מאמר מדהים על האנטישמיות שישנה את תפיסת עולמכם לגביה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר מדהים על האנטישמיות שישנה את תפיסת עולמכם לגביה

MarkK2003

Recommended Posts

http://www.aish.com/seminars/whythejews/index.htm למי שיודע לקרוא אנגלית

לא ניפגע עוד ממה שאומרים האירופים האנטישמים עלינו כי מקור שינאתם הוא מקור גאוותנו

אותי אישית הדהים המאמר. קריאה מהנה!

יש שם איזה קטע אחד או שניים העוסקים בדת, האתאיסטים ביניכם יכולים לא להתייחס.

כנ"ל לגבי העמוד האחרון : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קראתי אותו לפני איזה חודש כשהוא רק הופיע. מעניין ביותר אבל עדיין זה לא נותן לתשובה למה

היהודים הם גזע כ"כ נרדף ואין עם אחד שהשנאה אליו שרושה כ"כ עמוק, מה שמחזיר אותנו

לנקודה בה הטענה היא שהעם היהודי הם מעין שעיר לעזזל של כולם, בלי סיבה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני מגיב למאמר (שאגב גם אני קראתי כשההודעה הזאת התפרסמה), מרימון: יהודים הם גזע? ע?ם-אולי, אבל גזע?

וחזרה לנושא: משהו שנראה לי מוזר במאמר זה הם מציגים את העובדה שהיהודים הם שעירים לעזאזל בתור נימוק לאנטישמיות. זה לא אמור להיות תוצאה של האנטישמיות? (טוב לא בדיוק תוצאה, יותר כמו השלכה, עובדה שנובעת מזה)

בקשר לשאר המאמר די נחמד. הבעיה היא שהוא לא כ"כ יכול לשמש להסברה כי הוא מאוד ארוך, עם דוגמאות, בחינה של מקרים וכו'-כדי שיהיה אפשר להפיץ אותו צריך לתמצת ולהביא את הדברים החשובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטרופולוגית, הגזעים מתחלקים ל-4 קבוצות ראשיות. אירופאית, אפריקאית, אסיאטית ו-ניאו-אסיאטית/אמריקאית

(שאליה משתייכים האינדיאנים והאסקימוסים). הערבים לא מתייחסים לאף קטגוריה ספציפית שכן הם תערובת של מונגולים ועמים מספוטמיים עתיקים יותר כמו הפרסים והבבלים. לקחת אחת מהקבוצות האלו ויש שם עוד גזעים...

אירופאי: ארי, נורדי, קלטי, סלאבי, דרום באלטי (בוכארי), היספני.

אפריקאי: מצרי (עתיק בלבד, מצריים של היום היא ערבית ולא נשאר זכר לגזע המצרי הקדום בה), ניגרי, זולו,

מדגסקרי, נובי וכל שאר העמים באפריקה, חוץ מצפון אפריקה של היום שברובה ערבית.

*אבוריג'ינים אשר באוסטרליה הם אמנם שחורי עור אך הם נתפתחו בצורה שונה, בזמן שונה במקומות שונים

ובבידוד מוחלט אחד מהשני. חלקם יש להם שיער בלונדיני ועיניים כחולות ועור שחור (ולא, לא תודות לימאים

האירופאים) ולכן הם קבוצה נפרדת.

אסיאטי: מונגולי, הינדי, סיני (שייכים גם עמי יפן, אסיה הגדולה והקטנה והפיליפינים). היפנים, הם בעצם סינים

שלפני המון שנים לא התלהבו מהשלטון בסין והיגרו לאיי יפן והתפתחו שם בנפרד ולכן עורם בהיר יותר והם נוטים

יותר להשמנה מאשר בני דודיהם הסינים.

ניאו-אסיאטי/אמריקאי: אינדיאנים על כל שבטיהם, אינקא, מאיה וכיוב', ואסקימוסים וצ'וקצ'ים (בצ'וקוטקה).

עמים אלו יצאו מדרום מרכז אסיה לפני כ-30,000 שנה ונדדו צפונה, יישבו את כל הצפון של מה שהיום רוסיה,

ובעידן הקרח האחרון הם חצו מולאדיווסטוק לאלסקה ויישבו את כל אמריקה והתפתחו בנפרד משאר העמים.

בתוך הקטגוריות שהבאתי ישנן עוד הרבה תת-קבוצות. רק לדוגמא אני אקח את הגזע הארי ואת העם הגרמני.

הם לא עם אחד מוגדר, הדבר היחיד שמשותף להם מלבד להיותם ארים הוא ניב בשפה ומיקום על המפה.

חוצמזה, הם עמים קטנים בתוך גרמניה שהתאחדו ל"עם" רק 500-600 שנה אחרי בוא הנצרות (לא הספירה

הנוצרית) לחבל ארצם (הרבה אחרי כולם, הם פשוט היו ברברים ואליליים תקופה ארוכה). עמים אלו היו מאד

עויינים אחד לשני ושבטים גדולים השמידו רבות שבטים ועמים קטנים יותר.

אני מכירה 4 עמים עיקריים בתוך גרמניה; אנגלים וסקסונים, שפלשו לאנגליה ועל שמם היא נקראת וישנם גם

חבלי ארץ בגרמניה ופרוסיה של היום על שמם. שוואבים (Swaben) ובווארים (Bayren). הבווארים, קרובים

לצרפתים הנורמנים ולצפון איטלקים השונים מהאיטלקים בדרום איטליה שנתערבבו עם הפולשים מתוניס (בגלל

זה ידיד איטלקי אחד שלי אומר שהאנשים בצפון איטליה נראים כמו ויקינגים, בעוד שבדרום הם נראים כמו סדאם

חוסיין, וזה ציטוט...).

מכל הקבוצות שציינתי למעלה, אני לא מוצאת לאן להגדיר את היהודים. מי שטוען שהערבים גם הם קבוצה "שמית",

קשה לי להאמין. מהי בכלל הקבוצה השמית? לפני זמן רב הגעתי למסכנה שעלולה להרגיז כמה מכם:

יהודי זה לא גזע, זאת מסורת, דת, ותודעה מהולים בטיפה קטנה של די.אן.איי מתקופה עתיקה. כיום היהודים

התערבבו כ"כ שאין להם כיום מאפיינים משותפים. גם האף היהודי הוכר כמיטוס עוד בראשית המאה ה-20. יש היום

יהודי בתימן שנראה בדיוק כמו כל תימני בתימן, יהודי ברוסיה שנראה כמו רוסי, יהודי אתיופי שנראה כמו כל אתיופי,

יהודי בצרפת שנראה כמו כל צרפתי. קהילות שנהגו להתבולל פחות שמרו על מראה ים-תיכוני מעט ולכן לרבים

מיהודי אירופה עיניים ושיער כהים יותר אבל זאת לא ראיה מוצקה כי גם ליוונים ולרומאים עתיקים ישנם תווים דומים.

בקשר לאנטישמיות, אני אכתוב בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שזה נשמע מוזר היהודים והערבים באו מאותו אב גם עם אתם מאמינים בתנ"ך או לא, אנחנו והערבים כול כך דומים בשפה ואפילו במנהגי הדת (אני לא מדבר על התאבדויות חס וחלילה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שזה נשמע מוזר היהודים והערבים באו מאותו אב גם עם אתם מאמינים בתנ"ך או לא, אנחנו והערבים כול כך דומים בשפה ואפילו במנהגי הדת (אני לא מדבר על התאבדויות חס וחלילה).

נכון, אבל למען האמת הם נוטים לכיוון הדמיון הברברי לעם שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Semite=שמי  , (אתם יודעים מהמילה אנטישמיות  ::) )

member of a group of peoples supposedly descended from the eldest son of Noah including the Jews, Arabs, Akkadians, and Phoenicians

דרך עגב , יש אחלה תוכנית בערוץ 10 אם ראשי השב"כ  .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני זמן רב הגעתי למסכנה שעלולה להרגיז כמה מכם:

יהודי זה לא גזע, זאת מסורת, דת, ותודעה מהולים בטיפה קטנה של די.אן.איי מתקופה עתיקה. כיום היהודים

התערבבו כ"כ שאין להם כיום מאפיינים משותפים. גם האף היהודי הוכר כמיטוס עוד בראשית המאה ה-20. יש היום

יהודי בתימן שנראה בדיוק כמו כל תימני בתימן, יהודי ברוסיה שנראה כמו רוסי, יהודי אתיופי שנראה כמו כל אתיופי,

יהודי בצרפת שנראה כמו כל צרפתי. קהילות שנהגו להתבולל פחות שמרו על מראה ים-תיכוני מעט ולכן לרבים

מיהודי אירופה עיניים ושיער כהים יותר אבל זאת לא ראיה מוצקה כי גם ליוונים ולרומאים עתיקים ישנם תווים דומים.

חחחחחחחחח

LOL

זה בדיוק מה שאמרתי...... את פשוט כתבת בתגובה שלפני התגובה הקודמת שלי:

...היהודים הם גזע כ"כ ...

ואני הערתי ואמרתי שהיהודים הם לא גזע.....

בכל מקרה, סקירה נחמדה (אפילו שלא ממש הכרחית  ;) ).....

----------------

Semite=שמי  , (אתם יודעים מהמילה אנטישמיות  ::) )

member of a group of peoples supposedly descended from the eldest son of Noah including the Jews, Arabs, Akkadians, and Phoenicians

דרך עגב , יש אחלה תוכנית בערוץ 10 אם ראשי השב"כ  .

אוקי קודם כל: - דרך אגב

- עם ראשי השב"כ

ועכשיו לתגובה: אני מקווה שלא התכוונת שהמילה "שמי" באה מהמילה "אנטישמיות", כי זה בדיוק הפוך.....

ובכל מקרה, אני לא יודע אם שמת לב אבל ההסבר שהבאת מתבסס על הסיפור התנכי של נוח והמבול-ולמעשה אומר שכל האנושות נוצרה מנוח. לדעתי זה *קצת* מופרך....

במלים אחרות, המונח "שמי" לא מתאר גזע אלא קבוצה של עמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו לתגובה: אני מקווה שלא התכוונת שהמילה "שמי" באה מהמילה "אנטישמיות", כי זה בדיוק הפוך.....

ובכל מקרה, אני לא יודע אם שמת לב אבל ההסבר שהבאת מתבסס על הסיפור התנכי של נוח והמבול-ולמעשה אומר שכל האנושות נוצרה מנוח. לדעתי זה *קצת* מופרך....

במלים אחרות, המונח "שמי" לא מתאר גזע אלא קבוצה של עמים.

אתה מקווה נכון , לא התכוונתי שזה אותו דבר , זה הרי ברור אנטי-שמי  ... ok  ?

והפירוש של שמי , סתם מצאתי באינטרנט ...   לא באתי לבסס על זה גזע או משהו , פשוט רציתי להוסיף זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחת שלא מאמינה בכתוב בתנ"ך מלבד להתרחשויות היסטוריות ברורות (כמו תקופת המלכים)

אני לא מאמינה שהיהודים והערבים באו מאותו "אב". אב קדמון, אולי, אבל אב... וגם אם כן,

אחרי כל השנים באמת לא נשאר שום דבר "שמי" אצל מרבית היהודים כי הם כ"כ התערבבו והתבוללו

עם העמים בקרבם הם חיו כל תקופת הגלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...