האם אפשר להתקין ווינדוס 7 מחדש על מחשב שיש לו כבר ווינדוס 7? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר להתקין ווינדוס 7 מחדש על מחשב שיש לו כבר ווינדוס 7?

almog1620

Recommended Posts

היי.

יש לי מחשב בעל 7 כבר כמעט חמש שנים ואני רוצה לפרמט אותו ולהתקין 7 מחדש כי הוא מלא בזבל.

האם זה אפשרי לפרמט ולהתקין מחדש את אותה מערכת ההפעלה???

האם יכול להיות שהבוט שמזהה את התקני האכסון לא יוכל להבדיל בין הכונן הקשיח לבין כונן הדיוידי? אולי כדי לי קודם לפרמט לגמרי את כונן C (שהמחשב יהיה ריק לגמרי מכל מידע) ואז להתקין את הווינדוס מחדש כמו שעושים על מחשב חדש המניילון?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאפשר לפרמט ולהתקין מחדש. תמצא ISO של 7 תוודא שזה 64 ביט ותצרוב על דיסק און קי בעזרת תוכנה בשם RUFUS 

http://filehippo.com/download_rufus/

לאחר מכן תכניס את הדיסק און קי שלך למחשב ותעשה בוט לדיסק און קי (או בביוס או אם יש לך boot options אז שם)

משם הכל צריך להיות מובן מאילו רק שבחלק של ההתקנה של אתה חייב לבחור ב costum installation ושם לבחור לעשות format drive למחיצה עם 7 או לכל המחיצות אם אתה רוצה התקנה חדשה ונקיה

Untitled.png

אתה תמיד יכול לנסות ולהתנסות בהתקנה בVM ככה שתוכל לדעת מה יהיה לך במהלך ההתקנה בזמן שתתקין על המכונה הפיזית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כונן נוסף אליו אתה יכול לגבות את כל החומר(למקרה שאחר כך תיזכר במשהו שחשוב לך) אז אתה יכול לגבות ואז לפרמט את הכונן בתחילת מסלול התקנת מערכת ההפעלה.

אם אין לך כונן לגבות אליו נתונים בקלות, אתה יכול לעשות התקנה נקיה ללא פירמוט, ומערכת ההפעלה הישנה תישמר בתיקיה .OLD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אבלאני מעדיף לעשות התקנה מלאה. המחשב שלי קיבל אתמול וירוס שלא ניתן להסרה, וזה וירוס מהסוג בו הפושע שולט מרחוק על המחשב.. המחשב בכל אופן מלא בבאגים ותוכנות ישנות שהורדתי... אני פשוט אפרמט אותו.

השאלה שלי היא: אם אחבר כונן חיצוני למחשב על מנת לגבות חומרים, אז יכול להיות שגם הכונן ידבק בוירוס הקטלני שנמצא כרגע על כונן C???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנה מלאה!!! נקיה!!!!!! חדשה!!!!!!!!!!!!!!!!! ללא פירמוט!, יכולה לגבות את הוינדוס הקודם מתוך! ההתקנה שעלתה ורצה ופועלת ומתקינה מהDVD!!!!

george-harrison-hammer-head-john-lennon-

היא מעתיקה את תיקיות , וPROGRAM FILES, וUSERS, ועוד... אל תוך .OLD

בתיקיות אחרות שלא קשורות לוינדוס מבחינה עקרונית ההתקנה לא תיגע.

אך מכיוון שלוינדוס החדש לא ממש יהיה קשר איתן, אתה יכול לעשות איתן מה שתרצה אחרי התתקנה.

וכך אפשר לעשות התקנה נקיה!!! ללא פירמוט!! מבלי לאבד מידע!! ומבלי להפעיל או להעביר את הוירוס!!

אם תרגיש יותר טוב או יותר בטוח לגבות את הנתונים לכונן אחר ואז לפרמט, GO AHEAD.

אבל צורך של ממש אני לא רואה.

אולי זה יותר בטוח אם אתה לא סומך על עצמך לבחור את האפשרות הנכונה בזמן ההתקנה.

e1f97174dcf1014962c157ae0239615a.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@MekoPelet צודק.

המחשב שלי נדבק בוירוס קטלני ביותר. הוירוס גונב לי ביצועים ברמה מטורפת: המחשב צורך 3.5GB ראם רק כשהוא על שולחן העבודה!

אני רוצה לפרמט אותו באופן מלא, שלא יהיה על הכוננים שלו פשוט כלום!

השאלה היא: איך לפרמט את הכונן אם מערכת ההפעלה נמצאת עליו??? צריך דיסקט של דוס לא? אין לי כונן דיסקטים במחשב הזה לצערי...

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של almog1620

@MekoPelet צודק.

המחשב שלי נדבק בוירוס קטלני ביותר. הוירוס גונב לי ביצועים ברמה מטורפת: המחשב צורך 3.5GB ראם רק כשהוא על שולחן העבודה!

אני רוצה לפרמט אותו באופן מלא, שלא יהיה על הכוננים שלו פשוט כלום!

השאלה היא: איך לפרמט את הכונן אם מערכת ההפעלה נמצאת עליו??? צריך דיסקט של דוס לא? אין לי כונן דיסקטים במחשב הזה לצערי...

מה עושים?

כמו שציינתי בתגובתי הראשונה . תמצא קובץ ISO של חלונות 7 64ביט ותצרוב לדיסק או לUSB DRIVER (מומלץ יותר על DRIVE)

תעשה בוט אל הדיסק און קי שלך ואמור להיות לך והכל צריך להיות נורמלי ורגיל (נקסטנקסטנקסט מסכים לתנאי השירות שפה אנגלית בלהבלהבלה) עד שאתה מגיע לתמונה שהראתי למעלה ששם אתה חייב לבחור custom ושם זה יראה לך את הדיסקים הקיימים (אם יש לך יותר מאחד פיזי ואת כל המחיצות הקיימות ) ויהיה לך בצד ימין למטה של החלון options advanced תלחץ על זה ויתן לך אופציות לפרמוט ומחיקת מחיצות וכדומה. אחרי שפרמטת את הכל תבחר במחיצה מסיימת שתהיה דיסק :C והמשך.

משם זה יהיה רק לחכות שהכל יותקן.

זה יבקש ממך מפתח (שאפשר לדלג על השלב או לשים ישר את המפתח שלך מהחלונות הנוכחי , רק שאם אתה מדלג ואין לך מפתח תצטרך האק כזה שהופך את זה ל"מקורי" בכאילו)

כל השאר אמור להיות די ברור פשוט למלא או לדלג אם אפשר.

תוכל "להתאמן" על ההתקנה בVirtual machine אם אתה רוצה. כל הסיפור לא כזה מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MekoPelet

Art tatum הבחור אומר שיש לו ווירוסים אז למה לא לפרמט?

גם אני חושב שעדיף לפרמט.

זה לא העניין.

היה נראה שהוא לא מבין מה זאת התקנה נקיה ללא פירמוט.

ושבסיטואציה כזאת הוירוס ממילא לא אמור לעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: פרמטיתי פרמוט מלא, התקנתי ווינדוס 7 מהתחלה, וניצלתי את ההזדמנות להתקנת 2016 :)

בעוד שנה אקנה מחשב חדש כי הנוכחי ישן ולא טוב, מתחמם כל הזמן.... התיקון היה רק זמני...

לא אני עשיתי את ההתקנה... הזמנתי טכנאי, לא רציתי לקחת את הסיכון. אני מבין במחשבים אבל לא עד כדי כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של almog1620

עדכון: פרמטיתי פרמוט מלא, התקנתי ווינדוס 7 מהתחלה, וניצלתי את ההזדמנות להתקנת אופיס 2016 :)

בעוד שנה אקנה מחשב חדש כי הנוכחי ישן ולא טוב, מתחמם כל הזמן.... התיקון היה רק זמני...

לא אני עשיתי את ההתקנה... הזמנתי טכנאי, לא רציתי לקחת את הסיכון. אני מבין במחשבים אבל לא עד כדי כך.

בדקת שהוא מתחמם או שסתם קבעת כך? איזה מעבד יש לך? 

יכול להיות שרק להחליף משכה טרמית יתקן את הבעיה.

בקשר לטכנאי אז לא היה שום סיכון בדבר במידה ועשית גיבוי. התקנה של מערכות הפעלה בימנו זה נורא פשוט גם וגם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי שהוא מתחתמם. ידוע שניידים של מתחממים וגם הטכנאי אמר זאת. 

יש לי מעבד i3.

לא עשיתי גיבוי כי רוב החומרים שהיו על המחשב גובו לפי שהוא נדבק בוירוס. אני משתדל לגבות לעיתים כדי שמצבים בדיוק כמו זה לא יהיו מסובכים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...