קפיצות טמפרטורה במעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קפיצות טמפרטורה במעבד

omerbar

Recommended Posts

מפרט:

מעבד : I5-6600K 4.6MHz
קירור למעבד: nh-d15s
לוח אם: GA-Z170-HD3P
זכרונות: 1X8GB Value 2400Mhz
ספק: RM550
כרטיס מסך: Sapphire 480 Nitro + OC 8GB
מארז: S340

עשיתי למעבד היום, הגעתי איתו ל4.6MHz על VCORE של 1.290v יציב.

הבעיה שכשהוא נמצא בidle יש לו קפיצות טמפרטורה מטורפות מ26 הוא קופץ פתאום ל37 ואז יורד ישר חזרה..

יכול להיות שזה בגלל הVCORE? כי על 1.285 נניח הוא לא יציב אז יכול להיות שהוא לא נותן לי ERROR בבדיקות מאמץ אבל הVCORE נמוך מידי לתדר הזה?

אגב בidle המעבד נמצא בטמפרטורה ממוצעת של 26-28 מעלות ובמאמץ הוא מגיע הכי הרבה ל50 מעלות, זה טמפרטורות יחסית טובות לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

מה אכפת לך מה הוא עושה ב-idle?

הטמפרטורות תקינות לחלוטין.

Sent from my ipad using Tapatalk

שבלי OC הוא נע בין 23-25 ושעם OC הוא יציב על 27-28 ואז פתאום בבום הוא עולה גם ל44 מעלות(רק בCORE אחד או בשניים לא בכל הCORES) ואז יורד שניה אחרי זה בבום חזרה ל27-28....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

המעבד עושה משהו קטן והמאוור לא מספיק להעלות את הקצב בהתאם [שניה-2 בודדות] בגלל זה יש קפיצה בטמפ'

זה אולי נכון אבל זה סותר את העובדה שבidle זה לא קורה ככה אם אין oc. זה רק כשיש oc בidle יש קפיצות טמפרטורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, ככול שמתח הליבה נמוך יותר, כך פחות חום יתפח במעבד.

לא יודע מה כוונתך יציב או לא ומה המדד שהינך בודק.

לגבי קפיצות טמפרטורה, זה ניגרם היות שהקירור לא מספיק לקרר את המעבד ולכן החום עולה בעומס.

גם יתכן והמעבד נדפק OC, ויתכן שלאחר ההמהרה, יש יותר ביזבוזי הספק ממה שהיה ביצא מאינטל.

אני ממליץ לך לעבוד במתח נמוך . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד מהתיאור שלך לא ממש מובן לי אופן הקריאה, אם הנתונים שאתה רואה הם משהו לשבריר שניה, אז אתה יכול להיות בטוח שזה שגיאה בקריאה שרוב הסיכוים נובעת מאיזשהו חוסר יציבות בגלל הOC (שלא בטוח שתרגיש במאמץ), אם מדובר בטמפ' שעולה בהדרגה של כמה דקות ואז יורדת אז צריך לבדוק בדיוק מה קורה (אם התדר/מתח עולים יחד וכו). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...