בעקבות קפיצת פקק- נזקים לדיסק דאטה וכנראה למערכת. הזנקים מחריפים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעקבות קפיצת פקק- נזקים לדיסק דאטה וכנראה למערכת. הזנקים מחריפים

ssib

Recommended Posts

היי חברים.
אתמול קפץ אצלי הפקק כאשר המחשב פעל. באותה עת לא הייתי מול המחשב. לאחר שהבחנתי בדבר, נגשתי להרים את הפקק ולהפעיל את המחשב.
היתה בעיה בעליה, הוא התמהמה והודיע שמתקן את אחד הדיסקים ואז עלה. לא סברתי שקרה משהו ועלי לבדוק, הרצתי תוכנה אחת שהייתי צריכה ויושב על אותו דיקס שנאמר שתוקן (פורטובל פיירפוקס), נראה שעבד והיה בסדר.
לאחר מכן כיביתי אותו. כשהעלית שוב מאוחר יותר באותו יום ושב העלה באותה צורה איתית ותוך תיקון אותו דיסק אבל הפעם לא הצלחתי להפעיל את הפורטובול פיירפוקס. כאשר בדקתי נראה שנראה שמעבר לראות שקיים, לא ניתן לגשת לאותו דיסק שבעת ההלאה הופיע שתוקן. אותו דיסק הופיע במנהל הדיסקים כבריא.
בגלל שלא יכולתי לגשת לפורטובל פיירפוקס נאלצתי להורידו מחדש ושמרתי אותו על דיסק אחר (לא דיסק המערכת)

הבוקר באתי להפעיל את המחשב. שוב העלה בצורה איתית. הבוקר נראה היה שלא ניתן להריץ את הווינדווס אקספלורר (ניסיתי לפתוח תקיה). לא יכולתי לראות את "המחשב שלי" ולמעשה גם לא להגיע דרך האינטרנט אקספלולל לשאר הדיסקים. לשימחתי לא ביטלתי את הגישה המהירה לאדג' וכאשר ניסיתי שוב להוריד פיירפוקס דרכו פתח י דרך ההורדה תקיה ויכלתי להריץ את הגרסה שהורדתי והרצתי אמש. לאחר שפעמים נתקן כאשר ניסיתי לפתוח תקיה אני חוששת שוב לעשות זאת ושוב להתקע.ב בינתיים רק כאגתי לגישה מהירה לפיירפוקס ההוא).
בדקתי שוב במנהל הדיסקים, אותו דיסק שמאמש אין לי גישה אחליו מופיע שם כבריא את כ raw.

על אותו דיסק יש לי בעיקר תוכנות. הרוב ניתן להורדה מחדש אבל אם הדבר אפשר היי הייתי ממש שמחה להמנע מכאב הראש הזה ולמצא דרך לשחזר את הדיקס למצבו לפני קפיצת הפקק.
גם ברור שמשהו במערכת נפגע. נראה שאותו דבר מחמיר (כאמור אמש היתה לי גישה לווינדוס אקספלורר).
אודה מאוד לעזרה.

פרטים טכנים
על המכונה מותקנים מספר דיסקים
SSD כדיסק מערכת
כמה דיסקים מכאנים לתוכנות ונתונים
על המערכת רצה חלוונת 10 64 ברישיון. מעודכנת
32 גיגה זכרון
אם יש צורך בנתוני חומרה, אביא.

תודה מראש וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ag43

1. נשמע לך שיש נזק פיזי?
2. לפני הבלגן (על הדיקס אליו אין לי גישה) היו תוכנות לבדיקת דיסקים. עם תוכנה כזו איני יכולה לגלות זאת?
3. בכלל התופעות האלה סבירות אחרי קפיצת פקק?
4. לא כדאי לנסות שלחזק לנקודה לפני הבלגן?
5. איך כדאי לנסות לשחזר את החומר מהדיסק שכרגע נראה שנמחק ובהתחשב בכך שמדובר על תוכנות, האם כדאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי התיאור שלך כן.

2. עזבי בדיקת דיסקים, קודם כל תחלצי את המידע החשוב.

3. כן.

4. ראי 2.

5. כמו שכתבתי קודם - תשקיעי רק במידע. התקנות כדאי לעשות מחדש.

אחלרי שתסיימי לחלץ את מה שאת צריכה תריצי בדיקת תקינות של היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...