המלצה לאוזניות לסינון רעשים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לאוזניות לסינון רעשים

maorwtf

Recommended Posts

שלום
יש לי שכנים רועשים, ואני פשוט לא יכול לסבול את זה ומחפש הגנה פסיבית. מדובר על רעשים כמו גרירת רהיטים אבל הכי מציק - טריקות דלתות. רעש פתאומי ומבהיל, לפעמים גם די חזק. לרוב מדובר בתדרים נמוכים יחסית.
יש לי רגילות שמתלבשות על הראש והן עושות את העבודה רק כשאני שומע בעוצמה גבוהה - אבל אני לא תמיד רוצה ווליום כזה. מה שאני מחפש זה שתהיה להן אטימה מעולה לרעשים חיצוניים. כמו כן חשוב מאוד נוחות גבוהה גם לזמן ממושך.
באמת שאין לי כיוון למה שאני צריך. שנכנסות לתוך האוזן? שמתלבשות על הראש כאמור יש לי, אבל אולי אוזניות גדולות יותר יעשו את העבודה (למשל אוזניות אולפן). האם מנגנון ביטול רעשים זה מה שיעזור לדרישות שלי?
אשמח למידע, כיוון והמלצות
מודה לכם מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערך מבטלות רעשים אקטיביות לא טובות בסינון רעשים פתאומיים מכיוון שלוקח זמן למנגנון שלהן לקלוט את הרעש וליישם את הגל בפאזה ההפוכה ע"מ לבטל אותו. מקווה שהבנת.

הפתרון הכי טוב זה לגשת לשכנים ולנסות להבהיר להם עד כמה הסיטואציה בעייתית ולבקש שיהיו בני אדם (אל תעשה לחברך...)

אם זה לא יעזור, תשקול תוך-אוזן עם אטמי ספוג (יותר נוח) או triple-flange (איכות עדיפה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לדבר, העניין שאני מאוד רגיש לרעשים ככה שגם דברים שהם לגיטימיים די מפריעים לי. אז מה שאני מחפש זה הגנה פאסיבית - פשוט למנוע את שמיעת הרעש. מעבר לזה אסתדר.

אז בעצם אתה חושב שאוזניות בתוך האוזן יאטמו יותר טוב מאוזניות גדולות שמכסות את כל האוזן מבחוץ? והאם הן נוחות גם בשימוש ממושך?

מה הכוונה עם אטמי ספוג? איפה איזה לינק לדוגמא? את הסוג השני גיגלתי ואני מכיר

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איליה אומר דבר נכון, האוזניות צריכות "זמן לימוד". ועדיין, אם הרעש מתמשך, הן ילמדו :) 

בכל מקרה, זה תלוי במחיר. אם מדובר על אוזנית יקרות, אני ממש אוהב את הBose QuietComfort 25, בין הטובות בתחום (299$ באמזון). אם משהו טיפה יותר זול, אז את יחס העלות תועלת הכי טוב יתן לך כנראה Audio-Technica ATH-ANC7, (באמזון 88$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מגדיר את זה מתמשך, הרעש שהכי מפריע לי זה טריקות דלתות (או הטחת רהיטים על הרצפה, אנא ערף מזה) שזה פתאומי וקצר מאוד, בא פעמים ספורות בשעה. אם סיון הרעשים לא יעזור נגד זה אז חבל לי לשפוך כסף מיותר. דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני צריך בידוד רעש (isolation). דווקא האוזניות האלו לא נראות כל כך גדולות, מעניין שהן אוטמות בצורה טובה. יש לי באותו גודל והן מבודדות רעש רק עם חזקה (וכאמור אני מעוניין להתנתק בסביבה גם בלי לשמוע כל הזמן בווליום גבוה).
דבר שני זה בהחלט יקר. ככה שאם in-ear גם יעשן עבודה טובה - זו תהיה אופציה עדיפה מבחינתי. מי שמתמש באוזניות כאלו - איך הן מבחינת בידוד רעשים חיצוניים? (שוב, גם בלי לשמוע בעוצמה חזקה) ומבחינת נוחות בשימוש ממושך גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, Cancelling עדיף על isolation כי הCancelling מבטל רעשים באופן אקטיבי. ז"א שיש אלגוריתמיקה ואלקטרוניקה שעושה את זה. הisolation הוא פיזי. וכמובן שום אלגוריתם לא מושלם. היתי ממליץ לך למצוא חנות שניתן להתנסות ב-Bose QuietComfort 25 ולראות אם זה מתאים. או קח ריסק באמזון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תגיד אתה מדבר מנסיון כשאתה אומר שANC מסוגל לבטל לחלוטין רעשי רגע? לי אין ממש נסיון עם כאלה אבל למיטב ידיעתי הן אינן מתוכננות להתמודד עם סיטואציות כאלה. ANC טוב לרעשים מחזוריים (רפיטטביים). ומה זאת אומרת שהן יכולת "ללמוד"? יש להן צ'יפ שמאפשר לשמור סוגי רעשים? אני בספק.

אני חושב שINEAR עם אטימה טובה ייתנו פתרון טוב יותר, הן במיוחד טובות באטימה של תדרים מעבר לתחום הבאס. והרבה יותר טובות באטימה מרוב הקשת.  יש הרבה סוגי אטמי ספוג, יש חברות שמייצרות לאוזניות שלהן במיוחד, יש חברות כמו COMPLY שמייצרות עבור מגוון רחב מאוד של דגמים של חברות שונות. תגדיר תקציב לאוזניות.

נוחות היא עניין סובייקטיבי מאוד אבל באופן כללי כמו שאמרתי, אטמי ספוג יותר נוחים לשימוש ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של IlyaN

^

תגיד אתה מדבר מנסיון כשאתה אומר שANC מסוגל לבטל לחלוטין רעשי רגע? לי אין ממש נסיון עם אוזניות כאלה אבל למיטב ידיעתי הן אינן מתוכננות להתמודד עם סיטואציות כאלה. ANC טוב לרעשים מחזוריים (רפיטטביים). ומה זאת אומרת שהן יכולת "ללמוד"? יש להן צ'יפ זכרון שמאפשר לשמור סוגי רעשים? אני בספק.

אני חושב שINEAR עם אטימה טובה ייתנו פתרון טוב יותר, הן במיוחד טובות באטימה של תדרים מעבר לתחום הבאס. והרבה יותר טובות באטימה מרוב הקשת.  יש הרבה סוגי אטמי ספוג, יש חברות שמייצרות לאוזניות שלהן במיוחד, יש חברות כמו COMPLY שמייצרות עבור מגוון רחב מאוד של דגמים של חברות שונות. תגדיר תקציב לאוזניות.

נוחות היא עניין סובייקטיבי מאוד אבל באופן כללי כמו שאמרתי, אטמי ספוג יותר נוחים לשימוש ארוך.

תודה על התגובה

בכוונה לא ציינתי תקציב כי זה תלוי. אם למשל אטימה טובה היתה מגיעה רק במעל אלף שקל זה מחיר שהייתי מוכן לשלם אם הדרישות היו נענות ב 100% כולל נוחות גבוהה. אם גם פשוטות יעשו את העבודה אז אני מעדיף להפטר רק מ - 50.
כדי לתת כיוון - עד 200 אין לי שום בעיה להוציא. אם זה לא יספיק אז אגדיל את התקציב. הכל תלוי במה שאקבל תמורת תקציב זה.

אשמח להמלצות ספציפיות (עדיף לקנות בארץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...