כדאי לשדרג SSD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאי לשדרג SSD?

Rockstatement10

Recommended Posts

כרגע יש לי 120GB מסוג 840 EVO וכונן קשיח חיצוני.

אני צריך עוד נפח במחשב וחשבתי לקנות משהו בגלל הבלאק פריידי, מתלבט אם לקנות חדש או קשיח חיצוני חדש.

ראיתי באמזון שווים על 850 EVO, האם כדאי להחליף? זה יביא לשיפור מורגש בביצועים?

יש לציין שהוא מחובר ב-SATA 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלי ביצועים בין אחד לשני אבל זה לא ברמה שתרגיש שיפור ממשי בעבודה רגילה. ספציפית לגבי ה-840 EVO יש לא מעט אנשים שטוענים שאצלם בעיות הביצועים שהתגלו בדגם הזה הופיעו מחדש גם לאחר התקנת הקושחות המתוקנות של , אם זה המקרה אצלך בהחלט יש טעם לשדרג אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אחד שבודק לעומק את הביצועים, אבל מבחינת ביצועים כלליים המחשב שלי מאוד מהיר... לא יודע אם הדגם שלי בעייתי או שלא.

לדעתך זה שווה? חשוב לי עוד נפח, מצד שני קשיח חיצוני חדש יביא לי הרבה יותר נפח במחיר זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אתה מחובר בsata2 אל תשדרג למטרת ביצועים, אם אתה צריך עוד נפח השאלה היא כמה נפח ומה יהיו השימושים של נפח זה.

אם זה לצורך אחסון מידע וצריך נפח גדול אז HDD אם זה נפח להתקנת משחקים/תוכנות וכו.. שגם מרוויח ממהירות אז .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את ה-SSDReadSpeedTester שנכתבה ספציפית כדי לזהות את הבעיות שהיו עם ה-840/840evo ובדיקות ביצועים רגילות לא הצליחו לתפוס, פרטים וקישור להורדה יש פה:

http://www.overclock.net/t/1512915/read-speeds-dropping-dramatically-on-older-files-benchmarks-needed-to-confirm-affected-ssds

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך התוצאה? http://prntscr.com/dd99zo

זה עם מצב RAPID.

בנוגע לאחסון, לדעתי אפילו 500GB נוספים יספיקו לי אבל אני יודע שלא משתלם לרכוש נפח כזה במידה ומדובר בקשיח חיצוני.

ביצועי הטעינה במשחקים לא מפריעים לי כל כך, יש הרבה משחקים שמותקנים אצלי בחיצוני..

בעקרון אני צריך עוד כדי להתקין משחקים, היום המשחקים שוקלים המון.

ואיך זה שה-840 הרגיל סבל אצלך מבעיית ביצועים כזו נוראית? לא מדובר ב-EVO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה בסדר כמעט הכל אצלך מעל 200Mb/s בצורה די אחידה. הבעיה המקורית היתה שמידע ישן שנשמר על הדיסק עם הזמן הקריאה שלו נעשית יותר ויותר איטית ואז זה נראה ככה: 2da1b0b2_2014-10-0419.17.54ResultsforC.p

רואים שכמה שהקובץ ישן יותר (ימינה על הגרף) אז הביצועים יורדים עד שממש מגיעים לאפס.

ב-840 היתה את אותה בעיה ואפילו יותר חמורה אבל כשגילו אותה זה כבר היה דגם קצת ישן לקראת סוף תקופת האחריות אז העדיפו לא להודות בזה רשמית, בדקתי עכשיו ומסתבר שבסוף הם הוציאו תיקון גם ל-840 רק חבל שלקח להם כל כך הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך עכשיו וHDD, אם אתה קונה עוד HDD או פשוט חבר אותם בנוסף.

אם אתה מוסיף ההיתי משאר את ה840 לווינדוס ונניח איזה 250GB חדש למשחקים/תוכנות,  אם זה עוד קשיח פשוט מוסיפים, אני עובד עם 6 קשיחים כרגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Rockstatement10

איך התוצאה? http://prntscr.com/dd99zo

PLEASE

אל תשתמש באתר הזה לאחסון .

הוא מלא בחרא, וצריך לאשר הפעלת סקריפטים ל2 כתובות רק בשביל לראות את התמונה.

מי שלא חוסם יופעלו אצלו סקריפטים מ8-12 אתרים שונים.

תשתמש בPOSTIMAGE.ORG

ואלה אם כן אתה יודע מה אתה עושה/רוצה, תבחר לשלב בהודעה את התמונה כDIRECT LINK.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...