מה האורך גל של אור UV - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה האורך גל של אור UV

MoRtZkInG

Recommended Posts

תגידו, מה ההגדרה של גלUV?

יש לי מנורה סגולה שנקנתה בשז"ר בשביל להחליף מנורה של קוטל חרקים

היא מתחברת לשקע נורה רגיל וכתוב על הקרטון שלה:

חברה: ORLITE

דגם: T10

230V

25W

BLB UV 360NM

(כלומר אורך גל 360 ננומטר)

אבל היא לא "מדליקה" את הכבלי UV העגולים שלי בניגוד לנורת האולטרא שבחדר של אחי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

uv הוא תחום של אורך גל בין 180 ל 400ננומטר, הוא מחולק ל3 חלקים :

1. uvc - התחום שבין 180 ל 280 ננומטר : תחום יחסית קטלני, בתעשייה הרפואית משתמשים בו לסטריליזציה של כלים ומכשירים מפני שהוא ג'רמוצידי. מזיק ביותר לעיני אדם וגם לעור - גורם לכוויות וכוויות קשות.

2. uvb - התחום שבין 280 ל 320 ננומטר : אין לי מושג לגבי של התחום הזה אם כי הוא עדיין מזיק גם לעור וגם לעיניים.

3. uva - התחום שגם ידוע כblack light - בין 320 ל 400 ננומטר : משמש בעיקר לעירור חומרים אחרים ע"מ לגרום להם לפיטת פוטונים באורך גל קצר יותר הנראה לעין - וזהו התהליך הנקרא תגובה פלואורוסצנטית. תחום זה עדיין גורם נזק לעיניים אך כמעט ולא גורם נזק לעור (אלא בחשיפות ממושכות בעוצמות גבוהות) אלא רק לשינוי פיגמנטציה (מיטות שיזוף משתמשות בו).

כפי שאמרתי לך, לדעתי מדובר או במנורה שאיננה תואמת באמת את התחום הרשום (לא באמת נורת uv), או שהחומר שיש בכבלים רגיש לתחום הנמוך יותר של uva. מה שקורה לעתים בחומרים שעברו תהליך של התיישנות בד"כ.

ב-15 ש"ח האופציה הראשונה נראית לי יותר :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

uva - התחום שגם ידוע כblack light - בין 320 ל 400 ננומטר : משמש בעיקר לעירור חומרים אחרים ע"מ לגרום להם לפיטת פוטונים באורך גל קצר יותר הנראה לעין - וזהו התהליך הנקרא תגובה פלואורוסצנטית. תחום זה עדיין גורם נזק לעיניים  אך כמעט ולא גורם נזק לעור (אלא בחשיפות ממושכות בעוצמות גבוהות) אלא רק לשינוי פיגמנטציה (מיטות שיזוף משתמשות בו).

אז בעצם רצוי לא להביט ישירות אל קטודת UV או לד UV שדולקים?  :o

או שעוצמתם נמוכה מדי לשם גרימת נזק לעור/עיניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...