שאלה שקשורה לרמקולים+חשמל - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שקשורה לרמקולים+חשמל

darkman

Recommended Posts

אז ככה אני מקווה שזה בפורום הנכון

1)אני רוצה להביו איך זה שאני מחבר את האוזניות לשקע של האוזניות במחשב אני יכול לשמוע

בלי צורך בחשמל( וכמה מתח יש לי שם)

2)שאני מחבר שני רמקולים(הכי פשוטים שיש)

אני צריך לחבר אותם גם לחשמל עכשיו עובר כבל בין המחשב(כרטיס קול) ולבין הרמקול הראשון

ומהרמקול הראשון יוצא לשני , אני לא מבין איך זה עובד (הייתי פותח עם היה לי אחד אבל אין)

מה הולך שם בפנים?

3)ברמקולים של מעל 2 (4,1\5,1\ועוד עוד)

איך הם מתחברים למחשב?

לכל אחד יש שקע מסוים במחשב או כולם ביחד ורק מהבאס(אם אני לא טועה) הם מתפצלים

זהו בנתים

מקווה שתענו או שלפחות תתנו לי פורום של יותר מתקדמים שאני יוכל להבין תעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חביבי, קצת הגיון בסיסי, וחשיבה והייתה עונה לעצמך לבד על השאלות.

1) אות האודיו שעובר מהמחשב לרמקולים הוא בעצם זרם חשמל בעוצמה די נמוכה-נמדדת במיליווטים, אך העוצמה הזאת מספיקה בכדי להפעיל את רוב האוזניות שקימות בשוק.

2)הכבל מהמחשב לרמקול הראשון מעביר את אות האודיו לרמקול, שם הוא עובר הגברה במגבר המובנה(והעלוב) שלו(בתוך הרמקול) וע"י כבל נוסף מעביר את האות לערוץ\רמקול השני.

3)ברמקולים 5.1 ישנם כמה כבלים המתחברים לסאב(בד"כ) שמעבירים את אות האודיו למספר הערוצים הנדרש. בסאב קיימת יחידת הגברה שמגבירה את האות ושולחת אותו לכל הערוצים האחרים (חמשת הערוצים הנוספים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) היציאה של האוזניות ולמען האמת כל יציאה מהמחשב כוללת כמות מסויימת של מתח וזרם חשמלי. היות ועצם השדר הוא חשמלי. ובפרט על יציאת האוזניות זה תלוי בכרטיס הקול, אני מאמין שהתחום הוא בין 30 מילי וואט לערוץ ועד ל50+מילוואט לערוץ... פועלות בתחום הזה של חשמל, זה כל מה שהן צורכות כך שאין צורך בחיבור חיצוני. אגב, 1 מיליוואט שווה ל- 0.001 וואט (W)

2) רמקולים הם סיפור אחר, לרוב יש להם מגבר בכדי להגביר את השדר הזה של הכמה מילייואטים למספר וואטים ולכן יש צורך בחיבור AC חיצוני.

בתוך הרמקול יש מעגל הגברה שלאחר מכן משדר לדריוור את אותו השדר אך בעוצמה גבוה בהרבה.

* אגב יש גם עיניין של נצילות, כמה כוח מגנט מסויים או יותר נכון דריוור (מה שעושה את הקול בפועל..) כדי להוציא קול, לרוב הרבה יותר רגישות אפילו מרמקולים קטנים. אבל יש יוצאי דופן, יש שצריכות מגבר של 10 וואט!!!!!! יותר מרמקולים של מחשב כמעט (לא כולל סאב...)

3) כמו שכבר אמרתי בכל יש מגבר, בסטים של 2.1 ומעלה לרוב המגבר הראשי לכל היחידות נמצע בתוך הסאב. כך שמחברים את הסאב למחשב (אפילו אם זה 5.1 כל החיבורים למחשב הם מהסאב) ומהסאב, יש יציאות מוגברות לרמקולים.

וחיפוש לדעתי היה עונה על הרוב פה, יש פה יותר "מתקדמים" ממה שאתה חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...