רעיון למוד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון למוד

Gizon

Recommended Posts

אהלן חבר'ה,

אני מתכנן לעשות מוד כבר הרבה זמן, אני הולך לקנות ממש בקרוב דרמל של היונדאי ב-250 שקל, וחתיכה די גדולה של פרספקס לעוד כל מיני מודים אחרים שלי.

ציירתי את דלת המארז שלי כמו שאני רוצה שתראה בסוף, מה דעתכם?

יש לי גישה לראוטר CNC, כזה שמסוגל לחרוט ולחתוך כל חומר על פי שרטוט מהמחשב.

אני מעדיף לעשות את הכל ידנית, הראוטר הזה בעבודה של אבא שלי וזה וואחד סיפור עד שיעזרו לי שם ויסדרו לי את כל הציוד ויסבירו לי, לכן אני מעדיף הכל ידני.

האם זה מסובך מידי בשביל מוד ראשון?

case.gif

גדעון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הקושי נמצא? אני מוכן להתפשר, אבל אני רוצה מאוד לעשות מוד, וחלון רגיל לא מעניין אותי.

- שבוע הבא אני אדע מה קורה עם ה-CNC, עכשיו אני פתאום לא בטוח שהוא יודע לחתוך, אולי רק לחרוט? - מישהו יכול להכריע כאן?.

בכל מקרה, מישהו פה ירושלמי ויכול לרכז לי שמות של חנויות?

אני צריך חנות לכל האלקטרוניקה, כזאת שאפשר להדפיס לה רשימה של רכיבים והוא ידע מה להביא לי, כי להלחים אני יודע,

אבל ממש אין לי מושג איזה נגדים צריך לקנות, אני אלך בליינד לפי מדריכים (למי שלא הבין אני רוצה להוסיף תאורה מבוססת לדים UB)

בנוסף מישהו יודע איפה אפשר לקנות פרספקס, גומיות (U ו H), והכי חשוב אם יש איפשהו בארץ "Plexi Glass" ? הבחור מ-Metku.net

משתמש בזה בכל המודים שלו וזה כנראה חומר מדהים, הרבה יותר נוח לעבודה מפרספקס.

ולסיום רציתי לדעת אם מישהו מכיר את הדרמל של הינודאי ויש לו המלצות אחרות, אני הולך לקנות ממש אחרי החג ואין לי יותר מידי כסף,

אז מה אתם אומרים?

גדעון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הגומיות והפרספקס את יכול לקנות בזיגזג אם אתה רוצה אבל יהיה יותר זול אם תימצא איזה מסגריה ליד הבית שימכור לך את הפרספרס והגומיות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליד תל השומר..

אבל הם עושים משלוחים הביתה (:

www.zigzag2000.co.il

ערכת חלון עגול ב120 שקל:

https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_172&products_id=861

ערכת חלון מלבני באותו מחיר:

https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_172&products_id=862

משלוח נדמה לי 40 שקל..

עקרונית ככה אתה מקבל את כל מה שאתה צריך מסודר נקי איכותי וכל זה

אבל קניה אצל זגג וחנויות לחומרי בניין (וכל השטויות האלה...) אמור לצאת יותר זול

תברר ותראה מה אתה מעדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי חנות האלקטרוניקה? זה הכי מדאיג אותי..

לגבי הפרספקס, אם לדוגמא חתכתי את המארז כמו שצריך ואני רק מדביק פרספקס מהצד הפנימי זה יראה טוב?

זה עיצוב מסובך מידי בשביל גומיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הקושי נמצא? אני מוכן להתפשר, אבל אני רוצה מאוד לעשות מוד, וחלון רגיל לא מעניין אותי.

- שבוע הבא אני אדע מה קורה עם ה-CNC, עכשיו אני פתאום לא בטוח שהוא יודע לחתוך, אולי רק לחרוט? - מישהו יכול להכריע כאן?.

לגבי הCNC - זה כינוי כללי למכונות הנשלטות ע"י מחשב - לא ניתן לדעת ללא דגם ספציפי של המכונה או ייעודה לדעת האם היא מסוגלת לחרוט או לחתוך או שניהם. - לגבי הקושי, היכן שנמצא הקושי נמצא גם הכיף... כולנו כאן כי זה תחביב - התוצאה הסופית שווה בהחלט אבל הכיף האמיתי נמצא בתהליך - אין כזה דבר קשה לפעם ראשונה - הכל קשה בפעם הראשונה ;) קוראים לפני, שואלים שאלות, מחפשים ת'ראדים של אנשים שכבר עשו ובסוף מנסים - קודם עדיף לנסות על פיסה מיותרת אח"כ רק על האמיתי, לעבוד לאט והמקסימום מפשלים. לא ראיתי הרבה פישולים גדולים שלא ניתנים לתיקון ובד"כ אם זה לא ניתן לתיקון זה התחלה של רעיון למוד חדש ולא מתוכנן = כיף!

בקיצור - לך על זה נראה יופי של חלון, רק הרץ חיפוש בפורום וקרא קצת ת'ראדים לפני, שאל שאלות אם יש...

אני צריך חנות לכל האלקטרוניקה, כזאת שאפשר להדפיס לה רשימה של רכיבים והוא ידע מה להביא לי, כי להלחים אני יודע,

אבל ממש אין לי מושג איזה נגדים צריך לקנות, אני אלך בליינד לפי מדריכים (למי שלא הבין אני רוצה להוסיף תאורה מבוססת לדים UB)

- בלי להעליב את אף אחד מבעלי החנויות בירושלים. המחירים שם מופקעים באופן לא רציונאלי. ממליץ לך על אריהב - www.arihav.com

מחירים יחסית זולים ומגוון גדול! (גם חלקים שבחיים לא תמצא בירושלים) - אם אתה מתעקש על ירושלים יש את סוקולובסקי בפייר קניג (35 אם אני לא טועה) ואת כשיוף בקינג ג'ורג' (לא בטוח לגבי כשיוף - נרגילה בטח זוכר יותר טוב...) - אבל לפי דעתי באף אחת מהן לא תמצא לדים uv ואני אפילו לא בטוח שתמצא באריהב - הייתי מנסה ב www.lsdiodes.com ויש לינקים נוספים בסטיקי שבראש הפורום (לשם כך הוא מיועד - עיין בו קצת...)

בנוסף מישהו יודע איפה אפשר לקנות פרספקס, גומיות (U ו H), והכי חשוב אם יש איפשהו בארץ "Plexi Glass" ? הבחור מ-Metku.net

משתמש בזה בכל המודים שלו וזה כנראה חומר מדהים, הרבה יותר נוח לעבודה מפרספקס.

טוב - נתחיל מההתחלה - באופן כללי פרספקס במחיר זול יחסית תמצא (עוד פעם - בירושלים הכל יקר יותר >:( ) בבית הפלסטיק (או משהו כזה - אעדכן כאן שם מדויק) באזור התעשיה בתלפיות - ליד סוכנות כלל וסע (ליד האולם אירועים במעלה הרחוב איפה שכל המוסכים והפחחים).

- פלקסי ופרספקס שניהם אותו דבר - פוליאקרילט - פשוט שני שמות אחרים לשני מוצרים המבוססים על אותו חומר - כמו שפפסי, RC וקולה כולם שמות שונים לאותה תרכובת... הבחור בmetku משתמש למיטב זכרוני בלוציט שזה שם אחר לפוליקרבונט - בבית הפלסטיק תוכל לקנות גם פוליקרבונט אבל הוא יקר יותר . אחד היתרונות שלו הוא נוחיותו לחיתוך וחריטה ללא אפקט ההינמסות... japala קורא לזה Plexi כי זה שם כללי ליריעות פלסטיק שקוף... כמו שפלאפון זה שם כללי לטלאפון סלולרי ודרמל לכלי רוטורי.

ולסיום רציתי לדעת אם מישהו מכיר את הדרמל של הינודאי ויש לו המלצות אחרות, אני הולך לקנות ממש אחרי החג ואין לי יותר מידי כסף,

אז מה אתם אומרים?

- היו עשרות ת'ראדים שעסקו בנושא הזה - הפורום הוא בסיס ידע רחב - למד לחפש בו תשובות - כלי יעיל מאין כמוהו.

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הCNC - זה כינוי כללי למכונות הנשלטות ע"י מחשב - לא ניתן לדעת ללא דגם ספציפי של המכונה או ייעודה לדעת האם היא מסוגלת לחרוט או לחתוך או שניהם. - לגבי הקושי, היכן שנמצא הקושי נמצא גם הכיף... כולנו כאן כי זה תחביב - התוצאה הסופית שווה בהחלט אבל הכיף האמיתי נמצא בתהליך - אין כזה דבר קשה לפעם ראשונה - הכל קשה בפעם הראשונה  ;) קוראים לפני, שואלים שאלות, מחפשים ת'ראדים של אנשים שכבר עשו ובסוף מנסים - קודם עדיף לנסות על פיסה מיותרת אח"כ רק על האמיתי, לעבוד לאט והמקסימום מפשלים. לא ראיתי הרבה פישולים גדולים שלא ניתנים לתיקון ובד"כ אם זה לא ניתן לתיקון זה התחלה של רעיון למוד חדש ולא מתוכנן = כיף!

בקיצור - לך על זה נראה יופי של חלון, רק הרץ חיפוש בפורום וקרא קצת ת'ראדים לפני, שאל שאלות אם יש...

אני אברר מידע נוסף על המכונה, בכל מקרה, האם כדאי להכין את העיצוב מראש בפורמט מסויים? אני בספק אם הוא קורא JPG.

- בלי להעליב את אף אחד מבעלי החנויות בירושלים. המחירים שם מופקעים באופן לא רציונאלי. ממליץ לך על אריהב - www.arihav.com

מחירים יחסית זולים ומגוון גדול! (גם חלקים שבחיים לא תמצא בירושלים) - אם אתה מתעקש על ירושלים יש את סוקולובסקי בפייר קניג (35 אם אני לא טועה) ואת כשיוף בקינג ג'ורג' (לא בטוח לגבי כשיוף - נרגילה בטח זוכר יותר טוב...) - אבל לפי דעתי באף אחת מהן לא תמצא לדים uv ואני אפילו לא בטוח שתמצא באריהב - הייתי מנסה ב www.lsdiodes.com ויש לינקים נוספים בסטיקי שבראש הפורום (לשם כך הוא מיועד - עיין בו קצת...)

אני לא רוצה לקנות מאתר בח"ול, אני חושב שאקנה מאריהב האלו, נראים גם חבר'ה נחמדים. האם הלדים שמופיעים בעמוד הראשי "כסופר לדים" הם Ultra Bright?

לא מצאתי עליהם מידע נוסף באתר, בכל מקרה כשראיתי את המחירים של מסכי ה-LCD אני ממש שוקל לקנות אחד, גרושים וזה נראה לי כיף לחבר.

* נצל"ש  - אפשר להשתמש במסך של פלאפון? כאלו יש לי כמויות, ושל כמעט כל הדגמים של , גם צבעוניים.

טוב - נתחיל מההתחלה - באופן כללי פרספקס במחיר זול יחסית תמצא (עוד פעם - בירושלים הכל יקר יותר  >:( ) בבית הפלסטיק (או משהו כזה - אעדכן כאן שם מדויק) באזור התעשיה בתלפיות - ליד סוכנות כלל וסע (ליד האולם אירועים במעלה הרחוב איפה שכל המוסכים והפחחים).

- פלקסי ופרספקס שניהם אותו דבר - פוליאקרילט - פשוט שני שמות אחרים לשני מוצרים המבוססים על אותו חומר - כמו שפפסי, RC וקולה כולם שמות שונים לאותה תרכובת... הבחור בmetku משתמש למיטב זכרוני בלוציט שזה שם אחר לפוליקרבונט - בבית הפלסטיק תוכל לקנות גם פוליקרבונט אבל הוא יקר יותר . אחד היתרונות שלו הוא נוחיותו לחיתוך וחריטה ללא אפקט ההינמסות... japala קורא לזה Plexi כי זה שם כללי ליריעות פלסטיק שקוף... כמו שפלאפון זה שם כללי לטלאפון סלולרי ודרמל לכלי רוטורי.

הבנתי, לפחות נדמה לי שהבנתי.

בכל מקרה, אני מופיע בחנות ומבקש פרספקס ? באיזה עובי כדאי לבחור ?

לגבי הגומיות, אם אני רק מדביק את הפרספקס מהצד הפנימי של הדלת, בלי גומיות בלי כלום, קצת סיליקון\ברגים זה יראה טוב?

כלומר הדלת דקה מספיק כדי שממרחק סביר זה יראה כחתיכה אחת ולא כפלסטק שממוקם "אחורה" יותר?

קיצר אני רוצה לקנות את הרכיבים ולהתחיל לבנות.

לגבי המדבקה, יש לך מושג איך כדאי לעשות זאת? כלומר האם יש דרך טובה יותר מלהדפיס על דף מבריק, להדביק על הדלת ולחתוך עם סכין יפנית

את החלקים הלבנים?

תודה רבה!

גדעון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אברר מידע נוסף על המכונה, בכל מקרה, האם כדאי להכין את העיצוב מראש בפורמט מסויים? אני בספק אם הוא קורא JPG.

המכונה הזאת עובדת בפורמט מאוד ספציפי, אך יש תוכנות המרה (שגם מאוד יקרות), אני יתן לתום לענות על זה יותר בהרחבה.

אני לא רוצה לקנות מאתר בח"ול, אני חושב שאקנה מאריהב האלו, נראים גם חבר'ה נחמדים. האם הלדים שמופיעים בעמוד הראשי "כסופר לדים" הם Ultra Bright?

כן

לא מצאתי עליהם מידע נוסף באתר, בכל מקרה כשראיתי את המחירים של מסכי ה-LCD אני ממש שוקל לקנות אחד, גרושים וזה נראה לי כיף לחבר.

* נצל"ש  - אפשר להשתמש במסך של פלאפון? כאלו יש לי כמויות, ושל כמעט כל הדגמים של , גם צבעוניים.

אפשר, אבל זה יותר מסובך, להצגת טקסט ודברים פשוטים אני ממליץ על המסכים הסטנדרטיים

הבנתי, לפחות נדמה לי שהבנתי.

בכל מקרה, אני מופיע בחנות ומבקש פרספקס ? באיזה עובי כדאי לבחור ?

כן. לחלון אני ממליץ על כ 3 מ"מ.

לגבי הגומיות, אם אני רק מדביק את הפרספקס מהצד הפנימי של הדלת, בלי גומיות בלי כלום, קצת סיליקון\ברגים זה יראה טוב?

כלומר הדלת דקה מספיק כדי שממרחק סביר זה יראה כחתיכה אחת ולא כפלסטק שממוקם "אחורה" יותר?

זה לא נראה חתיכה אחת אבל גם לא כמדרגה, יש מעבר די חלק בין הפח לפרספקס, אין צורך בגומיות אם אין לך פאקים קיצוניים

תודה רבה!

גדעון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- למה המחירים של הלדים כל כך יקרים? כמעט 5 שקלים ללד !

- בהנחה שרוב שהמודים שאעשה יהיו תוצר של מחשבה ספונטנית איזה נגדים כדאי לקנות?

כלומר האם כדאי לקנות כמה מכל סוג, או שיש רק סוג אחד שישמש אותי, או שמא צריך לקנות נגדים רק שהפרויקט מתוכנן לחלוטין. (כשאני כותב סוג אני מתכוון לרמת התנגדות ולא חברה)

- אם אעשה ניסוי עם קרטון ביצוע זה באמת ישקף את האמת? אין לי עוד מארז לחורר, וקרטון ביצוע נראה לי דומה מאוד.

* יש מושג לגבי המדבקה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכשיוף זה יעלה לך 15 שקל ללד

ספציפית לפרוייקט

קרטון לא דומה לפח... חורר איזה חתיכה שתמצא או שתנסה על האמצע של האיזור שהולך להחתך...

לא קראתי ממש את כל הת'רד עקב חוסר בזמן, אז אני לא יודע למה אתה מתכוון עם המדבקה אבל מחר אני או תום נענה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...