו פה את המדינה, הם ידעו טוב מאוד מה הולך לקרות, והייתה להם אפשרות לעזוב.

ואני ממש, אבל ממש לא מרחם על המסכנים שמקבלים פחות תקציבים וכו'-כי מה לעזאזל הם עשו בשביל התקציבים והיחס הזה?!

נתחיל מזה שהם לא משלמים מיסים. נקודה. אבא שלי עשה פעם סקר מטעם איזושהי חברה, והתברר שאין כמעט ערבים שמשלמים מיסים. פשוט אין.

זה ממשיך בזה שהמשטרה (וכל גוף אחר לצורך הענין) פוחדת להכנס לכפרים שלהם ולאכוף את החוקים (שעליהם הם מצפצפים בלי בושה-בין אם זה בחריגות בניה או בניה ללא אישור או בחוקים אחרים). מעניין למה.... >:(

אם כבר דיברנו על בניה, איך זה שערבי שרוצה בית פשוט לוקח כמה חברה' ובונה, בלי לחשוב על אישורים, קרקעות, מנהל, , מיסים ועוד אלף ואחד דברים שאזרח יהודי שרוצה להקים בית צריך? זה פשוט מתסכל בצורה נוראית, וכל מי שבנה פעם בית מבין את זה. ושוב פעם, כל הגורמים שאמורים לאכוף את זה מפחדים להכנס אליהם, ופעם ב-3 שנים בערך עושים איזה "מבצע ענק" ונכנסים עם 300 שוטרים לאיזה כפר כדי להרוס איזה מבנה לא חוקי מלפני 20 שנה.

ובוא נעבור לרמה קצת יותר כללית-למה המדינה צריכה לעשות משהו בשביל אנשים שלא עושים כלום בשבילה, ויותר מזה-בהרבה מאוד מקרים מנסים לפגוע בה?

וד"א-זה לא שהמדינה לא מזרימה כספים ליישובים ערביים. היא דווקא כן, אבל הרוב לא ממש מגיע למקומות אליהם הוא צריך להגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שאני מצטט הודעה לפני, אני רוצה לחלק את ההודעה לחלקים.

מור, העניין הוא לא הבעיות (שיש או אין לנו) עם ערביי , אלא עם החכ"ים שהם בוחרים.

והחכ"ים האלה, מה לעשות, הכל, אבל הכל כדי לפגוע במדינה.

ואני באמת לא מבין איך כלמיני חכ"ים שמאלנים למיניהם לא רואים את זה.

אחמד טיבי היה יועץ של עראפת for crying out loud!!!!! זוכרים? עראפת? אולי האויב מס' 1 של היום? הלו? anyone?

חכ"ים ערבים אחרים "סתם" מסיתים נגד בכל פורום שהם יכולים למצוא בעולם, בין השאר במדינות אויב (למשל סוריה), ומפגינים תמיכה בגלוי במדינות אויב.

אם יש לנו איזשהו רצון לשמור על הקיום שלנו כמדינה, צריך להעיף כל מי שמדבר נגדה.

ואני לא מדבר כרגע על הבעת דעות שמאלניות/ימניות נגד הממשלה או מעשיה-זה דווקא דבר הכרחי במדינה דמוקרטית.

אבל אם מישהו מדבר נגד ישראל (המדינה, לא ההנהגה) ובעד פגיעה באזרחיה, אין לו מקום פה.

א. לא אתה תבחר את החכים הערבים - בשביל זה אנחנו מדינה דמוקרטית וכל אחד בוחר את הנציגים שלו. חשבת פעם שהם מאמינים שככה הם מייצגים הכי טוב את המצביעים שלהם? - אני לא אומר שאני מסכים עם זה חס וחלילה - אבל אני אומר שלא אתה תבחר מי קשיר להיות חכ ומי לא. אני יכול להביא לך ים של חברי כנסת ישראלים שלא בדיוק היו הבן של השכן לפני שהם הפכו לחכ.

ב. יכול להיות שלחקוק חוק שמשנה את השבועה של החכים וגורם להם להשבע אמונים למדינת היהודים. לאסור עליהם לחתור לשינוי מהות המדינה והשארת המדינה יהודית לעד - זה פתרון.

אבל יש בו כמה חסרונות:

א. אתה מבטל חלק מהדמוקרטיה כאן כי אתה מגביל את כוחה של הרשות המחוקקת

ב. אתה הופך את מדינת לגזענית - חד וחלק - יותר מכמה שהציונות כבר מוכתמת בהעדפת עם אחד על השני, אתה נותן כלי ניגוח מצויין לאותם חכים ערביים להראות שישראל היא באמת מדינה שלא נותנת שיוויון זכויות למיעוטים שבא.

תסלח לי מאוד, אבל כל ערבי שחי בארץ ולא טוב לו מוזמן לעבור לאחת המדינות השכנות (או לא שכנות). מעניין אם שם יהיה לו יותר טוב. כשהקימו פה את המדינה, הם ידעו טוב מאוד מה הולך לקרות, והייתה להם אפשרות לעזוב.

זה בדיוק מה שאני מדבר. אתה לא מסכים לקביעה הזאת, אבל אתה לא הם. הדרך היחידה שתבין את הראש שלהם היא שתקשיב להם. אני ישבתי במספר פרוייקטים שהפגישו נוער יהודי וערבי ועל אף האווירה המסטיקית שם יש שם אפשרות להקשיב ולדבר

כמו שאתה לא תקום ותעזוב את הבית והמולדת שלך למה אתה מצפה מהם לנטוש את המולדת שלהם, את הבית שלהם, את המקום בו הם נולדו?

מה שאתה מצפה מהם זה לעשות טרנספר. מה שהגויים ציפו מהיהודים באירופה - זאת לא המדינה שלהם שילכו מפה (אני מדבר אפילו אחרי השואה, שכבר הייתה המדינה). רק שלהם אין מדינה ללכת אליה. אתה לא יכול להגיד לי שסוריה היא מדינה לפלסטינאים. לא ירדן ולא מצריים. אלא מדינות ערביות, לא פלסטינאיות (גם ירדן לא עד שלא תיהיה שם מהפכה - אל תעלה את זה).

ובחלק האחרון של המשפט שלך אתה בעצם מצדיק את הדרישה שלהם לזכות השיבה - אתה טוען שהם הרגישו שמגרשים אותם מהבית...

ואני ממש, אבל ממש לא מרחם על המסכנים שמקבלים פחות תקציבים וכו'-כי מה לעזאזל הם עשו בשביל התקציבים והיחס הזה?!

נתחיל מזה שהם לא משלמים מיסים. נקודה. אבא שלי עשה פעם סקר מטעם איזושהי חברה, והתברר שאין כמעט ערבים שמשלמים מיסים. פשוט אין.

זה ממשיך בזה שהמשטרה (וכל גוף אחר לצורך הענין) פוחדת להכנס לכפרים שלהם ולאכוף את החוקים (שעליהם הם מצפצפים בלי בושה-בין אם זה בחריגות בניה או בניה ללא אישור או בחוקים אחרים). מעניין למה.... >:(

אם כבר דיברנו על בניה, איך זה שערבי שרוצה בית פשוט לוקח כמה חברה' ובונה, בלי לחשוב על אישורים, קרקעות, מנהל, , מיסים ועוד אלף ואחד דברים שאזרח יהודי שרוצה להקים בית צריך? זה פשוט מתסכל בצורה נוראית, וכל מי שבנה פעם בית מבין את זה. ושוב פעם, כל הגורמים שאמורים לאכוף את זה מפחדים להכנס אליהם, ופעם ב-3 שנים בערך עושים איזה "מבצע ענק" ונכנסים עם 300 שוטרים לאיזה כפר כדי להרוס איזה מבנה לא חוקי מלפני 20 שנה.

ובוא נעבור לרמה קצת יותר כללית-למה המדינה צריכה לעשות משהו בשביל אנשים שלא עושים כלום בשבילה, ויותר מזה-בהרבה מאוד מקרים מנסים לפגוע בה?

וד"א-זה לא שהמדינה לא מזרימה כספים ליישובים ערביים. היא דווקא כן, אבל הרוב לא ממש מגיע למקומות אליהם הוא צריך להגיע...

אתה חוזר על המטרה הבסיסית של הימין, הם אשמים. אל תסתכל עליהם, תסתכל על עצמך. מה המדינה עשתה בשביל לנסות לשלב אותם בא? אתה רוצה מיסים - תגבה ביתר שאת. תעניש רשויות מקומיות שיש בתוכן בניה לא חוקית. תשתמש בשיטת המקל והגזר.

להגיד הם לא בסדר לכן אני פתור זה ילדותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא אתה תבחר את החכים הערבים - בשביל זה אנחנו מדינה דמוקרטית וכל אחד בוחר את הנציגים שלו. חשבת פעם שהם מאמינים שככה הם מייצגים הכי טוב את המצביעים שלהם? - אני לא אומר שאני מסכים עם זה חס וחלילה - אבל אני אומר שלא אתה תבחר מי קשיר להיות חכ ומי לא. אני יכול להביא לך ים של חברי כנסת ישראלים שלא בדיוק היו הבן של השכן לפני שהם הפכו לחכ.

תראה, אני לא אמרתי שאני הולך מחר להחליף את החכ"ים.

ואני לא אומר שכל נציגי הציבור שלנו (הא! that's a laugh....) הם טלית שכולה תכלת.

א-ב-ל, רוב רובם של חברי הכנסת מאמינים בדרך זו אחרת שמה שהם עושים טוב למדינה. וזה לא משנה כרגע באיזה צורה זה מתבטא. מה שקורה אצל החכ"ים הערבים זה בדיוק ההיפך-הם מחפשים רק איפה אפשר להרוס את המדינה.

ולא, הם לא חושבים איך לייצג את הבוחרים שלהם הכי טוב. בדיוק כמו רוב חברי הכנסת. ההבדל הוא, שאצל החכים הערבים זה מתבטא בתמיכה בארגוני טרור.

ב. אתה הופך את מדינת לגזענית - חד וחלק - יותר מכמה שהציונות כבר מוכתמת בהעדפת עם אחד על השני, אתה נותן כלי ניגוח מצויין לאותם חכים ערביים להראות שישראל היא באמת מדינה שלא נותנת שיוויון זכויות למיעוטים שבא.

בוא נתחיל מזה, שציונות לא "מוכתמת" בהעדפת עם אחד על השני. כמו כל תנועה לקידום אינטרסים של מגדר מסוים באוכלוסיה (ויש כאלה בכל מדינה בעולם), מרת הציונות היא להביא יהודים לפה. זה העקרון המנחה שלה, לא "כתם".

וישראל אולי לא נותנת שוויון מלא למיעוטים, אבל בוא לא נשכח שאותם מיעוטים (ערבים) לא עושים כלום בשביל המדינה אלא רק פוגעים בה (אני מדבר בכללי, לא על כל ערבי וערבי). תראה לי עוד מדינה שתתמוך באוכלוסיה שקמה לפגוע בה, ופעמים רבות עושה את זה בגלוי.

כמו שאתה לא תקום ותעזוב את הבית והמולדת שלך למה אתה מצפה מהם לנטוש את המולדת שלהם, את הבית שלהם, את המקום בו הם נולדו?

לא, אבל אני כן מצפה מהם שיתרמו למולדת שלהם וינסו לעזור לה להתפתח, במקום לפגוע בה (ולבקש תקציבים ולהתלונן על קיפוח אבל מצד שני לא לשלם מיסים ולא לקיים חוקים, זה לפגוע במדינה).

מה שאתה מצפה מהם זה לעשות טרנספר. מה שהגויים ציפו מהיהודים באירופה - זאת לא המדינה שלהם שילכו מפה (אני מדבר אפילו אחרי השואה, שכבר הייתה המדינה). רק שלהם אין מדינה ללכת אליה. אתה לא יכול להגיד לי שסוריה היא מדינה לפלסטינאים. לא ירדן ולא מצריים. אלא מדינות ערביות, לא פלסטינאיות (גם ירדן לא עד שלא תיהיה שם מהפכה - אל תעלה את זה).

ובחלק האחרון של המשפט שלך אתה בעצם מצדיק את הדרישה שלהם לזכות השיבה - אתה טוען שהם הרגישו שמגרשים אותם מהבית...

אל תכניס לי מילים לפה.

אין לי שום בעיה שישארו פה - כל עוד הם עושים מה שנדרש מהם (ר' למעלה) ולא פוגעים במדינה.

ברגע שהם מהווים סיכון למדינה, they gotta go.

אתה חוזר על המטרה הבסיסית של הימין, הם אשמים. אל תסתכל עליהם, תסתכל על עצמך. מה המדינה עשתה בשביל לנסות לשלב אותם בא? אתה רוצה מיסים - תגבה ביתר שאת. תעניש רשויות מקומיות שיש בתוכן בניה לא חוקית. תשתמש בשיטת המקל והגזר.

להגיד הם לא בסדר לכן אני פתור זה ילדותי...

סליחה?!

אם אני רוצה לקבל מהם מיסים אני צריך לגבות מהם יותר חזק?!

למה שלא יחליטו לתרום קצת למולדת שלהם וישלמו מיסים (חובה אזרחית בסיסית בכל מדינה מתוקנת) מעצמם, בלי שאני אצטרך לנגוש בהם?!

בקשר לענישה-צודק. מה לעשות שאני לא עובד (וכנראה גם לא אעבוד) בגוף שיש לו סמכויות כאלה.... אבל כן צריך להפעיל לחץ ציבורי לפעילות אכיפה מוגברת במגזר הערבי. אתה יודע משהו, עזוב מוגברת. בוא נתחיל מאכיפה at all, אחרי זה נוכל לדבר.....

ועוד משהו-לא אמרתי שהם לא בסדר אבל אני פטור. אבל אם הם לא בסדר, אין להם מה לבכות שאנחנו לא בסדר. אני לא אומר שככה זה בהכרח צריך להיות-אבל *אולי*, פעם אחת, יחידה, הם יעשו את הצעד הראשון? מה לעשות שיש למדינה נסיון מר עם הליכה לקראת אנשים שבאים מולה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-ב-ל, רוב רובם של חברי הכנסת מאמינים בדרך זו אחרת שמה שהם עושים טוב למדינה. וזה לא משנה כרגע באיזה צורה זה מתבטא. מה שקורה אצל החכ"ים הערבים זה בדיוק ההיפך-הם מחפשים רק איפה אפשר להרוס את המדינה.

חשבת אולי שהם מאמינים שהמטרה שלהם היא להרוס את המדינה כמדינה יהודית ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה? - ככה הם מאמינים שהם פועלים לטובת הציבור שלהם. הם לא מחפשים להרוס את המדינה, אלא רק להרוס את ההגדרה של המדינה כמדינה יהודית. ואז אולי להגדיר אותה מחדש כמדינה ערבית... אתה ואני יכולים לא להסכים לזה, כמו שאתה ואני יכולים לא להסכים על הרבה דברים, אבל כל עוד זה לא מנוגד לחוק (להגיד שצהל פועל באופן לא חוקי ושטענות הפלסטינים צודקות וגם הדרכים שלהם) אין לך ולי מה לעשות.

בשביל זה גם יש להם את החסינות הציבורית, כדי שהם יוכלו להגיד ולצעוק את האג'נדה שלהם - גם אם רוב האנשים לא אוהבים את זה.

סליחה?!

אם אני רוצה לקבל מהם מיסים אני צריך לגבות מהם יותר חזק?!

כן - אתה צריך לפעול כדי לקיים את האינטרסים שלך.

כל מה שאמרת עד עכשיו זה שוב הם לא עושים. שהם יתחילו. זה חשיבה לא נכונה. אתה רוצה שמשהו יקרה - אתה תקום ותעשה. זאת הטענה היחידה שלי כלפי הממשלה הזאת שכבר 3 שנים לא עושה כלום ונשארת בדיוק באותו מצב בכל התחומים (חוץ מכלכלה אולי). אתה רוצה שינוי - תשנה.

ועוד משהו-לא אמרתי שהם לא בסדר אבל אני פטור. אבל אם הם לא בסדר, אין להם מה לבכות שאנחנו לא בסדר. אני לא אומר שככה זה בהכרח צריך להיות-אבל *אולי*, פעם אחת, יחידה, הם יעשו את הצעד הראשון? מה לעשות שיש למדינה נסיון מר עם הליכה לקראת אנשים שבאים מולה.....

זאת בוואדי לא תיהיה פעם ראשונה.

למה גולדה סירבה להצעת נשיא מיצריים להיפגש ולדון על שלום לפני מלחמת יום כיפור? מקסימום היינו מחזירים את סיני כמה שנים קודם.

אל תסתכל על אחרים. תנסה לשנות.

לך תסתובב פעם בישובים ערביים. תראה מה הולך שם. בלי קשר לכן משלמים או לא משלמים, מים זורמים צריכים להיות בכל בית בישראל. חינוך בסיסי צריך להיות לכל ילד ויש תקציבים שצריכים להתחלק באופן שווה (גם בתוך החברה היהודית - ערים/פריפריה, חילוניים/חרדים וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת אולי שהם מאמינים שהמטרה שלהם היא להרוס את המדינה כמדינה יהודית ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה? - ככה הם מאמינים שהם פועלים לטובת הציבור שלהם. הם לא מחפשים להרוס את המדינה, אלא רק להרוס את ההגדרה של המדינה כמדינה יהודית. ואז אולי להגדיר אותה מחדש כמדינה ערבית...

אני לא מכיר את מערכת המושגים שלך, אבל להרוס את המדינה ולהגדיר אותה מחדש זה לא בדיוק מה שהייתי קורא "נאמנות למדינה"......

אתה ואני יכולים לא להסכים לזה, כמו שאתה ואני יכולים לא להסכים על הרבה דברים, אבל כל עוד זה לא מנוגד לחוק (להגיד שצהל פועל באופן לא חוקי ושטענות הפלסטינים צודקות וגם הדרכים שלהם) אין לך ולי מה לעשות.

אם זה כל מה שהם היו עושים, חצי נחמה.

אבל זה לא.

מה לגבי עידוד פעולות טרור?

שיתוף פעולה עם האויב?

הסתה?

כן - אתה צריך לפעול כדי לקיים את האינטרסים שלך.

...

כל מה שאמרת עד עכשיו זה שוב הם לא עושים. שהם יתחילו. זה חשיבה לא נכונה. אתה רוצה שמשהו יקרה - אתה תקום ותעשה. זאת הטענה היחידה שלי כלפי הממשלה הזאת שכבר 3 שנים לא עושה כלום ונשארת בדיוק באותו מצב בכל התחומים (חוץ מכלכלה אולי). אתה רוצה שינוי - תשנה.

אוקי. אני מסכים שצריך לאכוף את החוקים בחוזקה.

אבל אם הם לא מקיימים את החוקים ומשתינים על הרשויות בקשת, זה אומר משהו על היחס שלהם למדינה.

אל תסתכל על אחרים. תנסה לשנות.

לך תסתובב פעם בישובים ערביים. תראה מה הולך שם. בלי קשר לכן משלמים או לא משלמים, מים זורמים צריכים להיות בכל בית בישראל. חינוך בסיסי צריך להיות לכל ילד ויש תקציבים שצריכים להתחלק באופן שווה (גם בתוך החברה היהודית - ערים/פריפריה, חילוניים/חרדים וכו)

אני מסכים איתך לגמרי לגבי מים וכו'-אבל זה לא בא בחינם.

צריך להשקיע כסף בפיתוח של תשתיות, בין אם זה סניטריות או חינוכיות.

ומה לעשות, שהכסף הזה בא ממיסים. מיסים שהם לא משלמים, והם אמורים לשלם.

אני לא מוכן לממן אנשים שלא עושים כלום בשביל זה ויורקים לי בפנים אח"כ-וזה נוגע לא רק לערבים, אלא גם לקבוצות חרדיות מסוימות למשל.

וכמו שצריך לפעול נגד סובסידיות מוגזמות לחרדים עד שהם לא יעשו משהו (ד"א-אני לא אומר שכל החרדים כאלה. יש דווקא הרבה חרדים שכן עובדים וכן תורמים למדינה. אני מדבר בעיקר על אנשי ישיבות למיניהם), לא צריך לחלק כספים כאלה לערבים. איך זה בתור שוויון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרוס את המדינה ולהגדיר אותה מחדש זה לא בדיוק מה שהייתי קורא "נאמנות למדינה"......

זה איך שהם תופסים את הנאמנות למדינה - הם מאמינים שהמדינה תיהיה טובה יותר בתור מדינת כל אזרחיה בא אין הבדל בין יהודים לערבים (אין הבדלים בכלל - אין חוק השבות, אין לימודי תורה בביס וכו). בתור חברי כנסת ונציגי ציבור זה בדיוק מה שהם צריכים לעשות - למשוך לכיוון שהם מאמינים שהוא צודק.

אוקי. אני מסכים שצריך לאכוף את החוקים בחוזקה.

אבל אם הם לא מקיימים את החוקים ומשתינים על הרשויות בקשת, זה אומר משהו על היחס שלהם למדינה.

כן זה אומר שהם לא מרגישים שייכים למדינה בשם . שהיחס שלהם למדינה ישתנה כשהיחס של המדינה אליהם ישתנה.

תנסה שניה לשים את עצמך בנעליים שלהם. תחשוב מה היה קורה אם היית נולד בשפרעם, אום אל פחם או סכנין. את ההמנון שלך לא היית יכול לשיר כי הוא מדבר על שאיפות לאומיות של עם אחר. עם הסמל והדגל שלך לא היית מזדהה ואפילו לא עם שם המדינה שלך. מצד אחד לא היית עוזב את הבית שלך אבל מצד שני אתה גר בעיר של 60 אלף תושבים שאין בה בית חולים או איצטדיון כדורגל, אולם או כבישים סבירים. מה היית עושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה איך שהם תופסים את הנאמנות למדינה - הם מאמינים שהמדינה תיהיה טובה יותר בתור מדינת כל אזרחיה בא אין הבדל בין יהודים לערבים (אין הבדלים בכלל - אין חוק השבות, אין לימודי תורה בביס וכו). בתור חברי כנסת ונציגי ציבור זה בדיוק מה שהם צריכים לעשות - למשוך לכיוון שהם מאמינים שהוא צודק.

לא. פשוט לא.

אתה לא יכול להיות נאמן למדינה, ומצד שני לרצות להפוך אותה לגמרי ולבטל את כל מה שהיא בנויה עליו.

זה נקרא להקים מדינה חדשה.

כן זה אומר שהם לא מרגישים שייכים למדינה בשם . שהיחס שלהם למדינה ישתנה כשהיחס של המדינה אליהם ישתנה.

לא נכון. כרגע לא חשוב היחס של המדינה אליהם. אתה חי במקום מסוים? קודם תכבד את החוקים והכללים שלו. אח"כ תוכל לבקש מה שתרצה וזכותך לקבל את זה.

מה לעשות שברוב המקרים, חובות באות לפני זכויות.

ד"א-לגבי מה שחסר בערים ערביות-אמרתי כבר בת'רד הקודם.

כל מה שאתה רואה בערים יהודיות בא מכספי משלם המיסים-בעיקר של אותה עיר ולפעמים גם של שאר האוכלוסייה.

פשוט אין כסף לממן מפעלים כאלה (לא מפעלי תעשייה....). למה? אמרתי כבר 17 פעם ונמאס לי לחזור על עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לחברי הכנסת הערביים ולמה הציבור הערבי בוחר אותם, אז ככה. כי אין להם אף מועמד אחר, מועמד ערבי,

לבחור לכנסת. אתם מצפים שהם יבחרו את טומי לפיד? הם יודעים טוב מאד שהוא ישכח אותם ברגע שיקבל את

כיסא העור והאמת, גם הח"כים שהם בוחרים לא ממש זוכרים מי הצביע עבורם אבל מה - הם ערבים כמותם וזאת

עילה מספקת לבחור בהם, ממש כמו שזקנים יוצאי עדות המזרח תמיד מצביעים ליכוד "כי ככה עשינו תמיד", כמו

צבי ים שחוזרים להטיל את הבייצים שלהם באותו חוף כל פעם "כי ככה עושים, וככה ההורים שלנו עשו". אם כבר

יבחרו אז הם יבחרו אחד משלהם ואחרי זה הם ישבו בפתח הקאסבה ויגידו "אאוואא! שכח אותנו טיבי-חביבי!"

"וואלה, שכח, אבל קולות לקח...!" ובבחירות שוב "וואלה, אני מצביע טיבי, טיבי הוא משלנו, אשעפרא'ל מוהאבי!".

הח"כים הערבים הם כמו ילדים מפגרים שרק משחקים בלריב עם שאר הכנסת כל היום והמטרה העיקרית שלהם היא

לא להסכים עם כל מה שמישהו מוציא מהפה כדי להראות "תראו, אנחנו נגד האוייב הציוני, אנחנו לא בכנסת כי אנחנו

חלק ממנה ואנו לא משט"פים, אנחנו באנו לעשות נזק ועושים זאת בהצלחה רבה וגם מקבלים על זה משכורת!".

מה הטעם להחזיק אותם שם? יש מלא פליטים פלסטינאים מלומדים שיושבים באנגליה ובצרפת, בוגרי אוניברסיטאות

שגורשו מכאן לפני שנים ע"י ערפאת ואנשיו. אחד כזה רצה לרוץ לבחירות לראשות הפלסטינית לפני כמה שנים אבל

ערפאת דאג לטרפד הכל... פוליטיקאים הם עם חרא, לא משנה מאיזה צד, רק השאלה היא החרא של איזה צד יותר מסריח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...