האם לשדרג זיכרון או לקנות מחשב חדש - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לשדרג זיכרון או לקנות מחשב חדש

shay1231

Recommended Posts

היי. בחצי שנה האחרונה אני חווה איטיות של המחשב שאצלי כבר 4 שנים. בגדול אין לי שום שימוש בו חוץ מגלישה באינטרנט, לא מריץ עליו תוכנות כבדות ולכן מה שהיה לי עד עכשיו ( מעבד i3 ו- 4ג'יגה זיכרון) הספיק לי אך לאחרונה אני חווה איטיות כמו שציינתי. הלכתי ל ksp המקום ממנו קניתי את המחשב ורציתי לרכוש עוד 4 ג'י'גה וכשהגעתי לשם ושאלתי האם זה באמת יועיל או שצריך לקנות כבר מחשב חדש כמובן שהנציג אמר לי מחשב חדש ואני לא מופתע כי האינטרס שלו זה שאקנה מחשב לכן אני שואל כאן את דעתכם הכנה האם הוספת תועיל או באמת לקנות מחשב חדש. 

תודה וערב טוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את אותו המוכר צריך לתלות על עץ גבוה.

לאיטיות יכולות להיות המון סיבות. רק אתה יודע מה מותקן לך על המחשב, מה עובד ברקע וכו׳. תסיר כל תוכנה שאתה לא צריך, כולל זבל שהותקן בטעות עם תוכנות אחרות וייתכן שעובדות ברקע. תעשה גם בדיקת יצרן לדיסק הקשיח.

אם אין לך , ממליץ לך לקנות אחד של 120GB למערכת ההפעלה (של או סמסונג, אפילו סאנדיסק אם התקציב לוחץ). זה שדרוג הרבה יותר מורגש מעוד 4GB של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאין צורך לקנות מחשב חדש.

גם לשדרג אין צורך אם אין רצון..

אלא אם הגלישה מוגזמת עם הרבה טאבים וכו' גם מחשב בן 4 עם i3, דיסק קשיח רגיל ו4גיגה אמור להספיק ולהיות מהיר.

כמו שרשם מעליי, יאיץ את פעילות המחשב  ועוד יגדיל את כמות העומס שהמחשב יוכל לסבול.

אם בעיית האיטיות התחילה לאחרונה הייתי ממליץ בתהליכי תחזוקה כמו ניקוי אבק, מחיקת רוגלות וכדומה, בדיקת תקינות HDD וRAM , ואם ניתן אולי גם התקנה נקייה של .

בכל מקרה הדברים הנל נדרשים מעת לעת גם אם אתה מתכוון לשדרג.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין.. המחשב אחרי פרמוט בעקבות הארד דיסק ששבק חיים ככה שזה לא נראה לי בעיה של תוכנות וזבל וכו'. אציין גם כי הארד דיסק הוחלף בהארד דיסק יד שניה שקיבלתי מחבר, עושה רושם שהוא די בסדר אבל איך אני יכול לבדוק האם הארד דיסק שיש לי נמצא במצב טוב? כנל לגבי ה איך אפשר לדעת? אולי אחד מהם הוא מקור הבעיה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ssd ותהיה בריא. הארד דיסק זה לא משהו שלוקחים מחבר/קונים יד שניה.. זה איטי גם ככה, וגם לא יקר.. 

אם אתה מתעקש אתה יכול להוריד crystaldiskmark,hdtune או תוכנות דומות ולהעלות את התוצאה לכאן. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

את אותו המוכר צריך לתלות על עץ גבוה.

אני מבקש סגנון כזה להשאיר מחוץ לפורום.

איש מכירות נאמן בראש ובראשונה לחברה בה הוא עובד - מטרתו היא למכור כמה שיותר (ולעיתים גם שכרו מושפע מכך) - כך שגם אם ההמלצה של אותו איש מכירות לא היתה טובה (לדעתך) זה לא אומר שצריך לתלות אותו.

בהערת אגב - אישית אני לא רואה סיבה להשקיע "יותר מדי כסף" במחשב שהוא בן 4 שנים ובמיוחד לא במשהו שתוכל להעביר למחשב חדש.

דיסק (וכבר עדיף של 240 צפונה) יתן לך לא מעט תוספת ב-IO ותוכל להעביר אותו למחשב חדש די בנקל

זכרון לעומת זאת - לעיתים לא.

מחשב בן 4 שנים זה אומר - בדורות החדשים זה כבר אומר או DDR3L לכל הפחות כך שאם תשקיע לא מעט כסף בזכרון יכול להיות שהשקעה זו תרד לטמיון.

לגבי בדיקת אני בד"כ משתמש ב- memtest86+ תוכנה מאוד אמינה רק תן לה לרוץ מספר מחזורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את אלה החינמיות:  crystaldiskmark,hdtune מכיוון ש- memtest86 היתה בתשלום ואני לא מבין שם איך אני יכול לראות מה מצב ההארד דיסק, יש כל מיני גרפים לא מובנים. 
ונכון, הלוח אם שלי מאוד ישן והזיכרון הוא מהדור הישן של ה . אז מה מומלץ לעשות לקנות (שדרך אגב אני לא יודע אם יתאים לי ללוח אם)? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shay1231

מכיוון ש- memtest86 היתה בתשלום (????) - תוריד ISO - תצרוב - תעלה את המחשב זה רץ עצמאית - זה לא נותן מבחן ביצועים אלא בודק אם תקינים.
 לקנות SSD (שדרך אגב אני לא יודע אם יתאים לי ללוח אם)? חיברתי גם למחשבים הרבה יותר עתיקים - כל מה שצריך זה חיבור SATA וחשמל (עדיף SATA2 צפונה) - אם יש לך אז אתה צריך לבדוק אם הוא נכנס פיזית - לרוב - כן. במחשב נייח אין בד"כ בעיה כי הוא פשוט יכול לשבת בתוך המארז בתוך מגירה של 3.5 או אפילו 5.25 גם אם אין מקום יעודי - ולא יקרה לא כלום. אם אתה מתעקש יש מתאם מ-3.5 ל-2.5 - אבל לדעתי זה מיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם האיטיות הייתה גם בהארד דיסק הישן?

אפשר לבדוק משאבי מערכת לראות צריכה של ו CPU זה יתן קצת יותר מידע.

לא רואה שום צורך בלקנות מחשב חדש אם כל העבודה עליו זה רק גלישה לכל היותר הייתי חושב על להוסיף ואולי דיסק SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי שחקרתי קצת באינטרנט הגעתי למסקנה שאני לא חושב ש זה מה שבאמת אני צריך. נכון הוא יותר מהיר מכונן רגיל אבל המחשב יכול להיות מהיר גם בלעדיו, כמו שהיה לפני ונראה לי זה סתם בזבוז כסף. 

אני חושב שאלך על קניה של הארד דיסק חדש רגיל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...